PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه نویسی برای سخت افزار

MrJamshidy
25-12-2007, 20:59
آقایون سلام

هرکس هرچیزی در مورد برنامه نویسی سخت افزار می دونه خواهشا بگه تا هم من هم بقیه دوستان از اون استفاده کنن

tabriz-info
25-12-2007, 21:18
من سخت افزار خوندم برنامه نویسی برای سخت افزار توسط اسمبلی انجام میشه

البته به عنوان مثال بر روی میکروکنترلرها

حالا اگر میخوایید اسمبلی بگیم اگر همت کنید با هم یک تاپیک برای اسمبلی و برنامه نویسی روی سخت افزار ها یا همون ای سی ها شروع کنیم لطفا با پیام خصوصی اطلاع بدید

امیدوارم به حدفتون ببخشید هدفتون برسید

sajadmg
28-12-2007, 06:33
سلام
دوستان عزیز چرا ما باید همیشه عقب مونده باشیم وقتی صحبت از برنامه نویسی سخت افزار میشه فوری میریم سراغ اسمبلی در صورتی که اون چیزی که ما به عنوان اسمبلی میخونیم مربوط به معماری 8086 هست که تقریبا بیست سالی میشه که از رده خارج شده. اگر چه منم خیلی برنامه نویسی سخت افزار بلد نیستم اما میدونم که با زبانهای تحت ویندوز هم میشه برنامه نویسی سخت افزاری کرد. مثلا شما با اسمبلی (8086) عمرا بتونی از usb استفاده کنی چون تحت داسه و داس هم usb را اصلا ساپورت نمیکنه ولی تو ویندوز میشه این کار را کرد که البته کار سختیه.
اما اگه منظور از برنامه نویسی سخت افزار همون میکرو کنترل هست که جاش توی برق و الکترونیکه نه اینجا.
ببخشید که اینا را گفتم ولی باور کنید دلم میسوزه که چقدر ما ایرنیا بدبختیم و استعداد و تلاشمون را تو بیراهه هدر میدیم.اکثر ما چرخ را دوباره اختراع میکنیم به خیال خودمون هم خیلی کاری کردیم .