PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب ویندوز و فایل سیستم و ...!!!!!

cv322
15-12-2007, 22:04
سلام
من يك كامپیوتر جدید خریدم و شخصی که اونو اسمبل کرده روش اکس پی نصب کرده و همه درایوهاش ntfs بودش.
چون 160 گیگ رو فقط تو 4 تا درایو سازماندهی کرده بود تصمیم گرفتم با استفاده از partition magic 7.0 دو تا درایو دیگه درست کنم. حرف درایوهای جدید به ترتیب H و I بودش که چون هر دوشون بعد از درایو DVD كه G بود قرار داشتن اینجوری نامگذاری کرد.
حالا مشکل اینجاست که من تصمیم گرفتن بدلیل نیازهای کاری 98 هم نصب کنم. اما سی دی بوت xp میگه یه چیزی روی هارد ایراد داره و سی دی بوت 98 بعد از این که می پرسه از سی دی بوت کنم یا از هارد دیگه شناخته نمیشه چون سیستم میگه اسم device هست MSCD001 و اين اسم ساپورت نميشه.
Device Driver not found: 'MSCD001'.
No valid CDROM device drivers selected.
جالب اينکه من سی دی رایتر کامپیوتر قبلیم رو هم روی کامپیوتر جدیدم نصب کردم و در مورد اون هم همین اتفاق افتاد.
چون کامپیوتر سی دی درایوی رو نمیشناسه جرات نمیکنم fdiskش كنم.
ضمنا دو تا پارتیشن جدید رو برداشتم و همه درایوها بجز c رو كه روش xp نصب بود از ntfs به fat32 تغيير دادم و افاقه نکرد.
من الان فقط می تونم برنامه نصب 98 رو از روی هارد توی داس ببینم.
علت مشکل شناخته نشدن سی دی چیه؟ چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنین.

shahramcat
15-12-2007, 23:24
روی مادربورد با چیپستهای جدید امکان پشتیبانی از ویندوز 98 و Me نیست .

winxp
15-12-2007, 23:38
ویرایش شد , sharamcat جان درست میگن ولی من راه رو پاک نکردم شاید بعدا به دردت بخوره

سلام عزیزم

سیستم رو روشن کن و cd رو بزار داخل cd rom

حالا ریست کن و نگاه کن ببین تو اولین صفحه نوشته boot menu , شما باید ببینی کنار boot menu چی نوشته

یا نوشته f8 یا f12 , شما باید یکی ازین کلیدهارو بزنی و از صفحه بوت بگی با cd rom بوت بشه

تست کن , مشکل بزرگی نداری , درست میشه عزیزم

موفق باشی

cv322
16-12-2007, 09:12
با سلام مجدد و تشکر
مادربردم Supermicro C2SBA+ هستش.
به فرض اگر win98 رو قبول نکنه به هر حال باید یه جوری cd رو بشناسه وگرنه چجوری ممکنه کسی بتونه سیستم عامل رو تغییر بده؟ اصلا من از خیر 98 میگذرم ولی واقعا میخوام پارتیشن بندی رو عوض کنم و این در حالیه که ممکنه اصلا نتونم روش سیستم عامل بریزم؟!!!!

*****لطفا بگین "چه کاری باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟"*****

مرسی