PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك!!دماي Cpu من 99 درجه هست!

kasra_k
03-12-2007, 18:27
سلام به همه!
تازه گي ها مي بينم كه دماي Cpu هميشه روي 99 درجه هست.كامپيوترم هم هي هنگ مي كنه!
كلا هاردم رو فرمت كردم كفتم شايد اشكالي هست باز هم درست نشد الان هم كه مي خوام لينوكس يا ويندوز رو بريزم وسط هاي نصب هنگ مي كنه!
مي خوام بدونم اشكال از چي هست؟شايد عمر مادر بردم تموم شده!
واگذار مي كنم به شما!مرسي:10:

musa
03-12-2007, 18:33
با سلام
مشخصات كامل سيستم بخصوص Cpu رو بنويس ؟
ببين فن Cpu درست كار ميكنه و به درستي روي مين و CPU قرار گرفته ؟
دور فن حداكثر تا چند ميرسه ؟

davsep
04-12-2007, 09:51
اولین قدم: هیت سینک Cpu رو باز کن و لایه هدایت گرمایی رو چک کن. اگر از نوع خمیر سیلیکون باشه باید مقدار اون کافی و با پوشش مناسب روی سطح گرمایی باشه. خود هیت سینک هم خیلی پر گرد و خاک نباشه. بعدش فن رو چک کن که باید با دور حدود 4000 تا 5000rpm بگرده و پروانه فن هم هیچگونه لقی با محور فن نداشته باشه.
در غیر این صورت احتمال خرابی Cpu یا مین بورد و یا پاور هست. به ویندوز یا هارد ربطی نداره.

Mahdi_Moosavi
04-12-2007, 11:10
با سلام
مشخصات كامل سيستم بخصوص Cpu رو بنويس ؟
ببين فن Cpu درست كار ميكنه و به درستي روي مين و CPU قرار گرفته ؟
دور فن حداكثر تا چند ميرسه ؟

:blink:

اولین قدم: هیت سینک Cpu رو باز کن و لایه هدایت گرمایی رو چک کن. اگر از نوع خمیر سیلیکون باشه باید مقدار اون کافی و با پوشش مناسب روی سطح گرمایی باشه. خود هیت سینک هم خیلی پر گرد و خاک نباشه. بعدش فن رو چک کن که باید با دور حدود 4000 تا 5000rpm بگرده و پروانه فن هم هیچگونه لقی با محور فن نداشته باشه.
در غیر این صورت احتمال خرابی Cpu یا مین بورد و یا پاور هست. به ویندوز یا هارد ربطی نداره.

ای بابا !! شما چرا اینقدر مسئله رو پیچیده میکنید ؟؟!!:41:

با این دما تابلو هستش که فن cpu اصلآ کار نمیکنه !!

davsep
04-12-2007, 15:36

مهدی جان
درسته که احتمال زیاد از کار نکردن یا درست کار نکردن فنه، با اینحال برای اینکه پست ها پراکنده نشه و کاربرای دیگه وقتشون گرفته نشه، باید تمام احتمالات دیگه رو هم کنار احتمال اصلی توی همون پست یکجا ذکر کرد.
در ضمن مواردی که رو ذکر کردم همه محتمله و معلومم نیست که صد در صد از فن باشه!!

kasra_k
05-12-2007, 05:59
مرسي از راهنمايي همتون!دماي CPU من 99 درجه هست!
رفتم توي تنظيمات بايوس ديدم گردش فن 2860 rpm هست.آيا معموليه يا نه؟در ضمت هيت سينك هم تميز كردم.ولي بازم هنگ مي كنه!فنم هم دو سه بار در آوردم جا زدم ولي مشكل باز ادامه داره!
مشكل از فنه؟اگر عوض كنم مشكلم حل ميشه؟
CPU Celeron 2.40 Intel دارم!

