PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مهندسی اینترنت

m1r@
06-12-2007, 20:54
سلام

دوره ای تحت عنوان مهندسی اینترنت وجود داره؟ یعنی یه دوره ای که واسه کسایی باشه که با اینترنت زیاد کار میکنن ولی رشته اصلیشون چیز دیگه ست. مثل مدیرا یا دانشجوهای رشته های مختلف؟ اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.

kavehtala
07-12-2007, 16:21
دقیقا مطمئن نیستم و منبع را به یاد ندارم ولی احتمالا این رشته در ارتباط با پیاده سازی و اجرای انواع سرویس(Service) ها
و نیز پروتکل(Protocol) های فعلی و یا ایجاد انواع جدید و کاربردی به تناسب کاربرد بر روی شبکه جهانی(Internet)است که
الگوریتم(Algoritm) و پیکربندی(Config) مسیریاب(Router) های اصلی و مهم را هم در بر دارد.

mamad_tk_pk
07-12-2007, 22:28
سلام
حداقل در ايران همچين دوره اي براي مهندسي اينترنت وجود نداره .
ولي كلا آموزشه اينترنت صرفا در كلاسهاي Icdl آموزش داده ميشه
اما اينترنت همچين بحثه پيچيده اي نيست كه بخواهيد براي اون به كلاس بريد . اينترنت رو به نظره من با يك كتابه ساده و تجربه از همه چيز بهتر ميشه آموزش ديد.
ولي اگر مي خواهيد كلاس بريد من مجتمع فني رو براي اين دوره بهتون پيشنهاد مي كنم
كه 2 نوع Icdl داريم كه آموزشه اينترنت فكر ميكنم تو نوعه اول باشه يعني Icdl 1

hojjatkarimian
12-12-2007, 20:58
بحث مهندسي اينترنت 6 واحد درس توي درس هاي كارشناسي كامپيوتر هست و اصلا هيچ ربطي به كار كردن با اينترنت نداره و به چگونگي ايجاد شبكه هاي مخلف جهاني ( world wide network ) يا WAN مثل اينترنت مي پردازه.
حالا كدوم رو مي خواي بدوني كار كردن با اينترنت يا همين چيزايي كه گفتم

mamad_tk_pk
13-12-2007, 15:48
خدايي نكرده منظورت كه Mcse نيست
اگرچيز ديگري هست حتما توضيح بده . به شدت منتظره ديدنه پاسختم.

mamad_tk_pk
14-12-2007, 15:51
MCSE مخفف كلمه ي :‌Microsoft Certified Systems Engineer (MCSE) Certification
هستش و در كل درباره ي شبكه هاي كامپيوتري هستش . و درباره ي اين كه چه اتفاقي ميفته كه پديده اي به عنوان اينترنت به وجود مياد هم توضيح ميده و صرفا درباره ي اينترنت نيست .

m1r@
16-12-2007, 14:08
خدايي نكرده منظورت كه Mcse نيست
اگرچيز ديگري هست حتما توضيح بده . به شدت منتظره ديدنه پاسختم.

منظورم MCSE نیست. خودمم نمیخوام این دوره رو شرکت کنم. فرض کنید میخواین واسه مدیرای ارشد یه سازمان دوره آموزشی کار با اینترنت برگزار کنید. چیزایی که لازمه بدونن چیاست؟ میخوام سیلابسهاس یه همچین دوره ای رو آماده کنم, گفتم از اینجا هم کمک بگیرم. یه نمونش تکنیکهای سرچ کردن برای رسیدن به مطلب مورد نظر و .....

mamad_tk_pk
16-12-2007, 20:48
عزيزم منظورم شما نبوديد . من به ازاي پاسخ آقاي كاوه اين پاسخ رو دادم .
در ضمن هر وقت در شرايط آموزش دادن به مدير ها قرار بگيرم حتما كاهاي زير رو انجام ميدم :
1 . ابتدا با دقت تمام بحث هاي آموزشي اينترنت رو طبقه بندي ميكنم (‌كه كار بسيار سخت و وقت گيري هستش)
2 . بعد يك فايل بسيار واضح با برنامه ي پاورپوينت درست مي كنم.
3 . آموزش دادن آدم هايي كه سن اشان از 30 رد ميشه خيلي سخت تر از يك بچه ي 15 ساله هستش . پس بايد بسيار دقيق و كامل باشه به خصوص شما كه با يك عده آدم كه با اين سطحه تحصيلات هستند سر و كار داريد .
اين تحصيلات باعث ميشه كه هر چيزي رو به سادگي نپذيرند . شايد هم خيلي سوال هايي بپرسند كه شما بلد نباشيد .
من خودم تجربه ي اين كار رو دارم (آموزش Isa به مديران شركت . . . )
با اينكه آگاهي كامل به اين برنامه دارم ولي بعد از اتمام كار واقعا احساس خستگي ميكردم . از سوالات بسيار زياد اين افراد. نه اينكه سوالاتشون سخت بود و من كم آوردم نه مشكل اينجا بو كه انقدر سوالاتشون ساده و اعصاب خرد كن بود كه باعث خستگي من شدن .
از تدريس من هم نمي شه ايراد گرفت چون چند بار هم اين برنامه رو چند جا تدريس كردم و همه هم خيلي راضي بودن ولي اون يكي از بدترين تجربه هاي من بود

m1r@
18-12-2007, 09:46
تا اینجاش از راهنماییتون ممنون, حالا در مورد بند 1 شما چه بحثهایی رو پیشنهاد میکنید؟ منظورم سرفصلهاست.

mamad_tk_pk
18-12-2007, 13:53
در قدم اول بايد يك مقدار از اينترنت توضيح بدي .كه مثلا چي هستش و اينا كه با سرچ تو اينترنت مي توني مطالب زيادي پيدا كني
بعد بهتره كه يك كتاب آموزش اينترنت رو بخري .
كه من كتاب Icdl 1 مجتمع فني رو بهت پيشنهاد مي كنم .
اين كتاب هم كتاب كاملي نيست به نظر من .
ولي سرچ در اينترنت در بين سايت هاي معتبر لاتين مكمل بسيار خوبي است

m1r@
18-12-2007, 23:29
آقا ممنون. من یه سرچی بزنم اگه چیزی گیرم نیومد باز میام واسه راهنمایی بیشتر.

mamad_tk_pk
19-12-2007, 12:41
باشه عزيز .

m1r@
20-12-2007, 19:52
سلام

I-Net+ رو در موردش یه کم تحقیق کردم. فکر کنم واسه کسایی که رشتشون متفاوته بدرد نخوره. یعنی زیادی سنگینه واسشون!

mamad_tk_pk
20-12-2007, 23:40
سلام
ديگه خيلي تخصصيه
اون بيچاره ها فقط مي خوان كار با اينترنت رو ياد بگيرن .