PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : contex menu & balloon

cpplover
02-01-2008, 23:09
سلام میخوام در این زمینه ها کسب اطلاع کنم ممکنه راهنمایی بدید؟

اول اینکه میخوام یک منو از نوع context روی این آیکن(system try ) ایجاد کنم و
ثانیا دنبال ایجاد بالون هستم البته تا جایی که من تحقیق کردم به نتایجی که در ادامه
میاد رسیدم اما با جستجو در msdn مدام به کلمه windows form می رسیدم
میشه بگین windows form دقیقا چیه ؟
مثلا در مورد ایجاد منوی context چند خط رو ترجمه کردم که واسه شما میارم:
مولفه notifyicon را به فرم خود اضافه کنید و مشخصات مهم آن را ست کنید
از قبیل آیکن و مشخصه visible

یا در جایی دیگر اومده بود :
برای اضافه کردن منوی context به فرم ویندوز در زمان طراحی:

Open the form you wish to add a context menu to in the Windows Forms Designer.
In the Toolbox, double-click the ContextMenu component. A menu is added to the form (displaying the text "Type Here"), and the ContextMenu component is added to the component tray.

Associate the context menu with the form or a control on the form by setting that object's ContextMenu property in the Properties window. For more information on the ContextMenu property,

من ترجمه نکردم چون واضحه
حالا میخوام بدونم که اینا مربوط به visual c++ هستند یا نه ؟

در مورد بالون هم بعضیا این رو گفتن :

برای استفاده از این کامپننت احتیاج به کدنویسی خاصی نداری فقط باید از Toolbox کامپننتی بنام NotifyIcon رو روی فرم بنداز و بعد برای اینکه نمایش داده بشه باید یک Image به اندازه 12*12 به پروژه اضافه کنی که البته اول باید یک Icon به پروژه اضافه کنی و بعد درحالت ویرایش این Icon به منوی Image رفته و گزینه New ImageType رو انتخاب کنی و در اینجا با استفاده از گزینه Custom یک Image به اندازه گفته شده یعنی 12*12 ایجاد کنی حالا باید از همان منوی Image دیگر Image های مربوط به این Icon رو حذف کنی، بعد با حوصله و سلیقه یک طرح خوشگل برای این Image طراحی کنی و بعد مقدار Icon مربوط به این کامپوننت رو برابر این Icon قرار بدی، حالا اگه خواستی که از Tooltip این NotifyIcon استفاده کنی کافیه در کد نویسی از متد notifyIcon.ShowBalloonTip استفاده کنی .
امیدوارم مفید باشه.

من که گیج شدم شما اگه ممکنه توضیح بدید