ebruu
05-12-2007, 09:25
سیستم من هم همینطوری شده بود مشکل از فن است شما یه دونه فن ارجینال اینتل بخر 7 ,8 تومان بیشتر نیست اونوقت دما از 40 درجه بیشتر نمیشه

davsep
05-12-2007, 09:58
رفتم توي تنظيمات بايوس ديدم گردش فن 2860 rpm هست.آيا معموليه يا نه؟در ضمت هيت سينك هم تميز كردم.ولي بازم هنگ مي كنه!فنم هم دو سه بار در آوردم جا زدم ولي مشكل باز ادامه داره!
خمیر ارتباط گرمایی رو چک کردی؟ در چه وضعیتی بود؟
نمیتونم با اطمینان بگم از فنه. ولی اگه برات امکان پذیره عوضش کنی خب معلوم میشه دیگه. ولی یه احتمال اشکال توی پاور و یا خدای نکرده خود CPU هم هست(البته با احتمال خیلی ضعیف). همونجا که سرعت فنو چک کردی مقادیر ولتاژی پاور هم نمایش داده میشه. چک کن ببین با مقادیر پایه (با تقریب یکی دو دهم) برابره؟

musa
07-12-2007, 18:12
سیستم من هم همینطوری شده بود مشکل از فن است شما یه دونه فن ارجینال اینتل بخر 7 ,8 تومان بیشتر نیست اونوقت دما از 40 درجه بیشتر نمیشه

يه فن ديگه بگير موقع خريد هم بگو 2.4 FULL ميخوام كه فرقش هم اينكه كه هتسينكش تقريبآ گرد هست .
به احتمال زياد هم كيس شما اصلآ تهويه خوبي نداره .

musa
07-12-2007, 18:14

يه فن ديگه بگير موقع خريد هم بگو 2.4 FULL ميخوام كه فرقش هم اينكه كه هتسينكش تقريبآ گرد هست .
به احتمال زياد هم كيس شما اصلآ تهويه خوبي نداره .

adel28
07-12-2007, 18:19
تا نسوخته عوضش کن.

IVAN
07-12-2007, 19:01
با سلام
دوست عزیز اگر فن میخواهی بخری من یک فن گیگابایت مدل pcu21-vg دارم.چون 775 گرفتم دیگه نیاز ندارم.اگر میخوای بگیری بهم یغام بده.تازه اش حدود 50 تومن هست.البته جعبه و ایناش رو پیدا نکردم که فکر نمیکنم به درد بخوره.قیمت رو هم 10 تومن حساب میکنم.به جای خریدن فن معمولی به نظرم بهتره این کولر رو بگیری.اطلاعات کامل رو اگر میخوای برو به این صفحه.عکساش هم موجوده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
کلا به هزینه پست و اینا فکر کنم 11-12 تومن بشه.

davsep
08-12-2007, 10:08
احتمال اینکه با تعویض فن مشکل برطرف بشه حدود 80 درصده. قطعی نیست!!

chogha
13-12-2007, 02:15
میشه به من کارایی رو که dvdspk جان گفتن انجام بده(اولین قدم: هید سینک cpu رو باز کن.......) نشون بدین اگه این کارو کنید لطف زیادی کردید. اگه امکان داشت با عکس. مرسی

chogha
13-12-2007, 02:28
میخوام بدونم چطور میشه این قطعات (فن سی پس یو -هیت سینک- cpu ..) رو باز کرد و چطور میشه خمیر سیلیکون بین سی پی یو و هیت سینک زد؟ منتظر راهنمایاتون هستم. مرسی

davsep
13-12-2007, 10:24
میشه به من کارایی رو که dvdspk جان گفتن انجام بده(اولین قدم: هید سینک cpu رو باز کن.......) نشون بدین اگه این کارو کنید لطف زیادی کردید. اگه امکان داشت با عکس. مرسی

میخوام بدونم چطور میشه این قطعات (فن سی پس یو -هیت سینک- cpu ..) رو باز کرد و چطور میشه خمیر سیلیکون بین سی پی یو و هیت سینک زد؟ منتظر راهنمایاتون هستم. مرسی

توضیحات و لینک آموزش قبلا توسط مدیر محترم توی این تاپیک قرار داده شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینک مربوطه: - نحوه درست اعمال خمیرهای حرارتی

لینکهای مرتبط: - مشکلات رایج در اسمبل سیستم
- کیس و جلوگیری از افزایش دما

kasra_k
13-12-2007, 15:01
نه با یه فن دیگه هم امتحان کردم.ولی دوباره ۹۹ درجه و هنگ!
نکنه اشکال از مادر بورد هست؟

sltavakoli
13-12-2007, 15:14
من فکر میکنم که شما فن رو درست جا نمیزنی.

