PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 95 درصد از ایمیلهای سال 2007 هرزنامه بوده اند

mobin
14-12-2007, 19:43
نتایج گزارش سالانه یک شرکت آمریکایی تولید کننده نرم افزارهای "ضد هرزنامه" نشان می دهد که در سال جاری 95 درصد از ایمیلهایی که کاربران پست الکترونیک به صورت روزانه دریافت می کردند، هرزنامه بوده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، " Barracuda Networks "، شرکت تولید کننده برنامه های "ضد هرزنامه" در گزارش سالانه خود در خصوص هرزنامه ها نشان داد که در سال 2007 کاربران آدرسهای ایمیل روزانه بین 90 تا 95 درصد ایمیلهایی را دریافت کرده اند که به صورت ناخواسته و با موضوعات تبلیغاتی ارسال شده بودند.
در حقیقت در حدود 13 درصد از کاربران در هر روز بیش از 50 هرزنامه در صندوق پست الکترونیک خود دریافت کرده اند.
براساس گزارش کاتاوب، این شرکت تولید کننده راه حلهای ضد هرزنامه در تحقیق دیگری که به موازات این بررسی انجام داده است نشان داده که 57 درصد از یک گروه 261 کاربر حرفه ای شرکت کننده در نظرسنجی این شرکت اظهار داشته اند که پست الکترونیک در حال حاضر به عنوان یک ابزار بسیار نامناسب در "بازاریابی ناخواسته" به شمار می رود.
این تحقیقات نشان می دهد که بیشتر این هرزنامه ها از سوی هرزنامه نویسان ارسال می شود و بقیه هرزنامه ها را برنامه نویسان جرائم انفورماتیکی با هدف دسترسی به اطلاعات محرمانه و شخصی کاربران می نویسند.

منبع : خبرگزاری مهر
تاریخ : 23/09/1386

symk
14-12-2007, 22:02
نصفش اومده تو ایمیل من . اصلا" اینقدر زیاد بود که 1 روز نشستم فقط پاکشون کردم .

mobin
15-12-2007, 05:52
برای ایمیل های منم زیاد میاد
کارم شده پاک کردن اسپم!

Y@var
16-12-2007, 19:21
منم به خاطر این اسپم ها می خوام ایمیلم رو عوض کنم و دیگه تو هیچ سایت مشکوکی هم ثبت نام نمی کنم.
امیدوارم موثر باشه..