PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ►◘راهنمايي براي خريد يك سيستم قدرتمند◘◄

arash_irani
25-12-2007, 02:57
سلام دوستان خوبم در بخش سخت افزار
بعد از مدتي ميخوام اين سيستم رو عوض كنيم تا حالا شايد 100 تا دكون رفتيم هر كدوم يه چيزي ميگن ديگه گيج گيج شدم
سيستمي كه ميخوام بگيرم مخصوص كارهاي گرافيكي باشه و مخصوصا 3D به خوبي جواب بده
برنامه هايي مثل After Effects , 3Ds Max , Maya و ......

لطفا تمام قطعات رو معرفي كنيد ( CPU , مادر برد ، كارت گرافيك ، رم ، و .. .)
البته با جزييات كامل مثلا چه CPU چه ماركي و چند بيتي و .... كه خودتون بهتر ميدونيد

قيمت زياد مهم نيست ولي خب بدم هم نمياد قيمتهاشون رو هم ذكر كنيد

فقط خواهشا تمام قطعه ها رو بنويسيد

از همتون ممنونم
موفق و پيروز باشيد :11:
يا حق

Abolfazl3007
25-12-2007, 10:40
hاگه شما قیمت مهم نیست
یدونه CPU:AMD 6000 ببند که برای کارای 3d توپه -چون FSB 2000 است و 64 BIT
2 GB رم ببند مارکش فرق نمیکنه فقط باسش 800 باشه
کارت گرافیک هم یدونه هم 8800 GTS یا GTX ببند

M.Z.Y
25-12-2007, 22:25
سلام

به نظر من مارک رم مهمه اگه قیمت مهم نیست از رم های شرکت هایocz یا Corsair استفاده کنید.و به جای دو گیگ از چهار گیگ استفاده کنید.

و سی پی یو هم از Amd 6400+black Edition استفاده کنید.

مادربورد نیز می تونید از گیگا مدل Ga-m59sli-s5 استفاده کنید .

کارت گرافیک نیز یا از8800gtx استفاده کنید یا اگر می خواهید از مدلgts استفاده کنید من پیشنهاد میدم از 8800gt استفاده کنید.

موفق باشید و یاعلی./

rasool1
26-12-2007, 00:39
سلام دوست عزیز نرم افزارهایی که می خواهی کار کنی بیشتر در زمینه گرافیکی است البته اگه از اونا می خواهی رندر بگیری دنبال هیچ سیستمی جزاینتل نرو و گرافیک هم فقط ati اما اگه فقط بعد گرافیکی داره سیستمی که ابوالفضل خان پیشنهاد داد عالی بود (سی پی یو 6250 مادر برد msi p35 و رم پاترویوت باس 800 ocz تقلبی زیاد داره گرافیک هم x1100 or x1300 یا بالا تر ) یا علی

arash_irani
26-12-2007, 04:11
سلام دوستان
ار همگي بابت توضيحات خيلي خيلي ممنونم :11:

hاگه شما قیمت مهم نیست
یدونه CPU:AMD 6000 ببند که برای کارای 3d توپه -چون FSB 2000 است و 64 BIT
2 GB رم ببند مارکش فرق نمیکنه فقط باسش 800 باشه
کارت گرافیک هم یدونه هم 8800 GTS یا GTX ببند
دوست من ممنون از راهنماييتون
سيستمي كه پيشنهاد داديد خوبه ولي بعد از يك سال بايد دوباره عوض بشه رم 2 گيگ چيزي نيست كه بشه باهاش در برنامه اي مثل افتر براي كارهاي سنگين رندر كرد

سلام

به نظر من مارک رم مهمه اگه قیمت مهم نیست از رم های شرکت هایocz یا Corsair استفاده کنید.و به جای دو گیگ از چهار گیگ استفاده کنید.

و سی پی یو هم از Amd 6400+black Edition استفاده کنید.

مادربورد نیز می تونید از گیگا مدل Ga-m59sli-s5 استفاده کنید .

کارت گرافیک نیز یا از8800gtx استفاده کنید یا اگر می خواهید از مدلgts استفاده کنید من پیشنهاد میدم از 8800gt استفاده کنید.

موفق باشید و یاعلی./
فرق gts با gtx چيه ؟ كدومشون بهتره ؟

سلام دوست عزیز نرم افزارهایی که می خواهی کار کنی بیشتر در زمینه گرافیکی است البته اگه از اونا می خواهی رندر بگیری دنبال هیچ سیستمی جزاینتل نرو و گرافیک هم فقط ati اما اگه فقط بعد گرافیکی داره سیستمی که ابوالفضل خان پیشنهاد داد عالی بود (سی پی یو 6250 مادر برد msi p35 و رم پاترویوت باس 800 ocz تقلبی زیاد داره گرافیک هم x1100 or x1300 یا بالا تر ) یا علی
دوست من از راهنمايي شما هم خيلي ممنون
منم موافق براي رندر از اينتل اگر استفاده بشه كارايي بيشتري داره
ولي اگر ممكن هست مشخصات دقيقتر رو لطف كن عزيز دل برادر مثلا ati كدومشون ؟همون مدل x1100 ؟

كسي از هارد حرفي نزده بود ؟؟ من دو تا هارد 320 و 160 به ماركهاي هيتاچي و سامسونگ دارم كه زير اين رندر گرفتن ها و تبديل كردن ها زاييدن و جفتشون خراب شدن و حدود 250 گيگ اطلاعاتم پريد
هارد هاي اسكازي به نظرتون چطوره؟؟

اگر دوستان ديگه هم اطلاعات ديگري دارند ممنون ميشم در اختيار بنده قرار بدن

ممنون و موفق باشيد :11:
يا حق

imanprjr
26-12-2007, 09:39
سلام سيستم هاي خوبي هستند ولي به نظر من بيار سوالتو توي تاپيك خودش بپرس اونجا خيلي خيلي ...نتيجه بهتري مي گيري......عزيز.......

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اطلاع رساني قيمت و مشورت خريد يا فروش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اينجا خيلي بهتر بچه ها راهنماي مي كنند در تمام موارد.....:40::10:

M.Z.Y
27-12-2007, 00:14
فرق gts با gtx چيه ؟ كدومشون بهتره ؟

يا حق

سلام

بر اساس نام گذاری شرکت NVIDIA مدل GTS از GTX ضعیف تره.

Abolfazl3007
27-12-2007, 16:34
دوست عزیز اگه پولش برای شما مهم نیست یدونه 8800 Ultra بخر که جدید ترین و قویترین کارت گرافیک موجود در بازار است
طبق نظر دوستان 4 گیگ رم هم بذار با یک سی پی یو Amd 6000
دیگه تا 10 سال دیگه نیاز به ارتقا نداری
البته cpu که m.z.y جان معرفی کرد من ندیدم و اطلاعاتی دربارش ندارم
احتمالا اون بهتره

Benygh
27-12-2007, 16:45
Ultra جدیدترین نیست ولی قدرتمند ترین هست برای شما که کارتون رندره گرافیک تاثیر به سزایی نخواهد گذاشت حداقل این گرافیک ها ....
بهتره برید سراغ Quadro ها اگه حرفه ای هستید چون اینا مخصوص رندر هستش ...
گرافیک هم اگه Quadro نخواستید بهتره برید سراغ 8800GT چون از G92 استفاده میکنه البته G92 بودنش فکر نکنم فرقی کنه و فقط برای بیان کردن جدید بودن به کار بردم و براتون که فکر نکنم بازی هم بکنید عالیه .... البته تو گیم هم کم نمیاره و اولین انتخاب گیمر هاست با قیمت عالیش ....
رم 4 گیگ با باس 800 که قیمتش هم از 250-300 هم تجاوز نمیکنه بهترین گزینه میتونه باشه ...
سی پی یو هم Q6600 بهترین انتخاب باشه چون با قیمتش تو رده خودش حریف نداره ....
مخصوصا برای 3D MAX 10 که میگن Optimize شده برای 4 هسته ای ها ...
این سیستم به اضافه ی X38-DQ6 گیگابایت فکر کنم کامل بشه ....

Stream
27-12-2007, 19:57
آرش جان شما اگه بگید چقدر میتونید هزینه کنید ( درسته که مهم نیست ولی یه سقفی وجود داره ... ) بهتره ...

------------------------

دوستان هم از هرچی خوششون میاد پیشنهاد ندن...

iriali
27-12-2007, 23:31
تائید میشه دوست گرامی
من هم اول از هرچی خوشم میومد نوشتم ولی نمیشه دیمی نظر داد لطفا بودجه مشخص کن

M.Z.Y
28-12-2007, 00:37
البته cpu که m.z.y جان معرفی کرد من ندیدم و اطلاعاتی دربارش ندارم
احتمالا اون بهتره

سلام دوست من یه سری بزنی به اینجا یه اطلاعاتی در مورد این پردازنده بدست میاری:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

M.Z.Y
28-12-2007, 00:38
به علت قفل کردن سیستمم اشتباه شد ، ویرایش می کنم.....

M.Z.Y

M.Z.Y

arash_irani
31-12-2007, 02:00
سلام دوستان گلم
از همتون ممنومنم دست گل همتون درد نكنه :11:

آرش جان شما اگه بگید چقدر میتونید هزینه کنید ( درسته که مهم نیست ولی یه سقفی وجود داره ... ) بهتره ...

ببينيد يك سيستم كه بتونه واقعا قدرتمند باشه و از نظر به روز بودن ميخوام واقعا به روز باشه رو نميدونم چقدر در مياد و اگر ميگم قيمت برام مهم نيست چون نميخوام دو سال يا سه سال ديگه بيام سيستم رو به خاظر مشكلاتش عوض كنم :41:

من اطلاعات روميخوام كه بفهمم چي بايد بگيرم و چي با چي مچ ميشه :46:
خيلي از دوستان حتي سيستم هاي مثل مك رو پيشنهاد دادن
حالا اگر قيمت گذاري بنده براي دادن اطلاعات بهتر مهم هستش شما روي 2 تا سه تومن فكر رو بكنيد
نميدونم شايد اينم كافي نباشه براي خريد يك سيستم خوب و قدرتمند ولي خب شما اطلاعاتتون رو در اختيارم قرار بدين كه انشاا... يك سيستم خوب بتونم تهيه كنم ببينيد

در پست قبلي من اطلاعاتي در مورد هار هم خواستم كه هنوز كسي اطلاعاتي در مورد هاردهاي اسكازي به بنده نداده من ميخوام بدونم اين هارد ها تا چه حجمي و چه قيمتي و چه كيفيتي هستند؟؟؟؟

Beny-Nvidia
دوست من يه اطلاعاتي در مورد كارت گرافيك هاي Quadro به من ميدين؟؟؟؟ و همينطور در مورد Q6600 ؟؟ و همينطور در مورد X38-DQ6 ؟؟؟

خواهشا دوستان ديگه هم كمك كنند

ممنون از محبت همگي :11:
موفق باشيد
يا حق

becareful
31-12-2007, 18:07
سلام دوستان گلم
از همتون ممنومنم دست گل همتون درد نكنه :11:

ببينيد يك سيستم كه بتونه واقعا قدرتمند باشه و از نظر به روز بودن ميخوام واقعا به روز باشه رو نميدونم چقدر در مياد و اگر ميگم قيمت برام مهم نيست چون نميخوام دو سال يا سه سال ديگه بيام سيستم رو به خاظر مشكلاتش عوض كنم :41:

من اطلاعات روميخوام كه بفهمم چي بايد بگيرم و چي با چي مچ ميشه :46:
خيلي از دوستان حتي سيستم هاي مثل مك رو پيشنهاد دادن
حالا اگر قيمت گذاري بنده براي دادن اطلاعات بهتر مهم هستش شما روي 2 تا سه تومن فكر رو بكنيد
نميدونم شايد اينم كافي نباشه براي خريد يك سيستم خوب و قدرتمند ولي خب شما اطلاعاتتون رو در اختيارم قرار بدين كه انشاا... يك سيستم خوب بتونم تهيه كنم ببينيد

در پست قبلي من اطلاعاتي در مورد هار هم خواستم كه هنوز كسي اطلاعاتي در مورد هاردهاي اسكازي به بنده نداده من ميخوام بدونم اين هارد ها تا چه حجمي و چه قيمتي و چه كيفيتي هستند؟؟؟؟

Beny-Nvidia
دوست من يه اطلاعاتي در مورد كارت گرافيك هاي Quadro به من ميدين؟؟؟؟ و همينطور در مورد Q6600 ؟؟ و همينطور در مورد X38-DQ6 ؟؟؟

خواهشا دوستان ديگه هم كمك كنند

ممنون از محبت همگي :11:
موفق باشيد
يا حق
دوست عزیز یا به قول CHAOS THEORY دوثط اظیذ :
شما چون کار خودت گرافیک هست و تکنولوژی های گرافیکی مدام میان وعوض میشن. مثل شیدر مدل و دایرکت ایکس و اپن GL و شتاب دهنده های گرافیکیو کوانتم افکتس و ... که کف ما رو میبرن پس بهتره بیشتر از حداکثر 2 و نیم خرج نکنی چون چه بالا بری چه پایین بیای چه کارت گرافیک با سرعت 1000 :31: هم بخری تکنولوژی ها میانن و کارت نسل 8 شما با نسل 9 واز اون طرف با نسل 3 و4 ATI قدیمی میشه و شما نمیتونید از تکنولوژی های جدید توی نرم افزار هایی مثل مایا و 3 دی مکس و... استفاده کنی چه همچنین بازی هارو. پس بهتره 1 تومن رو کنار بزاری و به فکر ارتقا ی بعدی که 2 یا 3 سال بعد هست باشی چون ارتقای پیا پی نسبت به اینکه یهو همه ی پولت رو بدی بهتره ! و برای آیندت هم بهتره و نمی خاد به پای سیستمت پیر بشی. خوب در مورد اسکازی بهتره شما هارد های پر سرعت اسکازی به قول شما و با ساتا 2 رو بخری. این هاردها (اسکازی )دور و سرعت دیسک بیشتری دارن و از RAID توی 15000 RPM یا همون دور و سرعت بهترن .ولی بدیشون اینه که مثلا یه درایو 74 گیگا بایتی رو که ساتا 2 داره و سرعت 1000 RPM داره باید 140 تومن بدی که برای کار شما خوبه و به بودجت میخوره .PAGE FILE و ویندوز رو روی اون نصب میکنی همچنین چند تا برنامه ی کاری خودت (مثل نرم افزار های گرافیکی)رو روش نصب میکنی اینطوری سرعت عالی برای لود شدن داری. و یه هارد جدای معمولی مثلا 250 یا 320 گیگ میگیری برای چیز های دیگت مثل آهنگ و فیلم و فایل های غیر ضروری و بازی ... میزاری. البته CRYSIS رو روی اون اسکازی بزار تا حال این بازی رو از طرف ما بگیری و با سرعت بهتری بازی کنی:31: . البته هارد اسکازی با حجم بالاتر هم داریم ولی عملا به صرفه نیست.اگه توضیح دیگه ای خاستی یا چیزی رو نگفتم بگو تا در مورد هاردای اسکازی بگم.در مورد سی پی یو هم که اطلاعات باید داشته باشی این 6600 4 هسته ای هست و به درد شما میخوره اون DQ6 هم خوبه. مادر برد گیگا با تمام امکانات انحصاری و غیر انحصاری گیگا روشه.

khaiyam
31-12-2007, 18:28
دوست عزیز اگر برای کار گرافیک میخوای و میتونی تا 3 تومن خرج کنی شک نکن که سیستم مکینتاش بهترین انتخابه چون به هیچ وجه نمی تونی با Pc مقایسه کنی اپل مخصوص کار گرافیک هست یک تحقیقی بکن بعد انتخاب کن که بعد از اینکه خریدی پشیمون نشی

Stream
31-12-2007, 18:33
نظر من استفاده از مادربورد و کارت گرافیک WorkStation است...

arash_irani
01-01-2008, 03:13
نظر من استفاده از مادربورد و کارت گرافیک WorkStation است...
سلام به همه دوستان خوب و مهربانم :11:
آقا بازم از همگي ممنونم خيلي لطف كردين :40:

آقا اين مادر برد و كارت گرافيك جديده ؟؟ من تا حالا اسمشون رو نشنيدم

دوست عزیز اگر برای کار گرافیک میخوای و میتونی تا 3 تومن خرج کنی شک نکن که سیستم مکینتاش بهترین انتخابه چون به هیچ وجه نمی تونی با Pc مقایسه کنی اپل مخصوص کار گرافیک هست یک تحقیقی بکن بعد انتخاب کن که بعد از اینکه خریدی پشیمون نشی

تو فكرش هستم ولي خب يه سري نرم افزار هاش اصلا براي مك گير نمياد :41::41:

بازم كسي در مورد Quardo به من توضيحي نداد :41::41:

يكي از دوستان كه از اين اطلاعاتي كه دوستان محبت كردن و نوشتن و خوب سر در مياره يك جمع بندي بكنه تا برم براي خريد :46::46:

دست همگيتون درد نكنه :11:
موفق باشيد :11:
يا حق

Stream
01-01-2008, 09:20
سلام به همه دوستان خوب و مهربانم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آقا بازم از همگي ممنونم خيلي لطف كردين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقا اين مادر برد و كارت گرافيك جديده ؟؟ من تا حالا اسمشون رو نشنيدم
کارتهای گرافیک WorkStation برای محاسبات سنگین و رندر طراحی شده اند مثل کارتهای ATi FireGL و NVIDIA Quadro FX . چون هزینه ای که می کنید بالاست به نظر من ارزش داره از قطعات WorkStation استفاده بشه.

MB : ASUS P5K WS که جزو مادربوردهای خوش قیمت ASUS است و کارایی مناسبی داره. ( از Maximus Formula هم میشه استفاده کرد. )
کارت گرافیکی هم اگه پیدا بشه ATI FireGL V8650 که میشه گفت فعلا قوی ترین کارت گرافیک WorkStation است. ( البته در هفته اول ژانویه عرضه میشود ولی به نظر می رسه تا آخر دی توی ایران هم پیدا بشه )
قیمت این دو با هم کمی کمتر از 2 میلیون تومان میشه و هزینه کافی برای بقیه سیستم هم هست...

becareful
02-01-2008, 16:16
آرمان فکر نمیکنی Quadro و Fire Gl با نرم افزار ها بهینه نشدند؟

Stream
02-01-2008, 18:14
آرمان فکر نمیکنی Quadro و Fire Gl با نرم افزار ها بهینه نشدند؟
نرم افزارهایی که دوستمون داره استفاده می کنه کلا برای Quadro و FireGL بهینه شدند ... به علاوه این سری قابلیت برنامه ریزی مستقیم GPU دارند و میشه هر عدم سازگاری رو رفع کرد.

yasser1680
03-01-2008, 01:36
آیا این کارتهای Quadro محدودیت یا مضیتهای خاصی برای کارهای دیگر و برنامه های دیگر ویندوز در مقایسه با کارتهای معمولی را دارند؟

Stream
03-01-2008, 01:39
آیا این کارتهای Quadro محدودیت یا مضیتهای خاصی برای کارهای دیگر و برنامه های دیگر ویندوز در مقایسه با کارتهای معمولی را دارند؟
در بازي ها نسبت به سري Geforce يا Radeon كمي ضعيف تر هستند.

yasser1680
03-01-2008, 01:46
چرا تو بازیها کم میاره ولی تو انیمشن و گرافیک قدرتمند هستند؟

Stream
03-01-2008, 01:52
چرا تو بازیها کم میاره ولی تو انیمشن و گرافیک قدرتمند هستند؟
چون برنامه ريزي GPU اين كارتها اصلا براي بازي Optimize نشده. ميشه تغييراتي درشون داد كه بازيها رو هم بهتر اجرا كنند. ( تاپيك منحرف نشه از بحث اصليش ... )

yasser1680
03-01-2008, 03:37
درسته پس با این توضیحات دوستمون بهتره از این کارت استفاده کنه...

musa
03-01-2008, 19:04
کارتهای گرافیک WorkStation برای محاسبات سنگین و رندر طراحی شده اند مثل کارتهای ATi FireGL و NVIDIA Quadro FX . چون هزینه ای که می کنید بالاست به نظر من ارزش داره از قطعات WorkStation استفاده بشه.

MB : ASUS P5K WS که جزو مادربوردهای خوش قیمت ASUS است و کارایی مناسبی داره. ( از Maximus Formula هم میشه استفاده کرد. )
کارت گرافیکی هم اگه پیدا بشه ATI FireGL V8650 که میشه گفت فعلا قوی ترین کارت گرافیک WorkStation است. ( البته در هفته اول ژانویه عرضه میشود ولی به نظر می رسه تا آخر دی توی ایران هم پیدا بشه )
قیمت این دو با هم کمی کمتر از 2 میلیون تومان میشه و هزینه کافی برای بقیه سیستم هم هست...

براي رم و هارد چي در نظر دارين ؟

فكر كنم cpu رو هم معرفي نكرديد !

براي اين دوستمون MAC PRO چطوره ؟
البته انتخاب قطعات بصورت تك تك هم مزييت هاي خودش رو داره .

Stream
03-01-2008, 19:13
براي رم و هارد چي در نظر دارين ؟

فكر كنم cpu رو هم معرفي نكرديد !

