PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه طوری با فونت های فارسی که دارم تو Auto Cad با اونا بنویسم؟؟

bookworm
04-01-2008, 09:43
(خواهشنا کمک کنید) چه طوری با فونت های فارسی که دارم تو Auto Cad با اونا بنویسم؟؟
هر کی می دونه لطف کنه بگه.

alireza_sk
08-01-2008, 10:47
سلام
اگر با فونتهاي خود ويندوز ميخواهيد بنويسيد كه فقط كافيه ALT+SHIFT بزني كه زبان فارسي بشه و با دستور textيك كادري باز كني و از اونجا يكي از فونتهاي فارسي رو انتخاب كني وبنويسي
در غير اينصورت بايد از فونتهاي فارسي مخصوص اتوكد و فايلLiSP كاتب استفاده كني

bookworm
08-01-2008, 11:28
فونت هایی که من دارم مال خود ویندوز نیست چه کار کنم که بتونم با اونا بنویسم؟؟؟؟

alireza_sk
08-01-2008, 15:58
فونت هایی که من دارم مال خود ویندوز نیست چه کار کنم که بتونم با اونا بنویسم؟؟؟؟

پس شما چه فونتهايي داريد ؟يعني با اين فونتها نميتونيد توي ورد يا اكسل فارسي بنويسيد / سيستم عاملتون مگه ويندوز نيست؟

bookworm
09-01-2008, 22:57
چرا ویندوزه ولی نمی دونم چی کار باید بکنم که این فایها که مثل فایلهای fonts، که تو کنترل پنل هستند با اونا بنویسم وقتی تو پوشه ی اتوکد کپی می کنم نمی شه..چه طور به داخل اتوکد بیارم.؟؟؟

alireza_sk
10-01-2008, 07:49
چرا ویندوزه ولی نمی دونم چی کار باید بکنم که این فایها که مثل فایلهای fonts، که تو کنترل پنل هستند با اونا بنویسم وقتی تو پوشه ی اتوکد کپی می کنم نمی شه..چه طور به داخل اتوکد بیارم.؟؟؟

ببين دوست عزيز شما لازم نيست كه فونتها رو توي اتوكد بياري همانطور كه گفتم توي اتوكد دستور mtext رو ميزني يك كادري مثل ورد باز ميشه كه از توي اون ميتوني تغيير فونت و ساير تغييرات رو انجام بدي سپس alt+shift رو ميزني كه زبان نوشتاريت به فارس تغيير پيدا كنه بعد متن فارسيت رو مينويسي واگر خواستي فونت رو هم به يك ياز فونتهاي فارسي تغيير ميدي وok رو ميزني
در ضمن فونتهاي فارسي مخصوص اتوكد با پسوند shx هست و با فونتها ي ويندوز تفاوت داره
و سوال ديگه اينكه آيا شما اصلا با اتوكد آشنايي داري اگر داري بگو تا طريقه استفاده از كاتب رو هم بهت بگم

bookworm
10-01-2008, 13:21
کاتب چیه؟؟؟

mohsen_sir
10-01-2008, 15:59
ببين 2 تا راه داري
1-استفاده از فارسي ساز مثل آرمين يا مريم
2-استفاده از برنامه كاتب (يه نرم افزاره)

bookworm
16-01-2008, 21:37
من می خواستم با فونتهایی که دارم بنویسم نه با کاتب و...

alireza_sk
17-01-2008, 07:42
ببين دوست عزيز شما لازم نيست كه فونتها رو توي اتوكد بياري همانطور كه گفتم توي اتوكد دستور mtext رو ميزني يك كادري مثل ورد باز ميشه كه از توي اون ميتوني تغيير فونت و ساير تغييرات رو انجام بدي سپس alt+shift رو ميزني كه زبان نوشتاريت به فارس تغيير پيدا كنه بعد متن فارسيت رو مينويسي واگر خواستي فونت رو هم به يك ياز فونتهاي فارسي تغيير ميدي وok رو ميزني
در ضمن فونتهاي فارسي مخصوص اتوكد با پسوند shx هست و با فونتها ي ويندوز تفاوت داره
و سوال ديگه اينكه آيا شما اصلا با اتوكد آشنايي داري اگر داري بگو تا طريقه استفاده از كاتب رو هم بهت بگم

من قبلا راهنماييت كردم در ضمن شما سوال منو جواب ندادي ؟اگر فونتهاي فارسيت مخصوص ويندوز باشه كه ميتوني اينكارو انجام بدي اما اگر متفرقه هستش بايد ازفارسي نويس مخصوص همون فونتها استفاده كني

A r c h i
17-01-2008, 12:46
نه دوست عزیز با فونتهای فارسی و دستور mtext نمیشه خوب تو کد نوشت وهمینطور با نرم افزارهای مریم و ...

