PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فضای درایو c

ninjavb
24-12-2007, 16:05
سلام دوستان
من میخواشتم ویندوزم رو Fdisk کنم واز اول پارتیشن بندی کنم به همین خاطر گفتم خوب چه خوبه که به درایو c فضای بیشتری بدم اما یه جا خوندم که فضای درایو c نباید از 5 6 گیگ بیشتر باشه میخواستم بدونم چرا چون من همیشه با کمبود فضا توی این درایو مواجهم .
ممنون

hoax3r
24-12-2007, 16:10
با سلام

شما هر فضایی که بخاین میتونین برای درایو c تون تعیین کنید. هیچ محدودیتی وجود نداره

شاد باشید

mahdi7610
24-12-2007, 20:10
سلام
خیلی ها فکر می کنن اگه فضای درایو c خیلی زیاد باشه سرعت سیستمشون زیاد می شه اما باید بگم نمی تونه تاثیری توی سرعت داشته باشه .
همون طور که دوست خوبم hoax3r گفتند هر مقداری که دوست دارید بگذارید .
این فضایی که قرار میدهید بستگی به برنامه هایی دارد که نصب می کنید .

ninjavb
24-12-2007, 21:34
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون
یه سوال دیگه ای هم داشتم میخواستم ببینم بعد از fdisk چه طور باید درایو رو با سیستم فایل ntfs فرمت کنم . جون شنیدم دستور format درایو رو با fat فرمت میکنه.
ممنون

ninjavb
25-12-2007, 18:25
کسی نمیخواد جواب بده ؟؟؟

hoax3r
25-12-2007, 18:41
با سلام

fdisk یه ابزار خیلی قدیمی هست، پیشنهاد میکنم از ابزارهای جدیدتر مثل Paragon یا Partition Magic برای
پارتیشن بندی هاردتون استفاده کنید
هر دو نسخه های تحت داسشون هم هست که میتونید از بخش نرم افزار در خواست کنید

ولی باز اگه مایلید از fdisk استفاده کنید بعد پارتیشن بندی و ریختن ویندوزتون از ابزار داخلی format که همراه ویندوز هست استفاده کنید
موقع نصب ویندوزتون هم از شما پرسیده میشه که مایل به تبدیل درایو به NTFS هستید،

برای تبدیل درایوها از داخل ویندوز به ntfs از این فرمان استفاده کنید

مثلا برای درایو d

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شاد باشید

mahdi7610
25-12-2007, 20:25
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون
یه سوال دیگه ای هم داشتم میخواستم ببینم بعد از fdisk چه طور باید درایو رو با سیستم فایل ntfs فرمت کنم . جون شنیدم دستور format درایو رو با fat فرمت میکنه.
ممنون
با من هم با hoax3r موافقم

بهتره از خود ویندوز برای پارتیشن بندی استفاده کنید .

اقدام به نصب ویندوز نمایید و در قسمتی که می خواهید درایوی را برای نصب ویندوز انتخاب کنید با زدن d پارتیشن ها را حذف و با زدن c پارتیشن ها را ایجاد کنید و در همان قسمت ایجاد پارتیشن می توانید فایل سیستم خودتون ار ntfs انتخاب کنید .

kazemfdisk
25-12-2007, 23:24
با سلام
خیلی ممنون از دستور format خوب چیزی بود یاد گرفتم
التماس دعا