PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكلات رم

aminmousavi86
17-10-2005, 16:06
با عرض سلام
یک رم 256 دارم که Ddr نیست و روی یک شکاف سوار است. یک رم دیگر 256 از نوع Ddr از یک نفر گرفتم و آن را روی شکاف Ddr سوار کردم ، ولی هنگام بالا آمدن کامپیوتر ، سیستم بوت نمی شود و با بوقهای متوالی مواجه می شوم. لطفا در مورد انواع رم و تفاوت آنها توضیح دهید و بفرمایید که آیا باید تنظیمات خاصی انجام دهم یا رم سالم نیست؟

mahdy2021
17-10-2005, 18:14
مگه مادربردت هم sd و هم ddr رو ساپورت ميكنه؟

البته مادربورهايي هستند كه هرو رو ساپورت كنن اما چون براي شما بوق مي زنه به احتمال 90% ,ddr ساپورت نميكنه.يعني فقط رمهاي sd روي مادربردت كار ميكنه.

اشنايي كامل با حافظه Ram - Sram - Dram و چگونگي كاركرد ان توسط جواد جان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lord_theOne
17-10-2005, 22:52
اگه مادربردت چيپش 845 اينتل باشه هر دو را ساپورت مي كند بالاتر نمي كند اين درباره چيپهاي اينتل بود

Rashidahwazian
17-10-2005, 23:02
منظور شما اینه که هر دو نوع رم رو همزمان روس سیستم گذاشتید؟؟ یعنی هم Ddr و هم اون غیر Ddr هردو با هم.؟

reza12100
17-10-2005, 23:14
اگر از هردو رم به طور همزمان استفاده کنید یا دو رم با باسهای مختلف طبیعیه که سیستم بالا نیاد

Lord_theOne
17-10-2005, 23:22
من امتحان كردم با دو باس مختلف كامپيوتر مي آيد بالا ولي خيلي خوب كار نمي كنه
ولي اينكه رم دي دي را با رم اس دي هردوشونو با هم گذاشت رو نمي دونم ولي فكر كنم مي شه
لطفآ الكي جواب ندهيد تست كنيد بعد

mahdy2021
18-10-2005, 05:53
آقاي لرد من نفهميدم منظور شما ((لطفآ الكي جواب ندهيد تست كنيد بعد))كيه

بعد هم چرا الكي بحث رو كش مي ديد كي گفته دو تا رم با باس متفاوت با هم كار نمي كنند؟

ولي اگر به عكس زير نگاه كنيد مي فهميد چرا نميشه sd ,ddr يا rd,sd يا ddr ,sd با هم كار كنند.بالاخره مادربورد يكي از اين سه رم رو ساپورت ميكنه البته استثنا هم داريم اما در كل هر مادربورد يه نوع رم(غير از اين سه نوع , رم ديگري نداريم)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر هم كسي هست هنوز نفهميده به شكافهاي محل اتصال رمها دقت كنه مي فهمه.

Rashidahwazian
18-10-2005, 16:29
Mahdy2021 جان. به نظر می رسه که شما تو این عکس می خواستی نشون بدی که شکل محل قرارگیری رم ها روی مادربورد فرق می کنه. پس هر مادربورد فقط یکی از این جاها رو داره ...

این طور نیست عزیز جان. بعضی از مادربورد ها برای دو نوع رم محل هایی تعبیه کردن. و این طور نیست که شما می فرمایید . اما در این تاپیک بحث اینه که آیا رم SD و DDR روی مادربوردی که هر دو نوع رو ساپورت می کنه می شه به طور همزمان گذاشت یا نه؟همونطور که Lord_theone گفت می دونیم که با دو باس مختلف میاد بالا ولی آیا با دو تکنولوژی مختلف باز هم کار می کنه یا نه؟ یعنی SD و DDR که ساختارشون فرق می کنه چی؟ باز هم میشه با هم به کارشون برد؟

mahdy2021
18-10-2005, 17:31
مگه مادربردت هم sd و هم ddr رو ساپورت ميكنه؟

البته مادربورهايي هستند كه هرو رو ساپورت كنن اما چون براي شما بوق مي زنه به احتمال 90% ,ddr ساپورت نميكنه.يعني فقط رمهاي sd روي مادربردت كار ميكنه.

ولي اگر به عكس زير نگاه كنيد مي فهميد چرا نميشه sd ,ddr يا rd,sd يا ddr ,sd با هم كار كنند.بالاخره مادربورد يكي از اين سه رم رو ساپورت ميكنه البته استثنا هم داريم اما در كل هر مادربورد يه نوع رم(غير از اين سه نوع , رم ديگري نداريم)

رشيد جان اگر دقت كني پست اولي كه من دادم گفتم بعضي از مادربردها ساپورت مي كنن(مثلا هم sd ,ddr(در پست دوم هم گفتم البته استثنا داريم پس مطمئن باشيد من مي دونم.(پس لطف كنيد پستها رو كامل بخونيد)

حالا وقتي هردو پشتيباني ميشه به طور نظري بايد با هر دو كار كنه مگر اينكه چيپست مادربرد نتونه هماهنگي لازم ايجاد كنه.
ولي من اين رو هم مطمئنم كه مادربرد امين جان هر دو رو ساپورت نميكنه كه بوق زده چون اگر هردو رو ساپورت كنه بايد حداقل يكي رو پيش فرض قرار مي داد و كامپيوتر بوت ميشد.

