PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در چاپ گزارش در فایل اجرائی

mehdidelphi
21-12-2007, 09:09
با سلام
یک برنامه نوشته ام که از یک دیتابیس اکسس استفاده می کنه . حالا مشکلات زیر در این برنامه وجود دارده . لطفت کمکم کنید .
1- وقتی برنامه را اجرائی می کنم یعنی exe می کنم قسمت print report پیغام invalid data source می ده . البته این حطا در سیستم مقصد ایجاد می شه . و زمانی که در روی سیستم مقصد ویژوال بیسیک رو نصب می کنم مشکل حل می شه . البته من فایل های dll و غیره رو در مسیرهای لازم کپی می کنم .
2- در این برنامه من بین دو جدول به وسیله data environment رابطه برقرار کردم . یعنی به ازای هر یک رکورد رد جدول اول چند رکورد در جدول دوم وجود دارد . حالا برای اینکه در گزارش شرط اعمال کنم باید چه کار کنم . مثلا
می خوام گزارش فلان نفر که چند تا خرید انجام داده رو چاپ کنم حالا باید چه کار کنم .
3- در این برنامه هر فونتی که انتخاب می کنم در سیستم مقصد یه چیز دیگه ست . چه کار کنم ؟
با تشکر.

mahdi053
23-12-2007, 08:38
براي قسمت اول جوابي ندارم چون ديتا بيست رو نديدم. ولي در مورد قسمت دوم شما مي‌توني يه Quary بنويسي و با استفاده از اون همه اطلاعاتت رو كه مي‌خواي بدست بياري. در مورد فونت هم فكر كنم بدليل تنظيمات مختلف سيستمهاي مورد استفاده شما هست. مثلا خود من وقتي برنامه‌ام رو از ويندوز 97 خودم تو XP مي‌بردم هم فونتها و هم زبانش تغيير مي‌كرد.:5:

mehdidelphi
24-12-2007, 14:44
در مورد جواب قسمت دوم از شما ممنونم .
اما در مورد قسمت اول :
لطفا شما برای خودتان یک دیتابیس ساده بسازید و به وسیله data environment و data report یک گزارش از دیتابیستون بگیرید . سپس برنامه خودتون رو اجرائی کنید . حال روی یک سیستم دیگه یا روی یک ویندوز دیگه اونو اجرا کنید که متاسفانه احتمالا با پیغام invalid data source رو به رو می شوید .
Please help me soon:41:

mahdi053
25-12-2007, 16:54
سلام
تو پيغام به سئوال شما تا حدودي جواب دادم و توش يه ايميل هم گذاشتم تا بهم ميل بزني، فقط يه نكته كه يادم رفته بود اينه كه من از روز چهارشنبه مورخ 5 دي ماه از ساعت 18 تا ساعت 8 صبح روز يكشنبه هفته بعدش Online نميشم و ميلم رو هم نمي‌تونم چك كنم بنابراين اگر يه وقت دير جواب ميل يا سئوالتو دادم ازم ناراحت نشو. شرمندتم
:5: