PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 3 سوال ساده

yalda.t
24-12-2007, 10:24
سلام ببخشید من 3تا سوال داشتم ولی نمی دونم دقیقا به این انجمن مرتبط هستند یا نه اگر نبود لطفا مرا ببخشید :20:
1:بهتر است DNSروی یک کام÷یوترمجزا قرار بگیرد یا خیر؟چرا؟(ببخشید ولی من به درستی نمی دانم این سرویسDNS چیست؟:41:
2:سوییچ های مختلف دستور IPCONFIGبا ذکر عمل؟
3:دستور tracertچه کاری انجام میدهد
نمی دونم سوالهام تا چه حد ابتدایی بودند ولی واقعا ممنون می شم جواب بدین نزدیک امتحانات است:19:

C0nd@ct0r
24-12-2007, 12:58
1.منظورت را نگرفتم
2.این فرمان برای آی پی شماهست
3.تریس رت فرمانی است که به وسیله آن میبیدید که داده ها از چه آی پی های به مقصد میرسند

secure
24-12-2007, 13:32
در مورده DNS بله .fهتره که DNS Server در هر شبکه ای که نیاز fه DNS Server هست بر روی یه سیستمه مجزا قرار بگیره .

برای اینکه بتونه بهتر پاسخگوی DNS Query ها باشه .

شما در نظر بگیرید DNS Server رو همراه یک سرویس دیگه نظیر Terminal Server نصب کنید قطعا ترافیکی که Terminal Server به وجود میآره ار عملکرد DNS Server کاهش میده.

در مورده Tracert هم این دستور مسیر یاب هست .یه عنوان مثال مشخص میکنه از وقتی Packet دیتا از کامپیوتر شما را میافته میره سمت سایت Yahoo از چند تا Router میگزره .

در مورده IPconfig هم این سویچ ها رو داریم :

ipconfig /all : تمامی تنظیمات مریوط به ای پی آدرس سیستم رو نسون میده

ipconfig /Displaydns : نشون دهنده این هست که در DNS Cache چه چیز هایی وجود داره

ipconfig / Flushdns : تمامی دیتای موجود در Cache رو پاک میکنه

ipconfig / Renew :یک ای پی آدرس جدید از DHCP درخواست میکنه

ipconfig / Release : ای پی آدرسی رو که سیستم از DHCP گرفته ازش میگیره .اون ای پی رو آزاد میکنه .

ipconfig / registerdns : تمامی DNS Name ها رو مجددا در DNS رجیستر میکنه و همچنین ای پی های Release شده رو مجداد چک میکنه .

ipconfig / showclassid : برای آداپتور شبکه یا همون کارت شبکه Class id های DHCP مربوط به اون کارت شبکه رو نشون میده.

ipconfig / setclassid : برای همون چیزی که بالا گفتم Class id تنظیم میکنه .

yalda.t
26-12-2007, 09:11
خیلی خیلی ممنون :11: