PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چكار كنم در برابر استفاده زياد از كامپيوتر چشمم آسيب نبينه

kaveh1589
12-12-2007, 22:47
آقا من كارم طوريه كه در روز حدود 10 ساعت با كامپيوتر سر و كار دارم . بيشتر وقتها چشمهام قرمز ميشه و آب مياد و درد ميگيره
چگونه ميتونم از چشمهام محافظت كنم با اينكه مجبورم پاي مونيتور باشم؟
آيا ال سي دي خيلي بهتر از مونيتور هست؟( آسيب نرساندن به چشم)

mrmmnb
12-12-2007, 23:11
صد در صد lcd بهتره وخیلی میتونه کمکت کنه من خودم به خاطر همین موضوع مانیتورم رو عوض کردم باcrt هر کاریبکنی پدر چشم رو در میاره ولی lcd خیلی کمتر اسیب میرسونه

Mr.Digital
12-12-2007, 23:21
حتما Lcd بهتره!
درضمن اگه عینکی هستید بهتره از شیشه های ضد اشعه استفاده کنید.
هر 15 دقیقه یک بار به طرف دیگه ای برگرد (به غیر از صفحه ی مانیتور) و چند ثانیه به نقطه ی دوری خیره شو.

hoax3r
12-12-2007, 23:55
سعی کنید پلک زدنتون رو هم کنترل کنید. چون افرادی که به صفحه مانیتور دائم نگاه میکنند خیلی کم پلک می زنند و این باعث میشه
که چشم خشک بشه که در مدت طولانی همین مشکلاتی که فرمودین ایجاد میشه
همونطور که دوستان گفتن هر از گاهی به یه نفطه دیگه نگاه کنید تا استراحتی به چشماتون بدین

StormWielder
13-12-2007, 00:38
من از یکی از بهترین چشم پزشک های تهران این سؤال رو پرسیدم ، گفت مانیتور چشم رو ضعیف نمیکنه ، بلکه چشم رو خسته میکنه . به ازای هر 1 ساعت باید 10 الی 15 دقیقه به چشم استراحت بدی ، بهترین حالت استراحت چشم هم نگاه به یک نقطۀ دور است .
مطمئننا همونطور که دوستان گفتند استفاده از مانیتور Lcd خیلی بهتر از Crt هست ، و من فکر کنم احتمال ضعیف شدن یا اذیت شدن چشم شما به صفر برسه .

TEC
13-12-2007, 00:42
...
در ادامه ی صحبت های دوستان بگم که چند دقیقه که به مانیتور نگاه میکنید، یه دفه چشمتون رو به یه نقطه ی خیلی دور متمرکز کنید..
و باز اینکه نور درست مقابل شما نباشه، یعنی نور لامپی، مهتابی، لوستری، یا هر چیز دیگه.

DrXoX
13-12-2007, 00:48
سلام

بهترین راه استفاده از LCD هستش یکی از دوستای من چون زیاد با کامپیوتر کار می کرد روزی 10 تا 12 ساعت رفته بود دکتر ، دکتر بهش گفته بود مانیتورش رو عوض کنه الان LCD گرفته قبلا Crt داشت و همین مشکل شما رو داشت روز هایی که میومد دانشگاه چشماش قرمز بود فکر می کردی یکی از اقوامش فوت کرده این قدر گریه کرده این چشماش قرمز شده و این نکته رو هم یادت باشه بعد از هر نیم ساعت باید 5 دقیقه حالا نشد 3 دقیقه اگر باز هم نشد 1 دقیقه به جشماتون استراحت بدین یک کار دیگه هم می تونید بکنید بعد از 30 دقیقه مانیتور رو خاموش کن که هم مانیتور استراحت کنه هم چشم شما

موفق باشید

kaveh1589
13-12-2007, 16:31
از تمامي شما عزيزان براي راهنمايي ارزشمند و مفيدتان كمال تشكر را دارم

siamak1998
16-12-2007, 00:42
سلام بچه ها
تند تند پلک بزن و وقتی کارت تمام شد چند دقیقه به دوردست نگاه کن
اگه Lcd باشه که خیلی بهتره