PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قیمت تجهیزات - راه اندازی یک ISP که خدمات ADSL و Dialup ارائه کند.

مبتدی2
14-12-2007, 00:54
سلام

نمیخواد توضیح بدید به چه اتجهی زاتی نیاز دارم ولی می خوام یه براورد قیمت بشه

یه ISP که بتونه به طور ماهانه 4000 نفر رو پشتیبانی کنه به نظر شما هزینه اون چقدر

1_قیمت پهنای باند
2_ قیمت تجهیزات
__________________________________________________ _______________________

اگر سوال من نامفهوم بود منو ببخشید آخه من نمیخوام راه اندازی کنم :18: من می خوام (البته با شرکا ) isp شهرمون رو بخرم خصوصیاتی که بالا گفتم مربوط به اونه من اطلاعات زیادی ندارم و لی چیزاییه که میدونم اینه که اونا می تونند 4000 نفر رو در ماه اینترنت بدن البته دیالاپ هم میدن و همچنین سرعت خوبی هم نسبتن دارن حالا اگه می شه قیمی برای اون بزارید

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اصلا راه اندازی چنین آی اس پی هایی بالای 100 میلیون است یا پایین تر

با تشکر
محمد

jamali
14-12-2007, 01:00
والا زیر 100 ولی نمیارزه مگه اینکه تنها Isp شهرت باشه!

مبتدی2
14-12-2007, 01:13
ممنون از جوابت
آره تنها ISP شهرمون هست

راستی هزینه پهنای باند رو نمیدونی چقدر هستش یا از کجا قیمت رو گیر بیارم

1 مگابایت ( برای isp)
3 l'hfhdj

jamali
14-12-2007, 01:22
برو به این سایت همه چیز هایی که میخوای اونجا هست: cra.ir

ABBAS(IRANIAN)2
14-12-2007, 12:28
در اين مقاله قصد داريم تا شما را بيشتر با هزينه‌هاي يك ISP آشنا ساخته و با هم به اين جمع‌بندي برسيم كه آيا بهايي كه براي خريد كارت‌هاي اينترنت در بازار مي‌پردازيم تا چه حد معقول است.

در ابتدا عوامل درگير و مؤثر در تعيين قيمت هر كارت را با هم مرور كرده و سپس به هر يك از آنها بيشتر خواهيم پرداخت:

1) سرمايه اوليه (مستقيم و غيرمستقيم)
2) هزينه‌هاي جاري (مستقيم و غيرمستقيم)
3) هزينه‌هاي بازاريابي
4) سود

1) سرمايه‌هاي اوليه:
الف) مستقيم: مطالب شماره قبل را يك بار ديگر در بخش تجهيزات مورد نياز براي راه‌اندازي يك ISP جهت ارائه سرويس Dial up با هم مرور مي‌كنيم. (فرض بر اين است كه ISP ما از خطوط E1 براي ارائه سرويس استفاده مي‌كند)

تجهيزات مورد نياز:

10.000.000 تومان: 1 عدد: -Router 5300 Series -8Port
6.400.000 تومان: 16 عدد: -E1 Modem
1.000.000 تومان: 1 عدد: -UPS + Butteries
1.500.000 تومان: 2 عدد: -Computer (Cache + Accounting)
2.000.000 تومان: 1 عدد: -Software (Accounting + Cache + Filtering)
1.000.000 تومان: 2 عدد: -Computer (Support)

خوب، همان‌طور كه مي‌بينيد، فرض را بر اين گذاشتيم كه ISP مورد نظر ما داراي 8 عدد E1 (يا به عبارتي 240 عدد خط) جهت پاسخگويي به تماس‌هاي ماست. جمع اين مبالغ كه تشكيل سرمايه اوليه را مي‌دهد معادل است با: 22.000.000

ب) غيرمستقيم: سرمايه اوليه غيرمستقيم شامل مواردي چون: ميز، صندلي، تلفن، رك و ... مي‌باشد كه حداكثر رقمي معادل 8.000.000 تومان خواهد بود.
پس در مجموع مي‌توان گفت، سرمايه اوليه جهت راه‌اندازي يك ISP با 8 عدد لينك E1 معادل است با: 30.000.000 تومان.
در قسمت‌هاي بعدي نحوه محاسبه اين سرمايه در هزينه تمام شده را خواهيم ديد.

2) هزينه‌هاي جاري:
الف- مستقيم: هزينه جاري مستقيم در ارائه سرويس Dial up توسط يك ISP، هزينه‌اي است كه آن ISP براي تأمين لينك اينترنت مورد نظر و يا همان Band Width مي‌پردازد. به طور كلي و مطابق تجربه مي‌توان گفت به طور متوسط هر E1 به پهناي باندي معادل 192K (اينترنتي) نيازمند است.
توضيح: وقتي مي‌گوييم 192Kbps اينترنتي، منظورمان پهناي باند با اين مشخصه است:

- Receive: 192 Kbps
- (Send: 64 Kbps (Max

با اين توضيح به راحتي مي‌توان محاسبه كرد كه براي 8 لينك E1 به پهناي باندي معادل 192 × 8 = 1536 كيلوبيت بر ثانيه نياز است.
1536Kbps را اصطلاحاً معادل5/1 مگابيت بر ثانيه مي‌شناسيم . قيمت اين پهناي باند بسته به نحوه تهيه آن در بازار (منظور از نحوه تهيه، در واقع تأمين‌كننده آن است، چنانچه مي‌دانيد پهناي باند در كشور توسط شركت ارتباطات ديتاي ايران و شركت‌‌هايي موسوم به ICP ارائه مي‌شود.) از حدود 2 ميليون تومان تا 3 ميليون تومان خواهد بود. ما در اين مقاله، قيمت متوسط را 5/2 ميليون تومان فرض مي‌كنيم.

ب: غيرمستقيم: منظور از هزينه‌هاي غيرمستقيم اجاره محل، آب، برق، هزينه‌هاي پرسنلي و ساير هزينه‌هاي جاري يك شركت مي‌باشد. اين رقم حداكثر معادل است با 4 ميليون تومان در ماه.

3) هزينه‌هاي بازاريابي: چنانچه مي‌دانيد هر ISP جهت شناساندن خود در بازار نياز دارد تا با روش‌هاي مختلف تبليغاتي، حضور خود را به نوعي اعلام و حفظ نمايد. علاوه بر آن در اين مقاله هزينه لازم جهت تهيه كارت نيز به عنوان هزينه بازاريابي تلقي شده است. همچنين توزيع‌كننده و فروشنده كارت اينترنت در بازار همواره رقمي در حدود 30 تا 50 درصد از قيمت فروش هر كارت را به عنوان حق‌الزحمه مطالبه مي‌كند.

توضيح: چنانچه مشاهده مي‌كنيد، رقم قابل توجهي از قيمت يك كارت كه شما در بازار تهيه مي‌كنيد در واقع نه در جيب شما مي‌رود و نه در جيب ISP مورد نظر شما، بلكه جذب جيب افرادي زحمت‌كش! به عنوان توزيع‌كننده و فروشنده سرازير مي‌شود.

توصيه!!!
به خريداران: فكر مي‌كنم توصيه هر عقل سليمي اين است كه بيشتر سعي كنيم كارت مورد نظرمان را به طور مستقيم از ISP مورد نظرمان تهيه كنيم.
به ISPها: اگر ISPها بر روي كارت خود درج كنند كه در صورت خريد مستقيم مثلاً 20 يا 30 درصد تخفيف به خريدار تعلق خواهد گرفت، فكر مي‌كنم معامله سودمندي براي هر دو طرف باشد.
خوب چنانچه شما هم تصديق مي‌فرماييد نمي‌شود گفت هر ISP دقيقاً چه مقدار هزينه جهت تبليغات مي‌پردازد چرا كه اين رقم كاملاً سليقه‌اي و بسته به حجم و نوع تبليغ آن ISP دارد.

البته هر چه تبليغات يك ISP بيشتر باشد، مسلماً تعداد مشتري‌ها و در نتيجه تعداد خطوط مورد نياز و همچنين پهناي باند مورد نظر هم بيشتر خواهد شد، ولي در نهايت قيمت تمام‌شده در مجموع كمتر خواهد شد. در اين بخش هم مجبوريم پاي تجربه را وسط بكشيم و بگوييم يك ISP با 8 لينك E1 حداكثر ماهيانه 1 ميليون تومان صرف تبليغات خواهد كرد.

هزينه بعدي در اين بخش هزينه كارت اينترنت بود كه اين رقم نيز بسته به نوع كارت (كارت مقوايي يا PVC) رقمي معادل 40 تا 100 تومان است. ما در اينجا اين رقم را 70 تومان فرض مي‌كنيم كه براي كارت 10 ساعته به ازاء هر ساعت 7 تومان خواهد بود.

4) سود: به قول شاعر از هر چه بگذريم سخن .... خوش‌تر است. شما در جاي خالي بگذاريد پول ولي شاعر گفته است دوست!!!
اين هم كاملاً به انصاف و توقع صاحبان ISP مربوط مي شود. در اينجا براي اينكه به دست خود براي خود دشمن درست نكرده باشيم، ميزان سود را به خود شما مي‌سپاريم. لذا تا لطف دوستان ISP گريبانمان را نگرفته به سرعت برق و باد از آن مي‌گذريم.

خوب، تا حالا گفتيم كه يك ISP چه هزينه‌هايي دارد، اعم از هزينه‌هاي اوليه و هزينه‌هاي جاري و هزينه‌هاي سرمايه‌اي. اما نگفتيم كه يك ISP چه درآمدي دارد! بله! يك ISP چه درآمدي دارد؟ آيا مي‌توان گفت درآمد يك ISP چقدر است؟

اگر در بخش سود، توانستيم به لطايف‌الحيلي از مشخص كردن مقدار و ميزان آن طفره برويم، اما در اينجا نمي‌توانيم. تجربه ثابت كرده است هر خط در يك ISP در طول شبانه روز حداقل 10 ساعت اشغال خواهد بود، گفتيم حداقل، چرا كه اين رقم بسته به سياست‌هاي يك ISP در بازاريابي متفاوت است.

به عنوان مثال: ISPهايي كه قيمت‌هاي مختلف براي ساعات مختلف شبانه روز در نظر مي‌گيرند، مي‌توانند اين رقم را تا 50% افزايش دهند. پس با يك محاسبه ساده مي‌توان دريافت كه ميزان ساعات فروش يك ISP با 8 عدد لينك E1 در طول يك ماه معادل است با:

(ساعت) 72.000= 30 × 10 × 30 × 8

چنانچه گفتيم اين رقم مي‌تواند تا 100.000 ساعت هم افزايش پيدا كند.

حالا وقت آن است كه يك بار ديگر هزينه‌ها را با هم مرور كنيم تا بعد از آن بتوانيم با يك محاسبه ساده هزينه تمام شده هر ساعت را محاسبه كنيم:

1- هزينه سرمايه‌گذاري:
الف) استهلاك سرمايه: 20% در سال: 20% × 30.000.000= 6.000.000
ب) سود سرمايه: 20% در سال: 20% × 30.000.000= 6.000.000
در مجموع 12.000.000 تومان در سال و يا يك ميليون تومان در ماه.

