PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز اجرا نمیشه!

mobin
12-12-2007, 18:49
سلام
من ارز دو تا ویندوز استفاده میکنم . وقتی ویندوز اول که تو درایو c هست فرمت میکنم و ویندوز دیگه ای درهمون درایو نصب میکنم بعد از نصب ، ویندوز دوم که در درایو d هست بالا نمیاد . ممکنه مشکلش رو توضیح بدین:19:

mahdi7610
12-12-2007, 20:50
سلام

من ارز دو تا ویندوز استفاده میکنم . وقتی ویندوز اول که تو درایو c هست فرمت میکنم و ویندوز دیگه ای درهمون درایو نصب میکنم بعد از نصب ، ویندوز دوم که در درایو d هست بالا نمیاد . ممکنه مشکلش رو توضیح بدین:19:

سلام دوست عزیز

سیستم عامل های ماکروسافت طوری طراحی شده اند که موقع نصب ویندوز درایو primary را به عنوان درایو اصلی می شناسند .
به خاطر همین موقع نصب ویندوز فایلهای سیستمی و بوت ویندوز در درایو primary قرار می گیرند .
به خاطر همین اگر شما ویندوز را در درایوی به غیر از c نصب کنید باز فایلهای بوت اون ویندوز در درایو c قرار می گیرند .
به خاطر همین ویندوزی که شما در درایو d نصب کرده اید فایلهای بوت اون ویندوز در درایو c قرار گرفته اند و با فرمت کردن درایو c شما فایلهای بوت مربوط به ویندوز درایو d را نیز از بین برده اید .

قبل از فرمت کردن درایو c شما باید از بوت مربوط به ویندوز درایو d یه نسخه پشتیبان می گرفتید .

البته از طریق ریکاوری کنسول هم می تونید فایلهای بوت ویندوز را بازسازی کنید .
قبلا در این مورد توضیح داده ام سرچ کنید پیدا می کنید .

Meisam Khan
12-12-2007, 21:15
چون ويندوز دوم رو روي اولي نصب مي كنيد وقتي اولي پاك بشه دومي هم كار نمي كنه.

mahdi7610
12-12-2007, 22:41
سلام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

winxp
13-12-2007, 10:03
سلام دوستان عزیزم

درسته مشکل شما را می شه از طریق ریکاوری کنسول حل کرد .

برای دسترسی به ریکاوری کنسول ابتدا سیستم را طوری تنظیم کنید که از روی سی دی رام بوت بشه سپس سی دی ویندوز خود را در داخل سی دی رام قرار دهید تا سیستم وارد روند نصب شود با ظاهر شدن صفحه Welcome to setup کلید R را برای وارد شدن به Recovery Console فشار دهید .

بعد از وارد شدن به محیط ریکاوری کنسول که به شکل محیط cmd است در ابتدا از شما می خواهد شماره سیستم عاملی که خراب است را بدهید و اگر شما یک سیستم عامل بر روی سیستم خود دارید عدد 1 را وارد کنید .

در ادامه از شما می خواهد اگر به سیستم عامل خود پسوورد داده اید ان را وارد کنید و اگر شما پسوورد نداده اید ان را خالی بزارید و کلید اینتر را بزنید .

نکته ای که وجود داره این است که درایو C بعنوان اولین پارتیشن دیسک سخت شامل Master Boot Record هستش و بعضی از فایلهایی که وظیفه نمایش منوی بوت سیستم و همچنین راه اندازی ویندوز XP را دارند در این درایو کپی می شوند .

Format کردن درایو C موجب حذف این فایلهای سیستمی می شود که در نتیجه آن امکان بوت شدن ویندوز XP هم وجود نخواهد داشت.

این فایلها عبارتند از: NTDetect.com, NTLDR, Boot.ini

برای باز گرداندن این فایلها می توانید وارد Recovery Console شده و دستورات زیر را بترتیب اجرا کنید:

COPY drive:\i386\ntldr/
( ابتدا توی نوت پد کپی کنید تا حروف درست دیده شوند چون علامت / بعد از ntldr باید قرار بگیره .)

COPY drive:\i386\ntdetect.com

BOOTCFG /rebuild

بجای drive باید نام سی دی درایو خود را وارد کنید.

-----------------------------------------------------------------------

اما دوست عزیز winxp جان

شما باید ریکاوری کنسول را توی سیستم خودتون نصب کنید .

برای این کار ابتدا سی دی ویندوز را داخل سی دی رام خودتون قرار بدید و بعد به ترتیب زیر عمل کنید .

برای این کار ابتدا بر روی دکمه Start و سپس روی گزینه Run کلیک کنید.

در کادر مربوطه دستور I:\I386\WINNT32.EXE /cmdcons را تایپ كرده و بر روی دکمه OK کلیک كنید

( توی اینجا I به عنوان درایو سی دی رام من هستش توی هر سیستم یه درایو را به عنوان درایو سی دی رام می شناسه شما باید به جای اون نام درایو خودتون را بزارید به فاصله بعد از EXE هم دقت کن)

دکمه Yes را بــرای نصب برنامه Recovery Console به عنوان یکی از گزینه‌های منوی راه اندازی کلیک كنید.

ممکنه کامپیوتر شما برای دریافت فایل‌های به روز شده ، بخواد به اینترنت وصل بشه . وقتی که عملیات نصب تمام شد ، منوی راه‌ اندازی در هر مرحله راه‌اندازی سیستم امکان استفاده و بهره‌گیری از برنامه Recoverd Console را برای شما فراهم می‌کنه .

امیدوارم مشکل شما هم بر طرف شده باشه .

البته مشكل من هنوز حل نشده

يعني من هنوز نتونستم به ريكاوري كنسول دسترسي داشته باشم

موفق باشي

mahdi7610
13-12-2007, 12:13
البته مشكل من هنوز حل نشده

يعني من هنوز نتونستم به ريكاوري كنسول دسترسي داشته باشم

موفق باشي
شما باید از سی دی همان ویندوزی که نصب کرده اید استفاده کنید .
این روشی را هم که گفتم اجرا کردی چه اروری می ده ؟

mobin
13-12-2007, 14:40
دوستان ممنون