PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشگل با فارسي نويسي در لوكال هاست

MAXXX
25-12-2007, 12:05
سلام
وقتي صفحه رو اجرا ميكنم مشكلي با فونت فارسي نداره و با گزاشتن تگ
meta [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"Content-Type" content="text/html; charset=utf-8
انكدينگ صفحه اتوماتيك رويه يونيكد قرار ميگيره ولي وقتي كه همينو تو لوكال هاست ميبرم با وجود تگ بالا با فونت فارسي رو نشون نميده و بايد انكدينگ رو به صورت دستي تبديل به يوني كد كنم
:10:

my friend
25-12-2007, 12:53
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یادت باشه که قبلش نباید داده ای به مرورگر ارسال بشه.
(یعنی تو اولین خطوط فایل بزارش.)

MAXXX
30-12-2007, 21:53
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیادت باشه که قبلش نباید داده ای به مرورگر ارسال بشه.
(یعنی تو اولین خطوط فایل بزارش.)
سلام

frend جون اگه میشه یه مثال کوچیک بزن ببینم کجا به کارش میبری من هر جایه تگ ها گزاشتم نتیجه نگرفتم پسوند صفحه چی باشه html یا php یا فرق نداره یکم توضیح بدین آخه من یکم روکی هستم

siavosh1
30-12-2007, 23:08
با اجازه friend جان:46:
منم این مشکل رو داشتم و همینطور که دوستمون گفت حلش کردم ..

برای اینکه این تگها تاثیر خودشونو بذارن باید بالاترین تگ های صفحه باشن ..همینطور که میدونید تگهای html به ترتیبی که در صفحه هستند اجرا میشن و وقتی این متا تگهای گفته شده رو بالای صفحه طراحی شده قرار بدید فکر نکنم دیگه به مشکلی برخورد کنید

my friend
31-12-2007, 10:25
مرسی سیاوش جان،

اون کدی که گذاشتم از طرف سرور charset رو تعیین میکنه...
مثال:

MAXXX
02-01-2008, 12:00
ممنون دوستان

karamooz
21-01-2008, 12:22
استفاده کردیم_ممنون.

saeed-magicboy
23-01-2008, 22:19
بچه ها بعضی وقتها این header کار دست ما میده. من خودم شخصا خیلی باهاش برخوردم.

مشکلش زمانی بوجود میاد که شما داری با session کار می کنی. اگه یونیکد فایلی که الان توشی و یونیکد فایلی که از اون به این فایل اومدی ( دیگه جور دیگه بلد نبودم بگم :31: ) با هم یکسان نباشند، وقتی فایل نهایی اجرا میشه سیستم کارش رو انجام میده اما یه ارور بالای صفحه میاد که میگه header قبلا به سرور فرستاده شده و نباید دیگه استفاده بشه که با این ارور عملا session هم کارش رو درست انجام نمیده.

اما راهی که من برای حلش انجام میدم اینه که خود فایل رو با ANSI ست می کنم و بعد از اون با نرم افزار دیگه مثل Dreamweaver جاهایی رو که قراره فارسی باشند رو مینویسم. چون با این کار وقتی شما ANSI ست می کنید Dream بجای متن فارسی چیزی نمیذاره اما وقتی داخل نرم افزار فارسی مینویسید و سیو می کنید هیچ اروری نمیده. :27: تگ meta برای تایید یونیکد utf-8 رو هم که همه میدونیم باید اول echo قرار بدیم.

چون این مشکل برای خودم پیش اومده بود گفتم بگم.

موفق باشید./.

atre siib
06-02-2008, 14:15
سلام. من یه مشکل دیگه با دیتاهای فارسی دارم. وقتی کد select رو می نویسم و می خوام مثلا" یه نام رو جستجو کنم ، هیچ جوابی نمیده. البته error هم نمی ده. ولی وقتی یه نام انگلیسی توی جدول مینویسم ، اون رو نی تونه مقایسه کنه.(asp.net + sql2005)

ممنون می شم اگر لطف کنید راهنمایی کنید.

elham30
08-02-2008, 11:15
دستور select زير زا هم امتحان كن:

همچنين دقت كن ببين در چه حرفهايي مشكل داري. مطمئنا در جستجوي كلماتي با حروف ك و ي حتي در صورت استفاده از اين دستور دچار مشكل كي شوي.

siavosh1
19-02-2008, 16:16
البته این رو هم بگم باید وقتی صفحه رو هم save می کنم حواسمون به page properties هم باشه ...چون ممکنه از تگ متا استفاده کرده باشی ولی باز نمی تونه فارسی رو تشخیص بده (مخصوصا تو فایل های php) این به اون علت که فایل توسط یونیکد فرمت نشده .. اگه صفحه رو با dreameaver می خواید save کنید برید به منوی modify و گزینه page properties را انتخاب کنید و در قسمت title/encoding در قسمت encoding این استاندارد رو انتخاب کنید unicode utf8:10: اگر هم از برنامه های دیگه استفاده می کنید هم این مورد یادتون نره :10: