PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باوصل 2کامپیوتر به یه adslمشکلی برام درست نمیشه؟

amin_rogh
18-12-2007, 16:21
سلام
من یه لبتاپ دارم و یه دسکتاپ.
مودم آدی اس ال استفاده میکنم که 2 تا خروجی داره . یکی یو اس بی و یکی هم لان معمولی.
هر دو تا کامپیوتر را از این دو طریق به مودم وصل کرده ام.
2 تا سوال دارم.
اول اینکه مشکلی پیش نمیاد؟یعنی خرابکاری چیزی نمیشه؟( چون شرکت ارایه دهنده روز اول از من پرسید برای چند تا کامپیوتر اینترنت میخوام.منم گفتم یکی و اونا هم گفتند پس برای یه کامپیوتر بهت سرویس میدیم!)
دوم اینکه این دسکتاپ مال بچه هام هست که کوچیک هستند و فعلا نمیخوام بهشون اینترنت بدم اماگاهی خودم ازش استفاده میکنم.برای بچه ها یوزر اکانت درست کردم.حالا میخوام بدونم چجوری باید استفاده اینتر نت رو به خودم محدود کنم؟
یه سوال قاچاقی هم میپرسم بشه 3 تا!با این توصیف راهی داره که بتونم از پرینتر دسکتاب توسط لبتاپ استفاده کنم و هی نخوام فایلهارو یه جا کپی کنم بیارم اینجا و یا به فایلهای دسکتاپ از طریق لب تاپ میتونم دسترسی داشته باشم؟
ممنونم.
امین رخ

secure
20-12-2007, 04:39
خوب دوست عزیز در مورده سوال اولتون نه مشکلی پیش نمیاره منتهی همزمان نمیتونید از هر دو کانکشن استفاده کنید.هم از پورت LAN و هم از پورت USB !

در مورده سوال دومتون هم شما میتونید روی سیستم بچه ها از اکانت ادمین برای تغییر تنظیمات IP/Address استفاده کنید.

قطعا اکانت بچه هاتون اکانت ادمین نیستند و اکانت کاربر معمولی توانایی تغییر تنظبمات ای پی رو نداره.

الیته از برنامه هایی نظیر CyberSieve 2.3.4 برای محدود کردن استفاده از اینترنت استفاده کنید که استفاده از نرم افزار پیشنهاد میشه.این نرم افزار قابلیت فوق العاده ای داره که میتونه برای هر User ای که شما انتخاب میکنید محدودیت ایجاد کنه - سایت ----- کنه و اصلا کلا اینترنت رو قطع کنه .

این هم چند تا عکس از نرم افزار که براتون گرفتم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم لینک داونلود نرم افزار نسخه 14 روزه که از بچه های نرم افزار سوال کنید کرکش رو هم بهتون میدن.

** فعلا این دو تا روش به ذهنم رسید شاید روش های دیگری هم توسط سایر دوستان ذکر بشه .

برای سوال سوم تون هم یه روش دارید اونم این که اول باید یک سویچ تهیه کنید و سیستم هاتون رو + مودم به سویچ وصل کنید .

روش کم هزینه تر هم تهیه یک کارت LAN اضافی برای سیستم Desktop تون هست .یعنی این سیستم باید دو تا کارت شبکه داشته باشه .بکی از پورت های LAN به مودم وصل شه و یکی دیگه به لبتاپ.

amin_rogh
20-12-2007, 22:55
اقاازلطفت بی اندازه سپاگزارم