2- هزينه‌هاي جاري: مجموعاً 6 ميليون تومان در ماه
3- بازاريابي:
الف) يك ميليون تومان تبليغات
ب) هزينه كارت: 7 × 72.000 = 500.000 تومان
و در مجموع: 5/1 ميليون تومان

توضيح: در اين قسمت خاطرتان هست كه گفتيم 30 تا 50 درصد قيمت يك كارت توسط توزيع‌كننده و فروشنده دريافت مي‌شود كه در ادامه به آن هم خواهيم پرداخت.
خوب موافقيد اين اعداد و ارقام را به طور شسته و رفته در يك جدول با هم مرور كنيم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به جدول بالا كمي دقت كنيد. منظورم ستون آخر است. مخصوصاً رديف دوم. بله! منظورم هزينه پهناي باند است. خاطرتان هست در ابتداي امسال اعلان شد قيمت پهناي باند كاهش يافت؟ و مسؤولين در بوق و كرنا كردند كه قيمت اينترنت براي مصرف‌كننده نصف شد؟ خودتان قضاوت كنيد آيا با كاهش قيمت پهناي باند به ميزان 50%، قيمت تمام شده هم 50% كاهش خواهد يافت؟

البته تازه اگر ساير هزينه‌ها نظير اجاره حقوق پرسنل و ... كه به طور كلي به آن هزينه‌هاي جاري غيرمستقيم گفتيم افزايش نيافته باشد. (چنانچه شما هم به راحتي مي‌توانيد محاسبه كنيد، در صورت كاهش قيمت پهناي باند به ميزان 50%، قيمت تمام شده يك ISP به ازاء هر ساعت نهايتاً 10% كاهش خواهد يافت.

حتماً شنيده‌ايد كه مي‌گويند، معماي چو حل گشت آسان شود، بله! معماي ما هم حل شد، يادتان هست، رياضيات كلاس چهارم، پنجم ابتدايي؟

مسئله: يك ISP در هر ماه براي تهيه و توليد 72.000 ساعت اينترنت 9 ميليون تومان هزينه مي‌كند، قيمت اين ساعت اينترنت براي اين ISP چند تومان است؟
جواب: تومان 80 = 72.000/ 9.000.000
IP مورد نظر ما براي هر ساعت اينترنت 80 تومان هزينه مي‌كند.

خوب شما اينترنت را ساعتي چند مي‌خريد؟ 150 تومان؟، 200 تومان؟، 250 تومان؟، 300 تومان؟ نمي‌دانم ولي اگر شما اينترنت را ساعتي 200 تومان مي‌خريد، يعني يك كارت 10 ساعته را به 2.000 تومان تهيه مي‌كنيد، حالا ديگر مي‌دانيد كه ISP شما چقدر منصف است.

80 – 200= 120 تومان، خيلي زياده! نه؟! عجب ISPها بي‌انصافند، نه؟!!!، جواب، نه! يادتان رفت؟ تا 50% از قيمت فروش را زحمت‌كشان! توزيع‌كننده و فروشنده صاحب مي‌شوند. يك ISP كه كارت 10 ساعته خود را 2 هزار تومان مي‌فروشد، حداكثر 30% بابت توزيع و فروش مي‌پردازد پس، 60 تومان از اين مبلغ به دست ISP شما نمي‌رسد و رقمي كه به اصطلاح بازار، دست ISP شما را مي‌گيرد معادل است با 60 – 200= 140 تومان. كه در اين صورت سود ISP شما معادل بوده است با 80-140= 60 تومان (آخ آخ، ببخشيد، اين سطر را نبايد مي‌نوشتيم)

البته يادتان باشد، يك ISP علاوه بر هزينه‌هايي كه گفتيم، هزينه‌هايي نظير ماليات و بيمه هم دارد كه ما در اينجا به آن اشاره‌اي نكرديم.
(اين سطر را هم نوشتيم براي اينكه جبران دو، سه سطر بالاتر را كرده باشيم)

در انتها توجه شما را به جدول ذيل كه به طور تقريبي قيمت تمام شده يك ISP با تعداد لينك‌هاي E1 متفاوت را نمايش مي‌دهد. جلب مي‌كنيم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع پرشین تولز

Your browser does not support inline frames or is currently configured not to display inline frames.