براي اين دوستمون MAC PRO چطوره ؟
البته انتخاب قطعات بصورت تك تك هم مزييت هاي خودش رو داره .
صبر كنيد تا خودشون بيان و Ok اين مدلها رو بدهند بعدش نوبت اونها هم ميشه.

arash_irani
12-01-2008, 01:54
صبر كنيد تا خودشون بيان و Ok اين مدلها رو بدهند بعدش نوبت اونها هم ميشه.
سلام دوستان خوبم
ببخشيد كه بعد از اين مدت طولاني اومدم (مسافرت بودم ) :11:

آرمان جان خيلي خيلي ممنون از شما كه اين همه محبت كرديد و جواب سوالات من و دوسان رو داديد :11:

در مود ATI كه نميتونم چيزي بگم چون سايت Adobe براي برنامه افتر افكت پيشنهاد NVIDIA رو ميده

پس همون NVIDIA Quadro FX تا حالا بهترينه چون مورد تاييد سايت ادوبي هم هست
◄( خب براي اين مدل كارت گرافيك ممنون ميشم مشخصات دقيقش رو بهم بدين )►

سايت ادوبي اين سه مدل رو معرفي كرده به نظرتون كدوم بهتره ((آيا جديد تر هم اومده؟؟؟))
NVIDIA Quadro FX 560/4600/5600
(PCI Express)

NVIDIA Quadro FX 350/1500/4500/5500
(PCI Express) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

NVIDIA Quadro FX 540/1400/3450/4400
(AGP and PCI Express) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
(AGP and PCI Express) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته اسمي هم از ATI FireGL V7300 Series and up
(PCI Express) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برده ولي خب در ويندوز ويستا جواب نميده و گفته بايد بري و درايورش رو از سايتش دانلود كني تا آپديت بشه

در موردMB هم من اطلاعاتي در مورد اين مادر برد ميخواستم اگر لطف كني ممنون ميشم آرمان جان

ممنون و موفق باشيد
يا حق

Stream
12-01-2008, 02:18
در مود ATI كه نميتونم چيزي بگم چون سايت Adobe براي برنامه افتر افكت پيشنهاد NVIDIA رو ميده

سايت ادوبي اين سه مدل رو معرفي كرده به نظرتون كدوم بهتره ((آيا جديد تر هم اومده؟؟؟))
(PCI Express)

NVIDIA Quadro FX 350/1500/4500/5500
(PCI Express) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته اسمي هم از ATI FireGL V7300 Series and up
(PCI Express) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برده ولي خب در ويندوز ويستا جواب نميده و گفته بايد بري و درايورش رو از سايتش دانلود كني تا آپديت بشه
اون کارت ATi حدود 40 درصد قوی تر از قوی ترین کارت عرضه شده توسط nVIDIA است و 50 درصد هم قیمت پایینتری داره. به هر حال اگه دنبال nVIDIA هستید که فکر می کنم Quadro FX 4600 مناسب باشه با برد PNY و قیمت حدود 1.700 .( گارانتی آلبالو کامپیوتر )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در موردMB هم من اطلاعاتي در مورد اين مادر برد ميخواستم اگر لطف كني ممنون ميشم آرمان جان

ممنون و موفق باشيد
يا حقمادربورد ASUS P5K WS با قیمت 285 هزار تومان یا ASUS Maximus Formula با قیمت 320 هزار تومان مناسب هستند. هم سرعت بالایی دارند و هم از کارت گرافیکی به خوبی پشتیبانی می کنند. البته از مادربورد ASUS P5NT WS و چیپست nForce 680i LT SLI هم میشه استفاده کرد احتمالا با Quadro FX ها کارایی بالاتری نسبت به چیپستهای Intel داره.

arash_irani
14-01-2008, 05:48
سلام آرمان جان
دست گلت درد نكنه بازم ممنونم :11:

اون کارت ATi حدود 40 درصد قوی تر از قوی ترین کارت عرضه شده توسط nVIDIA است و 50 درصد هم قیمت پایینتری داره. به هر حال اگه دنبال nVIDIA هستید که فکر می کنم Quadro FX 4600 مناسب باشه با برد PNY و قیمت حدود 1.700 .( گارانتی آلبالو کامپیوتر )

يعني به نظر شما كارتهاي ATI قوي تر از NVIDIDA هستند ؟ خب اگر اينجوري هستش شما در پستهاي قبلي كارت ATI FireGL V8650 رو پيشنهاد دادين (چون اين كارت جديد هست احتمالا ديگه نيازي به آپديت كردن درايورش هم نيست ) درسته ؟ يعني نيازي به آپديت كردن نيست ؟

مادربورد ASUS P5K WS با قیمت 285 هزار تومان یا ASUS Maximus Formula با قیمت 320 هزار تومان مناسب هستند. هم سرعت بالایی دارند و هم از کارت گرافیکی به خوبی پشتیبانی می کنند. البته از مادربورد ASUS P5NT WS و چیپست nForce 680i LT SLI هم میشه استفاده کرد احتمالا با Quadro FX ها کارایی بالاتری نسبت به چیپستهای Intel داره.
آيا كارت گرافيك ATI FireGL V8650 كه شما در پستهاي قبلي فرمودين قوي ترين كارت گرافيك Workstation هستش آيا با مادر برد بالا هم خواني داره ؟؟

خب آرمان جان ممنون ميشم در مورد اينتل يا AMD و همينطور كدوم مدل از اون رو هم بهم معرفي كني ؟؟؟

و همينطور در مورد رم ها ؟؟؟

ممنون و موفق باشيد
يا حق

Stream
14-01-2008, 10:33
آيا كارت گرافيك ATI FireGL V8650 كه شما در پستهاي قبلي فرمودين قوي ترين كارت گرافيك Workstation هستش آيا با مادر برد بالا هم خواني داره ؟؟
با مادربورد های Maximus Formula یا P5K WS همخوانی کامل داره. ولی قیمت عرضه شده اش حدود 2500 دلار بوده ( بالاتر از حدی که AMD گفته بود. ) فکر کنم بهتر باشه به ATi FireGL V8600 فکر کرد که قیمت حدود 1600 دلار داره. یا همون NVIDIA QuadroFX 4600

خب آرمان جان ممنون ميشم در مورد اينتل يا AMD و همينطور كدوم مدل از اون رو هم بهم معرفي كني ؟؟؟

و همينطور در مورد رم ها ؟؟؟

خب با توجه به وضعیت فعلی انتخاب Intel مناسب تره. مادربوردها هم بر اساس Intel هستند. فکر کنم مدل Core 2 Quad Q6600 یا Q6700 مناسب باشه ولی قیمت Q6700 تقریبا 150 هزار تومان بالاتر از Q6600 است و خیلی تفاوت کارایی وجود نداره.
در مورد کارت گرافیک نظرتون رو بگید که بر اساس بودجه باقیمانده سراغ بقیه قطعات بریم.

Actros
15-01-2008, 03:25
به نظر منم انتخاب اینتل معقولانه تره
مادربرد Asus maximus formula
cpu q6600 به نظر من کارایی خیلی خوبی داره ومیتونی با اور کلاک به q6700 نزدیکش کنی

arash_irani
15-01-2008, 06:09
سلام عزيزان گلم
كارت گرافيك تو ايران كدومش گيرم مياد ؟؟
جواب اين سوالم رو ندادي آرمان جان::::پست قبليم ::::
يعني به نظر شما كارتهاي ATI قوي تر از NVIDIDA هستند ؟ خب اگر اينجوري هستش شما در پستهاي قبلي كارت ATI FireGL V8650 رو پيشنهاد دادين (چون اين كارت جديد هست احتمالا ديگه نيازي به آپديت كردن درايورش هم نيست ) درسته ؟ يعني نيازي به آپديت كردن نيست ؟

((هر كدوم قوي تر باشه همون انتخاب من هستش وقتي يك كارت گرافيك 40 درصد قوي تر باشه خب آدم ميره درايورش هم گير مياره و نصب ميكنه ديگه ))

خب اين سي پي يو اينتل قيمتش چقدر هستش ؟؟؟
نظر شما در مورد cpu هاي زءون چيه؟

بازم خيلي خيلي ممنونم :11:
موفق باشيد
يا حق

Stream
15-01-2008, 11:42
كارت گرافيك تو ايران كدومش گيرم مياد ؟؟
این ATi FireGL V8650 یا ATi FireGL V8600 توی بازار پیدا نمیشن ولی یک دونه اش رو میشه پیدا کرد. NVIDIA ها راحت تر پیدا می شوند.

توی این سری، ATi بهتر از NVIDIA کار کرده. درایور چیز مهمی نیست میشه از سایت خود ATi دانلود کرد حجمش به 100 مگابایت هم نمی رسه!

خب اين سي پي يو اينتل قيمتش چقدر هستش ؟؟؟
نظر شما در مورد cpu هاي زءون چيه؟
قیمت Q6600 ، حدود 270 هزار تومان است.
Xeon ها در محاسبات سنگین بهتر از Core 2 عمل می کنند ولی وقتی بحث رندر و 3D پیش میاد پردازنده های Core 2 بهتر عمل می کنند.

arash_irani
16-01-2008, 01:33
سلام
بازم ممنون آرمان جان :11:

خب تا حالا كارت گرافيك و مادر برد و CPU رو محبت كردين و برام مشخص كردين

خب بريم سراغ رم و هارد (البته دوستان قبلا توضيح داده بودند ) ولي خب نظر شما برام مهمه
دوستان ديگه هم محبت كنند و اگر توي اين كار تجربه اي دارند لطف كنند و بيان كنند

این ATi FireGL V8650 یا ATi FireGL V8600 توی بازار پیدا نمیشن ولی یک دونه اش رو میشه پیدا کرد. NVIDIA ها راحت تر پیدا می شوند.

خب همون يه دونه رو چه جور بايد گير بيارم ؟
راستي اگر يوقت گيرم نيومد و خواستم NVIDIA بزارم چي ؟؟

بازم ممنونم عزيز واقعا كه شرمندمون كردي :11:
موفق باشيد هميشه و همه وقت :40:
يا حق

Stream
16-01-2008, 01:52
خب تا حالا كارت گرافيك و مادر برد و CPU رو محبت كردين و برام مشخص كردين

خب بريم سراغ رم و هارد (البته دوستان قبلا توضيح داده بودند ) ولي خب نظر شما برام مهمه برای هارد دو انتخاب وجود داره :
1. استفاده از یک هارد معمولی 7200 دور و یک هارد WD Raptor با 10.000 دور در دقیقه.
2. استفاده از دو هارد معمولی 7200 دور در دقیقه در حالت Raid0 .
حالت دوم سرعت بهتری داره ولی در عوض اگه مشکلی برای یکی از هاردها پیش بیاد کل اطلاعات از بین میره.
حجم هاردها هم که بستگی به نیاز شما داره.
در مورد رم نیاز به 4 گیگابایت رم با فرکانس بالا و تاخیر زمانی پایین دارید. مثل رمهای Corsair Dominator PC2-8888 CL4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه قصد اورکلاک کردن سیستم رو داشته باشید میشه از رمهای ضعیفتر استفاده کرد و سرعتشون رو به این رم رسوند.
قیمت 4 گیگابایت از این سری حدود 500 هزار تومان میشه.

