PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كامپيوترم جنبه اش كم شده!

ZIBAYEKHOFTE
22-12-2007, 23:13
سلام دوستان
من يه عالمه فونت و استايل و ... براي استفاده در برنامه Photoshap روي سيستمم دارم كه باعث شده هروقت اين برنامه رو باز ميكنم سيستم هنگ كنه
مي خواستم بدونم به جز ارتقاي رم مي تونم با افزايش حافظه مجازي سيستمم از اين هنگ شدن جلوگيري كنم آيا؟

Benygh
22-12-2007, 23:45
مطمئنید از فتوشاپه ؟؟؟

saiiddz
23-12-2007, 13:08
سلام دوستان
من يه عالمه فونت و استايل و ... براي استفاده در برنامه Photoshap روي سيستمم دارم كه باعث شده هروقت اين برنامه رو باز ميكنم سيستم هنگ كنه
مي خواستم بدونم به جز ارتقاي رم مي تونم با افزايش حافظه مجازي سيستمم از اين هنگ شدن جلوگيري كنم آيا؟
سلام
دوست عزیز به نظر من هاردیسک بیشتر از رم تاثیر داره.دلیلش اینکه من رم 1 گیگ داشتم ولی کامپیترم
هنگ میکرد ولی بعد از اینکه هارد دیسکم رو ارتقا دادم مشکلم تقریبآ حل شد و بعد رم رو هم 2 گیگ کردم وحالا مشکلی ندارم
موفق باشی

KILLER_PANT
23-12-2007, 14:02
به نظر من فقط رم ملاک نیست !cpu شما چنده؟ممکنه رم رو ببری بالا ولی مادر بورد شما کشش رم 1 گیگ رو نداشته باشه!

ZIBAYEKHOFTE
23-12-2007, 23:10
سلام دوستان از پاسخ همگي ممنونم
حرف همتون درسته ولي من بحثم روي بالا بردن حافظه مجازي است!
بازم ممنونم

mahdi7610
24-12-2007, 00:01
سلام دوستان از پاسخ همگي ممنونم
حرف همتون درسته ولي من بحثم روي بالا بردن حافظه مجازي است!
بازم ممنونم
سلام به همه دوستان خصوصا دوست عزیز ZIBAYEKHOFTE

کامپیوتر شما جنبه اش کم شده اما کامپیوتر من که از همون اول بی جنبه بوده چی

البته به نظر من بعضی مواقع هنگ کردن سیستم توسط برنامه فتوشاپ بیشتر به کند بودن سیستم عامل و همچنین پایین بودن گرافیک نیز مربوط می شود .

اما نکاتی در رابطه با حافظه مجازی

در تائید حرفهای دوستان خوبمون باید بگم.
در تكنولوژي حافظه مجازي از حافظه هاي جانبي نظیر هارد ديسك استفاده می شود . در این حالت اطلاعات موجود در حافظه اصلي كه كمتر مورد استفاده قرار می گیرند ، از حافظه خارج و در محلي خاص بر روي هارد ديسك ذخيره مي شوند .
بدين ترتيب بخشي از حافظه اصلي آزاد و زمينه قرار گیری يك برنامه جديد در حافظه فراهم می شود .
عمليات ارسال اطلاعات از حافظه اصلي بر روي هارد ديسك بصورت خودكار انجام مي شود.

همون طور که می دونید سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات بر روي هارد ديسك به مراتب كندتر از حافظه اصلي كامپيوتر است .
در صورتيكه سيستم داراي عملياتي حجيم در رابطه با حافظه مجازي باشد ، كارآئي سيستم به شدت تحت تاثير قرار خواهد گرفت .
در چنين مواردي لازم است كه نسبت به افزايش حافظه موجود در سيستم اقدام گردد.

در مواردي كه سيستم عامل مجبور به جابجائي اطلاعات موجود بين حافظه اصلي و حافظه مجازي باشد ( هارد ديسك ) ، با توجه به تفاوت محسوس سرعت بين آنها ، مدت زمان زيادي صرف عمليات جايگزيني مي گردد.

در چنين حالتي سرعت سيستم به شدت کم شده و عملا" در برخي موارد غيرقابل استفاده می گردد .

محل نگهداري اطلاعات بر روي هارد ديسك را يك Page file مي گويند.
در فايل فوق ، صفحات مربوط به حافظه اصلي ذخيره و سيستم عامل در زمان مورد نظر اطلاعات فوق را مجددا" به حافظه اصلي منتقل خواهد كرد.

در زمان نصب ويندوز ، پيكربندي و تنظيمات پيش فرض براي مديريت حافظه مجازي انجام می شود .
تنظيمات انجام شده در اغلب موارد پاسخگو بوده و نيازي به تغيير آنها وجود نخواهد داشت .
در برخي موارد لازم است كه پيكربندي مديريت حافظه مجازي بصورت دستي انجام گيرد.

این فایل در حقیقت مربوط به ویژگی virtual memory ویندوز XP می باشد و در مواقعی که شما کمبود ram دارید به کمک شما می آید و در حقیقت کار یک رم اضافی البته روی هارد دیسک را انجام می دهد.

این ویژگی برای کسانی که رم کمی دارند ویژگی بسیار خوبی است البته اگر مشکل هارد دیسک ندارید.

شما حتی می توانید مقدار این فایل را به میزان دلخواه خود کم کنید ولی توصیه می شود که حجم minimum این فایل 1.5 برابر مقدار ram شما باشد

1- از منوی start به control panel بروید و بر روی آیکون system دابل کلیک کنید تا پنجره system properties باز شود.
2- به قسمت advanced بروید و از قسمت performance گزینه setting را بزنید.

3- به قسمت advanced بروید و از قسمت virtual memory دکمه change را بزنید.

4- حالا بر روی درایوی که ویندوز شما نصب است کلیک کنید و همانطور که در شکل مشخص شده می توانید از قسمت customize size اندازه فایل را تغییر بدهید
نکته: بعد از تغییر دکمه set را بزنید و بعد ok کنید.

موفق باشید

ZIBAYEKHOFTE
24-12-2007, 20:52
سلام
خسته نباشي آقا مهدي
منونم از پاسخت
اميدوارم تو امتحاناتت موفق باشي دوست خوبم :11:
(يكي به داد من برسه كه اين ترم داغون هيچي نخوندم:19:)100% افتادم!!!:37: