PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هشت Dvd در يك Cd

piremard
17-12-2007, 10:00
بنده نسبت به درجه ی صحت علمی این خبر شک دارم ! ( منظورم از دید نرم افزاری هست)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گفت‌وگو با توليد كننده نرم‌افزار آموزشي چشمك:
انتظار اين شهرت را نداشتيم
گزارش : منصوره خالقی
در بازديد از نمايشگاه كامكس مشهد و در ازدحام سرسام‌آور سالن فردوسي كه بخش نرم‌افزاري اين نمايشگاه به حساب مي‌آمد، در ميان هياهوي بازديدكنندگان و غرفه‌داران، چهره خندان، پر انرژي و جوان يكي از غرفه‌داران كه به سبك حراجي‌هاي محلي، بازديدكنندگان را به تماشاي محصولات غرفه خود تشويق مي‌كرد، نظرمان را به خود جلب كرد. با اندكي تامل بين رفتن و نرفتن دعوت وي را پذيرفتيم و سپس گفت‌وگويي با وي ترتيب داديم.

منبع : xttp://[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

متن زير حاصل گفت‌وگو با اين غرفه‌دار از نمايشگاه كامپيوتر مشهد است.

برنامه فشرده‌ساز؛ يك اختراع بين‌المللي
بابك خاشعي، مدير عامل شركت گروه نرم‌افزاري چشمك مي‌گويد: نرم‌افزار آموزشي چشمك شامل سه هزار ساعت آموزش مالتي مديا در يك CD است كه در شوراي عالي انفورماتيك به ثبت رسيده است.
وي مي‌افزايد: اين نرم‌افزار بر اساس يك برنامه فشرده‌ساز كه قابليت جمع‌آوري هشت DVD كاملا zip شده در يك CD را داراست نوشته شده است، ضمن آنكه تا پيش از اين چنين برنامه‌اي وجود نداشته است، بنابراين يك اختراع بين‌المللي به حساب مي‌آيد.

شبيه تيتانيوم شده بودم
خاشعي مي‌گويد: من مدرك فوق ليسانس كامپيوتر خود را در سال 84 از دانشگاه تهران و با معدل 03/19 دريافت كرده‌ام و از سال 83 به همراه يك گروه 12 نفري، ايده برنامه فشرده‌ساز را دنبال كرديم. از آنجايي كه هزينه‌هاي تحقيق، مطالعه و آموزش گروه مي‌بايد به طريقي فراهم مي‌شد، به تيتانيوم فروشي روي آوردم، به طوري كه تمامي بازاري‌هاي تهران و حتي اصفهان در آن سال‌ها مرا مي‌شناختند.
كسب درآمد از طريق توزيع و فروش تيتانيوم براي رسيدگي به هزينه‌هاي تحصيل و اين پرسنل 12 نفري مرا دچار اين احساس كرده بود كه شبيه تيتانيوم شده‌ام، اما اطمينان داشتم كه بالاخره به موفقيت مورد انتظار دست خواهيم يافت.
مدير عامل چشمك مي‌افزايد: بالاخره پس از گذشت سه سال تلاش و پيگيري، برنامه نرم‌افزاري چشمك توليد شد و آن موقع بود كه تصميم گرفتيم شركت خود را كه ماهيت حقوقي نداشت به ثبت برسانيم و در تاريخ دهم مهرماه امسال اين شركت به ثبت رسيد.

هدف پول بود، نه شهرت
مدير عامل چشمك مي‌گويد: پس از توليد نرم‌ افزار آموزشي چشمك بلافاصله در نمايشگاه‌هاي شيراز، اراك، همدان، اصفهان، كرمان، كرمانشاه و الكامپ تهران شركت كرديم.
براي شركت در اين نمايشگاه‌ها اهدافي را دنبال مي‌كرديم كه به نتايجي وراي اين اهداف دست يافتيم.
اولين هدف يافتن يك نماينده انحصاري در هر يك از اين شهرها بوده است. اما در كنار اين هدف انتظار فروش محصول خود را نيز داشته‌ايم كه مي‌شود اين طور گفت كه در الكامپ سيزدهم خرده‌فروشي ما بي‌نظير بود.
همچنين نرم‌افزار آموزشي چشمك توسط يكي از نمايندگان به بخش IT بانك صادرات معرفي شد و در نتيجه مورد تاييد اين بانك قرار گرفت تا كارمندان بانك صادرات با استفاده از اين CD، دوره‌هاي كامپيوتري را آموزش ببينند.
گفتني است كه در حال حاضر نرم‌افزارهاي آموزشي فراواني در بازار وجود دارد، اما فرق چشمك با اين نرم‌افزارها در اين است كه مشتري با پرداخت 14 هزار تومان هزينه از هر مبحثي از سطح پايه تا پيشرفته برخوردار مي‌شود.
خاشعي مي‌گويد: نكته اين جاست كه از ابتدا درآمدزايي و دست يافتن به پول از اهداف چشمك بوده است، كه به آن دست يافتيم.
اما من بر اين اعتقادم تمام كساني كه به شهرت رسيده‌اند، به دنبال شهرت نبوده‌اند و اين در حالي است كه نرم‌افزار آموزشي چشمك ما را به شهرتي كه انتظارش را نداشتيم رساند.

تايتانيك را غرور غرق كرد
وي مي‌افزايد: برنامه فشرده ساز در اختيار گروه نرم‌افزاري چشمك است و در آينده مي‌توانيم برنامه‌هاي متفاوت بسياري را در قالب يك CD و با استفاده از اين برنامه به بازار ارايه كنيم، بنابراين نوعي از تضمين و آرامش خاطر از پيشرفت‌هاي آينده براي اين گروه وجود دارد، اما هميشه در تمامي مراحل در نظر گرفته‌ايم كه مغرور

EHSANRF
17-12-2007, 23:25
آقایون فکر کنم برنامه فشرده ساز خاصی نباشه!
چون خودم تقریبا 2 گیگ فیلم رو توی 3 مگ جاکردم!!!!!

با همین Winrar خودمون!

iman_s
18-12-2007, 01:47
آقایون فکر کنم برنامه فشرده ساز خاصی نباشه!
چون خودم تقریبا 2 گیگ فیلم رو توی 3 مگ جاکردم!!!!!

با همین Winrar خودمون!

چجوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! !!!!!!

Behroooz
18-12-2007, 11:13
پاسخ به پست 2

راست ميگي يا دروغ سال نو هستش؟

EHSANRF
18-12-2007, 12:41
آقایون اگر باور ندارین اینو دانلود کنین!

بعدش هم همون با وینرر اکسترکتش کنین!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Ar@m
18-12-2007, 15:15
خب بگو چطوری اینکارو کردی؟

'POP'
18-12-2007, 16:22
خبر جالبي بود piremardجان با اين وصف بنظر نمي رسه كه بخوان نرم افزار فشرده سازشون رو ارائه ي عمومي كنند .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آقایون اگر باور ندارین اینو دانلود کنین!

بعدش هم همون با وینرر اکسترکتش کنین!

doctorehsanجان ، فرمت فيلمهاي مورد نظر شما Avi و MS-CRAM فاقد هر نوع فشرده سازي لازم و با نرخ داده ي ! 4.1Mb/s هست كه با فشرده سازي مناسب ، نه تنها براحتي حجم فايل به1 MB يعني يك صدم اندازه ي اوليه مي رسه(از اين كمتر هم امكانش هست) بلكه كيفيت نمايش ويديو هم بطرز قابل توجهي بهبود پيدا مي كنه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Bitrate : 44 Kb/s
پس تعجب نكنيد اگر با WinRar تا اون حد فشرده شده باشه .
اما موضوع تاپيك بنظر مي رسه جا دادن فرمتهاي فشرده ي موجود در چند DVD بداخل يك CD باشه ؛ هر چند توضيحي در اين باره موجود نيست .

*Necromancer
19-12-2007, 23:18
از بحثای تخصصی که بگذریم:
ایرانی می تواند!

iman_s
20-12-2007, 01:14
doctorehsanجان ، فرمت فيلمهاي مورد نظر شما Avi و MS-CRAM فاقد هر نوع فشرده سازي لازم و با نرخ داده ي 4.1Mb/s ! هست كه با فشرده سازي مناسب ، نه تنها براحتي حجم فايل به1 MB يعني يك صدم اندازه ي اوليه مي رسه(از اين كمتر هم امكانش هست) بلكه كيفيت نمايش ويديو هم بطرز قابل توجهي بهبود پيدا مي كنه :

Bitrate : 44 Kb/s
پس تعجب نكنيد اگر با WinRar تا اون حد فشرده شده باشه .
اما موضوع تاپيك بنظر مي رسه جا دادن فرمتهاي فشرده ي موجود در چند DVD بداخل يك CD باشه ؛ هر چند توضيحي در اين باره موجود نيست .

برای پخش این فیل باید چه پلاگینی نصب باشه؟
با مدیا پلیر 11 پخش نشد.

piremard
20-12-2007, 02:35
کل این ماجرا به یک جک مضحک شبیه
از آنجاییکه هیچ منبغ علمی در ایران برای تایید مباحث تخصصی وجود نداره هر کس می تونه از کم سوادی ملت نهایت استفاده رو "اونهم فقط برای پول و شهرت" بکنه
بزرگترین دانشمندان ریاضیات دنیا هنوز نتونستند یک الگوریتم بهتر از " الگوریتم فشرده سازی" مثلا LZ77 ارائه بدند
این الگوریتمرا Abraham Lempel و Jacob Ziv در سال 1977 و 1978 منتشر کردند
که بر روی نرم افزارهای امروزی فعال است
اگر کسی می تونست اینکار رو بکنه چندین جایزه ی بین المللی ریاضیات و مهندسی در انتظارش بود
شاید حتی از الگوی فشرده سازی هم چیز زیادی ندانند

ramin4116
20-12-2007, 08:48
اگه چنين چيزي بود بايد در هرچي شركت و هرچي سينما هستش گل مي گرفتن چن اگه اينجوري بخواي فكر كني يك فيلم مي شه 2 مگابايت ميشه اينو حتي با كارت اينترنت هم ميشه دانلود كرد مثلا ويندوز ميشه يه فلاپي نميشه اقا

moein_drj
03-01-2008, 14:32
به فرض هم یه فیلم 5 مگ بشه . اونوقت : 5x1000x8=40000 یعنی به نظر شما با 40000 کاراکتر میشه یه فیلمو دید ؟ اخه فک کنم یه فیلم خودش بیشتر از 40000 فریم بشه. اگر هم بشه یعنی هر فریم 1 کاراکتر؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حس میکنم این وسطا یه سوتی دادم. شما به بزرگیتون ببخشید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sastwhc
08-01-2008, 12:42
کل این ماجرا به یک جک مضحک شبیه
از آنجاییکه هیچ منبغ علمی در ایران برای تایید مباحث تخصصی وجود نداره هر کس می تونه از کم سوادی ملت نهایت استفاده رو "اونهم فقط برای پول و شهرت" بکنه
بزرگترین دانشمندان ریاضیات دنیا هنوز نتونستند یک الگوریتم بهتر از " الگوریتم فشرده سازی" مثلا LZ77 ارائه بدند
این الگوریتمرا Abraham Lempel و Jacob Ziv در سال 1977 و 1978 منتشر کردند
که بر روی نرم افزارهای امروزی فعال است
اگر کسی می تونست اینکار رو بکنه چندین جایزه ی بین المللی ریاضیات و مهندسی در انتظارش بود
شاید حتی از الگوی فشرده سازی هم چیز زیادی ندانند

با شما100% کاملا موفقم.
ادعای عجیبیه