فارسی نویس کد مخصوص خودش هست
کد یک سری فونتهای مخصوص با پسوند .shx داره ..که اونها را باید در قسمت فونت کد کپی کنی ..یعنی تو درایوی که کد را نصب کردی ، فولدر فونت داره اونجا اینها را کپی پیست می کنی
بعد باید بیای تو خود نرم افزار کد
:

Tools--> Load application--->l
میری تو فولدر فونت و فونتهایی را که ریختی انتخاب می کنی و load می کنی

بعد دوباره میای تو خود کد و تایپ می کنی

St
enter
یک استایل جدید انتخاب می کنی و اسم براش می ذاری و در قسمت font name ....naskh.shx را انتخاب می کنی و گزینه backward, را تیک می زنی

دوباره میای تو کد و تایپ می کنی

Kateb
enter
کلیک روی نقطه ای در صفحه
enter
enter
و بعد نوشته را تایپ می کنید
البته وقتی تایپ می کنید فونت ها را جدا جدا می نویسه بعدش دو بار باید enter بزنید و عادی میشه

اگه خواستید دوباره انگیلیسی بنویسید باید دوباره استایل را به standard بر گردونید

اگه فونتهای فارسی را ندارین بگید من براتون آپلود کنم

این بود روش فارسی نوشتن در کد :31:
موفق باشید :11:

bookworm
17-01-2008, 22:14
اگه می شه آپلود کنید.البته لطف کنید حجمش بیشتر از 500 کیلو بایت نشه اگه بیشتر از 500 تا شد تکه تکه آپلود کنید.

bookworm
17-01-2008, 22:19
اگه کاتب رو هم دارید آپلود کنید.

A r c h i
18-01-2008, 15:05
دوست عزیز آپلود کردم
110 کیلو بایته

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

bookworm
18-01-2008, 16:37
وقتی که می خواد دانلود بشه Error میده!!!

bookworm
18-01-2008, 16:38
اگه میشه یه جای دیگه آپلود کنید.
ممنون

A r c h i
19-01-2008, 00:00
اگه میشه یه جای دیگه آپلود کنید.
ممنون

من خودم الان دانلودش کردم ، مشکلی نداشت :20: ..من جای دیگه ای برای آپلود کردن نمی شناسم ..شما ایمیلتون را با پیام خصوصی برای من بفرستید اونجوری بفرستم

bookworm
19-01-2008, 19:27
ممنون بالاخره دانلود کردم.

Behnama
04-05-2008, 14:54
سلام
من هربار كه فايلهاي كد يا land رو با كد save‌مي كنم، دفعه بعد كه land رو باز مي كنم ، اون نوشته هاي فارسي كه با kateb نوشتم به هم ميريزن و مجبورم بك بار ديگه همه رو درست كنم . مشكل چيه؟
behnam.ab@gmail.com

Behnama
04-05-2008, 14:55
سلام
من هربار كه فايلهاي كد يا land رو با كد save‌مي كنم، دفعه بعد كه land رو باز مي كنم ، اون نوشته هاي فارسي كه با kateb نوشتم به هم ميريزن و مجبورم بك بار ديگه همه رو درست كنم . مشكل چيه؟
behnam.ab@gmail.com

alireza_sk
04-05-2008, 15:26
سلام
behnam.ab@gmail.com

سلام ايني كه ميگم براي cad هست و من الان land رو نصب ندارم و لي فكر ميكنم همچين آپشني داشته باشه
شما كد رو باز كن بعد نقشه فعلي رو ببند برو توي file ,recover و از اونجا نقشه رو باز كن و صبر كن تا مرحلهrecover تموم بشه و بعد فايلتو save كن احتمالا فونتهات درست بشه
معمولا بهم ريختگي فونتها زماني هست كه يك فايل كد رو از يك كامپيوتر به يك كامپيوتر ديگه منتقل ميكني آيا اينطوره ؟