PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا اومدن ویندوز

chogha
11-12-2007, 12:22
سلام
ویندزم خیلی دیر میاد بالا اون صفحه ای که خط های آبی میادو میری قبلا 7_8 میرفت ولی بیشتر شد آلان یهو شده 24_25 تا البته سیستمم قدیمی هست ولی دیگه خیلی دیر میاد بالا این ویندوز. جواب بدید کمک بزرگی کردید.

mamad_tk_pk
11-12-2007, 12:45
سلام
اين كارها رو به ترتيب انجام بده :
1 . ابتدا درايو ويندوزت رو يك با Disk cleanup كن
2 . سپس دو بار Defragment كن درايو ويندوز رو .( توجه داشته باش كه بايد حتما 15 درصد به بالا درايو ويندوزت جاي خالي داشته باشه )
3 . بعد كه اين كارها رو انجام داديد چند بار ري استارت كن .
چون قديم ها اين مشكل رو با سيستمم داشتم لمشون تو دستمه .
بعد از اين كارها به احتمال قوي بايد درست بشه

chogha
12-12-2007, 00:57
مرسی ممد جان حتما کاری که گفتی انجام میدم

chogha
12-12-2007, 11:07
دوست عزیز همه کارایی که گفتی انجام دادم ولی هیچ تاثیری نداشت
یکی به من کمک کنه دیگه کلافم کرده

piremard
12-12-2007, 12:00
WinASO Registry Optimizer رو نصب کنید بعد در اختیارات اون speed up system رو کلیک ، حالا بهینه اش کنید
همین نرم افزار : به advanced tools رفته رجیستری خودتون از شر برنامه های استارت آپ راحت کنید
یک بار هم رجیستری رو clean کنید
این برنامه برای تمام تغییرات یک بک آپ گرفته ، مشکل بهم ریختن ویندوز رو نداره
در صورت بروز هر نوع تغییر اشتباه با بک آپ به حالت اولیه تون بر می گردید

mohammad021
12-12-2007, 21:40
من هم با روش پیرمرد موافقم ...
معمولا علت دیر بالا اومدن ویندوز برناتمه هایی هستند که در ابتدای ویندوز یعنی استارت آپ هستن ، لهذا شما باید اونا رو با نرم افزارهایی همچون یور آنیستالر یا برنامه هایی مشابه مثل چیزی که پیر مرد گفت انجام بدید مطمئنا متوجه تغییرات خواهی شد.
الته در نهایت می تونه ویندوزتون دچار مشکل هم شده باشه که می دونید دیگه آخرین راه تعویض هست! اگر آبدیت نداره ویندوزت همین کارو کن...!

atash sorkh2
12-12-2007, 21:56
:10:با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
من تمام نکات بالا رو قبول دارم و به نظرم برنامه هایی که باید بلافاصله بعد از بالا اومدن ویندوز اجرا شوند روی سرعت تاثیر دارند اما از طرف دیگه خود برنامه هایی که روی سیستم نصب شده اند هم سرعت رو تغییر می دهند. سرعت بالا اومدن ویندوز من بعد از نصب فتوشاپ و کارل خیلی پائین اومد.
از طرف دیگه باید دقت کرد که فایلهای اضافی رو از روی درایو ویندوز حذف کرد.

piremard
13-12-2007, 07:23
با همان برنامه که معرفی کردم و یا با Regsuper pro با هر برنامه ای هم که قبل از پاک کردن رجیستری بک آپ می گیره می تونید اینکار رو انجام بدید
اگر هم حرفه ای هستید ، خودتون دستی بر این پاک شدن های نظارت کنید
نکته اینه که من الان چند سالی هست که ویندوز دارم ( یعنی تابحال ویندوزم رو از دست ندادم همان اولی هست ) بیش از چند هزار نرم افزار بر روی ویندوز من نصب هست و حجم بدون اغراق 45 گیگ فقط ویندوز دارم
اما باورتان نمی شود که چه سرعت بالایی دارم
پس ، نکته در طرز بهبود تنظیمات نرم افزارهاست و نه در تعدد و کش فایلهامثلا یک اکتویکس باقی مانده در تنظیمات رجیستری شما اگر وابسته به explorer.exe باشه در همان ابتدا بر سیستم شما فشار می آره و یا سرویس هایی که اغلب بلا استفاده هستند مثلا سرویس آپ دیت برنامه های یا گزارش گیرهای بی مورد جلوی سرعت سیستم عامل رو می گیرند
با کمی صبر و حوصله و حل مشکلات نرم افزاری می تونید سالها سیستم عامل سریع داشته باشید
موفق باشید

chogha
14-12-2007, 01:10
پیرمرد جان شما که اینقدر حرفه ای هستید بیشتر به ما کمک کن و توضیح بده چطور مشگلات نرم افزاری رو رفع کنم؟ یه برنامه نصب کردم(Tuneup Utilities 2006) رفع اشگال کرد رجیستری های بی خودم پاک کرد. برنامه ی زیادی هم تو استارت اپ فعال . بعد استفاده از این نرم افزار هالا17 تا از اون خط های ابی میاد ولی بازم زیاده.
کمک کنید لطفا

chogha
14-12-2007, 01:13
28 درصد درایو سی (درایو ویندوز) خالی پس از کمبود فضای خالی نیست
چی شد
خواهشن کمک کنید

piremard
14-12-2007, 06:57
پیرمرد جان شما که اینقدر حرفه ای هستید بیشتر به ما کمک کن و توضیح بده چطور مشگلات نرم افزاری رو رفع کنم؟ یه برنامه نصب کردم(Tuneup Utilities 2006) رفع اشگال کرد رجیستری های بی خودم پاک کرد. برنامه ی زیادی هم تو استارت اپ فعال . بعد استفاده از این نرم افزار هالا17 تا از اون خط های ابی میاد ولی بازم زیاده.
کمک کنید لطفا

من نگفتم حرفه ای هستم ! گفتم فقط کمی دقت و توجه و صبر می تونه مشکلات سیستم عامل رو رفع کنه ! بگذریم
من دوتا برنامه معرفی کردم یکی regsuper pro هست که می تونه اعمال زیر رو انجام بده :

Add / Remove software list scan
File extension scan
Font entry scan
Menu order scan
Obsolete software scan
Left over software data scan
Help file entry scan
Application path scan
Open With entry scan
Shared Component entry scan
MRU / History data scan
ActiveX / COM /DCOM /OLE / DDE scan

فقط برای پاک کردن رجیستری اصلی ( توضیح هر گزینه واقعا وقت می بره )
برای بخش بعدی شما
Add /Remove menu Filetypes New file Shell extensions IE context menu Open With menu Search menu
اختیارات رو دارد مثلا در گزینه ی اد او ریموو ، برنامه های ناخواسته و اکتویکس ها و فایلهای dll و امثال اون که نالازم هستند به شما نمایش داده می شه و می تونید آنیستالشون کنید

برای filetype
لانچ کننده های فایلهای رو تقلیل بدین مثلا وقتی چند مدیا پلیر مختلف نصب می کنید در موقع اجرای یک فیلم ویندوز شما کن د می شه و این بخاطر اینکه ویندوز دنبال تعداد زیادی مسیر برای اولیت اجرای فایل می گرده

یا مثلا open with

عامل بسیار کننده ای در موقع استفاده از فایلها و پوشه هاست
یا شلها ، برنامه ای مثل فتوشاپ بسیار شل ثبت شده داره که اغلب بکار نمی آیند اما بی جهت فعالیت برنامه رو کند می کنند

و در نهایت سرویسهایی که در ابتدای ویندوز ران هستند و شما در taskmanager نمی بینیدشان و شا وابسته به یک فایل هستند مثل فایلهای سرویس ضد ویروسها شناسایی یک سرویس بی هوده که تنها سرعت شما رو ضایع کرده کار ساده ای نیست نباید یک سرویس رو بدون دانش کافی متوقف کنید و اینکار با نرم افزار خاصی انجام نمی شه و فقط با adminestrator services خود ویندوز امکان داره و باید محتاط بود
نکته ی بعدی برنامه هایی هستند که ناقص unistall می شند و هنوز در رجیستری ویندوزتون هستند

نکته ی بعد فعالیت های شبکه "اینترنت یا لَن یا ..." که بر اجرای فرامین و اولویت اجرا تاثیر دارند

می بینید اینها تنها غده های سرطانی خوش خیمند و خب همیشه اینطور نیست
یعنی ویروسها و اسپای ویرها و نرم افزارهای تبلیغاتی از نوع بد افزار هستند که حذفشان به آسانی گروه بالایی نیست

اما نرم افزار دوم : وین آیزو رجیستری آپتامایزر

این هم از اختیارات اولیه حذف رجیستری آن :

Add/Remove Programs Shared DLLs
Browser Helper Objects Software Locations
Configuration Files Sound and AppEvents
Custom Controls Startup Popup Window
Deep Registry Scan Startup Programs
Device Drivers Windows Services
File Extensions System Setting Errors
Help and Resource Virtual Devices
History Lists Windows Fonts
Invalid ActiveX Invalid Files Path

همان طور که مشهوده این برنامه چند اختیار مناسب داره و اونهم رجیستری اسکن عمقی و یا اسکن ابزارهای جانبی یا اسکن برنامه های استارت آپ و اشیائ مرتبط با مرورگر ویندوز و ...

از جمله امکانات این برنامه دیفرگ کردن رجیستری هست که بسیار کار جالب و اختصاصیست

در هر دوی برنامه های فوق و نظایر اینها گزینه ای بنام

Aggressive -For the use of expert customers with sufficient knowledge of regis, we do not ensure the safety of cleanin. وجود داره که فقط مخصوص حرفه ایهاست برای اینکه هیچ نرم افزار پاک کننده ی رجیستری دارای هوش مصنوعی نیست
اگر چیزی به اشتباه حذف بشه مقصر انسان هست و نه نرم افزار
این گزینه با اختیار کاربر برای تمیز نمودن رجیستری بشکل "بی مهابانه" استفاده می شه
خب پس کمی تجربه با کار ضد ویروس بطور حرفه ای و آشنایی با مختصات رجیستری ، سرعت شما رو متعادل می کنه
موفق باشید

mohammad021
15-12-2007, 01:36
:46:پیرمرد به طور کامل و کافی گفت اگر باز هم نشد می دونی که باید چکار کنی؟

chogha
15-12-2007, 11:22
کلافه شدم از دیر لود شدن ویندوزم . کسی نیست به داد من برسه؟

mohammad021
15-12-2007, 13:35

پیشنهاد می کنم ویندوزتو عوض کن!

chogha
18-12-2007, 01:40
از کمک دو دوست عزیز ممنون دارم روش کار میکنم

chogha
21-12-2007, 02:23
من با دو برنامه win tools.net و tuneup utilitis همه کارایی که گفتید انجام دادم ولی بازم تاثیری نداشت. چیکار کنم به نظر شما؟

chogha
25-12-2007, 01:06
محمد جان به خاطرراهنماییت ممنون به حرف شما هم گوش کردم ویندوزو عوض کردم اما بازم هیچ تاثیری نداشت. امروز شکم رفت به جامپرای سی دی رم و هاردم چک کردم دیدم جامپر سی دی رم رو اسلیو(رایتر ندارم) گذاشتمش رو مستر جامپر هاردو نگا کردم ولی معلوم نیست رو چیه پشت هاردم چهارتا جای جامپر هست که جامپر توی دومیش ولی مثل سی دی رم مشخص نکرده که کدوم مال مستر کدوم مال اسلیو. ازش عکسم انداختم ولی نمی دونم چطور بذارم رو صفحه .شما راهنمایی کنید که از کجا بفهمم. اخه احتمال میدم که اشتباه باشه. راهنمایی کنید لطف بزرگی کردید. راستی اگه این سوال باید تو بخش سخت افزار مطرح بشه بگید اونجا مطدح کنم. فقط اگه میشه زودتر روشنم کنید لطفا. مرسی

mohammad021
26-12-2007, 20:00
محمد جان به خاطرراهنماییت ممنون به حرف شما هم گوش کردم ویندوزو عوض کردم اما بازم هیچ تاثیری نداشت. امروز شکم رفت به جامپرای سی دی رم و هاردم چک کردم دیدم جامپر سی دی رم رو اسلیو(رایتر ندارم) گذاشتمش رو مستر جامپر هاردو نگا کردم ولی معلوم نیست رو چیه پشت هاردم چهارتا جای جامپر هست که جامپر توی دومیش ولی مثل سی دی رم مشخص نکرده که کدوم مال مستر کدوم مال اسلیو. ازش عکسم انداختم ولی نمی دونم چطور بذارم رو صفحه .شما راهنمایی کنید که از کجا بفهمم. اخه احتمال میدم که اشتباه باشه. راهنمایی کنید لطف بزرگی کردید. راستی اگه این سوال باید تو بخش سخت افزار مطرح بشه بگید اونجا مطدح کنم. فقط اگه میشه زودتر روشنم کنید لطفا. مرسی

الام مشکل شما مربوط به جای جامپرها هست یا سرعت ویندوز!!!؟
چون فکر نمی کنم جابجایی جامپرهای سی دی رام و رایتر تو سرعت تاثیر داشته باشه ، البته اگر جامپرهای چیپست باشه بله ،اما سی دی رامو.. نه!