مبتدی2
14-12-2007, 14:11
اقا خیلی ممنون

مبتدی2
15-12-2007, 08:21
سلام

بابا یکی نیست جواب ما رو بده ( البته ببخشید:31:)

بابا یک Isp تو شهر ماست که تقریبا 4000 نفر رو می تونه پشتیبانی کنه به نظر شما قیمت تجهیزات اون چه قدر هس و همچنین به نظر شما ماهیانه چه قدر پول پهنای باند رومیده این سوال ها برای اینه که چون من نمیتونم یک Isp دیگه رو بزنم به دلیل اینکه بازار کاملا در دست اوست و اگر من بزنم حتما با شکست روبرو می شوم و برای همین می خوام اون رو از اون ها بخرم ( البته اگر بفروشند ) من اطلاعات زیادی از اون ها ندارم که در اختیارتون بزارم فقط اینو بگید چه قدر می ارزه :5:

راستی اون سایتی که داده بودید رو لینک های قیمت که کلیک می کنم پیغام میده و نمیزاره قیمت ها رببینم و فکر کنم لینک ها خرابه

با تشکر

محمد

مبتدی2
15-12-2007, 14:19
کسی نیست جواب مارو بده

مبتدی2
17-12-2007, 00:34
مدیران کجایید

secure
17-12-2007, 10:07
دوست عزیز مونده یه تجهیزاتشون نمیشه گفت .

خدمات E1 ارائه میدن ؟ خدمات ADSL دارند ؟ ADSL 2+ چی دارن ؟؟ خدمات تلفن بین الملل دارن یا نه ؟؟

اگه فقط Dialup هست سرعتی که ارائه میدن چجوری هست مطلوبه یا نه ؟

چند وقته کار میکنه؟؟؟

مبتدی2
21-12-2007, 23:01
سلام
بله خدمات ایمیل هم میدن ...... بله Adsl هم میدن .......نمیدون از کجا بفهمم ...... نه .........
سرعت خوبی دارن فقط موقع شلوغی به من 20 کیلوبیت میرسه حالا یک بالاتر و پایینتر ( خط من 64k )

مبتدی2
22-12-2007, 23:17
سلام همین Isp که من میخوام بخرم یک آنتن ( دکل ) برروی ساختمون شرکتش داره که نمیدونم برای چی هست و اینم میدونم که خدمات وایرلس نمیده فقط نمیدونم برای چی هست این آنتن چه کارایی داره

مبتدی2
24-12-2007, 22:23
نیست کسی .....

alizshah
24-12-2007, 23:55
سلام
بله خدمات ایمیل هم میدن ...... بله Adsl هم میدن .......نمیدون از کجا بفهمم ...... نه .........
سرعت خوبی دارن فقط موقع شلوغی به من 20 کیلوبیت میرسه حالا یک بالاتر و پایینتر ( خط من 64k )

ای بابا
64
میشه 6 کیلو بایت
تو به 20 کیلو بایت میگی کم تازه این رو میگی کم
شاید اشتباه کردی:10:

مبتدی2
25-12-2007, 12:57
ای بابا
64
میشه 6 کیلو بایت
تو به 20 کیلو بایت میگی کم تازه این رو میگی کم
شاید اشتباه کردی:10:

نه عزیزم 64 میشه 8 ولی من منظورم 20 کیلو بیت بود نه بایت

معصومه گل
10-08-2008, 11:26
سلام
من میخواهم یک شرکت خدمات adsl توی شهرمون راه بندازم . الان مایه isp داریم که 5، 6 ساله یا یه خورده بیشتر داره فعالیت میکنه . هم قیمت کارت هاش خیلی گرونه هم سرعتش افتضاهه . لطفا برای موارد زیر من رو راهنمایی کنید :
1بهتره با چه شرکتی جهت راه اندازی ارتباط داشته باشم .
2: من هیچ اطلاعی در زمینه تجهیزات و وسایل مورد نیاز ندارم لطفا من رو راهنمایی کنید.
3: الان بهترین نوع خدمات در ایران چیه و کلا تفاوت نوع خدمات رو بگید مثلا اینکه adsl با dsl چه فرقی داره؟
4: مایه چقدر میخواد و چقدر طول میکشه مدت راه اندازیش؟