راستي اگر يوقت گيرم نيومد و خواستم NVIDIA بزارم چي ؟؟
اگه به فروشگاه های آلبالو مراجعه کنید یا با دفتر مرکزی تماس بگیرید میتونید پیدا کنید.

becareful
16-01-2008, 01:57
برای هارد دو انتخاب وجود داره :
1. استفاده از یک هارد معمولی 7200 دور و یک هارد WD Raptor با 10.000 دور در دقیقه.
حالت دوم سرعت بهتری داره ولی در عوض اگه مشکلی برای یکی از هاردها پیش بیاد کل اطلاعات از بین میره.
در مورد رم نیاز به 4 گیگابایت رم با فرکانس بالا و تاخیر زمانی پایین دارید. مثل رمهای Corsair Dominator PC2-8888 CL4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه قصد اورکلاک کردن سیستم رو داشته باشید میشه از رمهای ضعیفتر استفاده کرد و سرعتشون رو به این رم رسوند.
اگه به فروشگاه های آلبالو مراجعه کنید یا با دفتر مرکزی تماس بگیرید میتونید پیدا کنید.
اگه حالت اول رو انتخاب کرد بهتره 15 هزار دور برداره...این همه خرج کرد اینم روی اون خرج ها ...:46:

arash_irani
16-01-2008, 14:26
برای هارد دو انتخاب وجود داره :
سلام
بازم ممنون آرمان جان :11:
1- آقا در مورد هارد اسكازي نظرتون چيه؟ البته فقط يك درايوش كنم و براي ويندوز و برنامه ها و پرو‍ژ هاي در حال كار قرار بدم

و يك هارد 500 ديگه براي ساير كارهام قرار بدم چون از نظر فضا كه واقعا خيلي مشكل دارم :41:

2- اين رم كه فرمودين DDR2 هستش يا DDR3 ؟؟ :20:

به نظرتون كارايي كدوم بهتره ؟؟

3- راستي شايد خارج از بحث باشه ولي به نظرتون آوركلاك كردن به سيستم لطمه اي در بلند مدت وارد نميكنه؟؟:20:

ممنون و موفق باشيد
يا حق

Benygh
16-01-2008, 14:49
با اجازه آرمان جان من جواب میدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

- آقا در مورد هارد اسكازي نظرتون چيه؟ البته فقط يك درايوش كنم و براي ويندوز و برنامه ها و پرو‍ژ هاي در حال كار قرار بدم هارد اسکازی سرعت بالایی داره ولی در ظرفیت های پایین هم قیمتش خیلی بالاست و همون پیشنهاد اول ارمان جان خوبه براتون چون برای یک انمیشن کار اطلاعاتش خیلی مهمه و اگه خدایی نکرده اتفاقی بیفته زحماتتون از بین میره . ولی اگر برای کار با ویندوز و برنامه هاتون میخاهید استفاده کنید فکر کنم SEAGATE - SCSI - 73 GB کافی باشه که قیمتش 175 تومانه این هم لینکش :

- اين رم كه فرمودين DDR2 هستش يا DDR3 ؟؟این مدل DDR2 است .

به نظرتون كارايي كدوم بهتره ؟؟اگه منظورتون رم هاست که این مسلما بهتره چون ممکنه با اور کردن نتونید به این تایمینگ برسید البته بازم به رمی که برای اور میخرید مربوطه .

3- راستي شايد خارج از بحث باشه ولي به نظرتون آوركلاك كردن به سيستم لطمه اي در بلند مدت وارد نميكنه؟؟لطمه زدن که ممکنه عمر مفید قطعه رو در دراز مدت بزنه ولی اگر کم و پایدار اور کنید شاید این لطمه کم بشه ولی بلاخره هست ولی در مدتی بیشتر .

arash_irani
17-01-2008, 02:49
با اجازه آرمان جان من جواب میدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هارد اسکازی سرعت بالایی داره ولی در ظرفیت های پایین هم قیمتش خیلی بالاست و همون پیشنهاد اول ارمان جان خوبه براتون چون برای یک انمیشن کار اطلاعاتش خیلی مهمه و اگه خدایی نکرده اتفاقی بیفته زحماتتون از بین میره . ولی اگر برای کار با ویندوز و برنامه هاتون میخاهید استفاده کنید فکر کنم SEAGATE - SCSI - 73 GB کافی باشه که قیمتش 175 تومانه این هم لینکش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین مدل DDR2 است .
اگه منظورتون رم هاست که این مسلما بهتره چون ممکنه با اور کردن نتونید به این تایمینگ برسید البته بازم به رمی که برای اور میخرید مربوطه .
لطمه زدن که ممکنه عمر مفید قطعه رو در دراز مدت بزنه ولی اگر کم و پایدار اور کنید شاید این لطمه کم بشه ولی بلاخره هست ولی در مدتی بیشتر .
سلام دوست من
خيلي ممنون از راهنمايي تون لطف فرمودين :11:
مگه هاردهاي اسكازي ممكنه اطلاعات آدم بلايي به سرش بياد ؟؟؟
يعني بايد براي اين سيستم من ازهارد هاي IDE استفاده كنم ؟؟

منظور من از تفاوت رم هاي DDR2 با DDR3 بود عزيز اگر ممكنه اينو هم محبت بفرماييد تفاوتشون رو به من بگيد

بازم ممنون و موفق باشيد :11:
يا حق

Stream
17-01-2008, 03:04
سلام دوست من
خيلي ممنون از راهنمايي تون لطف فرمودين :11:
مگه هاردهاي اسكازي ممكنه اطلاعات آدم بلايي به سرش بياد ؟؟؟
يعني بايد براي اين سيستم من ازهارد هاي IDE استفاده كنم ؟؟

منظور من از تفاوت رم هاي DDR2 با DDR3 بود عزيز اگر ممكنه اينو هم محبت بفرماييد تفاوتشون رو به من بگيد

بازم ممنون و موفق باشيد :11:
يا حق
در مورد هارد SCSI فکر نمی کنم نیازی به اون هاردها باشه به علاوه اینکه هاردهای RaptorX وسترن دیجیتال با 10.000 دور برای شما مناسب تر هستند و همشون هم از SATA استفاده می کنند. ( نه IDE )
رمهای DDR3 سریعتر هستند ولی قیمت حدود دو برابر دارند که از نظر من نسبت به کاراییشون به صرفه نیست.

Mezzo
17-01-2008, 15:02

(PCI Express)

به نظر من بهترين گزينه با توجه به قيمت FireGL 7600 هست كه با قيمتي زير 1000 دلار پرفورمنس مشابه يا بالاتر از Quadro FX 4600 با قيمت 1700 داره :

3D Studio Max 9 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_studio_max_9_test_results)
Maya 6.5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تفاوت كارت هاي Wirkstation و 8800GTS در كاربرد هاي انيميشن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ولي فكر نكنم FireGL به اين راحتي پيدا بشه...

1- آقا در مورد هارد اسكازي نظرتون چيه؟ البته فقط يك درايوش كنم و براي ويندوز و برنامه ها و پرو‍ژ هاي در حال كار قرار بدم
در اين صورت احتياج به يك اسلات PCI-X و يك كارت كنترولر SCSI داريد. كارت هاي PCI-E هم هست ولي قيمتش سر به فلك مي زنه. كم هزينه ترين راه هموني هست كه آرمان جان اشاره كردند. به نظر من اگه محدوديت بودجه نداريد از دو هارد Raptor 10K rpm با حجم پايين در حالت RAID 0 و يك هارد SATA2 7.2K rpm با حجم بالا براي ذخيره سازي استفاده كنيد. اين كار در صورتي مفيد هست كه كار شما احتياج به Access time پايين داشته باشه و سرعت انتقال بالا.

arash_irani
18-01-2008, 01:45
سام دوستان خوبم
ممنون از آقا آرمان كه همچنان با حوصله دارند ادامه ميدهند و همچنين دوست عزيز جناب Mezzo كه ايشون هم وارد اين بحث شدند :11:

به علاوه اینکه هاردهای RaptorX وسترن دیجیتال با 10.000 دور برای شما مناسب تر هستند

به نظر من اگه محدوديت بودجه نداريد از دو هارد Raptor 10K rpm با حجم پايين در حالت RAID 0 و يك هارد SATA2 7.2K rpm با حجم بالا براي ذخيره سازي استفاده كنيد. اين كار در صورتي مفيد هست كه كار شما احتياج به Access time پايين داشته باشه و سرعت انتقال بالا

جون خودتون يكمي واضح تر بگين هاردهاي RaptorX و يا Raptor 10K rpm چه نوع هارديه ؟ امنيت اطلاعات براي من از هر چيزي واجب تره
RAID 0 منظور از اين حالت چيه ؟؟ روش خاصي در نصب هست ؟؟ امنيت اطلاعات وجود داره ؟؟
4 گيگ رم از نوع DDR3 چقدر هزينه بر ميداره ؟؟

بازم از همتون ممنون هستم :40:
موفق و هميشه پيروز باشيد :11:
يا حق

Stream
18-01-2008, 03:13
جون خودتون يكمي واضح تر بگين هاردهاي RaptorX و يا Raptor 10K rpm چه نوع هارديه ؟ امنيت اطلاعات براي من از هر چيزي واجب تره
هارد های RaptorX یک سری هارد ساخت Western Digital هستند که نسبت به هارد های معمولی سریعتر هستند و قیمت بالاتری هم دارند. حجم این هاردها هم پایین است.
به نظر من حالا که امنیت اطلاعات براتون مهمه دیگه سراغ Raid نرید و از همون یک هارد 150 گیگابایتی RaptorX و یک هارد 1 ترابایتی استفاده کنید.

RAID 0 منظور از اين حالت چيه ؟؟ روش خاصي در نصب هست ؟؟ امنيت اطلاعات وجود داره ؟؟
کلا RAID یکی از قابلیتهای مادربورد است که اطلاعات به جای اینکه روی یک هارد قرار بگیره روی چند هارد قرار می گیره. انواع مختلف با قابلیتهای مختلف داره که Raid0 نسبت به بقیه سریعتره.

