PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با صداي اسپيكر

MIG
08-12-2007, 11:32
با سلام
دوستان اين اسپيكر من صداش از ته چاه در مياد .خوب بود تا اينكه از كيس جداش كردم . اسپيكر م يه سالي بيشتر نيست خريدمش.با تنظيمات صداشم ور وفتم معلوم نيست چش شده .لطفا منو در اين مورد راهنمايي كنيد

mahdi7610
08-12-2007, 12:31
اسپیکر را روی یه سیستم دیگه نصب کن و تست کن اگه درست بود . معلوم می شه تنظیماتش توی سیستم عامل بهم ریخته باید از کنترل پنل قسمت sound effect manager و تب egulaizer باید تنظیم کنی اگه دکمه reset توی همین صفحه را بزنی احتمالا تنظیماتش برگرده .

TEC
09-12-2007, 02:38
اسپیکر را روی یه سیستم دیگه نصب کن و تست کن اگه درست بود . معلوم می شه تنظیماتش توی سیستم عامل بهم ریخته باید از کنترل پنل قسمت sound effect manager و تب egulaizer باید تنظیم کنی اگه دکمه reset توی همین صفحه را بزنی احتمالا تنظیماتش برگرده .
نظر من همینه..
احتمال 90 درصد از همین راه مشکلتون حل میشه.

موفق باشید.:)

MIG
09-12-2007, 10:13
با sound effect manager هم درست نشد كه نشد

mahdi7610
09-12-2007, 13:05
با sound effect manager هم درست نشد كه نشد
سلام

ممکنه از برنامه هایی که برای پخش صوت استفاده می کنی باشه مثل مدیا پلیر jet audio یا winamp یا هر چیزی شبیه به اینها باشه . چون اونا هم تنظیمات برای خودشون دارن .

MIG
11-12-2007, 10:05
مدیا پلیر jet audio هر دوشون با هم خراب شدن من اصلا كاريشون نكردم.ببخشيد دوستان من در اين زمينه صوت واين جور چيزا خيلي ناشي ام.

winxp
11-12-2007, 16:17
سلام عزیزم

خوب شما اولین کاری که انجام میدین اینه که رو یه سیستم دیگه اسپیکرتون رو تست کنین

اگه از اسپیکر نبود مشکل نرم افزاریه و چون دقیق نمیدونین باید چی کار کنین پس ویندوز نصب کنین

اگه بازم حل نشد میشه گفت از کارت صداتونه

ضمنا تست کنین ببینین روی همه نوع فرمت همین طوره یا نه

مثلا میبینین با wav مشکل داره ولی mp3 رو خوب میخونه با تصویری رو نمیخونه و اون مربوط به ویروس مشه که خودم داشتم

موفق باشی عزیزم

DrXoX
11-12-2007, 16:30
سلام

راستی یه کار دیگه هم می تونی بکنی اسپیکر رو بردار ببر وصل کن به ضبط یا تلویزیون ببین درسته یا نه

اگر درست بود یک بار کارت صدات رو Unistall کن و دوباره نصب کن درست میشه

موفق باشید

hell_girly
01-01-2008, 01:51
یا حتی میتونی موبایلترو از طریق usb به speakere وصل کنی و مطمئن بشی درست کار میکنه(:

Mr.Lover
02-02-2008, 14:57
سلام
من هم امروز با صدای سیستمم مشکل پیدا کردم.
صدای اسپیکر خیلی خیلی ضعیفه! حتی با هدفون هم امتحان کردم متوجه شدم باز هم صدا خیلی کمه و در حد زمزمه هست!
موارد بالا رو (به غیر از نصب مجدد ویندوز) انجام دادم اما نتیجه نگرفتم.
اول به قسمت Control Panel > Sound And Audio Devices رفتم همه گزینه ها رو چک کردم و آنهایی که Reset می شد انجام دادم، ولی نتیجه نداد.
به جای اسپیکر از هدفون استفاده کردم باز نتیجه فرقی نکرد.
کارت صدا رو مجدداً نصب کردم باز هم نشد.
تمام نرم افزار هایی که به نحوی برای پخش صدا و تصویر استفاده می کنم رو بررسی کردم مشکلی نداشتند.
فقط مونده که دوباره ویندوز نصب کنم که برای من خیلی گرون تموم می شه (به خاطر برنامه ها و تنظیمات و ...)

شما چه توصیه ای دارید؟
ممنون

mahdi7610
02-02-2008, 15:20
سلام
من هم امروز با صدای سیستمم مشکل پیدا کردم.
صدای اسپیکر خیلی خیلی ضعیفه! حتی با هدفون هم امتحان کردم متوجه شدم باز هم صدا خیلی کمه و در حد زمزمه هست!
موارد بالا رو (به غیر از نصب مجدد ویندوز) انجام دادم اما نتیجه نگرفتم.
اول به قسمت Control Panel > Sound And Audio Devices رفتم همه گزینه ها رو چک کردم و آنهایی که Reset می شد انجام دادم، ولی نتیجه نداد.
به جای اسپیکر از هدفون استفاده کردم باز نتیجه فرقی نکرد.
کارت صدا رو مجدداً نصب کردم باز هم نشد.
تمام نرم افزار هایی که به نحوی برای پخش صدا و تصویر استفاده می کنم رو بررسی کردم مشکلی نداشتند.
فقط مونده که دوباره ویندوز نصب کنم که برای من خیلی گرون تموم می شه (به خاطر برنامه ها و تنظیمات و ...)

شما چه توصیه ای دارید؟
ممنون
سلام دوست عزیز

راستش این مشکل بعضی وقتها برای دوستان پیش میاد و من دلیلش را هنوز متوجه نشدم .
در بعضی مواقع با روشهای بالا مشکل حل می شه . برنامه های پخش کننده صدا را از روی سیستم به طور کامل پاک کنید و با خود مدیا پلیر گوش کنید . یکبار هم خود مدیا پلیر را از قسمت کامپونتهای ویندوز پاک کنید و دوباره نصب کنید .
حتی اگه شده مدیاپلیر ورژن 11 را نصب کنید .
اینجا را هم یه امتحان بکن یکبار هم روی بلندگوی کنار ساعت کلیک کنید و ببینید از اونجا صدا کم نشده باشه

در بعضی مواقع واقعا چاره ای جز نصب مجدد ویندوز نیست . شما یکبار ویندوز خودتون را ریپیر کنید . شاید این مشکل از اختلالات سیستم عامل باشه . با این کار هیچ اسیبی برنامه های نصبی شما نمی رسه . در قسمت انتخاب حالت نصب شما update را انتخاب کنید تا ویندوزتون ریپیر بشه .

Black Tiger80
02-02-2008, 17:46
سلام دوستان

موارد نرم افزاري رو اكثرا دوستان گفتند.

يكي از مواردي كه خيلي شايع هست اينه كه گاهي اوقات فيش اسپيكر كامل در خروجي كارت صدا قرار نميگيره يا درست تا آخر نميره و يا در بعضي موارد بايك كمي فيش رو بيرون كشيد تا اتصالات درست برقرار بشه.

همونطور كه گفتم گاهي اوقات توجه نميشه و فيش تا آخر جا نميخوزه و يا اينكه اگر فيش را تا آخر جا بزنيد اتصالات درست برقرار نميشه(عليرغم اينكه اندازه ها همه استاندارد هستند) و صدا ضعيف ميشه.

اين مورد كوچك رو هم چك كنيد بد نيست.

Mr.Lover
03-02-2008, 12:45
سلام دوست عزیز

راستش این مشکل بعضی وقتها برای دوستان پیش میاد و من دلیلش را هنوز متوجه نشدم .
در بعضی مواقع با روشهای بالا مشکل حل می شه . برنامه های پخش کننده صدا را از روی سیستم به طور کامل پاک کنید و با خود مدیا پلیر گوش کنید . یکبار هم خود مدیا پلیر را از قسمت کامپونتهای ویندوز پاک کنید و دوباره نصب کنید .
حتی اگه شده مدیاپلیر ورژن 11 را نصب کنید .
اینجا را هم یه امتحان بکن یکبار هم روی بلندگوی کنار ساعت کلیک کنید و ببینید از اونجا صدا کم نشده باشه

در بعضی مواقع واقعا چاره ای جز نصب مجدد ویندوز نیست . شما یکبار ویندوز خودتون را ریپیر کنید . شاید این مشکل از اختلالات سیستم عامل باشه . با این کار هیچ اسیبی برنامه های نصبی شما نمی رسه . در قسمت انتخاب حالت نصب شما update را انتخاب کنید تا ویندوزتون ریپیر بشه .
سلام
دوست عزیز ممنون بابت راهنمایی. اما ...
موارد بالا رو امتحان کردم البته به غیر از مورد آخر .
اما هنوز مشکل بر طرف نشده!
این نکته رو باید اضافه کنم که من با تمام صداهای سیستم این مشکل رو دارم.حتی صدای همراه با نمایش Error و یا غیره و در کل با تمام مواردی که باید صدا به گوش برسه!
یک سئوال در مورد ریپیر کردن ویندوز دارم:
آیا با انجام این کار آپدیت های ویندوز از بین می رود یا خیر؟
چون من از دیال آپ استفاده می کنم و خیلی سخته که دوباره این همه آپدیت رو از سایت مایکروسافت دانلود کنم.
باز هم از راهنمایی شما سپاس گزارم.
:40:

سلام دوستان

موارد نرم افزاري رو اكثرا دوستان گفتند.

يكي از مواردي كه خيلي شايع هست اينه كه گاهي اوقات فيش اسپيكر كامل در خروجي كارت صدا قرار نميگيره يا درست تا آخر نميره و يا در بعضي موارد بايك كمي فيش رو بيرون كشيد تا اتصالات درست برقرار بشه.

همونطور كه گفتم گاهي اوقات توجه نميشه و فيش تا آخر جا نميخوزه و يا اينكه اگر فيش را تا آخر جا بزنيد اتصالات درست برقرار نميشه(عليرغم اينكه اندازه ها همه استاندارد هستند) و صدا ضعيف ميشه.

اين مورد كوچك رو هم چك كنيد بد نيست.

سلام
دوست عزیز از شما هم خیلی سپاس گزارم که کمک کردید.
اما با این مواردی که فرمودید مشکل بر طرف نشد!

mahdi7610
03-02-2008, 13:18
سلام
دوست عزیز ممنون بابت راهنمایی. اما ...
موارد بالا رو امتحان کردم البته به غیر از مورد آخر .
اما هنوز مشکل بر طرف نشده!
این نکته رو باید اضافه کنم که من با تمام صداهای سیستم این مشکل رو دارم.حتی صدای همراه با نمایش Error و یا غیره و در کل با تمام مواردی که باید صدا به گوش برسه!
یک سئوال در مورد ریپیر کردن ویندوز دارم:
آیا با انجام این کار آپدیت های ویندوز از بین می رود یا خیر؟
چون من از دیال آپ استفاده می کنم و خیلی سخته که دوباره این همه آپدیت رو از سایت مایکروسافت دانلود کنم.
باز هم از راهنمایی شما سپاس گزارم.
:40:

سلام
دوست عزیز از شما هم خیلی سپاس گزارم که کمک کردید.
اما با این مواردی که فرمودید مشکل بر طرف نشد!
سلام
با ریپیر کردن هیچ کدام از برنامه های ویندوز پاک نمی شن . اپدیت ها هم بعید می دونم پاک بشن . فقط قسمتهایی از سیستم عامل که از بین رفته دوباره باز سازی می شن .
برای اپدیت ها زیاد مطمئن نیستم ولی بعید می دونم پاک بشن . چون اونها هم مثل برنامه ها روی ویندوز نصب شدن . پس قاعدتا نباید پاک بشن .

موفق باشید .

Angel Of Darkness
03-02-2008, 13:41
مشکل اتصال بدنه رو چک کردین ؟

Mr.Lover
04-02-2008, 14:05
مشکل اتصال بدنه رو چک کردین ؟

سلام
دوست عزیز درست منظور شما رو متوجه نمی شم!
چه کار باید انجام بدم؟

Mr.Lover
04-02-2008, 14:09
سلام
با ریپیر کردن هیچ کدام از برنامه های ویندوز پاک نمی شن . اپدیت ها هم بعید می دونم پاک بشن . فقط قسمتهایی از سیستم عامل که از بین رفته دوباره باز سازی می شن .
برای اپدیت ها زیاد مطمئن نیستم ولی بعید می دونم پاک بشن . چون اونها هم مثل برنامه ها روی ویندوز نصب شدن . پس قاعدتا نباید پاک بشن .

موفق باشید .

سلام
دوست عزیز این کار رو امتحان کردم وقتی که سیستم را با سی دی ویندوز بوت کردم در ابتدا مراحل کلید R برای ریپیر کردن زدم اما فقط وارد محیطی مانند داس شدم و سیستم منتظر فرمان بود.
در این قسمت باید چه کار کنم؟
ممنون

Angel Of Darkness
04-02-2008, 23:51
منظورم اتصال لحیمهای پشت سوکت صدا و بدنه کیس یا خاک آلود و کثیف شدن پشت سوکتهای صدا هست

mahdi7610
05-02-2008, 09:49
سلام
دوست عزیز این کار رو امتحان کردم وقتی که سیستم را با سی دی ویندوز بوت کردم در ابتدا مراحل کلید R برای ریپیر کردن زدم اما فقط وارد محیطی مانند داس شدم و سیستم منتظر فرمان بود.
در این قسمت باید چه کار کنم؟
ممنون
سلام دوست عزیز
دوست عزیز برای ریپیر کردن باید از داخل خود ویندوز این کار را بکنی .
محیطی که شما وارد اون شدید ریکاوری کنسول هستش .
بهتره ابتدا وارد ویندوز بشید و بعد سی دی را داخل سی دی رام بزارید تا سی دی به صورت اتوران بالا بیاد بعد از این کار روی گزینه install windows xp کلیک کنید در صفحه بعد که همون صفحه 37 دقیقه ای نصب ویندوز هست یه پنجره باز می شه که در بالای اون یه گزینه است به اسم installation type که شما از اونجا گزینه
upgrade ( recommanded را انتخاب کنید و next بزنید .
هر چند شاید مشکل حل بشه . قطعی نیست .
ولی خوب به جای اینکه بشینید تا این 37 دقیقه تموم بشه بهتره یه دفعه ویندوز را عوض کنید . این طوری مطمئن
می شید که درست می شه .

winxp
05-02-2008, 23:46
سلام عزیزان

این مشکل میتونه سر ویروس باشه
تازگیها ویروسهایی اومدن که غیر قابل شناسایی هستن

اگه یک بار کل اطلاعاته هارد رو fdisk کنین مشکل حل میشه

Mr.Lover
22-02-2008, 17:57
سلام دوست عزیز
دوست عزیز برای ریپیر کردن باید از داخل خود ویندوز این کار را بکنی .
محیطی که شما وارد اون شدید ریکاوری کنسول هستش .
بهتره ابتدا وارد ویندوز بشید و بعد سی دی را داخل سی دی رام بزارید تا سی دی به صورت اتوران بالا بیاد بعد از این کار روی گزینه install windows xp کلیک کنید در صفحه بعد که همون صفحه 37 دقیقه ای نصب ویندوز هست یه پنجره باز می شه که در بالای اون یه گزینه است به اسم installation type که شما از اونجا گزینه
upgrade ( recommanded را انتخاب کنید و next بزنید .
هر چند شاید مشکل حل بشه . قطعی نیست .
ولی خوب به جای اینکه بشینید تا این 37 دقیقه تموم بشه بهتره یه دفعه ویندوز را عوض کنید . این طوری مطمئن
می شید که درست می شه .

سلام
دوست عزیز مراحل بالا رو انجام دادم.
اول ریپیر کردم ولی مشکل حل نــشد!
برای بار دوم تصمیم گرفتم مجدداً وینـدوز نصب کنم ولی باز هم مشکل حل نشد.
الآن سیستم یک صدای بسیار ضعیف داره و متوجه شدم اسپیکر سمت چپ نویز داره و صدا خش خش می کنه.
حتی در هدفون هم امتحان کردم به همین صورت بود.
با این اوضاع و احوال که تقریباً تمام راه های نرم افزاری رو امتحان کردم به نظر شما امکان داره مشکل "سخت افزاری" باشه؟!
برای امتحان سیستم از این بابت (سخت افزاری) چه کار کنم؟

ممنون

mahdi7610
22-02-2008, 18:09
سلام
دوست عزیز مراحل بالا رو انجام دادم.
اول ریپیر کردم ولی مشکل حل نــشد!
برای بار دوم تصمیم گرفتم مجدداً وینـدوز نصب کنم ولی باز هم مشکل حل نشد.
الآن سیستم یک صدای بسیار ضعیف داره و متوجه شدم اسپیکر سمت چپ نویز داره و صدا خش خش می کنه.
حتی در هدفون هم امتحان کردم به همین صورت بود.
با این اوضاع و احوال که تقریباً تمام راه های نرم افزاری رو امتحان کردم به نظر شما امکان داره مشکل "سخت افزاری" باشه؟!
برای امتحان سیستم از این بابت (سخت افزاری) چه کار کنم؟

ممنون
پس دوست عزیز مشکل شما نرم افزاری نیست .
و می تونه یکی از دلایل زیر باشه .
یکی این که فیش بلندگو ی شما مشکل داشته باشه .
یا انکه پاور شما در برابر امواج مشکل داره ( فکر می کنم به این قابلیت میگن که پاور شما ایزوله نیست ) که این احتمالش بیشتر هستش . به خصوص مادربودرهای گیگا که نیاز به یک پاور خوب دارند .

گاهی اوقات هم با جابه جا کردن محل کامپیوتر این مشکل حل می شه . به دلیل فرکانسهایی که در سیسم کشی های برق وجود داره .

و یکی از دلایل دیگه که خیلی امکانش وجود داره از کیس شما باشه یعنی کیس شما مرغوب نیست .