PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد شبکه - به اشتراک گذاشتن اینترنت

naser007
09-12-2007, 02:02
سلام دوستان
سوالی در مورد شبکه کردن داشتم البته شاید بگین این سوالات من بارها برای موارد دیگر جواب داده شده است اما واقعا نتونستم جواب مناسب پیدا کنم
من می خوام از ADSL که استفاده می کنم به یک سیستم دیگر هم بدم یعنی اونم بتونه از اینترنت استفاده کنه بگم که این 2 تا سیستم کنار هم هستند و نزدیک 10 سانتی متر از هم فاصله دارند حالا سوالام اینا هستند
1: مودم ADSL من رو نمیشه برای کار های شبکه استفاده کرد یعنی خروجی ندارد Dlink200
2: در کامپیوتر اولی که ADSL دارم نمی تونم ای پی تعریف کنم چون هر ای پی که وارد می کنم موقع وصل شدنبه اینترنت ارور میشه و وصل نمیشه و میگه که ای پی اشتباه هست و نمیشه با این ای پی وصل شد
ممنون میشم جواب بدین
شاد باشید

naser007
09-12-2007, 10:01
دوستان من بیشتر تاپیکا رو دیدم اما چیز زیادی سر در نیاوردم ای پی مودم و پروتوکل و بسیاری چیز نوشته بودند که من اصلاچیزی نفهمیدم دوستان لطفا زود جواب بدین که بدجوری لازم دارم

بچه ها ممنون میشم فقط کامل بگین

هاتوري
09-12-2007, 10:53
دو جور ميتونيد شبكه بندي كنيد. يكي شبكه بندي كابلي و ديگري شبكه بندي بي سيم به كمك بلوتوث (با توجه به فاصله سيستم ها).

شبكه بندي بي سيم :

شرط اول اينه كه دو تا كامپيوتر همديگه رو ببينن.
تنظيمات IP براي كامپيوتري كه ADSL داره : 192.168.0.1 و ماسك 255.255.255.0
تنظيمات IP براي كامپيوتر دوم : 192.168.0.2 و ماسك 255.255.255.0

براي سادگي كار شما، از كنترل پنل از Network Setup Wizrd استفاده كنيد.
دقت كنيد كه تو هردو سيستم گروه كاري رو MSHOME انتخاب كنيد. يا مشابه.

بعد از اين كار سيستم يه بار ريستارت ميشه.
حالا بايد بتونيد از My Network Places كامپيوتر ديگه رو ببينيد.

بعد از اين كار، نوبت به اشتراك اينترنت ميرسه.
توي كنترل پنل، وارد Network Connection بشيد. يكي از كانكشن هاي اينجا مربوط به اينترنت شماست. روي اون كانكشن كليك راست كنيد و از قسمت Properties به سربرگ Advanced‌ بريد. تو اين قسمت گزينه Allow Other Network users to connect through this computer's Internet connection رو علامت بزنيد و از قسمت زير اون كارت شبكه خودتونو انتخاب كنيد.

حالا تو سيستم دوم تو قسمت تنظيمات IP، تو قسمت Gateway آدرس 192.168.0.1 رو وارد ميكنيم. براي DNS هم از 192.9.9.3 استفاده ميكنيم.
حالا بايد بتونيد از اينترنت استفاده كنيد.
براي شبكه بلوتوث هم به همين ترتيب از Wireless Network Wizard تو كنترل پنل استفاده كنيد.

naser007
09-12-2007, 12:42
دوست عزیز در شبكه بندي كابلي از چه نوع کابلی باید استفاده کنم؟ و آیا اینکه این فاصله ی کم سیستم سرعت را پایین نمی آورد؟؟
با تشکر

saeed258s
09-12-2007, 13:14
دوست عزیز در شبكه بندي كابلي از چه نوع کابلی باید استفاده کنم؟ و آیا اینکه این فاصله ی کم سیستم سرعت را پایین نمی آورد؟؟
با تشکر
می تونید از کابل RJ45 استفاده کنید!سرعت هم کم نمی شود!

naser007
09-12-2007, 13:30
آیا نمیشه از کابل کراس استفاده کرد؟؟؟؟
یک سوال دیگر
دوستان لطف کنید شکل زیر را ببینید
ای پی ها رو باید در قسمت یک وارد کنم در قسمت 1 یا 2
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeeded
09-12-2007, 18:07
شما چرا اينقدر پيچيدش ميكنين ؟
دوست عزيز ! دو تا كامپيوتر بايد كارت شبكه داشته باشن ! با يه كابل Cross كه آمادشو هم ميتونين تو بازار پيدا كنين ( 2 متري يا 5 متري و اگه بيشتر شد مسافت بايد خودت كابلشو درس كني ) دو تا كامپيوتر رو با اون كابل به همديگه وصل كن بعدش فقط يه ويزارد ميخواد ! Home or small affice network تو سه سوت ! اگه خواستين هم با جزئيات بيشتر بهتون توضيح ميدم

يه توضيح اظافه اينكه تو كامپيوتري كه مستقيم به اينترنت وصله كانكشن adsl رو تو شبكه به اشتراك بزار و كامپيوتر هاي زير مجموعه رو هم تو ويزاردش تعريف كن كه از طريق شبكه داخلي به اينترنت كانكت ميشه

توضيح اظافي ؟ پيام بزار همينجا

saeeded
09-12-2007, 18:12
می تونید از کابل RJ45 استفاده کنید!سرعت هم کم نمی شود!

Rj45 همون كانكشن هاي 4 جفتي ( هشت تايي) هستن ! rj45 كابل نيست ! منظور شما Coaxial Cat 5 هستش

naser007
10-12-2007, 20:06
شما چرا اينقدر پيچيدش ميكنين ؟
دوست عزيز ! دو تا كامپيوتر بايد كارت شبكه داشته باشن ! با يه كابل Cross كه آمادشو هم ميتونين تو بازار پيدا كنين ( 2 متري يا 5 متري و اگه بيشتر شد مسافت بايد خودت كابلشو درس كني ) دو تا كامپيوتر رو با اون كابل به همديگه وصل كن بعدش فقط يه ويزارد ميخواد ! Home or small affice network تو سه سوت ! اگه خواستين هم با جزئيات بيشتر بهتون توضيح ميدم

يه توضيح اظافه اينكه تو كامپيوتري كه مستقيم به اينترنت وصله كانكشن adsl رو تو شبكه به اشتراك بزار و كامپيوتر هاي زير مجموعه رو هم تو ويزاردش تعريف كن كه از طريق شبكه داخلي به اينترنت كانكت ميشه

توضيح اظافي ؟ پيام بزار همينجا
آقا لطفا کامل توضیح بدهید
با تشکر

naser007
11-12-2007, 14:28
دوستان من هنوز منتظرم لطفا جوابی بدهید