البته شاید هم ما رو سر کار گذاشتی.

چون با دمای 99 درجه ......

davsep
13-12-2007, 15:29

احتمال اینکه با تعویض فن مشکل برطرف بشه حدود 80 درصده. قطعی نیست!!

گفتم که با اطمینان نمیشه گفت مشکل از فنه !!!

davsep
13-12-2007, 15:37

حالا باید از سلامت cpu مطمئن بشی. cpu رو باز کن رو یه سیستم دیگه امتحانش کن. اگه سیستم دیگه ای در دسترس نداری، cpu رو ببر بازار .

kasra_k
15-12-2007, 21:38
مرسی از همگی!امتحان می کنم.

worya_sh
16-12-2007, 01:52
دوست عزیز اگه مین شما گیگا هستش و بایاس را اپدیت نکردید دست نگه دارید و فعلا فن نگیرید اول با دست تست کنید ببینید که واقعا اینقدر دما بالاست به احتمال 90% دما را اشتباه نشون میده که با اپدیت بایاس مشکل حل میشه.

البته از درست جاخردن فن هم مطمن بشید از خمیر سلیکون تازه هم استفاده منید.

موفق باشید.

davsep
16-12-2007, 08:05
دوست عزیز اگه مین شما گیگا هستش و بایاس را اپدیت نکردید دست نگه دارید و فعلا فن نگیرید اول با دست تست کنید ببینید که واقعا اینقدر دما بالاست به احتمال 90% دما را اشتباه نشون میده که با اپدیت بایاس مشکل حل میشه.

البته از درست جاخردن فن هم مطمن بشید از خمیر سلیکون تازه هم استفاده منید.

نه دیگه وقتی با افزایش دما سیستم هنگ میکنه واضحه که اشکالی تو سیستم سخت افزار هست دیگه !!

kasra_k
16-12-2007, 20:55
فكر مي كنم يه اشكالي توي مادربورد هست.چون وقتي كيس رو باز مي كنم و فن رو ميبينم درست كار ميكنه.
با دو تا فن تا به اينجا انجام دادم ولي باز 99 درجه.البته دورش 2860rpm هست!معموليه؟
هيت سينك هم تميزه.خميرش هم اشكالي نداشت.نمي دونم!!!

Actros
17-12-2007, 02:40
فكر مي كنم يه اشكالي توي مادربورد هست.چون وقتي كيس رو باز مي كنم و فن رو ميبينم درست كار ميكنه.
با دو تا فن تا به اينجا انجام دادم ولي باز 99 درجه.البته دورش 2860rpm هست!معموليه؟

دور فن پایینه

مطمئنی که فن رو درست جا میزنی؟

davsep
17-12-2007, 08:13

این دور پایین هست ولی نه اونقدر که دما رو به 99 برسونه!! تو پست قبلی گفتم، اول از سلامت cpu مطمئن شو بعدش مین بورد. الان فعلا cpuت مشکوک میزنه . . .

musa
18-12-2007, 23:21
این دور پایین هست ولی نه اونقدر که دما رو به 99 برسونه!! تو پست قبلی گفتم، اول از سلامت cpu مطمئن شو بعدش مین بورد. الان فعلا cpuت مشکوک میزنه . . .

منم با ايشون كاملآ موفقم .
هر طور كه ميتوني CPU رو روي يه سيستم ديگه تست كن و درجه حرارت و دور فن رو هم چك كن ببنين چطوري هست .