4 گيگ رم از نوع DDR3 چقدر هزينه بر ميداره ؟؟
4 گیگابایت رم DDR3 فرکانس 1333 و CL7 حدود یک میلیون تومن هزینه داره.

Mezzo
18-01-2008, 10:31
Raid سطوح مختلف داره كه يا امنيت بالا دارند و يا سرعت بالا. مثلا Raid 1 داراي امنيت بسيار بالا هست (Miror) و از دو هارد يكي هميشه در حال Backup گرفتن هست و از حجم يك هارد استفاده ميشه. در اين حالت سرعت خواندن از آرايه نسبت به يك هارد بيشتر ميشه ولي سرعت نوشتن تغيير نمي كنه.
Raid 0 از پايين ترين سطح امنيتي برخوردار هست (Strip) و همون طوري كه آرمان جان هم گفت سريعترين هست. بهترين حالت مابين سرعت و امنيت Raid 5 هست كه حداقل نياز به سه هارد داره (Parity) ولي با Raid Controller آنبرد كه كاملا سخت افزاري نيست از پردازنده كار مي كشه كه ممكنه پرفرمنس در حد مطلوب نباشه.

arash_irani
18-01-2008, 13:40
سلام دوباره
خيلي خيلي ممنون :11:

خب فكر ميكنم همون يك هارد RaptorX + يك هارد 1 ترابايتي استفاده بشه بهتر باشه
1- شنيدم هاردهاي ستا زياد امنيت ندارن !! يعني اينكه فايلهايي با حجم بالا مثلا 10 گيگ رو بعضي وقتها خود به خود پاك ميشن ؟؟؟
درسته ؟؟؟؟؟؟؟

4 گیگابایت رم DDR3 فرکانس 1333 و CL7 حدود یک میلیون تومن هزینه داره

رمهای DDR3 سریعتر هستند ولی قیمت حدود دو برابر دارند که از نظر من نسبت به کاراییشون به صرفه نیست

آرمان جان نظرتون پس روي DDR2 هستش؟؟

Mezzo جان نظر شما در اين مورد چيه ؟؟؟

مثلا Raid 1 داراي امنيت بسيار بالا هست (Miror) و از دو هارد يكي هميشه در حال Backup گرفتن هست و از حجم يك هارد استفاده ميشه. در اين حالت سرعت خواندن از آرايه نسبت به يك هارد بيشتر ميشه ولي سرعت نوشتن تغيير نمي كنه.

Mezzo جان به نظرتون اين روش از روشي كه آرمان جان گفتند بهتره؟؟ ( با توجه به امنيت اطلاعات)

انشالله جواب اين سوالات رو كه محبت كردين بهم دادين بريم براي انتخاب پاور كه اون هم يك قطعه بسيار مهم هستش كه بايد امنيت ديگر قطعات حفظ بشن

بازم از همكاريتون صميمانه سپاسگذارم :40:
يا حق

Benygh
18-01-2008, 15:31
سلام و با درخواست اجازه از آرمان و Mezzo شروع میکنم .

مگه هاردهاي اسكازي ممكنه اطلاعات آدم بلايي به سرش بياد ؟؟؟منظور من در صورت استفاده از هاردها در حالت Raid بود نه اسکازی .

- شنيدم هاردهاي ستا زياد امنيت ندارن !! يعني اينكه فايلهايي با حجم بالا مثلا 10 گيگ رو بعضي وقتها خود به خود پاك ميشن ؟؟؟
درسته ؟؟؟؟؟؟؟
این حرف میشه گفت صحت نداره و ممکنه این اتفاق در حالت های خاص مثل ویروس یا Raid 0 رخ بده که این هم خیلی نادره .

رمهای DDR3 سریعتر هستند ولی قیمت حدود دو برابر دارند که از نظر من نسبت به کاراییشون به صرفه نیستبه نظر من هم رمهای DDR3 از نظر تفاوت کارایی و قیمت در حدی نیستند که بتونند جای DDR2 ها رو بگیرند برای شما DDR2 میتونه انتخاب مناسبتری باشه .

Mezzo
18-01-2008, 19:36
Mezzo جان به نظرتون اين روش از روشي كه آرمان جان گفتند بهتره؟؟ ( با توجه به امنيت اطلاعات)
آرش جان اين روش رو فقط بخاطر امنيت اطلاعات بكار مي برند در صورتي كه اطلاعات براشون فوق العاده پر ارزش باشه و حجمش هم به اندازه نصف حجم كل هاردهاي آرايه ميشه؛ يعني اگه شما 1 ترابايت فضا نياز داشته باشي بايد در حالت RAID 1 دو هارد مشابه يك ترابايتي تهيه كني كه مقرون به صرفه نيست مگر اينكه اطلاعات حكم طلا رو داشته باشه...گمونم براي كار شما هموني كه در نظر گرفتي ايده آل باشه.

هارد RaptorX + يك هارد 1 ترابايتي
ضمنا فكر كنم Raptor X 150GB بصورت Clear Cover باشه... يعني در حال كار كردن ميشه داخلش رو ديد و صفا كرد!

Benygh
18-01-2008, 20:01
ضمنا فكر كنم Raptor X 150GB بصورت Clear Cover باشه... يعني در حال كار كردن ميشه داخلش رو ديد و صفا كرد!
منظورتون داخل هارد از اونم از نظر فیزیکیه ؟ :18:
ولی اگه بشه که جلب میشه یک چیزی که با 10000 دور در دقیقه میچرخه رو ببینی . . . :31::27:

cao-cao
18-01-2008, 20:26
سلام اقایون ببخشید
من در حد اساتید نیستم ولی انا رو میتونم بگم

گرافیک

سی پی یو

فکر کنم با این هم بتونی راحتر تصمیم بگیری

Benygh
18-01-2008, 20:43
انتخاب ها انجام شده در ضمن این کارت فکر نکنم پیدا بشه . . .
سی پی یو های اینتل کارایی بهتری رو نشون داده اند تا حالا نسبت به قیمتشون ...

Mezzo
19-01-2008, 01:32
منظورتون داخل هارد از اونم از نظر فیزیکیه ؟ :18:
ولی اگه بشه که جلب میشه یک چیزی که با 10000 دور در دقیقه میچرخه رو ببینی . . . :31::27:

اي بابا ما كه خودمون به چشم نديديم..فيلمش تو youtube هست فقط هم حركت هدش رو ميشه ديد.

arash_irani
19-01-2008, 04:04
آرش جان اين روش رو فقط بخاطر امنيت اطلاعات بكار مي برند در صورتي كه اطلاعات براشون فوق العاده پر ارزش باشه و حجمش هم به اندازه نصف حجم كل هاردهاي آرايه ميشه؛ يعني اگه شما 1 ترابايت فضا نياز داشته باشي بايد در حالت RAID 1 دو هارد مشابه يك ترابايتي تهيه كني كه مقرون به صرفه نيست مگر اينكه اطلاعات حكم طلا رو داشته باشه...گمونم براي كار شما هموني كه در نظر گرفتي ايده آل باشه.

بازم سلامي دوباره به همه دوستان خوبم :11:
آقا قيمت اين هارد RaptorX با هارد اسكازي چقدر تفاوت داره ؟؟ البته با كارتش

Mezzo جان نظرتون رو راجع به رم ها وهمينطور پاور نفرمودين :20:

آرمان جان هم كه تشريف نياوردن !!! منتظرم آرمان جان :20:

انتخاب ها انجام شده در ضمن این کارت فکر نکنم پیدا بشه . . .
سی پی یو های اینتل کارایی بهتری رو نشون داده اند تا حالا نسبت به قیمتشون ...
آقا از شما هم ممنونم بابت همكاريتون :11:
پس به نظر شما هاردهاي ستا امنيت داره ؟ آخه يكي از دوستان در مورد اطلاعاتش در هاردهاي ستا كه چندين بار براش پيش اومده بود اينو بهم گفت

بازم از همگي خيلي خيلي ممنونم دوستان :11:
موفق و هميشه پيروز باشيد :40:
يا حق

Actros
19-01-2008, 06:24
همون هارد raptor کافیه به نظر من. قیمت هارد هاس اسکازی هم زیاد تره
در مورد به نظر من corsair یکی از بهرتین مدلاش همین domenitor که قابلیت اور خیلی خوبیم داره
دوست عزیز لیست قطعات انتخاب شده رو بنویس تا راحتر تر پاور انتخاب بشه

Mezzo
19-01-2008, 12:33
آقا قيمت اين هارد RaptorX با هارد اسكازي چقدر تفاوت داره ؟؟ البته با كارتش
عرض كردم غير از كارت scsi يك مادربرد Workstation با اسلات PCI-X هم احتياج هست. قيمت يك كارت اسكازي Ultra320 هست 165 و هارد Maxtor 146GB 68pin 15K rpm هم هست 575 (به نقل از رايان صبا). البته ميشه هزينش رو براي server توجيه كرد چون واقعا كاراييش از Raptor بيشتره ولي براي كار شما گمون نكنم صرف كنه. قيمت raptor x رو در جريان نيستم خودم Raptor 74GB رو گرفتم 170 اونم سه چهار ماه پيش...

در مورد پاور كه بايد كل قطعات مشخص بشه و بعد پاور انتخاب بشه و در مورد رم هم كه هزينه تعيين كنندست. منم معتقدم فعلا نبايد دنبال DDR3 رفت. اگه محدوديت هزينه نباشه همون Corsair Dominator كه آرمان جان گفت در غير اينصورت انتخاب زياده؛ ميشه كروشيال يا G.Skill باس بالا استفاده كرد. هزينه خالص براي رم چقدر هست؟

Benygh
19-01-2008, 13:47
اي بابا ما كه خودمون به چشم نديديم..فيلمش تو youtube هست فقط هم حركت هدش رو ميشه ديد.
معذرت میخوام دوست عزیز :10: ولی اگه بشه دید که خیلی باحال میشه . . . :27:

Benygh
19-01-2008, 13:51
نظرتون رو راجع به رم ها وهمينطور پاور نفرموديمگه قرار نشد رم ها 4 گیگ از مدل Corsair Dominator PC2-8888 CL4 باشند ؟

arash_irani
19-01-2008, 14:50
عرض كردم غير از كارت scsi يك مادربرد Workstation با اسلات PCI-X هم احتياج هست. قيمت يك كارت اسكازي Ultra320 هست 165 و هارد Maxtor 146GB 68pin 15K rpm هم هست 575 (به نقل از رايان صبا). البته ميشه هزينش رو براي server توجيه كرد چون واقعا كاراييش از Raptor بيشتره ولي براي كار شما گمون نكنم صرف كنه. قيمت raptor x رو در جريان نيستم خودم Raptor 74GB رو گرفتم 170 اونم سه چهار ماه پيش...

