PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد Video CD

Mohsen6558
19-12-2007, 18:22
با سلام به دوستان
من هر چی با نرم افزارهای میکس مثل یولید به صورت Vcd خروجی می گیرم یا مستقیم رایت می کنم رو سی دی با افت کیفیت مواجه می شه این در حالتی هست که حتی فیلم های خیلی با کیفیت هم بعد تبدیل اینطوری می شن البته می دونم که ویدیو سی دی یه اندازه خاص رو پخش می کنه اما وقتی دقت می کنم به فیلم هایی که بصورت Vcd به دست آدم می رسه اصلا مشکل کیفیت نداره البته حجیمتر هست اما نشون می ده Vcd
طریقه تبدیل کردن به اون صورت رو که هم با کیفیت باشه و هم Vcd بتونه پخش کنه رو می خوام با تشکر از دوستان:11:

Javad_Ed
19-12-2007, 19:57
سلام
شما اول بگید دقیقا روی چه فرمتی توی Uvs قرار دادید؟
روی کدوم مده 4:3 یا 16:9 قرار دادید؟
فیلمتون چه فرمتی هست؟
آیا قبل از تبدیل فیلم در پی سی فول اسکرین هست یا دورش سیاهه؟
فعلا....
ادیوسی باشید...

Mohsen6558
19-12-2007, 22:41
هر اطلاعاتی که می خوای اینجا هستش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با تنظیمات Default یولید کار می کینیم

shalineh
19-12-2007, 22:45
اگه با Ulead media studio کار میکنی به روش زیر عمل کن. خواهی دید که کیفیت فیلمت زمین تا آسمان فرق خواهد کرد:
ابتدا پروژه رو با مشخصات زیر رندر کن:
DV 24 Bits, 720 x 576, 25 fps
DV Video Encoder -- type 1
DV Audio -- PAL, 48.000 kHz, 16 Bit, Stereo
سپس این فیلم رندر شده رو با فرمت ویدیو سی دی VCD در همون یولید رندر کن.

Mohsen6558
19-12-2007, 22:49
دمت گرم من مشخصات فایل سورس رو هم دادم

Hossein_nasa62
19-12-2007, 23:01
با سلام به دوستان
من هر چی با نرم افزارهای میکس مثل یولید به صورت Vcd خروجی می گیرم یا مستقیم رایت می کنم رو سی دی با افت کیفیت مواجه می شه این در حالتی هست که حتی فیلم های خیلی با کیفیت هم بعد تبدیل اینطوری می شن البته می دونم که ویدیو سی دی یه اندازه خاص رو پخش می کنه اما وقتی دقت می کنم به فیلم هایی که بصورت Vcd به دست آدم می رسه اصلا مشکل کیفیت نداره البته حجیمتر هست اما نشون می ده Vcd
طریقه تبدیل کردن به اون صورت رو که هم با کیفیت باشه و هم Vcd بتونه پخش کنه رو می خوام با تشکر از دوستان:11:

با سلام خدمت شما

دوست عزيز اين فرمت svcdمي باشد كه در وي سي دي هاي خانگي قابل بخشه البته جديدي ها
اين فرمت از نو mpeg2 مي باشد كه اندازه سايز تصوير اون 576*480 مي باشد و لي سايز وي سيدي 288*352 مي باشد svcd تقريبا 2 برابر وي سي دي حجم داره
شما موقع خروجي گرفتن از اين نوع استفاده كن وموقع رايت بانرو از گزينه make super vidio cd استفاده كن
موفق باشيد

Mohsen6558
19-12-2007, 23:06
فکر نکنم VCD Player های عادی بتونن اینو پخش کنن
من برای مثال فیلم های سینمایی رو که روی CD ارایه می شه و در هر VCD Player ی توانایی پخش داره گفتم
یعنی اونا همشون S-VCD هستن؟
فکر نکنم اینم تست می کنم که آیا روی اکثر VCD Player ها پخش می شه یا نه اگرم کسی از دوستان می دونست بگه

Hossein_nasa62
19-12-2007, 23:35
بله vcd هايي كه برچسب svcd روشون درجه به اين برچسب توجه كن تازه وي سي دي ها mpeg1 مي باشند
نه
Video type: MPEG -2 Video,Upper Field First
در ضمن فيلم هايي كه با كيفيت بالا باشن مثلا دي وي دي ها وقتي به وي سي دي تبديل ميشن كيفيت خوبي دارن
تازه مقع خروجي گرفتن در پريمير در قسمت اكسپورت وي سي دي درگزينه quality داره كه يك اهرمي وجود داره كه حالت معمول وسط است ولي شما با زياد كردن اون كيفيت خروجي رو بسيار بالا خواهيد برد
موفق باشيد