o-m-i-d
10-08-2008, 11:52
سلام
من میخواهم یک شرکت خدمات adsl توی شهرمون راه بندازم . الان مایه isp داریم که 5، 6 ساله یا یه خورده بیشتر داره فعالیت میکنه . هم قیمت کارت هاش خیلی گرونه هم سرعتش افتضاهه . لطفا برای موارد زیر من رو راهنمایی کنید :
1بهتره با چه شرکتی جهت راه اندازی ارتباط داشته باشم .
2: من هیچ اطلاعی در زمینه تجهیزات و وسایل مورد نیاز ندارم لطفا من رو راهنمایی کنید.
3: الان بهترین نوع خدمات در ایران چیه و کلا تفاوت نوع خدمات رو بگید مثلا اینکه adsl با dsl چه فرقی داره؟
4: مایه چقدر میخواد و چقدر طول میکشه مدت راه اندازیش؟

شما كجا و كدوم شهر هستين اوليت در ارائه خدمات ADSL با شركت هاي ISP هستش چون پهناي باند دارن .. شما اگه جايي باشي كه شركتي كه نمايندگيش رو مي گيري پهناي باند بتونه بهت بده مي توني ADSL راه بندازي بسته به نوع نمايندگي خدمات ADSL هزينه اي كه مي خواي كني فرق داره شما بگو كدوم شهر هستي تا من برات توضيح بدم

Andaron
10-08-2008, 12:30
بنام خدا
سلام علیک
راست میگه اول استان و شهرتو بگو و اینکه اون isp که میگی از چه شرکتی نمایندگی گرفته بعدش adsl زیر مجموعه dsl هستش
واینکه پهنای باند و هزینه های isp بستگی به جمعیت شهرتون داره .
و اولین قدم در راه اندازی isp گرفتن مجوز هستش که اون هم بستگی به شهر و استانتون داره

MeHrDaD_MeNaY
10-08-2008, 15:40
در ایران 11 شرکت pap وجود داره که همه ISP از اینا خدمات میگیرن
مثلا یکیش داده گستره که نمیدونم چرا سایتش الان بالا نمیاد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
که خودشون تجهیزات مخابراتی رو میدن
شما باید هر ماه اجاره پورت بدی به مخابرات که کارت اول هر پورتی 8 تومن که 24 پورتی هم هست کارت دوم 6 تومن

اما چالشی که الان این وسط هست اینه که مخابرات ایران از شهریور ماه خودش می خواد بیاد به عنوان یه pap کار کنه
به قوله خودشون چرا بیایم پورتهامونو اجاره بدیم؟خودمون کار میکنیم
و به تمام شرکتهای pap و isp هم گفتن که فکر رقابت با مخابرات نباشن فکر مشارکت باشن

البته اینتوری واسه ما بهتره
چون واسطه ها کم میشن و قیمت adsl میاد پایین
یه جا خوندم مخابرات 128 رو می خواد بده 6 هزار تومن

Andaron
10-08-2008, 22:57
به نظر من که اگه مخابرات بیاد سر کار رقابت ها کم میشه چون که شرکت های پاپ پهنای باند رو از مخابرات می گیرند و مخابرات هم عمرا اگر قیمت ها رو کاهش نمیده مگر اینکه مجوز برای pap ها صادر بشه که خودشون پهنای باند از خارج بیارند
راستی کسی از دوستان نمی دونه این اینترنت ملی روی چه بستری ارائه میشه منظورم اینه که قیمت هر مگ اون چنده

saeed258s
12-08-2008, 12:40
دروود
دوستان،در اینجا 2 آی اس پی هست،هردو با پهنای باند 2مگ،و یکیشون هم قراره بشه 4 مگ!!حالا برای زدن آی اس ی در اینجا چقدر باید به مخارج پهنای باند اضافه شه؟در ضمن یه تعداد محدودی از خطوط هم ای دی اس ال دارند با 64!!!