در مورد پاور كه بايد كل قطعات مشخص بشه و بعد پاور انتخاب بشه و در مورد رم هم كه هزينه تعيين كنندست. منم معتقدم فعلا نبايد دنبال DDR3 رفت. اگه محدوديت هزينه نباشه همون Corsair Dominator كه آرمان جان گفت در غير اينصورت انتخاب زياده؛ ميشه كروشيال يا G.Skill باس بالا استفاده كرد. هزينه خالص براي رم چقدر هست؟
بازم سلام دوستان خوبم :11:
اميدوارم كه خستتون نكرده باشم با اين همه سوال ببخشيد ديگه من از سخت افزار چيزي سر در نميارم :41:

Mezzo جان به كمك آرمان جان و دوستان ديگه تا حالا قطعات شده اين ::
CPU ::
Intel Core 2 Quad Q6600
مادر برد ::
ASUS Maximus Formula يا ASUS P5K WS
كارت گرافيك ::
ATI FireGL V8600
رم ::
Corsair Dominator PC2-8888 CL4
هارد::
RaptorX حالا يا 74 يا 150 كه فكر ميكنم همون 74 كافي باشه چون فقط ميشه درايو ويندوز و برنامه هام و پرو‍ژه هاي در حال كار

================================================== ====
1-توجه داشته باشيد كه من همون جور كه در پست اولم هم گفتم ميخوام سيستمي ببندم كه ديگه تا چند سال ديگه نيازي به بستن سيستم براي برنامه هايي كه بروز ميشن نداشته باشم و اين همه مشكل رندر نداشته باشم

2-•••►خواهش ميكنم نظر خودتون رو راجع به اين قطعات مخصوصا مادر برد اعلام بفرماييد تا انشاا.. سريعتر برم سر خريد►•••

3-راستي كسي از دوستان اطلاعي در مورد كارت ميكس و مونتاژي نداره كه بشه براي برنامه افتر افكت ازش استفاده كرد؟؟

================================================== ====

مگه قرار نشد رم ها 4 گیگ از مدل Corsair Dominator PC2-8888 CL4 باشند ؟
بله دوست من خواستم Mezzo جان هم نظرشون رو اعلام بفرمايند

بازم از همه دوستان خوبم ممنونم :11:
اميدوارم كه هيچ وقت درمونده نباشيد :40:
يا حق

Stream
19-01-2008, 15:11
1-توجه داشته باشيد كه من همون جور كه در پست اولم هم گفتم ميخوام سيستمي ببندم كه ديگه تا چند سال ديگه نيازي به بستن سيستم براي برنامه هايي كه بروز ميشن نداشته باشم و اين همه مشكل رندر نداشته باشم
این سیستم از در حال حاضر جزء قوی ترین سیستمهایی هست که میشه بست! به نظر من حالا که اینقدر خرج می کنید حتما یک خنک کننده خوب هم برای CPU داشته باشید.

Mezzo
19-01-2008, 21:00
CPU ::
Intel Core 2 Quad Q6600
مادر برد ::
ASUS Maximus Formula يا ASUS P5K WS
كارت گرافيك ::
ATI FireGL V8600
رم ::
Corsair Dominator PC2-8888 CL4
هارد::
RaptorX حالا يا 74 يا 150 كه فكر ميكنم همون 74 كافي باشه چون فقط ميشه درايو ويندوز و برنامه هام و پرو‍ژه هاي در حال كار
مادربرد يا Maximus و يا P5E WS. شايد خواستيد بعد ها از Crossfire هم استفاده كنيد (چه شود...)

اين FireGL V8600 هم يكي دو جا قيمتشو سرچ كردم يه چيزي دور و بر 1600$ بود. واقعا كارت عظيم الجثه اي هم هست...

پردازنده و رم هم كه هيچ حرفي ندارن و براي هارد هم انتخاب مناسبي هست (Raptor 74 + 1TB-32MB 7200rpm)

كيس و پاور Thermaltake و Silverstone گزينه هاي خوبيه تا نظر دوستان چي باشه.

Benygh
19-01-2008, 21:06
این سیستم از در حال حاضر جزء قوی ترین سیستمهایی هست که میشه بست! به نظر من حالا که اینقدر خرج می کنید حتما یک خنک کننده خوب هم برای Cpu داشته باشید.هنگام انتخاب پاور نوبت به اون هم میرسه ارمان جان . . .

اين FireGL V8600 هم يكي دو جا قيمتشو سرچ كردم يه چيزي دور و بر 1600$ بود. واقعا كارت عظيم الجثه اي هم هست...
تو ایران اینا گارانتی که دارند مگه نه ؟

كيس و پاور Thermaltake و Silverstone گزينه هاي خوبيه تا نظر دوستان چي باشه . . .بهتر نیست سراغ گرین بریم چون قیمت پایینش نسبت به کارایی قابل رقابتش با سایر محصولات انتخاب خوبی میتونه باشه . . .
من برای پاور 1230 گرین که فکر کنم پخش شده و برای کیس هم TuniQ 3 که از نظر کولینگ عالیه مخصوصا با 5 تا فن 3D Core خودش . . .

Stream
19-01-2008, 21:17
خب این FireGL V8600 عکسش این هست :

با توجه به سایزی که کارت داره، ( حدود 14 اینچ ) توی هیچ کیس معمولی ای جا نمیشه! باید به فکر یک کیس مثل Thermaltake Mozart TX ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بود ... باید قید قشنگ بودن کیس رو زد !!
من پاور PCP&C 1000w رو دیدم توی بازار چند وقت پیش. OCZ ProXStream 1000w هم هست که پاورهای خیلی خوبی هستند قیمتشون هم حدود 350 هست.

من برای پاور 1230 گرین که فکر کنم پخش شده و برای کیس هم TuniQ 3 که از نظر کولینگ عالیه مخصوصا با 5 تا فن 3D Core خودش . . .این کارت توی TUNIQ3 اصلا جا نمیشه...

هنگام انتخاب پاور نوبت به اون هم میرسه ارمان جان . . .
ممنون از تذکر شما ...

arash_irani
19-01-2008, 21:25
این سیستم از در حال حاضر جزء قوی ترین سیستمهایی هست که میشه بست! به نظر من حالا که اینقدر خرج می کنید حتما یک خنک کننده خوب هم برای CPU داشته باشید.
به سلام آقا آرمان عزيز
مشتاق ديدار اخوي :11:
خنك كننده براي CPU ؟؟؟؟؟؟ متوجه نشدم :41:ميشه به اين بيسواد هم توضيح بدين كه چجوري هستش ؟؟

مادربرد يا Maximus و يا P5E WS. شايد خواستيد بعد ها از Crossfire هم استفاده كنيد (چه شود...)

پردازنده و رم هم كه هيچ حرفي ندارن و براي هارد هم انتخاب مناسبي هست (Raptor 74 + 1TB-32MB 7200rpm)

كيس و پاور Thermaltake و Silverstone گزينه هاي خوبيه تا نظر دوستان چي باشه.
سلام Mezzo جان :11: ممنونم كه شما هم نظرتون ر اعلام فرمودين :40::11:

◄Mezzo جان و آرمان جان طبق نوشته هاي بالا اگر ممكن هست به سوالات زير هم جواب بدين►

1- Crossfire چيه ؟؟ مادربرده؟؟
2-فقط به عنوان سوال :: اين مادربردي كه آرمان جان پيشنهاد دادن آيا خودش كارت و يا قابليت اينكه بشه هاردهاي اسكازي رو روش نصب كرد هم داره ؟؟ (آخه شايد هم بعد ها خواستم هارد اسكازي نصب كنم)
سوال مجازي :: براي بستن هارد اسكازي بهترين كارت چيه ؟؟

3- لطفا نوع و مقدار قدرت پاور رو هم عنوان بفرماييد (مثلا چند وات هستش -- البته واقعي --)Thermaltake و Silverstone كدومش پاوره و كدومش كيس هستش؟؟

4- قطعات اين سيستم با هم مچ ميشند ديگه درسته ؟؟

بازم خواهش ميكنم هر قطعه اي كه مونده و من يادم نمياد بفرمايين تا ديگه اينقدر براتون مزاحمت ايجاد نكنم :46:

بازم ممنونم اميدوارم كه بتونم جواب اين محبت هاتون رو بدم :20::40:

يا حق

Benygh
19-01-2008, 21:40
Cross Fire یک تکنولوژی برای کارتهای گرافیک ATI است که با این روش شما میتونید بر روی اسلات های گرافیکتون 2 عدد کارت گرافیک قرار دهید توی این روش اطلاعات به صورت موازی منتقل میشه که سرعت رو بیشتر میکنه .

اين مادربردي كه آرمان جان پيشنهاد دادن آيا خودش كارت و يا قابليت اينكه بشه هاردهاي اسكازي رو روش نصب كرد هم داره ؟؟ (آخه شايد هم بعد ها خواستم هارد اسكازي نصب كنم)
برای نصب کارتهای اسکازی تا جایی که من میدونم داشتن یک اسلات خالی کافیه .

3- لطفا نوع و مقدار قدرت پاور رو هم عنوان بفرماييد (مثلا چند وات هستش -- البته واقعي --)Thermaltake و Silverstone كدومش پاوره و كدومش كيس هستش؟؟
این دو برند معروف کیس و پاور هستند .

4- قطعات اين سيستم با هم مچ ميشند ديگه درسته ؟؟
بله مچ هستند .

ممنون از تذکر شما ...
ارمان جان قصد بدی نداشتم .

arash_irani
19-01-2008, 21:43
با توجه به سایزی که کارت داره، ( حدود 14 اینچ ) توی هیچ کیس معمولی ای جا نمیشه! باید به فکر یک کیس مثل Thermaltake Mozart TX ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بود ... باید قید قشنگ بودن کیس رو زد !!
من پاور PCP&C 1000w رو دیدم توی بازار چند وقت پیش. OCZ ProXStream 1000w هم هست که پاورهای خیلی خوبی هستند قیمتشون هم حدود 350 هست.
این کارت توی TUNIQ3 اصلا جا نمیشه...

