PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای اتصال دو IDE به Main asus

amir2011
30-12-2007, 23:55
سلام
من دو تا مادر بورد asus دارم (p5gd2 delux و p5k ) که تو هیچکدومشون نمیتونم بیشتر از یک IDE استفاده کنم!
مثلا وقتی یک رایتر و دی وی دی رام با هم وصل کنم فقط یکیشو میشناسه!
آیا راهی داره یا این یک اتفاق طبیعیه!

BLACK-BLACK
04-01-2008, 08:12
برای اتصال دودستگاه به سیستم از طریق IDE باید هردو دستگاه از یک قابلیت به نام Atapi پشتیبانی کنند.من حدس میزنم سیستم شما اون دستگاهی که در حالی Master قرار داره رو میشناسه.ایا مطمعنی که دستگاه دوم رو در حالت Slave قرار دادی؟ اگه Slave ش نکرده باشی هم نمیشناسش.

davsep
04-01-2008, 09:03
نمیتونم بیشتر از یک IDE استفاده کنم!
مثلا وقتی یک رایتر و دی وی دی رام با هم وصل کنم فقط یکیشو میشناسه!
آیا راهی داره یا این یک اتفاق طبیعیه!

نخیر طبیعی نیست. مین بورد شما دو محل برای IDE داره که هر کدوم دو تا حالت Master و Slave رو ساپورت میکنه. که در مجموع میشه چهار تا.

شما پشت دستگاه IDEت یه pin select داری که شامل: Master ، Slave و Cable select هست. اگه هر دستگاه رو داری با یه کابل جدا به مین بورد متصل میکنی، pin select دستگاه رو بزار رو حالت Cable select. اگه دو تا دستگاه رو با یه کابل داری به مین بورد وصل میکنی، pin select یکیشونو بزار رو Master و اون یکیشو بزار رو Slave.

amir2011
07-01-2008, 02:12
نخیر طبیعی نیست. مین بورد شما دو محل برای IDE داره که هر کدوم دو تا حالت Master و Slave رو ساپورت میکنه. که در مجموع میشه چهار تا.

شما پشت دستگاه IDEت یه pin select داری که شامل: Master ، Slave و Cable select هست. اگه هر دستگاه رو داری با یه کابل جدا به مین بورد متصل میکنی، pin select دستگاه رو بزار رو حالت Cable select. اگه دو تا دستگاه رو با یه کابل داری به مین بورد وصل میکنی، pin select یکیشونو بزار رو Master و اون یکیشو بزار رو Slave.
ممنون...فکر کنم اینجوری درست بشه...(البته الان متاسفانه نمیتونم تستش کنم...)