masoud18
12-08-2008, 20:17
کسی میدونه ثبت شرکت چند میگیرن

MeHrDaD_MeNaY
12-08-2008, 20:31
اونقدر مکافات داره
باید از 20 جا نامه بگیری
مکانت باید استاندارد خودشون باشه
هیئت مدیره حد اقل 3 نفری داشته باشی
سرمایه اولیه داشته باشی و از این جور چیزا

توی سایت ثبت و احوال توضیح داده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Andaron
12-08-2008, 20:58
دروود
دوستان،در اینجا 2 آی اس پی هست،هردو با پهنای باند 2مگ،و یکیشون هم قراره بشه 4 مگ!!حالا برای زدن آی اس ی در اینجا چقدر باید به مخارج پهنای باند اضافه شه؟در ضمن یه تعداد محدودی از خطوط هم ای دی اس ال دارند با 64!!!
من منظور شما رو نفهمیدم ؟ اگرمنظور شما اینه که تو شهر شما 2 isp با مشخصات بالا است و می خواهید isp بزنید و بشوید قطب سوم ؟

اول برو تحقیق کن ببین به صرفه هست یا نه تو شهر شما چند isp وجود داره؟ چند تا شرکت خدمات adsl می دن ؟ جمعیت شهرتون که اینترنت کار می کنند چه طوره ؟ اول برو در این مورد تحقیق کن بعد به فکر مجوز باش ؟

saeed258s
13-08-2008, 22:18
[quote=Andaron;2804909]من منظور شما رو نفهمیدم ؟ اگرمنظور شما اینه که تو شهر شما 2 isp با مشخصات بالا است و می خواهید isp بزنید و بشوید قطب سوم ؟

دروود
بله،همین طور است،اما عملا نه!فقط می خواستم یک تخمین هزینه یا بزنم و اطلاعاتی دستم بیاید:11:

MeHrDaD_MeNaY
13-08-2008, 23:00
مخابرات میخواد خودش وارد بازار بشه
در این بازار زدن isp مساویه با ورشکستگی

saeed258s
13-08-2008, 23:07
یعنی حتی Pap هم؟

MaSoOd
14-08-2008, 00:38

ولی مسولش که با عصر ارتباط مصاحبه کرده بوود نوشته بوود که به این نتیجه رسیدن رقابت اصلا فایده نداره و می خوان با شرکتا شریکی کار کنن

MeHrDaD_MeNaY
14-08-2008, 00:45
منم اون مصاحبه رو خوندم اما رییس مخابرات به pap ها توصیه کرده بود که فکر رقابت با مخابرات نباشن (حالا چه برسه به isp ها)
این قضیه طبق معمول از تهران شروع میشه

Andaron
14-08-2008, 17:16
[quote=Andaron;2804909]من منظور شما رو نفهمیدم ؟ اگرمنظور شما اینه که تو شهر شما 2 isp با مشخصات بالا است و می خواهید isp بزنید و بشوید قطب سوم ؟

دروود
بله،همین طور است،اما عملا نه!فقط می خواستم یک تخمین هزینه یا بزنم و اطلاعاتی دستم بیاید:11:

هزینه ش از 10 میلیون شروع میشه منظورم اینه که بستگی به خودت داره چه قطعاتی با چه مارکی می خواهی بگیری 10 یا 20 برای تون آب می خوره البته اگر بتونی مجوز بگیری

100 البته باهاتون موافقم ولی اینم بگم در این راه isp کمتر اسیب می خورن منظورم اینه که اینا فقط یه واسطه هستن و فرقی نمی کنه از pap بگیرن یا از مخابرات

یعنی حتی Pap هم؟
بیشترین زیان رو این پاپ ها می خورند چون که الان پهنای باند ورودی کشور از طریق مخابرات هستش ( اما جدید یه صدا هایی بلند شده که می گن می خوان مجوز بدن که هر شرکت بتونه خودش پهنای باندش رو تضمین کنه ) و دادن قیمت پایینتر عملا نمیشه و اینکه الان pap ها برای اجاره فضا در مخابرات با مشکلات مختلفی روبرو میشن که اینم بگم با اومدن خود مخابرات به بازار عملا کار pap دو چندان میشه بخصوص اگر مخابرات به بخش خصوصی راه پیدا کند که دیگر هیچ

Andaron
14-08-2008, 17:20
الان با شرایطی که به وجود اومده زدن isp مساوی است با از دست دادن سرمایه مگر اینکه یه خدمات حرفه ای را ه بندازید که اونم مستلزم سرمایه بیشتر است

MeHrDaD_MeNaY
14-08-2008, 17:49
مخابرات می خواد خودش خط adsl بفروشه یعنی هم pap باشه هم isp

aliani
14-08-2008, 18:18
اينجوري كه شماها ميگيد به احتمال زياد تا چند ماه آينده adsl خيلي ارزون ميشه و اينكه dialup بر چيده ميشه و اكثرا رو به adsl ميارن.

درست فهميدم يا رويايي فكر ميكنم ؟

MeHrDaD_MeNaY
14-08-2008, 18:24
اينجوري كه شماها ميگيد به احتمال زياد تا چند ماه آينده adsl خيلي ارزون ميشه و اينكه dialup بر چيده ميشه و اكثرا رو به adsl ميارن.

والا مخابرات که نشون داده خیلی خسیسه

اگه ارزون تر نشه گرون تر نمیشه
من چشمم از این مخابرات آب نمیخوره به اون صورت
و اینکه این کار اول از تهران شروع میشه

Andaron
15-08-2008, 09:36
مخابرات می خواد خودش خط adsl بفروشه یعنی هم pap باشه هم isp
معلوم نیست ؟

والا مخابرات که نشون داده خیلی خسیسه

اگه ارزون تر نشه گرون تر نمیشه
من چشمم از این مخابرات آب نمیخوره به اون صورت
و اینکه این کار اول از تهران شروع میشه
اینو راست میگی اینم خودتون می دونید وقتی با پشتیبانی یه شرکت که adsl میده تماس می گیری با اینکه خصوصی هستند با ناز جوابتونو میده حالا حساب کنید مخابراتی که دولتی هستش بخوای با پشتیبانیش تماس بگیری ئو بگی سرعتش پایینه دیگخه معلومه می گن چی

Andaron
15-08-2008, 09:39

الان تو بعضی جاهای امریکا دیالاپ میدن اونم اینکه خطوط پرسرعت اونا از 2 مگ بیشتره و اینکه اونا خطوط پرسرعت اینترنت رو از چند سال پیش می دن اونوقت توقع داریم ایرانی که تازه داره خطوط adsl میده به یک باره بره دیال آپ رو جمع کنه

amin_lni
15-08-2008, 11:57
اخه این مخابرات دیگه شورش رو در اورده ..این از قیمت پهنای باند ......... اون از ابنومان .. هزینه راه اندازی .... مالیات .... کم بود پورت ...... حالا اگه خودش بیاد میشه شیر توشیر چون پشتیبانی صفر خواهد بود بخوای Adslهم بگیری باید 10 تا اداره بری ..

astarasat
21-08-2009, 11:39
شما كه ميگين تو آمريكا diul up جمع نشده به خطر اين هست كه سرعت diul up آمريكايي ها برابر با adsl ايران هست...من كه آستارا زندگي مي كنم diul up را مساوي با adsl ميبينم