Rashidahwazian
18-10-2005, 19:56
پس من متوجه نشدم شما این پست شماره 7 رو برای چی نوشتید؟ یا اینکه نوشتید "هر مادربورد یه نوع رم " ؟؟

مطمئن باشيد من مي دونم

بعد هم بنده به هیچ وجه راجع به دانایی شما دوست عزیز نظر ندادم که. شما سرور مایی.

HamidFULL
18-10-2005, 20:02
aminmousavi86 عزيز شما بايد يا SD بزاريد يا DDR تا بالا بياد وگرنه کار نميکنه
DDR Double rate Data
SD Single Rate Data

mpsjavad
18-10-2005, 20:02
با سلام ..

باور كنيد كه با اين بحث هاي علمي هست كه معلوات و دانسته هاي افراد بالا تر ميره .. من كه واقعا نتايج بحث هاي اين انجمن رو ميبينم لذت ميبرم و استفاده ميكنم .

تشكر از دوستاني كه اينجا فعاليت ميكنند ...

تااينجا دوست عزي اقا امين در پست اول گفتن كه

یک رم 256 دارم که Ddr نیست

كه حالا معلوم نشد كه DDR نيست چه مدلي هست SD ! يا .. كه البته به نظر ميرسه SD باشه .. و در پست دوم مهدي جان اشاره داشتن به اينكه اگر مادربورد ايشون قابليت استفاده از هر دو مدل رم رو بطور همزمان نداشته باشه اين مشكل پيش مياد كه كاملا منطقي هست ..

در پست هاي بعدي هم يكم سوء تفاهم شد كه رفع ميشه ولي در كل من اين نكات رو برداشت كردم لطف كنيد بگيد درست فهميدم يا نه ؟

-- مادر بورد هايي هستند كه هر سه مدل مختلف رم رو با هم و بطور همزمان پشتيباني ميكنند .. يا حداقل قابليت پشتياني دو مدل DDR و SD رو دارند ..
-- مادربرد هايي كه داراي چيپ 845 اينتل هستند هر دو مدل رم DDR و SD رو پشتيباني ميكنند و اگر مادربرد از چيپ هاي بالاتر از 845 استفاده كنه تنها ميتونه از رم DDR استفاده كنه !!
-- ميشود از دو يا چند رم با باس هاي مختلف بر روي يك مادربورد استفاده كرد اما از كارايي سيستم كم ميشود !!
-- از روي تصويري كه اقا مهدي قرار دادند و با نگاه كردن به شكافهاي محل اتصال سه مدل رم ميشه فهميد كه از روي شكاف مادربرد ميشه به نوع رمي كه پشتيباني ميشه پي برد ..

با تشكر .

mahdy2021
19-10-2005, 05:06
بعد هم بنده به هیچ وجه راجع به دانایی شما دوست عزیز نظر ندادم که. شما سرور مایی.
اولا من مخلص همه بچه هايه پي30ورلد هم هستم دوما اگر هم چيزي بلدم در سايه همين بروبچ ياد گرفتم.

جواد جان باز خوب شد ما اين همه تايپ مي كنيم يه نفر استفاده مي كنه.خدارو شكر

مادر بورد هايي هستند كه هر سه مدل مختلف رم رو با هم و بطور همزمان پشتيباني ميكنند .. يا حداقل قابليت پشتياني دو مدل DDR و SD رو دارند ..
حالا سه مدل رو كه يه مادربرد پشتيباني كنه من تا حالا نديدم اما sd, ddr ديدم چون اصلا rd ها به خاطر گرماشون الان خيلي كم استفاده ميشن.
موفق باشيد

Lord_theOne
19-10-2005, 08:55
من كي گفتم رمهاي اس دي و دي دي با هم كار مي كنن گفتم امتحان نكردو ولي شايد شد

ولي رمها با باس مختلف مي تونن با هم كار كنن ولي كمي از قدرتشون گرفته مي شه
فكر كنم توي تنظيمات مادربرد بشه دست كرد و دوتاشونو روي يك باس مشترك گذاشت و خوب جواب بده ولي اين چه كاريه آدم مي ره دوتا رم با باس يكسان مي خره قيمتشم زياد فرقي نمي كنه

aminmousavi86
19-10-2005, 09:36
از دوستان عزيز ممنونم...
ولي من همه حالتها را امتحان كردم. حتي آن رم DDR را تنها سوار کردم باز هم بوق میزد. ولی همین رم رو یه کامپیوتر دیگه جواب میده و سالمه. آیا تنظیمات خاصی باید تو Setup انجام بدم؟ ثانیا از این سه نوع رم کدوم پیشرفته تره و کدوم قدیمیتره؟

aminmousavi86
19-10-2005, 09:41
در ضمن رم من از نوع Sd است.

Rashidahwazian
19-10-2005, 11:40
امين جان شما اون Ddr که داری رو روی اون يكي Slot مخصوص Ddr امتحان کن ببین جواب می ده یا نه.

Lord_theOne
20-10-2005, 19:25
بهترين Rd هست كه ديگه رمهاش كم گير مي آيد
البته دي دي هم بسيار خوبه مخصوصآ دوئل كانالش

mahdy2021
21-10-2005, 05:53
از دوستان عزيز ممنونم...
ولي من همه حالتها را امتحان كردم. حتي آن رم DDR را تنها سوار کردم باز هم بوق میزد. ولی همین رم رو یه کامپیوتر دیگه جواب میده و سالمه. آیا تنظیمات خاصی باید تو Setup انجام بدم؟ ثانیا از این سه نوع رم کدوم پیشرفته تره و کدوم قدیمیتره؟

شما يه نگاهي توي ستاپ كامپيوتر(صفحه آبي كه با del مياد)بنداز ببين در مورد رم چه گزينه هايي داره شايد بشه كمكت كرد.مارك و مدل مادربردت رو هم بنويس.

sd كه از همه قديميتره كه باس اكثرشون هم 133 بود .
بعد rd اومدبا باس 800 ولي به خاطر گرماي زياد اصلا به صورت گسترده استفاده نشد.
بعد هم كه ddr اومد با باسهاي 266/333/400 . در آخر ddr2 اومد با باس 533 به بالا.

Lord_theOne
21-10-2005, 10:09
مهدي جان آخرين باس Ddr يادت رفت بگيها 667

HamidFULL
21-10-2005, 15:48
aminmousavi86 عزيز مشکل شما SS و DS هست ببينيد دوست عزيز اينکه رم يک طرفش چيپ داشته باشه SS يا دو طرفش DS
مهم هست و بايد مادربورد ساپرت کنه شما دفترچه يه بورد ات رو نگاه کن قسمت Memory اونجا نوشته که رم با ظرفيت های مختلف رو SS or DS ساپرت ميکنه احتمالاً رم شما DS هست و بورد شما ساپرت نميکنه
SS = Single Side
DS = Doube Side

mohammad 136+2
26-04-2006, 19:22
سلام
كامپيوتر من بالا نمياد وقتي رم در ميارم باز جا ميزنم بالا مياد
رمم sd

Lord_theOne
26-04-2006, 22:44
فكر كنم از رمت باشه داره خراب مي شه

MaFia
26-04-2006, 23:13
يه تنظيم هست تو مادربورد هاي قديمي Clk+mhz رو اين قرار بده ببين اوكي هست

mohammad 136+2
27-04-2006, 18:40
قبل از اينكه اين جور بشه بازي هارو خيلي كند مي آورد حا لا بازي هارو خوب مي ياره

يكم بيشتر توضيح بده

ممنون

فكر كنم بايد يه رم جديد بگيرم نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Morteza4SN
02-05-2006, 10:48
سلام دوستان
من هم یه مشکلی دارم که می خوام دقیق بدونم از رم هست یا نه ؟ لطفا کمک کنید...
مشکلم اینه که سیستم هنگام بازیهایی که حتی قبلا تا تهش رو بدون مشکل رفتم یا هنگ میکنه یا ریست میشه ... رمم هم ddr 512 هست ... نکته دیگه این که وقتی رم رو با نرم افزار MemTest تست می کنم همش این error رو میده که عکسش رو گذاشتم ( هر چند ثانیه که میگذره این پیغام میاد ) ....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Lord_theOne
02-05-2006, 14:39
ببرش گارانتي

Morteza4SN
04-05-2006, 09:57
ببرش گارانتي

یعنی مطمئنا رم خراب هست دیگه ؟؟؟؟؟

Lord_theOne
05-05-2006, 09:09
ببرش مشخص مي شود

dler1367
24-05-2006, 01:44
من یک رم spic tec 256m دارم كه دو تا از اون مدار هاي طلايش سياه شده و كارم ميكنه ايا مشكلي به وجود نمي ياره

braveboy74
03-12-2012, 23:50
سلام من دو تا رم 1 گیگ دارم هر دو ddr2 هستند یکیش کینگ مکسه و یکیش کینگستون اما وقتی هردو تا رو باهم میندازم رو مادربرد برنامه ای نصب نمیشه ،ویندوز هم نصب نمیشه و ارور میده لطفا راهنمایی کنید که مشکلم رو چه طور حل کنم؟