PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک در مورد اندازه و حجم فیلم

soroush_mi
22-12-2007, 19:19
من یک فایل ویدیوئی دارم با مشخصات زیر این فایل حجم زیادی داره با توجه به زمانش می خواستم این فایل رو با حفظ کیفیت فیلم حجمش رو کم کنم اگر کسی می تونه منو راهنمایی کنه از چه نرم افزاری استفاده کنم و به چه شکل عمل کنم؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

JMK1362
22-12-2007, 22:28
دو راه داری اول اینکه فیلمتو ببری تو افتر افکت و با فرمت mpeg 2 ذخیره کنی
و دوم اینکه اونو ببری تو Sound Forge که یک نرم افزار ادیت صداست!و با فرمت wmv ذخیره کنی
در حالت دوم حجم فیلمت حدود یک دهم می شه کیفیتشم اصلا تغییر نمی کنه البت یه 2 ساعتی طول می کشه

Javad_Ed
23-12-2007, 00:52
دو راه داری اول اینکه فیلمتو ببری تو افتر افکت و با فرمت mpeg 2 ذخیره کنی
و دوم اینکه اونو ببری تو Sound Forge که یک نرم افزار ادیت صداست!و با فرمت wmv ذخیره کنی
در حالت دوم حجم فیلمت حدود یک دهم می شه کیفیتشم اصلا تغییر نمی کنه البت یه 2 ساعتی طول می کشه
سلام ورودتون رو به سایت p30world تبریک میگم همچنین soroush_mi
دوست عزیز 2 راه وجود نداره ،بلکه هزاران راه وجود داره ،
شما با برنامه هایی مثل یولید ،پری کودر ،و انواع کانورتر ها این کار رو انجام بدین
نظر من :نرو 7 یا 8 رو اگه دارین وارد قسمت nero recode بشین
و از اونجا گزینه recod dvd and video files.. زو انتخاب کنید وبه فرمت نرو دیجیتال (mp4) بتبدیلید
نکته :کیفیت رو با برداشتن تیکه fit to target میتونید تغییر بدید.
ادیوسی باشید ....
Javad_Ed

Hossein_nasa62
23-12-2007, 01:37
دوست عزیز سلام

شما میتونید این کارها رو با JetAudio هم انجام بدین میتونید تبدیل به فرمتها ی سوپر ویدیو سی دی کنید و یا mp4و یا با نرم افزار هایی که فیلم هارو تبدیل به DIVIX میکنند این کار رو انجام بدید البته پیشنهاد من گزینه آخر است چون حجمی معادل وی سی دی دارن ولی باکیفت بسیار بالا و و اندازه واقعی تصویر یعنی تا 576*720

fawad_qadri
23-12-2007, 17:53
سلام خدمت تمام دوستان
به نظر من برنامهCanpus ProCoderبرای این کار حرف نداردچون که هیچ اوفت کیفیت هم ندارد با چند کلیک می تونی این کار را انجام بدی

JMK1362
26-12-2007, 09:34
من بازم می گم بهترین راه استفاده از Sound Forge هستش

arash_irani
31-12-2007, 03:14
سلام خدمت تمام دوستان
به نظر من برنامهCanpus ProCoderبرای این کار حرف نداردچون که هیچ اوفت کیفیت هم ندارد با چند کلیک می تونی این کار را انجام بدی
سلام دوست من
خب ايني كه دوستمون گفتن خوبه (گرچه تعداد زيادي كانورتور هست ) ولي براي كار با نرم افزار بالا بايديه سري اطلاعات رو هم از قبل داشته باشيد
و اينكه بعدا ميخواين اين قطعه فيلم رو در چه برنامه اي استفاده كنيد
حتي توي Move Maker خود ويندوز هم ميتويد ببريد و اونو تبديل كنيد

ممنون و موفف باشيد
يا حق

shahab47
31-12-2007, 10:05
من یک فایل ویدیوئی دارم با مشخصات زیر این فایل حجم زیادی داره با توجه به زمانش می خواستم این فایل رو با حفظ کیفیت فیلم حجمش رو کم کنم اگر کسی می تونه منو راهنمایی کنه از چه نرم افزاری استفاده کنم و به چه شکل عمل کنم؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببینید دوستان در کل با کم کردن حجم شما یه ضربه ای به کیفیت فیلم میزنید پس انتظار همون کیفیت رو نداشته باشین حالا این که با چی کنورت می کنید فرقی نداره این دوستمون کار خوبی که کرده عکس فایل رو هم گزاشته به قسمت bit rate نگاه کنید تو این فایل بهتره طوری کنورتو انجام بدیم که bite rate پایین بیاد واسه یه فایل avi اگه 192 باشه خیلی خوبه این اشکال واسه خیلی ها به وجود میاد که مثلا یه فیلم 10 دقیقه ای 2 گیگ حجمش بشه اشکال هم از نحوه اکسپورت گرفتنه که به مرور زمان یاد می گیرن

omid.sarmad
31-12-2007, 17:08
ببینید دوستان در کل با کم کردن حجم شما یه ضربه ای به کیفیت فیلم میزنید

سلام،دوست عزیز فشرده سازی همیشه باعث افت کیفیت نمیشه.مثلا فشرده سازهای متقارن هیچ افت کیفیتی روی تصویر ندارند.

shahab47
31-12-2007, 23:27
سلام،دوست عزیز فشرده سازی همیشه باعث افت کیفیت نمیشه.مثلا فشرده سازهای متقارن هیچ افت کیفیتی روی تصویر ندارند.

فکر کنم بیشتر منظور شما واسه فایل بالایی باشه چون bit rate زیادی داره بله این فایل کیفیت تصویرش افت نخواهد کرد
ولی اگه ما یه فایل استاندارد avi داشته باشیم مطمئنا کیفیتمون (حتی به مقدار اندک که به سختی متوجه بشیم ) افت داره با بررسی info فایل ها میشه اینو راحت متوجه شد
ولی اگه اشتباه میگم خواهشا بیشتر توضیح بدین یه چیز یاد بگیریم امید جان من آرزومه یه روز حجمو بیارم پایین اصلا افت کیفیت نداشته باشم زندگی زیبا میشه :thumbsup::26: پس منتظرم رفیق :31::10:

omid.sarmad
01-01-2008, 19:07
سلام.
شهاب عزیز،شیوه های فشرده سازی با هم فرق می کنن.
مثلا کد کننده RGB نقاط رنگی فرد بین نقاط زوج رو در صورت برابری کدهای نقاط زوج و نردیکی کدها به هم برابر کد رنگی نقاط زوج می کنه.این عمل باعش میشه که لا اقل حجم فایل نصف بشه اما تو جوانب تصاویر یه حالت رگه ایجاد میشه.حالا شما این روش رو برای یه فایل ماسک انجام بدی زیاد با تغییر محسوسی مواجه نمیشی.
کد کننده های متقارن بدون افت کیفیت حجم کمی از اطلاعات رو یدک میکشن.
شیوه کار به این صورته.
کد رنگی تمام کانالهای فریم اول اسکن و بدون فشرده سازی ذخیره میشه.
کدهای رنگی فریم دوم پس از اسکن با کدهای فریم اول مقایسه و فقط تغییرات ذخیره میشه،یعنی برای قسمتهای ذکر نشده به فریم قبل از خودش مراجعه می کنهو الی ماشا ا...
نمونه اش هم فرمت Divx ، فشرده ساز DV HQ و mpeg32 هست.

shahab47
02-01-2008, 00:15
ممنون روشن شدم مخصوصا شیوه کار واسم جدید بود:10:
ولی زندگی واسه من یکی زیبا نشد:19: آخه مجبورم فقط با avi کار کنم فرمتای دیگه به دردم نمی خوره واسه همینم گفتم با کم کردن حجم کیفیتم میاد پایین چون هزاران بارavi رو امتحانش کردم وگرنه اگه فرمت فایل تغییر کنه حجمم مسلما میاد پایین بارزترینش مثل mp4 real که کاملا فشرده اند .... حالا اگه ترفندی واسه avi میدونی (همون avi بمونه ها )لطفا بگو:11: شاید بتونیم همه رو تو یه سی دی بچپونیم کلی خرج بیاد پایین:21:

omid.sarmad
02-01-2008, 11:52
ممنون روشن شدم مخصوصا شیوه کار واسم جدید بود:10:
ولی زندگی واسه من یکی زیبا نشد:19: آخه مجبورم فقط با avi کار کنم فرمتای دیگه به دردم نمی خوره واسه همینم گفتم با کم کردن حجم کیفیتم میاد پایین چون هزاران بارavi رو امتحانش کردم وگرنه اگه فرمت فایل تغییر کنه حجمم مسلما میاد پایین بارزترینش مثل mp4 real که کاملا فشرده اند .... حالا اگه ترفندی واسه avi میدونی (همون avi بمونه ها )لطفا بگو:11: شاید بتونیم همه رو تو یه سی دی بچپونیم کلی خرج بیاد پایین:21:

فشرده ساز DV HQ:8:

Hossein_nasa62
02-01-2008, 12:17
فشرده ساز DV HQ:8:

سلام دوست عزيز
با كدوم نرم افزار ميشه اين فشرده سازي رو انجام داد

omid.sarmad
02-01-2008, 19:38
سلام دوست عزيز
با كدوم نرم افزار ميشه اين فشرده سازي رو انجام داد

سلام.همه نرم افزارهایی که از این Codec پشتیبانی می کنند.
مثل ProCoder
یا Encore