PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه سنسوريه؟؟؟؟؟؟؟؟

Nakh0d4
03-12-2007, 13:07
اقا من مي خوام نيروهاي وارد بر جسميو اندازه بگيرم مي خواستم بدونم سنسوري برا اين كار داريم؟؟؟؟؟
اگه نداريم من چجوزي مي تونم نيرو هاي وارد بر جسميو اندازه بگيرم تا بفهمم كي از حالت تعادل خارج مي شه:10:

sajadmg
06-12-2007, 04:18
سلام دوست عزیز یه سنسوری هست که میتونه نیرویی که به صورت عمود رو ش وارد می کنی را اندازه بگیره و با تغییر نیرو مقدار مقاومتش تغییر میکنه. من باهاشون کار نکردم ولی یه طلق تقریبا 3*3 سانتی متری بود شهر های دیگه را نمیدونم ولی اگه خواستی بگو تا آدرس و شماره تلفن جایی گه تو اصفهان میشه این رو پیدا کرد بهت بدم. البته اگه دقت خیلی زیاد واست مهم نیست میتونی با یکم خلاقیت با یه پتانسیومتر و یه فنر نیرو سنج الکترونیک بسازی قدرت فنر هم ارتباط مستقیمی با مقدار مازیمم نیرو و دقتی که نیازت هست داره

mohsen++
06-12-2007, 14:20
اقا من مي خوام نيروهاي وارد بر جسميو اندازه بگيرم مي خواستم بدونم سنسوري برا اين كار داريم؟؟؟؟؟
اگه نداريم من چجوزي مي تونم نيرو هاي وارد بر جسميو اندازه بگيرم تا بفهمم كي از حالت تعادل خارج مي شه:10:

فکر کنم بتونین از لود سل یا استرین گیج استفاده کنین اینا همون سنسور های هستن که توی ترازوهای دیجیتال برای اندازه گیری وزن بکار میرن

Nakh0d4
06-12-2007, 14:52
نیروی که من می خوام اندازه بگیرم در تمام جهتهاست
نیروی گریز از مرکز،نیروی اصطکاک،نیروی وزنو....
در ضمن یه سوال دیگه این کیسه هوا تو ماشینا چجوری باز می شه؟؟؟؟ منظورم اینکه وقتی ماشین تصادف می کنه چه وسیله ای باعث به کار افتارن کیسه هوا میشه؟؟؟؟؟؟؟:10::10:

sajadmg
07-12-2007, 01:23
سلام
فکر کنم از یه نوع کلید که به ضربه حساسه استفاده میکنن اسمشم سوئیچ اینرسی هست. مثل همین سوئیچی که مال قطع کردن سوخت توی ماشینهای انژکتوریه. ساختمان داخلیش هم خیلی ساده بخوام بگم یه ساچمه سنگین مثلا سربی توشه که روی یه کلیده این ساچمه دوطرفش دو تا ورقه نازک فلزی هست که تو هم قفل شدن و یه فنر پشتشونه وقتی تکونه کوچیک بدی ساچمه آزاد نمیشه وکلید همچنان وصله ولی با یه ضربه نسبتا زیاد مثلا موقع تصادف ساچمه آزاد میشه و کلید هم باز میشه. اینایی که مال سوخته بعد از پریدن ساچمه از جاش کافیه روش فشار بدی تا دوباره ساچمه بره سر جاش و کلید را ببنده.