PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گزينه برعکس Eject رو ميخوام !!!

tazevared2006
03-01-2008, 02:01
دقت کرديد وقتي روي درايور سي دي رام يا دي وي دي رام راست کليک ميکنيم گزينه اي به نام eject وجود داره که درب درايو رو باز ميکنه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا سوال من اينه ميشه کاري کرد که يه گزينه زير همون گزينه eject اضافه کرد که درب رو ببنده (نميخوام به هيچ وجه از کليد استفاده کنم).
کارهاي مشابه چي ميشه انجام داد؟؟؟
مرسي

MB_Danger
03-01-2008, 02:11
سلام ...

نرم افزار Virtual CloneDrive ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را نصب کنید تا گزینه ی Close Tray به منوی فوق اضافه شود .

موفق باشید .

tazevared2006
03-01-2008, 10:47
مرسي دوست من روش خوبيه. ولي نميشه خودمون با رجيستري اين کار رو بکنيم؟
دراصل نميخوام نرم افزار خاصي نصب کنم.
مرسي.

Meisam Khan
03-01-2008, 12:42
فكر نمي كنم توي رجيستري بشه اين كارو كرد. شايد هم بشه.

robert
03-01-2008, 13:41
فكر نمي كنم توي رجيستري بشه اين كارو كرد. شايد هم بشه.

نه نمیشه ...

اگه همچین چیزی تو رجیستری ویندوز وجود داشت شرکت ماکروسافت حتما این گزینه رو به سیستم عاملش اضافه میکرد !!!!:46:
ولی احتمالا بچه های ماکروسافت نشستن و با خودشون فکر کردن که زمانی که میخواس سی دی رو تو درایو بذاری خوب یه دوسانت اونطرفتر یه دکمه رو که بزنی خود درایو برمیگرده سرجای اولش !!!!
یعنی چه دکمه دیگه مثلا بنام insert وجود داشته باشه و چه وجود نداشته باشه شما بالاخره مجبوری یه خورده از جات تکون بخوری تا بتونی سی دی رو داحل درایو بذاری و وقتی هم دستت به درایو رسید فشردن دکمه درایو کار زیاد سختی نیست !!!!
اما برای اینکه تا باز شدن درایو بتونی بری سی دی رو برداری و بذاری داخل درایو میشه از زبانه eject در mycopmuter استفاده کرد !!!
فکر میکنم تفکر بچه های آمریکایی این بوده باشه !!!!:31:

K A R I M I
03-01-2008, 14:53
یه روش دیگه هم داره و یه فایل رو توی system32 کپی می کردیم و بعد یه شورت کات در مکان مورد نظر درست میکردیم و بعد با اجرای شورت کات درایو بسته میشد ...

MB_Danger
03-01-2008, 15:52
مرسي دوست من روش خوبيه. ولي نميشه خودمون با رجيستري اين کار رو بکنيم؟
دراصل نميخوام نرم افزار خاصي نصب کنم.
مرسي.
سلام ...

به تاپیک زیر مراجعه نمایید .

موفق باشید .

K A R I M I
03-01-2008, 18:45
برای کامل تر شدن بحث :
اگر دوست دارید که یه شورت کات از یک سری کارهای مختلف مانند همین باز یا بسته شدن درایوهای نوری و ... روی دسکتاپ ( برای دسترسی سریع تر ) یا هر جای دیگه داشته باشین کافیه فایل زیر رو دانلود کرده و در مسیر C:\windows\system32 کپی کرده ، سپس یک شورت کات از روی آن درست کنید و بعد می توانید از دستورات برنامه استفاده کنید .
برای مثال من می خوام که با اجرا کردن این شورت کات درایو g بسته بشه ، پس روی شورت کاتی که درست کردم کلیک راست میکنم و پراپرتیز رو انتخاب و بعد در کادر Target دستور
C:\WINDOWS\system32\wizmo.exe close=g: quiet را می نویسم و در آخر اپلای می کنم .
خوب هر وقت که من این شورت کات رو اجرا کنم درایو g من در صورت باز بودن بسته میشه ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MB_Danger
03-01-2008, 21:18
سلام ...

مطالعه ی تاپیک زیر هم خالی از لطف نخواهد بود .

Topic Starter : tazevared2006

موفق باشید .

tazevared2006
04-01-2008, 02:10
دوستان دقيقا جوابم رو پيدا کردم. اينو ببينيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید