PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعمير ويندوز از كار افتاده بعد از نصب ويندوز جديد

Hossein_nasa62
20-12-2007, 17:17
سلام دوستان:20:

من دوتا ويندوز دارم ولي اوني كه در درايور c نصبه خراب شده و بهيچ وجه درست نميشه :41:و دارم با ويندوزي كه در درايو d نصبه كار ميكنم ولي مي خوام دوباره ويندوز رو روي درايو c نصب كنم و اگر فرمت كنم ويندوز ي كه روي درايو d نصبه ديگه بالا نمي آيد آيا ميشه كاري كرد كه بعد از نصب ويندوز جديد روي درايور c ويندوز روي درايو d دوباره بالا بياد
لطفا راهنمايي كنيد
با تشكر

shahedi
20-12-2007, 17:34
با سلام
از طریق ریکاوری کنسول اقدام کردین؟

mahdi7610
20-12-2007, 18:25
سلام دوستان:20:

من دوتا ويندوز دارم ولي اوني كه در درايور c نصبه خراب شده و بهيچ وجه درست نميشه :41:و دارم با ويندوزي كه در درايو d نصبه كار ميكنم ولي مي خوام دوباره ويندوز رو روي درايو c نصب كنم و اگر فرمت كنم ويندوز ي كه روي درايو d نصبه ديگه بالا نمي آيد آيا ميشه كاري كرد كه بعد از نصب ويندوز جديد روي درايور c ويندوز روي درايو d دوباره بالا بياد
لطفا راهنمايي كنيد
با تشكر
سلام دوست عزیز

همون طور که دوست عزیزمون shahedi گفتند از طریق ریکاوری کنسول می شه مشکل را حل کرد .

اگه ویندوز درایو c بالا می اید بهتره اونا ریپیر کنید .

اگه بالا نمیاد و خراب شده بعد از عوض کردن ویندوز درایو c از طریق ریکاوری کنسول فایل boot.ini را بازسازی کنید .

برای دسترسی به ریکاوری کنسول ابتدا سیستم را طوری تنظیم کنید که از روی سی دی رام بوت بشه سپس سی دی ویندوز خود را در داخل سی دی رام قرار دهید تا سیستم وارد روند نصب شود با ظاهر شدن صفحه Welcome to setup کلید R را برای وارد شدن به Recovery Console فشار دهید .

بعد از وارد شدن به محیط ریکاوری کنسول که به شکل محیط cmd است در ابتدا از شما می خواهد شماره سیستم عاملی که خراب است را بدهید و اگر شما یک سیستم عامل بر روی سیستم خود دارید عدد 1 را وارد کنید .

در ادامه از شما می خواهد اگر به سیستم عامل خود پسوورد داده اید ان را وارد کنید و اگر شما پسوورد نداده اید ان را خالی بزارید و کلید اینتر را بزنید .

نکته ای که وجود داره این است که درایو C بعنوان اولین پارتیشن دیسک سخت شامل Master Boot Record هستش و بعضی از فایلهایی که وظیفه نمایش منوی بوت سیستم و همچنین راه اندازی ویندوز XP را دارند در این درایو کپی می شوند .

Format کردن درایو C موجب حذف این فایلهای سیستمی می شود که در نتیجه آن امکان بوت شدن ویندوز XP هم وجود نخواهد داشت.

این فایلها عبارتند از: NTDetect.com, NTLDR, Boot.ini
برای باز گرداندن این فایلها می توانید وارد Recovery Console شده و دستورات زیر را بترتیب اجرا کنید:

COPY drive:\i386\ntldr/
( ابتدا توی نوت پد کپی کنید تا حروف درست دیده شوند چون علامت / بعد از ntldr باید قرار بگیره .)

COPY drive:\i386\ntdetect.com

BOOTCFG /rebuild

بجای drive باید نام سی دی درایو خود را وارد کنید.

Hossein_nasa62
20-12-2007, 19:36
اقاي shahed i و mahdi7610 از پاسختون ممنونم فقط يك سوالي داشتم كه اونجايي كه گفتي
( ابتدا توی نوت پد کپی کنید تا حروف درست دیده شوند چون علامت / بعد از ntldr باید قرار بگیره .)
منظورت رو نفهميدم آيا بايد توي محيط ويندوز اين كار رو كنم

mahdi7610
20-12-2007, 19:54
اقاي shahed i و mahdi7610 از پاسختون ممنونم فقط يك سوالي داشتم كه اونجايي كه گفتي
منظورت رو نفهميدم آيا بايد توي محيط ويندوز اين كار رو كنم
سلام دوست عزیز

منظورم این بود که اون علامت / باید بعد از ntldr قرار بگیره چون من کپی کردم این علامت قبل از کلمه copy قرار گرفته . منظورم این بود که اگر متن را توی نت پد کپی کنی نحوه درست قرار گرفتن حروف را می تونی متوجه بشی .

Hossein_nasa62
20-12-2007, 20:30
اقا مهدي از رانماييت ممنونم