PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Treeview در VB ?

ZIBAYEKHOFTE
11-12-2007, 13:10
سلام دوستان
آقا من بايد يه برنامه با VB بنويسم به شرح زير لطفا كمكم كنيد كه بدجور موندم:2:
مثل مرورگر Windows طرف چپ Treeview باشه كه همه درايو هاي ويندوز توش باشه و با كليك روي + بقلش باز بشه و پوشه هاي موجود در درايو رو نشون بده وطرف راست فرم هم يه Listview باشه كه فايل هاي هر Folder كه در Treeview رو كه بازه رو نشون بده
البته راهنمايي اينكه : براي راحتتر شدن كار بايد از كنترلهاي Drive.Directori,File استفاده كنيم كه بايد اول اين 3تا رو به هم ربط داد بعد به Treeview وبعد به Liseview ربطشبديم
جدا از هر كسي كه كمكم كنه ممنون ميشم:11:
من تا هفته ي ديگه فقط وقت دارم
البته بايد اين (به قول استادمون:نيمچه پرو‍ژه!!!)رو Demo بدم
بازم ممنونم:40:

ermia2008
11-12-2007, 18:25
سلام دوست عزیز.
قبلا در این مورد بحث شده یه سرچ کوچولو بزنی پیدا می کنی.

ZIBAYEKHOFTE
12-12-2007, 22:55
سلام دوست عزيز من خيلي گشتم ولي ايني كه من مي خوام نيست:41:

mahdi7610
13-12-2007, 20:32
سلام

راستش من توی این برنامه تخصص ندارم .

تخصصم بیشتر توی سیستم عامل هستش .

ولی خوب دوتا سورس برات فرستادم توی ایمیلت . ایمیلت را چک کن .
امید وارم بتونه کارت را راه بیندازه .

یکی از اونا درایو های را به صورت tree نشون می ده .

ولی خیلی کامل نیستند دوستان اگه میتونند لطف کنن کار دوستمون را راه بیندازند .

موفق باشی

mahdi7610
13-12-2007, 20:35
می بخشید دوبار فرستاده شد

ZIBAYEKHOFTE
13-12-2007, 22:54
ممنونم آقا مهدي
الان ميرم سر بزنم

ZIBAYEKHOFTE
14-12-2007, 12:08
ممنونم آقا مهدي
ولي اينم كه شما دادي مثل بقيه اي كه خودم ديده بودم ساخت Treeview با Picture است اما من مي خوام خود Treeview باشه
بازم Mer30:11:

mahdi7610
14-12-2007, 17:07
ممنونم آقا مهدي
ولي اينم كه شما دادي مثل بقيه اي كه خودم ديده بودم ساخت Treeview با Picture است اما من مي خوام خود Treeview باشه
بازم Mer30:11:
سلام
نشد من یه چیزی به شما بدم و درست باشه .
می شه یه خورده درست و حسابی و دقیق بگی چجوری باشه .

اینقدر هم گیچ نیستم یه چیزهایی از این برنامه سر در میارم .
Picture نباشه یعنی چی ؟

ZIBAYEKHOFTE
17-12-2007, 00:02
سلام ببخشيد دير اومدم
ببين آقا مهدي شما مرورگر Winروباز كن.خب.ديدي؟حالا از اون بالا Folder رو انتخاب كن .ديدي؟ ميبيني كه همه ي درايوهاي ويندوز و همين طور My Computer رو ميبيني. حالا روي يكي از درايوها كليك كن ميبيني كه پوشه هاش رو زيرش ميبيني.حالا روي يه پوشه كليك كن .ميبيني كه همه ي فايلهاي درونش رو در سمت راست (كه يه ListViewاست ميبيني).خب حالا من از اين چيزايي كه ديدي اينارو مي خوام:همه اشو به جز نوار منو و ابزار .از مقادير موجود در TreeView سمت راست(كه درايوها و پوشه هارو نشون ميده )فقط درايوها و پوشه هارو مي خوام (يعني MyComputer ,MyDocument,... رو نمي خوام ) .......چقدر پيچيده شد.نه؟!
حالا شما براي اينكه بتوني درايوهاي سيستم رو به اين زبون نفهم (!!)حالي كني بايد از كنترل هاي Drive , Dir , File استفاده كني.
Node هاي TreeView يه مشخصه دارن به نام FullPath كه بايد توي اين آدرس موجود توي Dir يا File رو قرار بدي .
اميدوارم واضح توضيح داده باشم:20:
(آخه يكي نيست به من بگه تو كه همه رو خودت ميدوني چرا خودت نمينويسي؟ :13:ولي آخه من تلاشمو كردم ولي خوب چي كار كنم نتونستم بنويسم:2: )
اين كه گفتم Picture نباشه يعني اينكه نميخوام با PictureBox يك TreeView بسازم بلكه ميخوام از خود كنترل TreeView وListViewاستفاده كنم.
خيلي ممنونم
(فكرنميكنم بشه برنامه ي آماده شو پيدا كرد .خودم خيلي گشتم ولي خوب شما نااميد نشين شايد شما پيدا كرديد.)
امروز 1شنبه است من فقط تا فرداشب وقت دارم:41:

