PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا گاهي اوقات سيستم به جاي شات داون ريست ميشود؟

Behroooz
02-01-2008, 13:56
سلام به همه

سيستم من گاهي اوقات به جاي شات داون شدن ريست ميشود .
و هنگامي كه سيستم دوباره بالا مياد صفحه ابي رنگ چك ديسك ظاهر ميشود.

به نظر شما مشكل از كجاست؟

سيستم عامل من وبندوز ايكس پي سرويس پك دو

مادربورد giga 945 s3

winxp
02-01-2008, 14:47
سلام عزیزم

بزار chek disk به طور کامل انجام بشه

برای restart هم میشه گفت چون همیشه این طوری نیست پس ویروس نیست و چون گاهی اوقات این جوری میشه میشه گفت برنامه ی خاصی رو میخواد ببنده و باهاش مشکل دار میشه

چون سیستمت به طور ناقص خاموش میشه , برا همون همیشه chek disk رو داری

کلا توصیه میشه درایو c رو یک بار defrag کنین ببینین مشکلتون حل نمیشه

موفق باشی عزیزم

Behroooz
02-01-2008, 16:25
فعلا براي رفع اين مشكل اول log off ميكنم . بعدش shut down .

farhadebrahim
10-05-2011, 23:15
بعضی مواقع پیش می آید که هنگامی که کلید ترن آف رو کلید می کنیم کامپیوتر به جای ان که خاموش شود ریست می شود در این مواقع در RUN تایپ کنید : CMD
بعد در پنجرا باز شده کلمه زیر را تایپ کنید و سی دی ویندوز را در داخل سی دی رام قرار دهید به همین راهتی . . . این روش تست شده است
SFC/SCANNOW

البته بايد تمام ويندوزهايي كه نصب كرده ايد دم دستتان باشد تا اگر فايلي را از يك ويندوز نتوانست پيدا كند از ويندوز ديگر بيابد معمولاً اين مشكلات وقتي پيش مي آيد كه چند ويندوز را روي هم نصب كرده باشيد و اين باعث مي شود كه بعضي از فايلها خراب شود

lovely20111
23-05-2011, 16:30
بعضی مواقع پیش می آید که هنگامی که کلید ترن آف رو کلید می کنیم کامپیوتر به جای ان که خاموش شود ریست می شود در این مواقع در RUN تایپ کنید : CMD
بعد در پنجرا باز شده کلمه زیر را تایپ کنید و سی دی ویندوز را در داخل سی دی رام قرار دهید به همین راهتی . . . این روش تست شده است
SFC/SCANNOW

البته بايد تمام ويندوزهايي كه نصب كرده ايد دم دستتان باشد تا اگر فايلي را از يك ويندوز نتوانست پيدا كند از ويندوز ديگر بيابد معمولاً اين مشكلات وقتي پيش مي آيد كه چند ويندوز را روي هم نصب كرده باشيد و اين باعث مي شود كه بعضي از فايلها خراب شود

دوست عزیز من این کارو انجام دادم ولی این ترفند جالبی نیست اولا هی پیغام میده که سی دی ویندوز اورجینال رو بذارید هی مجبوریم دکمه try again رو بزنیم تا کارش تموم بشه آخرشم میبینی که هیچ فرقی نکرد و ویندوزت درست نشد.
برای تعمیر ویندوز بهترین کار اینه که سی دی ویندوز رو بذاری بعد گزینه install سپس گزینه update رو بزنید و بقیه مراحل رو پیش برید.