مثل اينكه من هنگام نوشتن پست شما محبت كردين و نظرتون رو گفته بودين :20:
من اصلا فكر قشنگي نيستم آرمان جان حاضرم تمام قطعات رو خودم كف اتاق ببندم ولي كارايي داشته باشن :31:
خب آرمان جان اين پاوري كه فرمودين براي اين سيستم كافيه ؟ قدرت واقعيش 1000W هستش؟؟

تو ایران اینا گارانتی که دارند مگه نه ؟

من برای پاور 1230 گرین که فکر کنم پخش شده و برای کیس هم TuniQ 3 که از نظر کولینگ عالیه مخصوصا با 5 تا فن 3D Core خودش . . .
بازم ممنون دوست من :11:
پاوري كه فرمودين با پاوري كه آرمان جان گفتند چه تفاوتي داره ؟؟ قويتره؟ قيمتش چقدره؟؟
در مورد كيس هم كه طبق فرمايش آقا آرمان به علت اندازه كارت گرافيك فكر ميكنم منتفي باشه

براي گارانتي تا حالا به فكر نيافتادم ممنون كه ذكر فرمودين
آقا آرمان اين كارت و سي پي يو و يا مادربرد گارانتي دارند ؟؟ :20:

بازم از همه دوستان خوبم ممنونم :20::11:
يا حق

Stream
19-01-2008, 21:49
مثل اينكه من هنگام نوشتن پست شما محبت كردين و نظرتون رو گفته بودين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من اصلا فكر قشنگي نيستم آرمان جان حاضرم تمام قطعات رو خودم كف اتاق ببندم ولي كارايي داشته باشن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خب آرمان جان اين پاوري كه فرمودين براي اين سيستم كافيه ؟ قدرت واقعيش 1000W هستش؟؟
خب پس فکر می کنم همون کیس Thermaltake Mozart TX برای شما بهترین گزینه باشه. اون پاورها 1000 وات واقعی هستند و برای سیستم شما مناسب هستند.

پاوري كه فرمودين با پاوري كه آرمان جان گفتند چه تفاوتي داره ؟؟ قويتره؟ قيمتش چقدره؟؟
این پاور همون پاور SilverStone 1200w است که هنوز وارد بازار نشده. همون پاورهای 1000 وات کاملا برای سیستم شما مناسب هستند.

براي گارانتي تا حالا به فكر نيافتادم ممنون كه ذكر فرمودين
آقا آرمان اين كارت و سي پي يو و يا مادربرد گارانتي دارند ؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هیچ CPU اینتلی در ایران گارانتی نداره فعلا. یه مدت HST یه سری CPU وارد کرد که بعدش درش تخته شد. ( چرا ؟ معلوم نیست! )
مادربورد، هارد، رم و پاور گارانتی دارند کیس هم که نیازی به گارانتی نداره !
کارت گرافیک هم مطمئن نیستم باید سوال کنم.

Benygh
19-01-2008, 21:51
سی پی یو و گرافیک گارانتی نمیدونم ولی مادربورد باید داشته باشه .

Stream
19-01-2008, 22:03
خنك كننده براي CPU ؟؟؟؟؟؟ متوجه نشدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ميشه به اين بيسواد هم توضيح بدين كه چجوري هستش ؟؟

وقتی CPU رو میخریم یه همچین فنی داخل جعبه هست :

که البته به درد نمی خوره. به جاش میشه از خنک کننده های دیگه ای استفاده کرد مثل این :

musa
19-01-2008, 23:57
فكر كنم بايد به فكر يه Ups هم باشن ,چون به اين برق شهري نميشه اطمينان كرد .

hamid2006gh
20-01-2008, 02:02
وقتی CPU رو میخریم یه همچین فنی داخل جعبه هست :

که البته به درد نمی خوره. به جاش میشه از خنک کننده های دیگه ای استفاده کرد مثل این :

حالا اين خنك كننده ها قيمتش چقدري هست ؟؟ تو بازار پيدا ميشن؟

Stream
20-01-2008, 02:04
حالا اين خنك كننده ها قيمتش چقدري هست ؟؟ تو بازار پيدا ميشن؟
این خنک کننده ( Tuniq Tower 120 ) با قیمت 65 هزار تومان و گارانتی شرکت آینده سیما ( گرین ) در بازار موجود است.

Mezzo
20-01-2008, 02:14
کارت گرافیک هم مطمئن نیستم باید سوال کنم.
آرمان جان پس اگه پرسيدي اين ATI v7600 رو براي ما قيمت كن بي زحمت... اگه پيدا بشه شايد ما هم گرفتيم.

Beny جان لطف كردند و توضيح دادن خلاصش هم اينه كه با اين قابليت ميشه يك V8600 ديگه در اسلات دوم گذاشت و با مديريت اين دو كارت بصورت موازي توسط چيپست، كارايي گرافيكي سيستم افزايش پيدا مي كنه. من از جهت مادربرد گفتم چون چيپ X38 قابليت كراس فاير قدرتمندي داره شما بهتره دنبال P5E WS و يا Maximus Formula باشيد.

سوال مجازي :: براي بستن هارد اسكازي بهترين كارت چيه ؟؟
شما مثل اينكه علاقه خاصي به اسكازي داريد... بنظر من نگيري بهتره چون الان درايو هاي SAS يا (Serial Attached SCSI) اومده و دوران SCSI سنتي رو به پايان هست. حالا ميشه با همين ساتا و رپتور و RAID سر كرد تا اونها بياد و ارزونتر بشه...

arash_irani
20-01-2008, 11:58
شما مثل اينكه علاقه خاصي به اسكازي داريد... بنظر من نگيري بهتره چون الان درايو هاي SAS يا (Serial Attached SCSI) اومده و دوران SCSI سنتي رو به پايان هست. حالا ميشه با همين ساتا و رپتور و RAID سر كرد تا اونها بياد و ارزونتر بشه...
سلام
درست زدي وسط خال Mezzo جان :11:
ببينيد خيلي وقتها برنامه ها خود به خود فايلهايي به حجم 4 گيگ يا كمتر يا بيشتر رو در هنگام كار پشتيبان ميگيرند و يا در هنگام كار و رندر Cache ميگيرند خب سرعت تبادل اين داده ها در حين كار خيلي مهمه و همينطور فراخواني آنها (وگرنه كش گرفتن اونها يه كار بيخودي ميشه )

بازم از همكاري شما صميمانه سپاسگذارم :11:
ممنون و موفق باشيد :40:
يا حق

Mezzo
20-01-2008, 15:28
خوب پس بهتره از Raid 0 براي محيط كاري استفاده كنيد. رفقاي ما با برنامه هايي مثل ANSYS كه مخصوص تحليل اجزاي محدود هست سروكار دارند و جالبه بدونيد كه اين برنامه فايل هاي بسيار حجيم روي هارد ديسك درست مي كنه (من تا 12GB ديدم) و در حال اجرا هارد ديسك سيستم دائما در حال كار هست. من زمان آناليز يك مدل رو در چند حالت مختلف اندازه گرفتم كه نتيجش اين شد:

Seagate 320GB-16MB Cache ----> 40min
2xMaxtor 80GB-8MB Cache Raid 0 ----> 25min
WD Raptor 74GB-16MB Cache ----> 25min
2xRaptor 74GB-16MB Cache Raid 0 ----> 18min

فكر مي كنم با يك اسكازي از اين حالت آخري سريعتر نشه مگر اينكه از Raid و دو هارد اسكازي استفاده بشه.

hamid2006gh
20-01-2008, 16:26
این خنک کننده ( Tuniq Tower 120 ) با قیمت 65 هزار تومان و گارانتی شرکت آینده سیما ( گرین ) در بازار موجود است.

اين خنك كننده ها رو هر cpu اي نصب ميشن ؟؟

Stream
21-01-2008, 01:26
مثل اینکه Sapphire اصلا این کارتها رو هنوز شروع به تولید نکرده پس فکر نمی کنم بشه گیر آورد. متاسفانه باید رفت سراغ NVIDIA ...

اين خنك كننده ها رو هر cpu اي نصب ميشن ؟؟
بله روی همه CPU های AM2 و سوکت 775 اینتل نصب میشن.

arash_irani
21-01-2008, 03:24
خوب پس بهتره از Raid 0 براي محيط كاري استفاده كنيد. رفقاي ما با برنامه هايي مثل ANSYS كه مخصوص تحليل اجزاي محدود هست سروكار دارند و جالبه بدونيد كه اين برنامه فايل هاي بسيار حجيم روي هارد ديسك درست مي كنه (من تا 12GB ديدم) و در حال اجرا هارد ديسك سيستم دائما در حال كار هست. من زمان آناليز يك مدل رو در چند حالت مختلف اندازه گرفتم كه نتيجش اين شد:

Seagate 320GB-16MB Cache ----> 40min
2xMaxtor 80GB-8MB Cache Raid 0 ----> 25min
WD Raptor 74GB-16MB Cache ----> 25min
2xRaptor 74GB-16MB Cache Raid 0 ----> 18min

فكر مي كنم با يك اسكازي از اين حالت آخري سريعتر نشه مگر اينكه از Raid و دو هارد اسكازي استفاده بشه.
سلام
Mezzo جان و آرمان جان بام ممنونم كه محبت كردين و پاسخ دادين :11:
آخه حالت Raid0 هم كه آرمان جان گفتند كه امنيت زيادي نداره
اگر بخوام حالت آخري رو انجام بدم كه فكر كنم از همون اسكازي استفاده كنم بهتر باشه درسته؟؟؟

مثل اینکه Sapphire اصلا این کارتها رو هنوز شروع به تولید نکرده پس فکر نمی کنم بشه گیر آورد. متاسفانه باید رفت سراغ NVIDIA ...

آرمان جان منظورت چيه ؟ يعني كارت ATI FireGL 8600 رو نميشه گير آورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من كم كم داشتم خوابهاي خوبي باهاش ميديدم :41:

در صورتي كه بخوام برم سراغ NVIDIA اون موقع پيشنهاد شما در مورد كارت و همينطور كل سيستم چيه؟؟؟

بازم ممنونم و اميدوارم كه هميشه و همه جا موفق و پيروز باشيد :11:
يا حق

Stream
21-01-2008, 13:34
آرمان جان منظورت چيه ؟ يعني كارت ATI FireGL 8600 رو نميشه گير آورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من كم كم داشتم خوابهاي خوبي باهاش ميديدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در صورتي كه بخوام برم سراغ NVIDIA اون موقع پيشنهاد شما در مورد كارت و همينطور كل سيستم چيه؟؟؟

بازم ممنونم و اميدوارم كه هميشه و همه جا موفق و پيروز باشيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يا حقSapphire هنوز تولید رو شروع نکرده بقیه برندها هم اصلا توی ایران وارد نمی شن. Elsa هم پیدا نمیشه... متاسفانه باید سراغ NVIDIA رفت و مدل Qaudro FX 4600 ( که از اون مدل ATi ضعیفتر است ولی هم قیمت ) یا Quadro FX 5600 ( که تقریبا در حد V8600 هست ولی یک میلیون تومن قیمت بالاتر ! ) بقیه قطعات نیازی به تغییر ندارند. مادربورد P5N-T WS هم وارد نشده پس همون Maximus Formula بهترین گزینه است.