mahdi7610
17-12-2007, 17:21
سلام ببخشيد دير اومدم
ببين آقا مهدي شما مرورگر Winروباز كن.خب.ديدي؟حالا از اون بالا Folder رو انتخاب كن .ديدي؟ ميبيني كه همه ي درايوهاي ويندوز و همين طور My Computer رو ميبيني. حالا روي يكي از درايوها كليك كن ميبيني كه پوشه هاش رو زيرش ميبيني.حالا روي يه پوشه كليك كن .ميبيني كه همه ي فايلهاي درونش رو در سمت راست (كه يه ListViewاست ميبيني).خب حالا من از اين چيزايي كه ديدي اينارو مي خوام:همه اشو به جز نوار منو و ابزار .از مقادير موجود در TreeView سمت راست(كه درايوها و پوشه هارو نشون ميده )فقط درايوها و پوشه هارو مي خوام (يعني MyComputer ,MyDocument,... رو نمي خوام ) .......چقدر پيچيده شد.نه؟!
حالا شما براي اينكه بتوني درايوهاي سيستم رو به اين زبون نفهم (!!)حالي كني بايد از كنترل هاي Drive , Dir , File استفاده كني.
Node هاي TreeView يه مشخصه دارن به نام FullPath كه بايد توي اين آدرس موجود توي Dir يا File رو قرار بدي .
اميدوارم واضح توضيح داده باشم:20:
(آخه يكي نيست به من بگه تو كه همه رو خودت ميدوني چرا خودت نمينويسي؟ :13:ولي آخه من تلاشمو كردم ولي خوب چي كار كنم نتونستم بنويسم:2: )
اين كه گفتم Picture نباشه يعني اينكه نميخوام با PictureBox يك TreeView بسازم بلكه ميخوام از خود كنترل TreeView وListViewاستفاده كنم.
خيلي ممنونم
(فكرنميكنم بشه برنامه ي آماده شو پيدا كرد .خودم خيلي گشتم ولي خوب شما نااميد نشين شايد شما پيدا كرديد.)
امروز 1شنبه است من فقط تا فرداشب وقت دارم:41:
سلام
خوبی ؟
یکی دیگه فرستادم ایمیلت .

این همون کاری که می گی را می کنه .

فقط امیدوارم همون باشه .

نمی دونم Picture هست یا نه ؟

اون فایلی که اسمش را mahdi گذاشتم را نگاه کن

فقط اگه اینم Picture بود بهم بد و بیراه نگی هاااااااااااااا

خیلی تلاش کردم خوب چی کار کنم چیزی با این مشخصات که تو می گی نیست .

ZIBAYEKHOFTE
18-12-2007, 00:43
سلام آقا مهدي
من ايميلهامو چك كردم ولي چيزي جديد به اسم مهدي نديدم
مطمئني فرستادي؟!

mahdi7610
18-12-2007, 12:09
سلام آقا مهدي
من ايميلهامو چك كردم ولي چيزي جديد به اسم مهدي نديدم
مطمئني فرستادي؟!

سلام عزیزم
توی ایمیلت به اسم mahdi7610 هستش اما توی اون فایلی که برات فرستادم یک پرژه اصلی به اسم mahdi هستش .
یعنی بعد از اینکه فایل را دانلود کردی فایل فشرده را باز کن و داخلش را نگاه کن اسمش mahdi هستش .
متوجه شدی ؟

ZIBAYEKHOFTE
20-12-2007, 19:36
سلام مهدي
بالاخره خودم نوشتمش .مرسي از كمك هات.