PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد آی اس پی

7aft
30-12-2007, 16:51
سلام خدمت دوستان محترم.
می خواهم به صورت کامل بدونم که به عنوان یک یوزر دیال آپ آی اس پی به چه اطلاعاتی از سیستم و استفاده های من
ار اینترنت مانند نام سایتها و دانلودها و یوزر ها و پسوردها دسترسی دارد؟؟؟؟؟
از همه ممنونم.

symk
30-12-2007, 23:35
Isp ها به هیچ گونه از اطلاعات شخصی شما دسترسی نخواهند داشت فقط میتونند بفهمند که وارد چه سایتی شدی . همین

ADRIEN
30-12-2007, 23:40
[QUOTE=7aft;1945593]سلام خدمت دوستان محترم.
می خواهم به صورت کامل بدونم که به عنوان یک یوزر دیال آپ آی اس پی به چه اطلاعاتی از سیستم و استفاده های من
ار اینترنت مانند نام سایتها و دانلودها و یوزر ها و پسوردها دسترسی دارد؟؟؟؟؟
از همه ممنونم.

بستگي به ISP داره
ولي اگه بخان ميتونن كاراي زيادي بكنند. از ثبت شماره تلفن و آدرس گرفته تا فهميدن ........

symk
30-12-2007, 23:51
درسته . یعنی زمانی که شما به Isp وصل میشید در اصل با یه شماره تلفن به شماره های اون Isp وصل میشید یا به عبارتی شماره های اونو میگرید و شماره شما و همچنین مرکز مخابرات شما ثبت میشه و تمامی فعالتهایی که در اینترنت انجام میدید ثبت میشه البته به صورت یه سری دیتا که به این راحتی قابل خواندن نیستند ولی مطمئن باش که به نام کاربری ها و پسورد هایی که در سایتهای مختلف استفاده میکنی دسترسی نخواهند داشت ضمنا" با این اطلاعات ذخیره شده هیچ کاری ندارند فقط برای روز مبادا نگه داری میشند .

mozhgan
30-12-2007, 23:55
dial up یا adsl فرق میکنه؟(نوع دسترسیشون)

symk
30-12-2007, 23:59
در ظاهر آره فرق دارند ولی در باطن نه . چون هر جفتشون از خط تلفن به Isp وصل میشند .

7aft
31-12-2007, 13:50
تشکر از جوابهاتون
آیا راهی هست که بشه دورشون زد؟ یعنی نفهمند ما دقیقا در سایت چه کار می کنیم.....
بازم ممنونم

symk
31-12-2007, 16:51
ببینید بحث دور زدن تقریبا" صفر درصد ولی نیازی نیست که بخواهی دور بزنی. کسی کار بهت نداره. اگه خیلی هم خطرناک میخواهی حرکت کنی باید فکر روشها و ابزارهای دیگه باشی.

7aft
31-12-2007, 17:11
کار خطرناک نه اما مسئله این است که نمی خوام احساس ضعف داشته باشم. برا همین دنبال روشهای مطمئن می گردم.
در ضمن لطفا بگید منظورتون از ابزار چه ابزاریه؟ واینکه گفتید
درسته . یعنی زمانی که شما به Isp وصل میشید در اصل با یه شماره تلفن به شماره های اون Isp وصل میشید یا به عبارتی شماره های اونو میگرید و شماره شما و همچنین مرکز مخابرات شما ثبت میشه و تمامی فعالتهایی که در اینترنت انجام میدید ثبت میشه البته به صورت یه سری دیتا که به این راحتی قابل خواندن نیستند ولی مطمئن باش که به نام کاربری ها و پسورد هایی که در سایتهای مختلف استفاده میکنی دسترسی نخواهند داشت ضمنا" با این اطلاعات ذخیره شده هیچ کاری ندارند فقط برای روز مبادا نگه داری میشند .
___
این مطلب را بیشتر توضیح بدید و بگید براشون خیلی وقت گیره؟
دلیل این همه وسواس من اینه که من در ته دنیا هستم وآی اس پی شهر ما تنهاست و با چخماق کار می کنه.
ممنونم

7aft
31-12-2007, 17:30
سلام اگه یه منبع خوب معرفی کنید ممنون میشم.

symk
31-12-2007, 17:32
ببینید از نظر سیستم مخابراتی باید یه خورده اطلاعات داشته باشی که بدونی من چی میگم . شما هر کاری انجام بدید قابلیت ثبت رو داره حتی اس م اس هاتون که از طریق گوشی همراه صورت میگیره و قابلیت ردیابی هم داره ولی اینها دلیل بر این نیست که شما یه کاری انجام دادید فرداش بیاند بگیرنتون و یا جریمه کنند ببینید ما وقتی به اینترنت وصل میشیم صحبت از دیتا میکنیم یعنی میگیم سرعت دریافت دیتامون اینقدره و یا سرعت ارسال دیتامون اینقدر و کلمه دیتا هم به معنا نوشته هستش پس قابلیت ثبت هم داره ولی بازم میگم کسی کار نداره . نه در ایران بلکه در تمامی دنیا این قضیه صدق میکنه و میتونه برای افرادی که در زمنیه سیاسی فعالیت میکنند مشکل ساز بشه در تمام دنیا . به همون دلیل هست که میگم شما باید در انجام کارهای خطرناک از بازاری چون اینترنت ماهواره ای ( چه دریافت چه ارسال ) استفاده کنید که این مورد هم قابلیت ردیابی در زمینه استفاده داره که به مراتب جرمش بیشتره یعنی اگر بگیرنتون به جرم جاسوسی میگیرن . که حتی جریمه نقدی زیادی هم داره که دولت اسفاده از اینترنت ماهواره ای رو ممنوع کرده . بازم میخواهی توضیح بدم بگو

7aft
01-01-2008, 00:25
دوست عزیز خیلی ممنونم. من که خیلی دوست دارم اطلاعاتم بره بالا. اما متوجه شدم که باید خیلی چیزا رو یاد بگیرم. دمت گرم مرسی

7aft
16-02-2008, 07:11
با سلام: می خواهم بدونم مثلا دارم از سایت راپید یا 4ساشقثی دانلود می کنم. آیا آی اس پی من به اطلاعات و فایلهای دریافتی من واقف هستند (یعنی می دونند که من از این سایتها دقیقا چی دانلود می کنم یا نه؟ ممنون