PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در مراحل نصب windows xp

krypton
01-12-2007, 13:15
من طی نسب ویندوز روی یک سیستم به مشکل میخورم
هنگامی که بعد از بوت شدن سیستم از سی دی رام مرحله کپی کردن فایل ها به اتمام میرسه و ویندوز خودش رو ریست میکنه تا وارد مرحله دوم بشه روی لوگوی ویندوز سیستم قفل میکنه بدون اینکه هیچ پیغام خطایی در مراحل قبل داده باشه یا هنگام قفل شدن error ای دیده بشه فقط سیستم قفل میکنه .
من هر چی به ذهنم میرسید امتحان کردم حتی برای اینکه ببینم با یک سیستم عامل دیگه مشکل داره یا نه از live cd لینوکس استفاده کردم بدون مشکل بالا اومد یا ویندوز me نصب کردم بدون مشکل نصب شد
در ضمن سیستم از لحاظ سخت افزاری پایین نیست و قبلا بدون درسر با ویندوز xp کار میکرده
یک راهنمایی در مورد کاری که برای رفع اشکال سیستم میتونم انجام بدم میخوام

krypton
01-12-2007, 13:25
+++ دو تا سی دی تا حالا امتحان کردم
+++ جدیدا هم هارد پارتیشن بندی نشده و حتی در کپی کردن فایل ها در مرحله اول روی هارد مشکلی نیست و به صورت معقول انجام میشه و در ضمن هیچ اشکالی در مرحله اول به هارد یا پارتیشن نمیگیره
+++ سیستم بعد از اولین رست شدن هنگامی که لوگوی ویندوز در صفحه ظاهر شده و سه تا مربع سبز با حرکت از چپ به راست نشان دهنده لود شدن سیستم عامل هستند در حال حرکت اند به ناگاه سیستم قفل میکنه و حتی به صفحه مربوط به ادامه نصب ویندوز که زمان مانده تا اتمام نصب رو نشان میدهند هم نمیرسه و در منطقا به مرحله استفاده از سی دی در مرحله دوم نصب هم نمیرسه بنابراین بیرون بودن یا داخل بودن سی دی هم فرقی نداره
+++ در مورد سخت افزار هم تقریبا مطمعا هستم چون علاوه بر نصب کامل windows me چند قطعه مثل ram و .. رو چک کردم

||SIAVASH||
01-12-2007, 13:31
من 2 راه میگم اجرا کن !!!! اول اینکه کامل یک بار درایو c رو فرمت کن اگه نشد
دوم : تو یک درایو دیگه ویندوز رو نصب کن !

krypton
01-12-2007, 13:31
جهت کامل شدن صحبت هام باید بگم که سیستم بعد از اولین restart شدن در هنگام لود شدن ویندوز و قبل از اینکه به صفحه مربوط به ادامه نصب است و چهار مرحله نصب و زمان باقی مانده رو نشان میده قفل میکنه یعنی درست هنگامی که لوگوی وینوز روی صفحه سیاه نقش میبنده و سه تا مربع کوچک سبز زیر اون از چپ به راست حرکت میکنن
در این مرحله حتی بودن و نبودن سی دی در CD_ROM اهمیتی نداره یعنی اگه سی دی هم داخل سی دی رام نباشه با هم باید این مرحله رو رد کنه
یعنی امکال خراب بودن یا خش دار بودن سی دی هم منتفی هست

javadshahvand
01-12-2007, 13:32
+++ دو تا سی دی تا حالا امتحان کردم
+++ جدیدا هم هارد پارتیشن بندی نشده و حتی در کپی کردن فایل ها در مرحله اول روی هارد مشکلی نیست و به صورت معقول انجام میشه و در ضمن هیچ اشکالی در مرحله اول به هارد یا پارتیشن نمیگیره
+++ سیستم بعد از اولین رست شدن هنگامی که لوگوی ویندوز در صفحه ظاهر شده و سه تا مربع سبز با حرکت از چپ به راست نشان دهنده لود شدن سیستم عامل هستند در حال حرکت اند به ناگاه سیستم قفل میکنه و حتی به صفحه مربوط به ادامه نصب ویندوز که زمان مانده تا اتمام نصب رو نشان میدهند هم نمیرسه و در منطقا به مرحله استفاده از سی دی در مرحله دوم نصب هم نمیرسه بنابراین بیرون بودن یا داخل بودن سی دی هم فرقی نداره
+++ در مورد سخت افزار هم تقریبا مطمعا هستم چون علاوه بر نصب کامل windows me چند قطعه مثل ram و .. رو چک کردم

کابل هارد رو عوض کن

||SIAVASH||
01-12-2007, 13:34
گفتن ویندوز me نصب میشه !! پس ربطی به کابل هم فکر نکنم داشته باشه !

krypton
01-12-2007, 13:36
من 2 راه میگم اجرا کن !!!! اول اینکه کامل یک بار درایو c رو فرمت کن اگه نشد
دوم : تو یک درایو دیگه ویندوز رو نصب کن !

راه حا اول شما رو تقریبا چند دفعه امتحان کردم و حتی نوع فرمت رو هم چند دفعه عوض کردم ولی به نتیجه نرسیدم
را دوم رو باید امتحان کنم و نتیجه رو بعدا بگم

winxp
01-12-2007, 14:23
سلام عزیزم

در ادامه بحث دوستان منم چند تا راه میگم

اولا بسیار سپاسگذارم بابت نحوه سوال کردنتون و معلوم میشه خودتون یه پا استادین و همه راه هارو تست کردین
حالا راه حل

در مرحله ی اول میاد فایلها کپی میشه و بعد سیستم ریست میشه

حالا میاد چند تا از فایلهارو از رو هارد اجرا میکنه که بفهمه ادامه نصب کجا بوده و سیستم قفل میکنه

شما نگفتین روی یه درایو دیگه تست کردین یا نه ؟

روی یه درایو دیگه تست کنین چون من زیاد دیدم که ویندوز بعد از یه بار نصب شدن خراب میشه و مشکل از پارتیشن بوده

هم زمان با این مساله لطف کنین setup رو هم به حالت defulte در بیارین چون یه بار هم همچین مشکلی داشتیم و دوستمون یکی از سخت افزارهارو enable کرده بود که ویندوز xp اونو نمیتونست شناسایی کنه و خطا به وجود میومد

درایوی رو که برا نصب انتخاب کردین love foramt و ntfs بزارین و set active نیز بکنید تا دیگه نگرانی نباشه

موفق باشی دوست خوبم

krypton
01-12-2007, 22:18
سلام عزیزم

در ادامه بحث دوستان منم چند تا راه میگم

اولا بسیار سپاسگذارم بابت نحوه سوال کردنتون و معلوم میشه خودتون یه پا استادین و همه راه هارو تست کردین
حالا راه حل

در مرحله ی اول میاد فایلها کپی میشه و بعد سیستم ریست میشه

حالا میاد چند تا از فایلهارو از رو هارد اجرا میکنه که بفهمه ادامه نصب کجا بوده و سیستم قفل میکنه

شما نگفتین روی یه درایو دیگه تست کردین یا نه ؟

روی یه درایو دیگه تست کنین چون من زیاد دیدم که ویندوز بعد از یه بار نصب شدن خراب میشه و مشکل از پارتیشن بوده

هم زمان با این مساله لطف کنین setup رو هم به حالت defulte در بیارین چون یه بار هم همچین مشکلی داشتیم و دوستمون یکی از سخت افزارهارو enable کرده بود که ویندوز xp اونو نمیتونست شناسایی کنه و خطا به وجود میومد

درایوی رو که برا نصب انتخاب کردین love foramt و ntfs بزارین و set active نیز بکنید تا دیگه نگرانی نباشه

موفق باشی دوست خوبم

ممنون به خاطر راهنمایی سودمندتون
برگردوندن setup به حالت پیشفرض رو امتحان کردم و نتیجه نداد
ولی منظورتو از LOVE format نمیفهمم """ LOVE"""
در مورد set active هم توضیح بده

winxp
02-12-2007, 00:34
سلام عزیزم

love format یعنی این که quick format نکنی

در quick میاد فقط سطح دیسک یه بررسی کوچولو میشه و فایلها پاک میشه , حرفه ای ترش میشه vast

ولی در lov format بد سکتور هم تست میشه

من پیشنهاد میکنم با partiton magin تحت dos بوت شده و از منوی file برین perefermance و اونجا تیک گزینه skip bad sector رو بردارین تا بد سکتور هم تست بشه

حالا درایو C رو delete کرده و دوباره create کنین
و apply بزنین , در هنگام creat کردن فرمت ntfs رو انتخاب کنین

حالا سیستم میاد بد سکتور رو چک میکنه و اگه احساس کردین یه جا حتی چند ثانیه گیر کرد بدونین مشکل از همون درایو هستش

active یعنی این که پیش فرض سیستم فایلهای راه اندازی رو از این درایو بخونه
شما در همون پارتیشن مجیک بعد از فرمت کردن و ساختن درایو برین رو همون درایو C راست کلیک کنین و از Advanced برین Set active رو بزنین و سیستم از شما میپرسه که باید ریست بشه و شما هم ok بزنین

روی یه درایو دیگه هم ویندوز نصب کنین , نتیجه رو بگین

موفق باشین دوست من

krypton
02-12-2007, 23:24
چند تا مورد دیگه که بهم پیشنهاد شده بود رو امتحان کردم
اولا به مشکلات هارد و نحوه فرمت و بد سکتورهاش خیلی گیر دادید که باید بگم با کلی مشکل از یک هارد دیگه هم برام نصب ویندوز استفاده کردم و نتیجه نگرفتم فقط زمان هنگ کردن یکی دو ثانیه عقب رفت . ؟؟؟!!!
چند ورژن دیگه ویندوز هم گیر آوردم و نصب کردم ولی .... هیچ که هیچ

خواهشم از دوستانی که این تاپیک رو می بینن اینه که اگه پشنهاد دیگه ای دارند مطرح کنند .

mortezaomidfar
03-12-2007, 09:05
سلام

منم خیلی وقته مشکل شما رو دارم ولی هیچکس نتونسته حلش کنه فکر کنم شما در نصب ویندوز Xp با سرویس پک 2 فقط این مشکل رو داشته باشید میشه سیستم سخت افزاری تو برام بنویسی تا با مال خودم چک کنم .

krypton
03-12-2007, 21:55
سلام

منم خیلی وقته مشکل شما رو دارم ولی هیچکس نتونسته حلش کنه فکر کنم شما در نصب ویندوز Xp با سرویس پک 2 فقط این مشکل رو داشته باشید میشه سیستم سخت افزاری تو برام بنویسی تا با مال خودم چک کنم .

مشخصات سیستم اینه
cpu : intel celeron 2.66
RAM : ddr 256 اسمشو تا حالا ندیدم باید vdata باشه ولی دقیقا نمیدونم
AGP : ati 7000 64M
main board: soltex هرچی روش گشتم یه شماره ای ببینم چیزی پیدا نکردم

shahab47
03-12-2007, 22:32
هر چی به مخم میرسید یا خودتون انجام دادین یا دوستان گفتن ولی اگه شرایطش وجود داره یه سیستم دیگه بزار بغل کامپیوترت و سخت افزار هاش رو دونه رونه با مال خودت عوض کن
همین امروز یکی همین جوری پیشم آوردن که روش ویندوز me و 98 نصب میشد ولی xp نه مال اون تو صفحه لود ریست میکرد اشکال سیستمش از هارد بود و چون اطلاعات رو می خواست با لینوکس و کلی بد بختی واسش اطلاعات رو برگردوندم ولی هارد نه اشکال از سیلندر هاش بود شما هم رو هارد دیگه امتحان کن که مطمئن بشی
راستی از لینوکس ببین فایلی با اسم xsx.exe یا sxs.exe رو سیستمت وجود نداره؟ تو صفحه اول یکی از پارتیشن هات فقط هم با لینوکس میشه دیدش

krypton
03-12-2007, 22:55
با هارد دیگه هم امتحان کردم و به نتیجه نرسیدم
درمورد فایل های xsx.exe و sxs.exe توضیح بیشتری بده

H A M E D
03-12-2007, 23:06
مشكل شما به احتمال زياد ممكنه از مادر برد و يا نتظيمات IRQ خودكاري باشه كه شايد به علت اضافه شدن سخت افزار جديد به وجود اومده باشه . كه البته اين امكان با اين مشكل كه شما ميگيد هنگ ميكنه منتفي ميشه.
به احتمال قوي مشكل بايد از مادربرد باشه شما در صورت امكان مادربرد رو با قطعات ديگه اي تست كنيد.
اشكال به هيچ وجه از رم نميتونه باشه.
تو تجربه اي كه در اين زمينه كسب كردم به شما ميگم كه كابل فلاپي درايو رو هم چك كنيد. چون خود من يه لپتاپ داشتم كه دقيقا همين ارور رو ميداد و اشكال هم از Conflict فلاپي بود و با غير فعال كردن اون مشكل حل شد.

shahab47
03-12-2007, 23:17
سخت افزار های دیگه رو امتحان کن بالاخره باید با عوض کردن یکیشون نصب بشه
خیلی عجیب شد
اون فایل هم یه ویروسه تو کامپیوتر قبلی دیدم فکر های عجیب غریب سرم زد اگه از هاردت نیست کار اون نمیتونه باشه ولی حالا یه نیگا بنداز چون خودش رو تو تموم درایو ها جز ویندوز میندازه

reza-norway
04-12-2007, 02:06
سلام دوست عزیز من فکر میکنم که شما یک پارتیشن پنهانی داشته باشید که ظرفیت کامل نصب ویندوز را ندارد و به احتمال زیاد این پارتیشن اکتیو است . مرحله بعدی شما اگر از سلامت رم های خود مطمئن هستی در قسمت BIOS رفته و video chache خود را disable کنید . همه چیز را به حداقل تنظیم کنید. در آخر اگر اینها جواب مشکل شما را نداد برای اطمینان خاطر که سخت افزار شما همگی خوب کار میکنند میبایست کاتالوگ i386 را از سی دی ویندوز به داخل هادر خود کپی کرده و سپس کامپیوتر را با یک دسکت ویندوز 98 استارت کنی و در DOS وارد کاتالوگ i386 که از قبل کپی کرده ای بشوی و از آنجا فایل winnt را run کرده و اقدام به نصب ویندوز نمائی که مطمئن هستم اگر سخت افزار شما سالم باشد بدونه مشکل نصب خواهد شد . حال اگر کار بدونه مشکل جلو رفت شما یا مشکل هارد دارید یا رم و یا در آخر video card شما مشکل دارد. جواب را به من اطلاع بدهید.

mohamad2998
04-12-2007, 02:55
من هم قبلا اين مشكلو داشتم .رم رو عوض كردم مشكلم حل شد. اينو هم بگم كه فقط xp نصب نمي شد ولي me براحتي نصب ميشد.

mortezaomidfar
04-12-2007, 10:10
نگفتی ویندوز XP سرویس پک 1 نصب میشه یا نه آخه تو سیستم من فقط XP با سرویس پک 2 نصب نمیشه
مشخصات سیستم من هم اینه
بورد Iwill p4se ، رم 256 DDR و گرافیک هم ATI 128m هستش

krypton
04-12-2007, 15:13
تو تجربه اي كه در اين زمينه كسب كردم به شما ميگم كه كابل فلاپي درايو رو هم چك كنيد. چون خود من يه لپتاپ داشتم كه دقيقا همين ارور رو ميداد و اشكال هم از Conflict فلاپي بود و با غير فعال كردن اون مشكل حل شد.

راحل شما رو هم امتحان کردم جواب نداد

krypton
04-12-2007, 15:14
سخت افزار های دیگه رو امتحان کن بالاخره باید با عوض کردن یکیشون نصب بشه

با تعویض قطعات زیر به نتیجه نرسیدم
RAM
Hard
Graphic card

دیگه داره اعصابم خورد میشه

krypton
04-12-2007, 15:16
نگفتی ویندوز XP سرویس پک 1 نصب میشه یا نه آخه تو سیستم من فقط XP با سرویس پک 2 نصب نمیشه

من در حال حاضر به cd ویندوز با سرویس پک 1 یا بدون سرویس پک دسترسی ندارم
و فکر نکنم به راحتی پیدا کنم

y91z
04-12-2007, 16:09
100% مشکل سخت افزاری داری.من قبلا این مشکلو به یه شکل دیگه داشتم که با تعویض رم درست شد. شما هم یکی یکی قطعه هاتو تست کن. مشکل میتونه از مادربوردتم باشه

xxa
04-12-2007, 16:45
من میگم هاردت مشکل دار ه

اون هم فرمت Low Level Format

xxa
04-12-2007, 16:53
23[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم‌افزاری بسیار کارآمد از سایت MAXTOR برای Low Level Format کردن هاردهای IDE (معمولی)
امکانات:

Low Level Format کردن انواع هاردهای IDE
Low Level Format کردن به دو شیوه سریع و کامل
امکان تست هارد دیسک شما به دو صورت سریع و کامل
کاربری سادهسیستم عامل: تمامی ویندوزها
حجم برنامه: ۱.۱ مگابایت
بارگذاری نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بارگذاری راهنمای نرم‌افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(۷۲۶ کیلو بایت)
رایگان
نحوه کار:
با استفاده از نرم افزار Power Max 4.23 یک فلاپی بسازید. این فلاپی Bootable است. سپس سیستم را خاموش کرده و Frist boot سیستم را Floppy قرار دهید و سیستم را راه اندازی نمایید. نرم‌افزار Power Max 4.23 باز می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید.
توصیه‌ها:

در صورتی که اطلاعات مهمی روی هارد دیسک دارید. البته آنها را در روی CD ذخیره کنید. چون تمامی اطلاعات هارد دیسک شما پاک می‌شود.
تا هنگامی‌که واقعا مجبور نیستید از این روش استفاده نکنید. تنها برای رفع ایرادات حاد هارد دیسک توصیه می‌شود.
اگر چندین هارد دیسک دارید بهتر است برای جلوگیری از اشتباه سایر هاردها را خارج کرده و تنها هاردی که می‌خواهید عمل Low Level Format بر آن اعمال شود را به کامپیوتر متصل نگه دارید.

krypton
04-12-2007, 21:00
مطمئنی که لینک ها سالمند
من امتحانشون کردم یکی (فایل pdf ) مربوط به سایت maxtor هستند ولی به صفحات دیگه ای مرتبط میشن
یه چیز هایی هم برای اجازه نداشتن دسترسی رو صفحه ارئه میشه
و لینک مربوط به برنامه هم که اصلا جواب نمیده
دلیلش چیه ؟؟؟

krypton
04-12-2007, 21:04
خودمم حالا بعد از این همه امتحان کردن راههای مختلف دارم به این نتیجه رسیدم که اشکال باید حتما سخت افزاری باشه چون تویه اون مرحله ویندوز سخت افزار رو چک میکنه
ولی از کجاست خدا میدونه !!!!!!!

shahab47
04-12-2007, 23:07
با تعویض قطعات زیر به نتیجه نرسیدم
RAM
Hard
Graphic card

دیگه داره اعصابم خورد میشه

مادر بورد رو هم امتحان کن وقت میبره ولی چاره ای نداری وقتی هارد رو امتحان کردی جواب نداد دیگه سراغ FORMAT نرو چون از اون نیست دیگه :13:

xxa
05-12-2007, 14:54
عزیزم با این که من گفتم درست میشه !!!
باید بری اسم برنامه رو تو گوگل سرچ کنی تا لینک داونلود گیرت بیاد

krypton
06-12-2007, 10:07
فکر کنم موضوع رو تمام کنيم بهتر باشه
من که به نتيجه نرسيدم و سيستم رو بي خيال شدم و تحويل دادم
ولي فکر کنم مطالب و موضوعاتي که در اين تاپيک مطرح شد يه جور راهنمايي براي کساني که دچار اشکالات متشابه ميشن باشه
و البته که موارد جالبي براي رفع مشکل پشنهاد شد

xxa
06-12-2007, 17:33
داش پس کم اوردی

این سیستم که خوبه من با یه سیستمایی سر کله زدم گیر هرکی میوفتاد یا خوشو میکشت یا سیستم رو

عزیزم راه حل من بهت دارم 100 درصد تضمینی ...

xxa
06-12-2007, 17:35
اگه بچه تهرانی تو سایتم شماره تل من هست زنگ بزن کمکت میکنم

krypton
07-12-2007, 19:05
روئسا دیروز مجبور شدم بعد از چند روز سیستم رو به صاحبش تحویل بدم .البته بدون نتیجه
امروز ازش شنیدم که سیستم رو به جایه دیگه ای برده که سیستم رو هم در عرض یک ساعت سالم تحویل داده
کلی تعجب کردم و ازش پرسیدم که طرف اشکال سیستم رو از کجا دونسته
اونم گفت که از setup سیستم بوده
من هنوز هم تو کفم که یک سیستم معمولی که هاردش با کابل IDE به main وصله از کجا setup ممکنه اشکال داشته باشه که با وجود مواردی که انجام دادم مشکلی داشته که به چشم من نخورده.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!