PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در شبكه كردن دو سيستم -به اشتراک گذاشتن اینترنت

meisam_11
01-12-2007, 03:51
با عرض سلام و خسته نباشيد

دوستان من دو سيستم را به وسيله هاب به هم شبكه كردم
من در هر دو سيستم يك ويندوز اكس پي مشابه ريختم و به راحتي آن دو سيستم شبكه شدن و راحت Share ميشدن و به اينترنت هر دو سيستم متصل ميشدن و غيره...

اما مشكل من:

من ويندوز سيستم دوم را به دلايلي پاك و دوباره نصب كردم ميخواستم سيستم دوم را به سرور يعني سيستم اول كه ويندوزش را پاك نكرده بودم بشناسانم كه سيستم سرور (1) آن را نميشناسه اما سيستم دوم همان كه ويندوزش تازه عوض شده بود (2) به راحتي آن را ميشناسه و Share هاي سرور را دريافت ميكنه ولي سيستم (1) از طرف سيستم دوم هيچ چيز دريافت نميكنه و آن را نميشناسه البته در قسمت view Workgroup ماي نتورك سيستم سرور نام كامپيوتر دوم را ميشناسه ولي موقع باز كردن آن ارور مي ده.

ميخواستم بدونم اشكال كار در چيه كه سيستم سرور نميتونه سيستم دوم را بشناسه
چون بعضي از دوستان ميگويند بايد سيستم سرور را هم ويندوزش را عوض كني
اگه دوستان براي رفع مشكل من راهي بلدن لطفا به من كمك كنن تا من مجبور نشم ويندوز عوض كنم

با سپاس

mkoleiny
01-12-2007, 22:36
احتمالا firewall سیستم 2 روشن. خاموشش کنید.

meisam_11
02-12-2007, 02:29
دوست عزيز firewall هر دو ويندوز غير فعال هستند

براي درك بهتر از موضوع تصوير اروري كه هنگام باز كردن سيستم شماره دو در My Network Places ///view Workgroup سيستم سرور اتفاق مي افتد را در پايين براي شما قرار دادم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در صورت باز نشدن تصوير در بالا بر روي لينك زير كليك فرمائيد

اگر مشكل را متوجه شديد لطفا من را راهنمايي كنيد. ممنون

RohAm Ram2
02-12-2007, 03:03
شبکه کردن دو تا سیستم بدون هاب و فقط با استفاده از کابل کراس هم ارزونتره هم آسونتر و بی دردسرتر !

R.Alikhani
02-12-2007, 08:05
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

meisam_11
02-12-2007, 16:55
دوست عزيز Roham Ram2 خودم ميدونم با كابل كراس CrossOver راحتر هستش
ولي كابل كراس فقط براي دو سيستم كاربرد داره
چون من ميخوام وقتي اين دو سيستم راه افتاد دو سيستم ديگر را هم به هاب متصل كنم و جمعا مي شون 4 سيستم و كابل كراس بيش از 2 سيستم و ساپورت نميكنه.
ممنون از پيشنهادتون

دوست عزيز R. Alikhani من لينكي را كه در بالا قرار داديد را مشاهده كردم
تمام مراحل نصب شبكه را كه در اين وبلاگ قرار داده بودن ، من قبلا آنها را اِعمال كرده ام .

يك بار ديگر هم طبق آموزشها اين وبلاگ من شبكه را راه اندازي كردم .
در يك جا به مشكل برخورد كردم در سيستم دوم وقتي كه در قسمت Run كد ping 192.168.30.1 را وارد ميكنم فقط 4 خط از اين شكل

را كه در وبلاگي كه در بالا قرار دايد نمايش ميدهد ، ولي در سيستم اول كل شكل به درستي مي آيد.
آيا امكان داره كه به خاطر همين مشكل سيستم اول سيستم دوم را نشناسه .

ممنون ميشم كه راهنماييم كنيد.

RohAm Ram2
04-12-2007, 02:55
دوست عزیز از پاسخ عجالت آمیزی که دادم عذر خواهی دارم از شما ، من از پست اول شما بر این باور متصورم گشتم که شما یک جفت سیستم را بر هم شبکه روا خواهید کرد ، بنابر این چنین پیشنهاد گشتاخانه ای از طرف من شما صادر گشت ، عذر خواهیم را بر خود پذیزا باشید . تشکر فروان از ادبتان : دی

دوستدارتان : ایکث

secure
04-12-2007, 03:04
دوست عزیز مشکل شما احتمالا ناشی از این دو تا نکته هستش :

1- User های Admin کامپیوترتون پسورد ندارن.

2- تیک گزینه Use Simple file sharing از مسیر My Computer --> Tools --> Folder Option --> View برداشته نشده.

این روش رو هم امتحان کنید :

روی هر دو تا کامپیوتر برای User های Administrator پسورد های یکسان بدید و بعد امتحان کنید ببینید باز همین مشکل هست یا نه.

meisam_11
05-12-2007, 02:11
دوست عزيز secure دو احتمالي را كه شما حدس زديد مشكل از آنها باشه را من چك كردم

1- گذاشتن رمز عبور براي هر دو سيستم را اِعمال كردم

2- برداشتن تيك Use Simple file sharing از مسیر My Computer --> Tools --> Folder Option --> View
قابل به ذكر هست كه من مورد شماره 2 را قبلا انجام داده بودم.

ولي در آخر بايد بگم كه باز هم به مشكلي كه در تاپيك شماره #3 در بالا ذكر كرده بودم بر خورد كردم
بايد بگم كه اين دو راه حل هم كار ساز نبود.

ممنون از پيشنهادتون secure .

iman_s
05-12-2007, 02:16
منم قبلا با همچین مشکلی مواجه بودم و نتونستم حلش کنم.بعد هم بنا به دلایلی شبکه رو جمع کردم.

meisam_11
05-12-2007, 03:00
دوست عزيز iman_s
ولي اين مشكل و ميشه با نصب دوباره ويندوز بر طرف كرد

چون نصب ويندوز و راه اندازي شبكه تك تك سيستمها كار وقت گير و بي موردي هست به همين دلايل من اين مشكل را بازگو كردم تا اگر كسي قبلا با اين مورد برخورد كرده
در اين پست اين مشكل بر طرف بشه

iman_s
06-12-2007, 01:56
با نصب ویندوز هم حل نشد.چند بار ویندوز نصب کردم ولی بازم همون آش و همون کاسه.

secure
06-12-2007, 15:26
اگه اینجوربه به احتمال دیگه هم هست که مشکل از کابل شبکه یا پورت های سویچتون باشه.

از عوارضش هم اینکه با اینکه کارت شبکه Pluged نشون میده ولی توی تست ping نمیتونید reply بگیرید. یا عوارض اینجوری.

iman_s
07-12-2007, 01:33
اگه اینجوربه به احتمال دیگه هم هست که مشکل از کابل شبکه یا پورت های سویچتون باشه.

از عوارضش هم اینکه با اینکه کارت شبکه Pluged نشون میده ولی توی تست ping نمیتونید reply بگیرید. یا عوارض اینجوری.
منم وقتی ping میکردم جواب نمیداد و نمتونستم Replay بگیرم.هم وبندوز عوض کردم هم کابل.کلا شبکه یکطرفه بود.من هر چی share میکردم اون کامپیوتر میدید و استفاده میکرد ولی من نمیتونستم از share اون استفاده کنم. حتی با نت میتینگ هم نمیتونستم زنگ بزنم و فقط از اون طرف میشد زنگ زد.ولی در ارسال فایل از طریق نت میتینگ مشکلی نبود.

meisam_11
10-12-2007, 03:05
دوست عزیز Secure

مشکل نمی تونه از کابلها و پروتهای هاب باشه
دلایل چون قبل از نصب دوباره ویندوز شبکه به خوبی کار میکرد و هر دو سیستم هم دیگر را میشناختن
ولی بعد از نصب ویندوز یکی از آن سیستم ها دیگر را نمی شناخت بلکه فقط دریافت کننده و دیگری فرستادنده بود پس مشکل نمیتواند از کابل و هاب سویچ باشه.

meisam_11
10-12-2007, 03:07
دوست عزیز iman_s
شما درست می فرمائید بعد از عوض شدن ویندوز یکی از سیستمها به دیگری نمیتواند Share دهد

من با برنامه Radmin Viewer 3.1 تست کردم و برنامه به خوبی بر روی سیستمی که Share نمی داد مدیریت داشت و راحت از آن Share و دیگر امکانتی که آن برنامه داشت میگرفت
مانند نمایش صفحه دسکتاپ سیستم مورد نظر ، چت ، انتقال فایل ، در دست گرفتن کامل سیستم دوم و امکانات دیگر

با تشکر موفق باشید.

meisam_11
10-12-2007, 03:10
دوستان اگر کسی میدونه که چطور میشه این مشکل و حل کرد لطفا به ما کمک کنه ممنون میشم

... با تشکر ...

secure
10-12-2007, 10:08
آقا میثم نمیشه گفت که چون قبلا درست کار میکرده الان هم درست باشه ولی احتمالش خیلی کمه مخصوصا که با برنامه های دیگه جواب گرفتین ولیی بازم پیشنهاد میدم با یک سویچ دیگه اگه امکانش هست تست کنید.

iman_s
11-12-2007, 03:13
من قبلا هم گفتم الان دیگه شبکه رو جمع کردم ولی دوست دارم بدونم این مشکل از چی بوده.
شبکه ما P2P بود و از کابل کراس استفاده کرده بودیم.کابل شبکه یکی از سیستمها Onboard بود کابل شبکه من هم D-link DFE-538TX بود.با یک کارت دیگه از همین مدل هم امتحان کردم درست نشد.خدایی خیلی باهاش سروکله زدم ولی ...

secure
11-12-2007, 13:53
من باز هم فکر میکنم مشکل سخت افزاریه .اخه تنظیمات خاص و پیچیده ای نداره که بشه گفت از تنظیماته .