واما اگر به خاطر خونده نشدن سی دی رام رایتر می خوای جامپرهارو جابه جا کنی بهتره درمورد چگونگیش تو تاپیک سخت افزار عنوان کنی ،اینطوری سریعتر به جواب می رسی ...:46:

chogha
28-12-2007, 13:13
محمد جان منم تو بحث های بچها متوجه شدم که جامپرای هارد و سی دی رم رو سرعت لود شدن تاثیر داره راستی میشه اطلاعاتی در رابطه با جامپر چیپست بدی برام توضیح بده شاید مشگل همون جامپر چیپست باشه اگه مقدور بود لطف کن با عکس. از راهنمایی مفیدت یه دنیا ممنون. منتظرم

King Sky
28-12-2007, 15:19
كامپیوتر روز به روز در حین كار كند‌تر می‌شود، و ویندوز زمان بیش‌تری را صرف بارگذاری و بالا آمدن خود می‌كند. حتا در اكثر مواقع صدای غژغژ هارد در هنگام بوت شدن ویندوز نیز شنیده می‌شود. این‌ها شمه‌ای از مشكلات اغلب كامپیوتر‌هاست و این نرم‌افزار، راه‌حل كامل همه‌ی آن‌ها. این نرم‌افزار سرعت بالا آمدن ویندوز را از قبل سریع‌تر كرده و به عنوان یك ابزار انقلابی می‌تواند سرعت بوت شدن ویندوز را خیلی سریع‌تر سازد. كافی است این نرم‌افزار را به اجرا در آورید و نتایج فوری آن‌را با چشم خودتان ببینید. به این‌ترنیب از یك ویندوز قبراق و سرحال نیز برخوردار خواهید شد.

این نرم‌افزار در حدود 3 مگابایت حجم دارد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای بازدید از سایت این نرم‌افزار نیز می‌توانید این‌جا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
را كلیك كنید...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Startup Faster! 3.02 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohammad021
28-12-2007, 18:16
محمد جان منم تو بحث های بچها متوجه شدم که جامپرای هارد و سی دی رم رو سرعت لود شدن تاثیر داره راستی میشه اطلاعاتی در رابطه با جامپر چیپست بدی برام توضیح بده شاید مشگل همون جامپر چیپست باشه اگه مقدور بود لطف کن با عکس. از راهنمایی مفیدت یه دنیا ممنون. منتظرم

سربازی وقت برام نذاشته شرمنده از اینکه خیلی نمی تونم...
یه سر به اینجا بزن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

chogha
29-12-2007, 01:39
سلام دوستان به خاطر اهمیت شما دوستان عزیز کمال تشکر رو دارم
محمد جان لینکی که لطف کردی گذاشتی رفتم ولی :
با عرض پوزش- نام يا پست جديدي پيدا نشد. لطفن به عقب بازگرديد ودوباره امتحان كنيد
دوست عزیزی که لطف کردین ویندوز معرفی کردین هارد من صدای غیز غیز نمیده در ظمن به نظر شما از ویندوز؟ اخه من تازه ویندوز عوض کردم.

chogha
01-01-2008, 12:25
راستی سی دی ویندوز من ارجینال نیست میتونه به خاطر اون باشه؟

piremard
01-01-2008, 19:37
یعنی تا الان داشتیم وقتمون رو روی یک ویندوز دستکاری شده تلف می کردیم ؟
ویندوز شما محتواش دستکاری شده ؟ مثل "ویندوزهای ایرانی"

chogha
02-01-2008, 00:22
پیرمرد جان شما وقتتو تلف نکردی با راهنمایی های شما و بقیه دوستان سرعت لود شدن ویندوز خیلی خوب شده منم از شما و بقیه دوستان کمال تشکر رو دارم واقعا ممنون به خاطر راهنماییاتون قبلا لود ویندوز اونقدر طول میکشید که من رقبت نمی کردم اصلا کامپیو تر رو روشن کنم ولی الان خیلی بهتر شده(با کمک همه دوستان). در ضمن چشم من در اولین فرصت یه سی دی ویندوز اورجینال تهیه میکنم و نصب می کنم .
بازم از همه دوستان ممنون...

chogha
02-01-2008, 00:34
راستی من نمی دونم ویندوزی که نصب میکنم دست کاری شده یا نه!