arash_irani
22-01-2008, 03:17
Sapphire هنوز تولید رو شروع نکرده بقیه برندها هم اصلا توی ایران وارد نمی شن. Elsa هم پیدا نمیشه... متاسفانه باید سراغ NVIDIA رفت و مدل Qaudro FX 4600 ( که از اون مدل ATi ضعیفتر است ولی هم قیمت ) یا Quadro FX 5600 ( که تقریبا در حد V8600 هست ولی یک میلیون تومن قیمت بالاتر ! ) بقیه قطعات نیازی به تغییر ندارند. مادربورد P5N-T WS هم وارد نشده پس همون Maximus Formula بهترین گزینه است.
سلام آرمان جان
آقا بازم ممنون از جواب
1-ببينم آرمان جان Sapphire اسم شركتيه ؟؟
2-به نظرت تا كي شروع به توليد ميشه ؟؟ چون اگر به زودي توليد بشه صبر ميكنم فكر ميكنم ارزشش رو داشته باشه
3- اگر اين قطعه توليد نميشه پس چرا شركتش اسمي از اون تو ليست محصولاتش داره ؟ و اصلا چرا خبر محصول جديدش 8650 كه مدل بالاتري هست رو منتشر كرده ؟؟

ممنون ميشم بازم مثل هميشه جوابم رو بدي آرمان جان :40:

Actros
22-01-2008, 05:47
سلام آرمان جان
آقا بازم ممنون از جواب
2-به نظرت تا كي شروع به توليد ميشه ؟؟ چون اگر به زودي توليد بشه صبر ميكنم فكر ميكنم ارزشش رو داشته باشه
3- اگر اين قطعه توليد نميشه پس چرا شركتش اسمي از اون تو ليست محصولاتش داره ؟ و اصلا چرا خبر محصول جديدش 8650 كه مدل بالاتري هست رو منتشر كرده ؟؟

sapphire اسم یه شرکت سازنده کارت گرافیک برای ATI هست
دوست عزیز کلا ATI FIRE GL تو ایران سخت پیدا میشه.

Mezzo
22-01-2008, 21:44
آخه حالت Raid0 هم كه آرمان جان گفتند كه امنيت زيادي نداره
اگر بخوام حالت آخري رو انجام بدم كه فكر كنم از همون اسكازي استفاده كنم بهتر باشه درسته؟؟؟
شما Raid رو براي محيط كاري لازم داريد و در اين صورت مسئله امنيت مطرح نيست و بيشتر سرعت مد نظر هست. ظاهرا قرار شد يك هارد ظرفيت بالا هم غير از Raid روي سيستم داشته باشيد كه اطلاعات مهم روي اون ذخيره بشه. اين كار خيلي بهتر از گرفتن يك SCSI هست.
ضمنا ديگه Raid 0 اونقدرها هم خطرناك نيست! وقتي اطلاعات از بين ميره كه يكي از اعضا خراب بشه كه احتمالش به اندازه خرابي هر هارد ديگه هست. (از جمله اسكازي)

Stream
22-01-2008, 21:55
سلام آرمان جان
آقا بازم ممنون از جواب

1. همونطور که Actros هم اشاره کرد Sapphire یک کمپانی سازنده کارت گرافیک بر مبنای چیپهای ATi است. میشه گفت فعلا بزرگترین شریک تجاری ATi است.
2. اینکه کی شروع به تولید کنه جزو سیاستهای خود Sapphire و البته اجازه ATi است. فقط این معلومه که هر چه زودتر، بهتر !
3. وقتی رقابت باشه ( به خصوص برای کارتهای WorkStation که قیمت بالایی هم دارند و حتی فروش یک کارت هم مهمه ... ) از این اتفاقها میفته. از وقتی که ATi این کارتها رو معرفی کرد در سایت Sapphire خبر عرضه شان اعلام شد ...

arash_irani
23-01-2008, 02:23
1. همونطور که Actros هم اشاره کرد Sapphire یک کمپانی سازنده کارت گرافیک بر مبنای چیپهای ATi است. میشه گفت فعلا بزرگترین شریک تجاری ATi است.
2. اینکه کی شروع به تولید کنه جزو سیاستهای خود Sapphire و البته اجازه ATi است. فقط این معلومه که هر چه زودتر، بهتر !
3. وقتی رقابت باشه ( به خصوص برای کارتهای WorkStation که قیمت بالایی هم دارند و حتی فروش یک کارت هم مهمه ... ) از این اتفاقها میفته. از وقتی که ATi این کارتها رو معرفی کرد در سایت Sapphire خبر عرضه شان اعلام شد ...
سلام دوباره
آرمان جان خدا بگم چيكارت كنه :31:
وسوسه اين كارت رو انداختي تو دلمون بدجور خاطرخواه شديم :8:
من يه كم ديگه هم صبر ميكنم اگر شد كه شد واگر نشد ميتوني اسم كارتهاي پرقدرت ديگه رو برام نام ببري كه بگم از خارج برام بفرستند؟؟
مثلا كانادا پيدا ميشه ؟؟ يا دبي ؟ يا ...

راستي آرمان جان در سايت رايان صبا قيمت CPU كه گفته شده رو زده 335 تومن ؟ درسته به نظرت ؟؟
Intel Core 2 Quad Q6600 - 2.4GHz ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بازم از همكاريت خيلي خيلي ممنونم :11:
يا حق

Actros
23-01-2008, 03:38
سلام دوباره
من يه كم ديگه هم صبر ميكنم اگر شد كه شد واگر نشد ميتوني اسم كارتهاي پرقدرت ديگه رو برام نام ببري كه بگم از خارج برام بفرستند؟؟

راستي آرمان جان در سايت رايان صبا قيمت CPU كه گفته شده رو زده 335 تومن ؟ درسته به نظرت ؟؟
Intel Core 2 Quad Q6600 - 2.4GHz ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
يا حق

آره میتونی بگی از خارج برات بفرستند ارزون ترم میشینه
قیمت اون CPU به دلیل تایاب شدن 1 هفتهای رفت تا نزدیک 400 تومن الان یواش یواش داره میاد پایین تابه قیمت خودش برسه که زیر 300 تومن

Stream
23-01-2008, 06:24
سلام دوباره

يا حق
این سری V8600/V8650 فعلا فقط تایوان پیدا میشه و هنوز توی آمریکا و اون ورا عرضه نشده ! هر لحظه ممکنه Sapphire شروع کنه چون الان ATi شروع به عرضه کرده. پس یکم صبر کردن شاید بد نباشه !!

g.reza23
23-01-2008, 14:17
سلام بر دوستان P30
دوستان من می خواستم سیستمو که قدیمیه (p3) ارتقا بدم
hdd:40
ram:128
main board:unboard
vga:32
cpu:خیلی پایین
میدونم که خیلی پایین ولی می خواستم تا دوستان اگه ممکنه منو در خرید سیستمی که دارای قدرت لازم برای کارهای نیمه سنگین و سرعت خوب برای بازی وگرافیک پیشنهاد کنن پیشاپیش متشکرم

arash_irani
23-01-2008, 14:55
این سری V8600/V8650 فعلا فقط تایوان پیدا میشه و هنوز توی آمریکا و اون ورا عرضه نشده ! هر لحظه ممکنه Sapphire شروع کنه چون الان ATi شروع به عرضه کرده. پس یکم صبر کردن شاید بد نباشه !!
سلام
بازم ممنون آرمان جان و همينطور از شما Actros جان هم متشكرم بابت اطلاع رسانيتون

آرمان جان پس با اين حساب فكر كنم تو چين گير بياد ديگه درسته؟؟ چون 15/1 يكي از دوستان داره ميره و اتفاقا براي كار كامپيوتري داره ميره
بازم ممنونم آرمان جان :11:
يا حق

Stream
23-01-2008, 15:48
تا اون موقع حتما گیر میاد ...

arash_irani
28-01-2008, 02:56
تا اون موقع حتما گیر میاد ...
سلام آرمان جان
من همچنان منتظرم اگر تونستی گیر بیاری منو خبر دار کن عزیز :40:
ممنون و موفق باشید :11:
یا حق

Stream
28-01-2008, 03:02
سلام آرمان جان
من همچنان منتظرم اگر تونستی گیر بیاری منو خبر دار کن عزیز :40:
ممنون و موفق باشید :11:
یا حق
باشه حتما ...

M@YA
21-07-2008, 03:32
شاید مبحثی که میگم کمی با تاپیک بی ارتباط باشه:31:

سلام آقا آرش شما که توانایی خرید از کشور های خارجی رو دارید شاید مبحث پایین نیاز شما رو بر آورده کنه و همچنین درباره کارت گرافیک ATI FireGL V865 هم میتونی اطلاعات کسب کنی.

اگه تونستی پیدا کنی ما رو هم بی نصیب نزار :19: ICE_BOY_M6N7@YAHOO.CO]

MAYA-3D MAX

شاید بحث پیشرفت جدی رندرینگ و سیستم های پرقدرت که از ارکان اصلی یک کار سه بعدی در نرم افزار های همچون Maya و 3D MAX و ... همواره آرزوی هنرمندانی هست که واقا عاشق هنر پویا نمایی در ایران می باشد.
من خودم شدیدا آرزو دارم که یک شرکت سازنده در شاخه انیمیشن های سه بعدی و به صورت کاملا حرفه ای با به روز ترین سیستم ها نظیر Workstations و Rendering Systems های پر قدرت و همچنین سیستم هایMotion Capture و... تا بعد از تحصیلات دانشگاهی دایر کنم. ( انشا الله و به یاری خدا )

حالا جدا از این همه بحث ها شرکت مشهور CAD 2 در این رابطه سیستم های پر قدرتی به علاقه مندان این هنر مخصوص نرم افزار های سه بعدی نظیر Maya و 3D MAX و Cinema 4D و Light Wave و XSI و ... در رابطه با Workstation های قوی و کار تهای گرافیک نظیر Nvidia Quadro و ... به خصوصRendering Systems های بسیار قدرتمند که واقا دوسش دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ارائه میده در واقع این سیستم های رندرینگ رو میتوان با پلاگین های معروفی نظیر

Mental Ray

Maxwell

Vrayو ... مچ کرد.

عکس هایی از CAD2 RX8 Quad Core Rendering System - CAD2 Super Blade و Workstation

موفق باشید.( به امید رشد انیمیشن ایران )

منبع کمپانی

CAD2 RX8 Quad Core Rendering System
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Super Blade

Workstations

و در آخر عکس هایی از سیستم Motin Capture از شرکت Optitrack

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسیستم مورد نیاز :
Minimum System Requirements

For 1 actor ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
6-12 cameras:

6+ OptiTrack FLEX:V100 cameras
Windows XP SP2 / Vista
DirectX 9
2.0 GHz Dual Processor
1 GB of RAM
2 USB 2.0 Hi-Speed ports