PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با Silicon Image Raid Controler SiI3112

IrDVB
30-11-2007, 11:54
سلام به همه‌ي دوستان،
من به تازگي يك Raid Controler خريدم كه 4 پورت SATA به مادربورد اضافه مي‌كنه و روي PCI نصب ميشه. من دو هارد ساتاي 320 گيگابايت به اين Raid Controller وصل كردم. وقتي وارد بايوس Raid ميشم هاردهاي متصل شده به Raid رو ميشناسه و مدل و ظرفيت هر دو هارد رو تشخيص ميده و نشون ميده كه هاردها درست متصل شدن، اما توي ويندوز با اينكه درايور Raid نصب شده و بدون اشكال خاصي اون رو شناخته، هاردها قابل دسترسي نيستند و ويندوز اون‌ها رو Unalocated تشخيص ميده.
دوستان محترمي كه با اين مشكل برخورده‌اند و مي‌دونن راه حلش چيه، لطفاً راهنمايي كنن.

rasool1
02-12-2007, 01:56
سلام دوست عزیز آیا این دو هارد قبلا پارتیشن بندی شده یا نه ضمنا آیا تنظیمی بر روی raid هست که اونارو به صورت miror در بیاره یا نه به اینجور موارد دقت کن و البته اعلام کن که تا حالا هم چه کارهایی و تست هایی رو انجام دادی تا بشه راحتر کمک کرد یا علی

IrDVB
02-12-2007, 09:26
بله، پارتيشن بندي شدن به صورت صحيح هم پارتيشن بندي شدن ...
هم در حالت Mirror و هم در حالت Striped تست كردم.
با يك Raid با چيپ ست VIA هم تست كردم همين مشكل وجود داره.

javadshahvand
02-12-2007, 10:16
سلام به همه‌ي دوستان،
من به تازگي يك Raid Controler خريدم كه 4 پورت SATA به مادربورد اضافه مي‌كنه و روي PCI نصب ميشه. من دو هارد ساتاي 320 گيگابايت به اين Raid Controller وصل كردم. وقتي وارد بايوس Raid ميشم هاردهاي متصل شده به Raid رو ميشناسه و مدل و ظرفيت هر دو هارد رو تشخيص ميده و نشون ميده كه هاردها درست متصل شدن، اما توي ويندوز با اينكه درايور Raid نصب شده و بدون اشكال خاصي اون رو شناخته، هاردها قابل دسترسي نيستند و ويندوز اون‌ها رو Unalocated تشخيص ميده.
دوستان محترمي كه با اين مشكل برخورده‌اند و مي‌دونن راه حلش چيه، لطفاً راهنمايي كنن.

اینجا رو مطالعه کن شاید مشکلت بر طرف بشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید