PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی باورنکردنی برای من

dortmond
14-12-2007, 22:19
من فایل AVI خودم رو اسمشو عوض کردم و اونو رایت کردم و حالا سی دی اصلا تو کامپیوتر با هیچ برنامه ای رااجرا نمیشه شنیدم نباید اسم فایلهای avi رو عوض کرد وباید اونا رو دوباره به فایل AVI تبدیل کرد تا اسمشونو بتونیم عوض کنیم ایا راه کم دردسری نیست که اسمشونو بدون تبدیل عوض کنیم؟

winxp
14-12-2007, 23:00
سلام عزیزم

دقیق بگو نام فایل رو چه طوری عوض کردی

برو از folder option قسمت hide extentions ... فلان رو تیکشو بردار و فایلهاتو به name.mpg تغییر نام بده ببین درست نمیشه

تست کن جواب بده

موفق باشی عزیزم

M.etallic.A
14-12-2007, 23:05
اگر منظورت اسم فایله که فرقی نمیکنه چی باشه. اما اگر پسوندش رو تغییر دادی. باید دوباره به حالت اول برگردونی. یعنی آخرش avi. بزاری.

dortmond
14-12-2007, 23:24
نه نه منظورمو متوجه نشدید اون فایلی که تو هاردم هست رو اسمشو عوض کردم با دکمه F2 هیچ اتفاقی نیفتاد ولی وقتی موقع رایت اسم فایل رو عوض کردم سی دی رایت شده حالا پسوندش شده M Dos (اگه اشتباه نکنم) حالا دیگه با هیچ برنامه ای باز نمیشه!

MB_Danger
15-12-2007, 18:02
نه نه منظورمو متوجه نشدید اون فایلی که تو هاردم هست رو اسمشو عوض کردم با دکمه F2 هیچ اتفاقی نیفتاد ولی وقتی موقع رایت اسم فایل رو عوض کردم سی دی رایت شده حالا پسوندش شده M Dos (اگه اشتباه نکنم) حالا دیگه با هیچ برنامه ای باز نمیشه!
سلام ...
هنگام Rename پسوند فایل حذف شده !
مثلا اگر نام فایل مورد نظرتان MB_Danger.avi باشد باید آن را به dortmond.avi تغییر دهید . ( نه dortmond )
موفق باشید .

dortmond
15-12-2007, 23:08
درسته فکرکنم یک بار دیگه هم این سوتی رو درمورد یک پسوند دیگه داده بودم ممنون

winxp
15-12-2007, 23:19
mb-danger جان

اگه پسوند فایل هم عوض شده باشه باز باید با برنامه ی مورد نظر باز بشه

مثلا شما فرض کنین من یه text ducment با نامه ali.txt دارم و میام اون رو به ali.jpg تغییر میدم

حالا وقتی روش کلیک کنم با برنامه windows pictures viewer باز میشه

اما اگه open withe کنم و با نوت پد باز کنم باید باز بشه , درسته ؟

حالا این دوستمون هم داره میگه با هیچ برنامه ای باز نشده

من هم گفتم پسوند فایل عوض شده ولی باز که فکر کردم دیدم اگه فایل رو derag کرده باشه مثلا تو media player باید جواب میگرفته ولی نگرفته

پس نتیجه میگیریم که

برو از folder option قسمت hide extentions ... فلان رو تیکشو بردار و فایلهاتو به name.mpg تغییر نام بده ببین درست نمیشه

تست کن جواب بده

و یا این که برنامه رو derag کن به player ببین جواب میده یا نه

موفق باشی عزیزم

M.etallic.A
16-12-2007, 00:22
ببین دوست من این موردی که شما میگی رو هارد درسته. اما روی cd چون از یه فایل فرمت دیگه ای ( CDFS ) استفاده میشه. حتما باید پسوند فایل مشخص باشه. فکر کنم این همه بحث نمیخواد کافیه اونها رو بریزی تو کامپیوتر و بعد RENAME کنی و اگر خواستی دوباره write کنی.

MB_Danger
16-12-2007, 00:42
mb-danger جان

اگه پسوند فایل هم عوض شده باشه باز باید با برنامه ی مورد نظر باز بشه

مثلا شما فرض کنین من یه text ducment با نامه ali.txt دارم و میام اون رو به ali.jpg تغییر میدم

حالا وقتی روش کلیک کنم با برنامه windows pictures viewer باز میشه

اما اگه open withe کنم و با نوت پد باز کنم باید باز بشه , درسته ؟

حالا این دوستمون هم داره میگه با هیچ برنامه ای باز نشده

من هم گفتم پسوند فایل عوض شده ولی باز که فکر کردم دیدم اگه فایل رو derag کرده باشه مثلا تو media player باید جواب میگرفته ولی نگرفته
سلام دوست من
کلام شما متین
اما Windows Media Player به پسوند برخی فایل های تصویری حساس است !
برای مثال اگر شما پسوند یک فایل AVI را حذف کنید Windows Media Player نمی تواند آن را Play کند !
یا اگر پسوند یک فایل ( DAT ( VCD را حذف کنید WMP فقط صدای آن را پخش می کند ! ( تصویر ندارد )
( خواه فایل ها در CD باشند یا روی HDD )
اما اگر پسوند یک فایل MPG یا WMV را حذف کنید این نرم افزار در پخش آنها دچار مشکل نخواهد شد .
و همچنین فرمت های صوتی ...

پس نتیجه میگیریم که

تست کن جواب بده
نام فایل هایی که روی CD رایت شده اند قابل ویرایش نیست .
بله ...
اگر فایل ها از CD به HDD کپی و نامشان تغییر داده شود در این صورت با WMP اجرا خواهند شد .

و یا این که برنامه رو derag کن به player ببین جواب میده یا نه
اگر فایلی پسوند نداشته باشد یا پسوندش برای WMP ناشناخته باشد ، قابل Drag and Drop نخواهد بود .
در هر صورت از حسن توجه تان ممنونم .

dortmond جان !
برای پخش فایل های رایت شده از نرم افزار JetAudio یا Media Player Classic استفاده کن .
موفق باشید .

winxp
16-12-2007, 01:21
سلام mb-danger عزیز

من چی بگم ؟

شما استادین

ولی چرا توی همه بحث ها شرکت نمیکنین

مثلا مشکل hoax3r جان یه مشکل حرفه ای که تجربه ی شما خیلی مفیده ولی من ندیدم اونجا پست بدید

به هر حال موفق باشین

dortmond
16-12-2007, 22:38
من اون سی دی ها رو برای فروش میخواستم و این سی دی ها رو ریخته بودم دور من برنامه ای میشناسم که رو دست اون برنامه نیومده تمام فایلهای ویدیوی رو وا میکنه اسمش هم هست total vidio ولی این برنامه قلدر تبدیل و اجرا ویدیو هم کاری نتونست بکنه منم این تاپیک رو هنوز نزده بودم و سی دی هامو دور ریخته بودم بازم ممنون از راهنماییهاتون