PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد فرمت نشدن فلش مموری

amirara
05-12-2007, 16:49
سلام دوستان من فلش مموری kinqsto 4gb دارم از دیروز وقتی به کامپیوتر وصل میکنم خطا میدهد که باید فرمت شود وقتی هم که فرمت میکنم در پایان فرمت خطا میگیرد که ویندوز قادر به ادامه فرمت نمیباشد لطفا کمک کنید:41:

MB_Danger
05-12-2007, 17:55
سلام دوست من
1 . در کادر محاوره ای Run عبارت زیر را تایپ کنید و از روی کیبرد کلید Enter را فشار دهید تا Disk Format Utility اجرا شود .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شما به جای Z نام درایو Flash Memory تان وارد نمایید .
2 . مجددا از روی کیبرد کلید Enter را فشار دهید .
3 . صبر کنید تا عبارت زیر ظاهر شود ...

4 . از شما می خواهد که برچسبی را برای درایو Flash Memory تان انتخاب نمایید .
5 . این برچسب نباید بیشتر از 11 کاراکتر باشد .
6 . در صورتی که نمی خواهید درایو Flash Memory تان برچسبی داشته باشد از روی کیبرد کلید Enter را فشار دهید .
موفق باشید .

amirara
05-12-2007, 19:42
سلام
دوست عزیز همه کارهائی راکه گفته بودید انجام دادم بعد از وارد کردن عبارت وقتی اینتر رامیزنم درکارمیاد که درایو جدیدرا وارد کنید و اینتر بزنید وقتی اینتر میزنم کل صفحه مشکی میرود ودیگرهیچ

hoax3r
05-12-2007, 19:56
با سلام

فرمانی که دوستمون دادن رو مستقیم داخل command prompt وارد کنید.

شاد باشید

amirara
05-12-2007, 20:47
دوست عزیز بازهم نشد

MB_Danger
05-12-2007, 21:26
سلام
دوست عزیز همه کارهائی راکه گفته بودید انجام دادم بعد از وارد کردن عبارت وقتی اینتر رامیزنم درکارمیاد که درایو جدیدرا وارد کنید و اینتر بزنید وقتی اینتر میزنم کل صفحه مشکی میرود ودیگرهیچ
سلام دوست من

1 . Flash Memory تان را به USB متصل کنید و سیستم را Restart نمایید .
2 . صبر کنید تا ویندوز Load شود .
3 . در کادر محاوره ای Run عبارت زیر را تایپ کنید و از روی کیبرد کلید Enter را فشار دهید تا Check Disk Utility اجرا شود .

4 . پس از اینکه برنامه ی Check Disk Utility کارش را انجام داد و بسته شد مجددا درایو Flash Memory تان را با همان روش فوق Format کنید .

اگر مشکل حل نشد روش زیر را دنبال کنید :

1 . Flash Memory تان را به USB متصل کنید و سیستم را Restart نمایید .
2 . اگر چند USB Port دارید توصیه می شود که Flash Memory تان را به Port دیگری متصل کنید .
3 . صبر کنید تا ویندوز Load شود .
4 . در کادر محاوره ای Run عبارت diskmgmt.msc را تایپ کنید و از روی کیبرد کلید Enter را فشار دهید تا Disk Management اجرا شود .
5 . روی درایو Flash Memory تان راست کلیک کنید و از منوی ظاهر شده روی گزینه ی Format کلیک نمایید تا پیغامی ظاهر شود .
6 . شستی Yes را فشار دهید تا کادر جدیدی ظاهر شود .
7 . در قسمت Volume label برچسب مورد نظرتان را تایپ کنید .
8 . در قسمت File system گزینه ی FAT32 را انتخاب نمایید .
9 . شستی OK را فشار دهید تا پیغامی ظاهر شود .
10 . روی Yes کلیک کنید تا عملیات Format آغاز شود .

اگر باز هم مشکل حل نشد از برنامه ی زیر استفاده کنید .

موفق باشید .

winxp
06-12-2007, 18:26
سلام به همگی

دوست عزیزی که این مشکل رو داشتی حتما نتیجه رو بگو

کاش چند روز زود تر این راه گفته میشد

موفق باشین

amirara
07-12-2007, 01:14
باسلام
باتشکر بسیارفراوان از مدیر محترم انجمنMB_Dnger باکمک های شما دوست عزیز وراهنمائی بسیارموثر توانستم مشکل خودرا حل نمایم متشکرم

amirara
07-12-2007, 21:43
باسلام
دوست عزیز باهمکاری شما مشکل رفع شده اما دوباره فلش مموری همان حالت شد شما فکر میکنید مشکل چیست

MB_Danger
07-12-2007, 22:53
باسلام
دوست عزیز باهمکاری شما مشکل رفع شده اما دوباره فلش مموری همان حالت شد شما فکر میکنید مشکل چیست
سلام دوست من
احتمالا مشکلش فیزیکیه نه منطقی !
به یکی از تعمیرگاه های تخصصی Flash Memory مراجعه نمایید .
موفق باشید .

sepehrz
28-08-2008, 23:29
سلام منهم مشکل این دوست عزیز رو دارم و تمام راههایی را که گفتید امتحان کردم اما به نتیجه نرسیدم ، لطفً راهنمایی کنید . متشکرم

raha0272
29-08-2008, 00:33
دوست عزیز اگر فلش شما توسط سیستم عامل شناسایی شده ولی فرمت نمی شود سیستمتان ویروسی شده
از سایت تبیان قسمت دانلود نرم افزار ntfsfordosرا پیدا کنید و دریافت نمایید به کمک این برنامه فلش را فرمت کنید وسیستم خود را حتما با یک آنتی ویروس خوب پاکسازی کنید

Ghaioom
29-08-2008, 06:24
سلام اگر تو کامپیوتر خودت نمیتونی فرمت کنی در یه کامپیوتر دیگه امتحان کن.

zidane
29-08-2008, 09:32
این نرم افزار مجموعه کامل تست و پاکسازی فلش مموری هستش
تا حالا قابلیت full eraseش خیلی به درد من خورده
حجمشم یکو خورده ایه ارزش امتحان کردنو داره

dragon55
03-12-2008, 23:30
سلام دوست من

1 . flash memory تان را به usb متصل کنید و سیستم را restart نمایید .
2 . صبر کنید تا ویندوز load شود .
3 . در کادر محاوره ای run عبارت زیر را تایپ کنید و از روی کیبرد کلید enter را فشار دهید تا check disk utility اجرا شود .

4 . پس از اینکه برنامه ی check disk utility کارش را انجام داد و بسته شد مجددا درایو flash memory تان را با همان روش فوق format کنید .

اگر مشکل حل نشد روش زیر را دنبال کنید :

1 . flash memory تان را به usb متصل کنید و سیستم را restart نمایید .
2 . اگر چند usb port دارید توصیه می شود که flash memory تان را به port دیگری متصل کنید .
3 . صبر کنید تا ویندوز load شود .
4 . در کادر محاوره ای run عبارت diskmgmt.msc را تایپ کنید و از روی کیبرد کلید enter را فشار دهید تا disk management اجرا شود .
5 . روی درایو flash memory تان راست کلیک کنید و از منوی ظاهر شده روی گزینه ی format کلیک نمایید تا پیغامی ظاهر شود .
6 . شستی yes را فشار دهید تا کادر جدیدی ظاهر شود .
7 . در قسمت volume label برچسب مورد نظرتان را تایپ کنید .
8 . در قسمت file system گزینه ی fat32 را انتخاب نمایید .
9 . شستی ok را فشار دهید تا پیغامی ظاهر شود .
10 . روی yes کلیک کنید تا عملیات format آغاز شود .

اگر باز هم مشکل حل نشد از برنامه ی زیر استفاده کنید .

موفق باشید .

ممنون دوست عزيز از راهنمايي هاي شما .

من هم مموري pqi 4 گيگ داشتم كه مدتي بود اين مشكل براش پيش اومده بود كه مي خواستم يكي ديگه بگيرم
ولي حالا با كمك شما مشكل حل شد

با تشكر

danijon_2006
08-02-2009, 20:41
دوستان مال من با هیچکدوم از این راه ها حل نشد

گشتاپو
02-03-2009, 12:58
من هم همين مشكل را دارم و با هيچكدام از اين راهها حل نشد.
فلش مموري شناخته ميشه.حتي درايوش هم مياد. ولي وقتي روش كليك مي كني چيزي باز نميكنه. فرمت هم كه نميشه. ويندوز هم تازه نصب كردم.آنتي ويروسم آپديته. خواهشا درست راهنمايي كنيد.

[ali]
28-04-2009, 21:59
من هم همين مشكل را دارم و با هيچكدام از اين راهها حل نشد.
فلش مموري شناخته ميشه.حتي درايوش هم مياد. ولي وقتي روش كليك مي كني چيزي باز نميكنه. فرمت هم كه نميشه. ويندوز هم تازه نصب كردم.آنتي ويروسم آپديته. خواهشا درست راهنمايي كنيد.

از طريق لينوكس فرمت را انجام بديد نه ويندوز!

yasser6431
19-07-2009, 15:45
سلام
من م یک فلش trancend 2G دارم حالا میتونم فایلها رو از داخلش بخونم و حتی میتونم فایلها داخل فلش رو کپی کنم اما نمی تونم چیزی رو داخلش نه بنویسم و کپی کنم نه فرمت میشه و وقتی می خوام این کار رو انجام بدم میگه The disk is write protect

چطور میتونم این مشکل رو حل کنم.

Ghaioom
20-07-2009, 06:48
سلام
من م یک فلش trancend 2G دارم حالا میتونم فایلها رو از داخلش بخونم و حتی میتونم فایلها داخل فلش رو کپی کنم اما نمی تونم چیزی رو داخلش نه بنویسم و کپی کنم نه فرمت میشه و وقتی می خوام این کار رو انجام بدم میگه The disk is write protect

چطور میتونم این مشکل رو حل کنم.
سلام
به آدرس زیر سر بزن.

moderntalk
14-08-2009, 20:10
من یک فلش pqi 16gb گرفتم مدل u339 حدود یه روز روش می تونستم چیزی بریزم ولی روز دوم وقتی حجمش به حدود 11 گیگ رسید دیگه فلش باز نشد. ارور می داد می گفت :
can not creat or replace foreign new.the request could not be preformed because of an I/o device error"
بردم مغازه ای که ازش خریده بودم یکی دیگه بگیرم فلش رو که امتحان کرد با لپتاپش درست بود (البته لپتاپش ویندوز ویستا داشت و من ویندوز xp ) گفت فلشت سالمه!!!
هر وقت به کامپیوتر وصلش میکنم چراقش روشن میشه و کامپیوترم هم اون رو میشناسه ولی وقتی می خوام بازش کنم حدود 10 -20 ثانیه طول میکشه و این ارور رو میده.وقتی هم می خوام از propertied حجمش رو نگاه کنم حجم مصرفیش و کلش رو زده صفر!!!
لطفا دوستان کمک کنند.
با تشکر

foxyfox
25-09-2009, 02:50
من یه فلش 4 گیگ ocz دارم ولی هر کار میکنم باز نمیشه و پیغام please insert a disk into drive میده.چطوری بازش کنم؟؟؟؟؟:41:

silver66
27-11-2009, 21:53
ایول مشکل من حل شد.

غضنفر مدل 88
29-11-2009, 08:51
سلام دوستان من فلش مموری kinqsto 4gb دارم از دیروز وقتی به کامپیوتر وصل میکنم خطا میدهد که باید فرمت شود وقتی هم که فرمت میکنم در پایان فرمت خطا میگیرد که ویندوز قادر به ادامه فرمت نمیباشد لطفا کمک کنید:41:
همه ی این کارها رو انجام دادی ولی بگم دلیل اشکالل در فرمتچی بود
اولا این که فلش رو بد جور میزنی به کیس وثانیا فلش منم ایجور شده بود ودلیلش این بود که ویروسی بود
وثالثا این بچه ها میگفتن تایپ کن دلیلش همین بو چون وقتی ویروسی است با کیبورد بری ویروس کمتر میتونه جلوتو بگیره

siavashjam
17-12-2009, 22:07
سلام

من همه راهها رفتم ولي باز خطاي Devise media is write_protected را ميده لطفا راهنمايي كنيد

aaf1366
20-12-2009, 09:13
خیلی عالی بود

hooman1371
04-01-2010, 16:27
سلام من یه فلش مموری 32 گیگ دارم امروز که زدم به کامپیوترم یهو یه اختاری اومد که فلش مموری باید فرمت شه من هم فرمت رو زدم ولی فرمت نمی شد هر کاری کردم فرمت نشد اخطاره این بود windows was unable to complete the format خواهشمندم کمکم کنید به فلش مموریم شدیدا احتیاج دارم در ضمن تمام کارهایی که تو این تاپیک گفته شده بود انجام دادم ولی به جایی نرسیدم منتظر کمکتون هستم .

siavash_m689
26-01-2010, 22:00
سلام من یه فلش مموری 32 گیگ دارم امروز که زدم به کامپیوترم یهو یه اختاری اومد که فلش مموری باید فرمت شه من هم فرمت رو زدم ولی فرمت نمی شد هر کاری کردم فرمت نشد اخطاره این بود windows was unable to complete the format خواهشمندم کمکم کنید به فلش مموریم شدیدا احتیاج دارم در ضمن تمام کارهایی که تو این تاپیک گفته شده بود انجام دادم ولی به جایی نرسیدم منتظر کمکتون هستم .

منم دقیقا همین مشکل رو دارم برای منم همین خطا رو میده و تمام روش هایی که گفته بودید رو امتحان کردم

siavash_m689
26-01-2010, 22:05

اقا برای من همین حالا درست شد! اما با ویندوز 7! دقیقا همین خطایی که برای شما میداد رو برای من میداد وصل کردم به لپتاپ و راحت فرمت شد تو دو ثانیه!:46: :8:

skhan
03-02-2010, 13:30
دمتون گرم فلش من درست شد:31:

SAEEDCCTV
05-02-2010, 21:03
سلام
من یه دونه فلش 16 گیگ سونی دارم نی تونم فرمتش کنم . همه کارهاییه گفته بودید کردم ولی نشد .
من رو راهنمایی کنید .
ممنون

Heidari1388
11-02-2010, 21:50
سلام دوستان
معمولا این نوع مشکلات برای این هست که هنگام اتصال فلش به کامپیوتر برق اضافی به فلش وارد شده و باعث خراب شدن فلش می شود که در اکثر مواقع با فرمت کردن مشکل برطرف میشود و در بعضی مواقع باعث سوختن فلش میشود
احتمالا بخاطر بهم ریختن جدول فت فلش هست
برای پیشگیری از این مشکل یک سیم ارت به کامپیوترتان وصل کنید تا دیگر همچین مشکلی نخورید

FX
01-04-2010, 17:32
از برنامه زیر هم می تونی استفاده کنی به هر حال که مشکلت حل شد

hamed2004_70
01-04-2010, 20:15
من هر دفه این جوری میشه با ----- فلش رو فرمت می کنم! خیلی راحت! D:
(البته اگر مشکل سخت افزاری نباشه)

جاسم کدخدایی بنت
03-04-2010, 11:51
اگر از طریق safe mode برین وبعد تو داس format drive:path
درقسمت drive:fath مبدا فلش مثلا درایو E
lمینویسید Format E آخرش دونقطه : میزارین

اگه موفق نشدید
ازطریق برنامه هایی که دوستان گفتن تو safe modeآزمایش کنید چو تو سیف مد امنیتش بیشتره

اگه بازم موفق نشدید دیگه زحمت نشکید مطمئن باشد مشکل از فلشتون ببرین تعمیراتی

kingkurd
23-05-2010, 07:50
سلام
من فلشم kingmax 8 gig هستش که چند وقت پیش برنامه usb security رو رو اون نصب کردم بعد خواستم پاکش کنم که پاک نشد و نهایتا با هزار و یک مشکل البته با کمکهای p30world فرمتش کردم اما حالا هر وقت به سیستم وصلش میکنم میگه فرمتش کن و اما فرمت نمیکنه یعنی میگه ویندوز قادر به فرمت کردن نیست.درایو رو برام میاره وقتی وصلش میکنم اما حجم رو صفر نشون میده.....چکار کنم

kingkurd
24-05-2010, 15:15
سلام
من یه دونه فلش 16 گیگ سونی دارم نی تونم فرمتش کنم . همه کارهاییه گفته بودید کردم ولی نشد .
من رو راهنمایی کنید .
ممنون

دوست عزیز فلش منم اینطوری بود اما تونستم با غیر فعال کردن write protect ویندوز فرمتش کنم هرچند الان در گیر یه مشکل دیگه بعد از اون فرمت شدم اما شاید این مشکل من برای شما یش نیاد.پس شما برید تو ریجستری و write protect رو غیر فعال کنید و بعد فرمت کنید.:20:

hanieh_2003
09-06-2010, 11:03
سلام فلشم دچار ویروس شده و اصلا فرمت نمیشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

sazizi2002
26-07-2010, 12:27
فلش من مشکل I/O device error میدهد ولی من هیچ لینکی برای رفع اشکال نمیبینم.

hesamamokk
05-09-2010, 21:26
Flash Memory ویروس دارد نه پاک میشه نه فرمت <nod32>آپدیت هم است

kms69
04-10-2010, 00:48
با یک reciver فلشتون رو فرمت کنید احتمالا مشکلتون حل بشه .