PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در اجرا نشدن فایل های تحت داس

hoax3r
15-12-2007, 18:53
با سلام

نمی دونم چرا تازگی بعد اینکه چند ساعتی کامپیوتر روشنه برنامه های تحت داس نه همشون فقط 16 بیتها
مثل edit.com, debug.exe همه از کار می افتن و موقع اجرا کردنشون این اررور رو میدن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی رستارت میکنم درست میشن ولی باز بعد یه مدت همه خراب میشن.

به نظرتون مشکل چی میتونه باشه

ممنون اگه راهنمایی کنید

mahdi7610
15-12-2007, 20:14
با عرض معذرت ویرایش شد .

hoax3r
15-12-2007, 21:37
ممنون مهدی جان بخاطر جوابتون این ویروس رو میشناسم و با علائمی که شما گفتین الان مطمعنا که از این نیست.
پروسه های رو سیستمم رو هم همیشه کترل میکنم، از این نظر هم مطمعنم که برنامه مشکوکی باعث این اختلال نمیشه

این پیام فقط موقع اجرا کردن برنامه های تحت داس 16 بیتی که وابسته به NTVDM.exe هستن ظاهر میشه،
البته بعد یک رستارت همه چی درست میشه ولی باز بعد چند ساعت کار دوباره اینجوری میشه

تا حالا با این مشکل روبه رو نبودم خیلی عزیت میکنه مجبورم دائم رستارت کنم.

اگه راه حلی به نظرتون میرسه دریق نکنید

پیشاپیش ممنون

winxp
15-12-2007, 23:26
سلام hoax3r جان

شما بگو اون ntvdm.exe چی کار میکنه و مربوط به چی هستش تا بعد مشورت کنیم ببینیم از چیه

دستور sfc /scannow رو تست کردی ؟

تو safe mode هم همین جوره ؟

والا من کوچیکتر از این حرفام که بخوام راه حل بگم ولی خوب بدم نمیاد شیطونی کنم

انشا الله درست میشه

hoax3r
15-12-2007, 23:47
سلام winxp جان
شما استاد مایی، کوچیک شما هم هستیم، مجاز به هر گونه شیطونی هم هستین;)

ntvdm یه ماشین مجازی هست که این امکان رو میده تا برنامه های تحت داس و قدیمی روی محیط 32 بیتی (یعتی داس به بعد) اجرا بشن.

الان دستور تست میکنم!

نه تو safe mode تست نکردم
آخه مشکل همیشه نیست بعد یه مدت کار یهو پیداش میشه اگه بخوام رو safe mode امتحلن کنم باید یه چند ساعتی تو اون حالت صبر کنم

حالا رستارت کردم فعلا مشکل رفته، یکم کار کنم ببینیم چی میشه

نتیجه رو اعلام میکنم.

ممون از همه

winxp
16-12-2007, 00:04
سلام عزیزم

اینم تست کن

I my experience, most ntvdm errors can be fixed by modifying the TEMP and TMP environment settings to make them 8.3 namespace compatible.

The default path for the TEMP directories is %USERPROFILE%\Local Settings\Temp

Which will (typically) expand to something like:
C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Temp

16 bit applications can’t manage the spaces or long file names, and will generate ntvdm errors, even if they are not explicitly referencing the TEMP directory.

You can either use a common temp location (e.g. C:\Temp) or use the short version of the path. For the Administrator ID, the short filename path is C:\DOCUME~1\ADMINI~1\LOCALS~1\TEMP

Your can check these names by using ‘dir /x’
The variable settings can then be changed for each user by going into

My Computer -> Properties -> Advanced -> Environment Variables ->
Set TEMP and TMP to c:\temp or the short filename version

You should also consider the PATH environment variable, and any INI files that may be used. The short filename for the "c:\Program Files" directory is "c:\progra~1"

hoax3r
16-12-2007, 00:20
winxp جان مطلب جالبی بود تا حالا به این فکر نکرده بودم
امتحان میکنم و بعد نتیجه رو اعلام میکنم.

با تشکر از وقتی که گزاشتین
شاد باشید

winxp
16-12-2007, 00:21
سلام دوباره

اینجارو یه سر بزن

دقیق همین مشکل رو گفته ولی راهاش انگلیسیه و منم سرم نمیشه

اگه فهمیدی به منم بگو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشی

mahdi7610
16-12-2007, 00:23
ممنون مهدی جان بخاطر جوابتون این ویروس رو میشناسم و با علائمی که شما گفتین الان مطمعنا که از این نیست.
پروسه های رو سیستمم رو هم همیشه کترل میکنم، از این نظر هم مطمعنم که برنامه مشکوکی باعث این اختلال نمیشه

این پیام فقط موقع اجرا کردن برنامه های تحت داس 16 بیتی که وابسته به NTVDM.exe هستن ظاهر میشه،
البته بعد یک رستارت همه چی درست میشه ولی باز بعد چند ساعت کار دوباره اینجوری میشه

تا حالا با این مشکل روبه رو نبودم خیلی عزیت میکنه مجبورم دائم رستارت کنم.

اگه راه حلی به نظرتون میرسه دریق نکنید

پیشاپیش ممنون
سلام hoax3r جان مي بخشي به خاطر پست قبلي اخه اصلا error را نخونده بودم تا ديدم فکر کردم همونه .

به هر حال

راستش اين برنامه يعني debug.exe در واقع يکي از پروسه هاي خود سيستم عامل هستش .
و در واقع اجازه مي ده به نرم افزارهايي قديمي که تحت داس هستن بتونن با ويندوز nt و ويندوز xp اجرا بشن .

همون طور که خودت هم می دونی XP تحت Kernell سیستم عامل های NT هستش .
و مسلما در اجرای چنین برنامه هایی تداخل و مشکل ایجاد می شه .

تمامی برنامه های 16 bits با استفاده از VDM اجرا میشن.
VDM در حقیقت یه نوع emulator ( می دونید که یعنی چی یعنی یک مقلد ) هست. این emulator در تمامی نسخه های Windows وجود داره.
ntvdm.exe همونطور که از اسمش هم پیداست در یک 32bits platform اجازه اجرا برنامه های 16bits رو
میده. در حقیقت محیطی رو برای این کار آماده میکنه

اين برنامه در واقع شبيه محيط داس هستش و در واقع اجازه مي ده برنامه هايي بسيار قديمي به خوبي در ويندوز xp اجرا شوند .

البته نبايد اين را با command اشتباه گرفت چون اون 32 بيت هستش اما اين 16 بيت هستش .

همون طور که گفتم با اين پروسه مي شه برنامه هايي که 16 بيتي هستن را را توي ويندوز xp اجرا کرد . به خاطر همين است که فعال مي شه .
البته ممکنه ويروس يا اسپاي وار هم باعث شده باشه که اين برنامه فعال بشه .

تنها راه حل من اينه که اگه برنامه ای داری که 16 بیتی هستش شما از ويندوز 98 و ورژن های قدیمی تر از xp استفاده کنید .

hoax3r
16-12-2007, 00:52
سلام hoax3r جان مي بخشي به خاطر پست قبلي اخه اصلا error را نخونده بودم تا ديدم فکر کردم همونه .

به هر حال

راستش اين برنامه يعني debug.exe در واقع يکي از پروسه هاي خود سيستم عامل هستش .
و در واقع اجازه مي ده به نرم افزارهايي قديمي که تحت داس هستن بتونن با ويندوز nt و ويندوز xp اجرا بشن .

همون طور که خودت هم می دونی XP تحت Kernell سیستم عامل های NT هستش .
و مسلما در اجرای چنین برنامه هایی تداخل و مشکل ایجاد می شه .

تمامی برنامه های 16 bits با استفاده از VDM اجرا میشن.
VDM در حقیقت یه نوع emulator ( می دونید که یعنی چی یعنی یک مقلد ) هست. این emulator در تمامی نسخه های Windows وجود داره.
ntvdm.exe همونطور که از اسمش هم پیداست در یک 32bits platform اجازه اجرا برنامه های 16bits رو
میده. در حقیقت محیطی رو برای این کار آماده میکنه

اين برنامه در واقع شبيه محيط داس هستش و در واقع اجازه مي ده برنامه هايي بسيار قديمي به خوبي در ويندوز xp اجرا شوند .

البته نبايد اين را با command اشتباه گرفت چون اون 32 بيت هستش اما اين 16 بيت هستش .

همون طور که گفتم با اين پروسه مي شه برنامه هايي که 16 بيتي هستن را را توي ويندوز xp اجرا کرد . به خاطر همين است که فعال مي شه .
البته ممکنه ويروس يا اسپاي وار هم باعث شده باشه که اين برنامه فعال بشه .

تنها راه حل من اينه که اگه برنامه ای داری که 16 بیتی هستش شما از ويندوز 98 و ورژن های قدیمی تر از xp استفاده کنید .

مهدی جان ممنون از توضیحات مفیدتون
فقط یه قسمت یه ایراد کوچیک داره، با اجازتون اصلاح کنیم
debug.exe همونطور که از اسمش هم پیداست برای اشکالزدایی و یکسری کارهای دیگه مثل اسمبر و دی اسمبر کردن برنامه های قدیمی 16 بیتی هست.
همیشه تو تمام ورژن های ویندوز بوده و اجرا تو ویندوز های 32 بیتی همونطور که
خودتون گفتین احتیاج به ntvdm.exe داره تا تو محیط های 32 بیتی کار کنه
و خوب من خیلی وقته که تو همین xp با هاش کار مکینم مثل دو تا دوست با هم کنار اومدیم و مشکلی باهاش نداشتم

تازگی نمی دونم چی شده بازی در میاره، ولی فعلا با راهنمایی های شما و winxp فعلا مشکلی نیست تا ببینم چی میشه

===============
winxp تو اون سایت مشکل در مورد یه بازی به اسم starts بود که موقع اجرا همین اررور ور میده
کلی هم حرف زدن ولی آخرش یه راه حل درست حسابی ندادن

ممون دوستان
شاد باشید

winxp
16-12-2007, 01:07
سلام عزیزم

میگم چرت گفته بودن

هر چی نگاه کردم دیدم ربطی به موضوع ما نداره

این نرم افزار رو هم بگیر شاید درستش کنه
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و این که وقتی اون مشکل پیش اومد برو event viewer ببین چه توضیحاتی داده
شاید کمکت کرد