PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طراحی یک ماشین حساب

takjok-20
20-12-2007, 09:52
لطفا کد برنامه نویسی زبان C را برای یک ماشین حساب 4 عمل اصلی را برایم بنویسید از اساتید در این محل کمک !!!!

sherlockholmz
22-12-2007, 09:56
لطفا کد برنامه نویسی زبان C را برای یک ماشین حساب 4 عمل اصلی را برایم بنویسید از اساتید در این محل کمک !!!!

شما بايد از يك تركيب شرطي switch-case ايجاد كني.كاراكترهاي چهارعمل اصلي را در هركدام از case ها بطور جداگانه قرارداده و پس از گرفتن دو عدد ورودي،عمل خواسته شده را با case مقايسه و انجام دهيد ونهايتا" خروجي را چاپ كنيد.(مي توان از default موجود در switch ،بعنوان خطا گير چهار عمل اصلي استفاده كرد.
موفق باشي

pooyar
22-12-2007, 10:12
پرانتز و این چیزا هم داره؟

no name
22-12-2007, 23:05
دوست عزیز اگه بخواد پرانتز هم داشته باشه شما باید از پشته استفاده کنی و اول پرانتز ها رو از بین ببری و بعد به ترتیب ضرب کنی که بنا بر پیشوندی یا پسوندی که درست می کنی نحوه ی ضرب هم تغییر می کنه.
استفاده از پشته هم که با دستورات pushو pop هستش
اما من فکر نمی کنم چنین چیزی بخواد چون این مربوط می شه به درس ساختمان داده و در برنامه نویسی c به کار نمی ره

no name
22-12-2007, 23:07
و برای دو عدد هم همون طور که شرلوک عزیز گفته باید اول یه عدد از کاربر بگیری که بین 1 تا 4 باشه(مثلا 1 یعنی + 2 یعنی - 3 یعنی * 4 هم یعنی /)
بعد دو تا عدد از کاربر بگیری
بعد یه switch بزاری که اگه 1 بود دو تا عدد با هم جمع شن و...............

takjok-20
23-12-2007, 17:50
اگه میشه کد C اش را بنویسید و اون صف و پشته هم که گفتین (no name) اونم خوندیم استادمون همینطوری داره درس میده ما هم هیچی بلد نیسیم ( من ترم 1 هستما)اگه میشه این کدش با توضیحات بنویسیند خیلی ممنون دار میشم.