PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ببخشيد داستان بلوتوث چي هست

online_amin
30-11-2007, 08:56
سلام دوستان سر كلاس يكي از درس ها حرف از بلوتوث آمد معلم به ما گفت آيا مي دانيد داستان بلوتوث چي هست :
فقط كمي به اين كه بلوتوث ربطي به دندان آبي دارد اشاره كرد
او به ما گفت كه خودتان داستانش را دربياوريد
كسي مي داند كه داستان بلوتوث چي هست
من تو كف اين ماندم

golmohammadi
30-11-2007, 13:46
خوب Bloutooth از دو قسمت تشكيل شده
يكي Blou كه معني آبي ميده
و اونيكي Tooth يعني دندان
واسه همين گفته دندان آبي
فكر نكنم داستان خاصي داشته باشه

metapex
30-11-2007, 14:21
داستانش اینه که در زمان وایکینگ ها ، یکی از پادشاهان وایکینگ ها که اسمش هرالد بلوتوت بود، تونست نروژ و دانمارک رو با هم متحد کنه. این شخص اصولا یک مذاکره کننده و ارتباط دهنده بود و مهارتش در جمع کردن مردم برای ارتباط و گفتگو بود. به همین دلیل چون بلوتوت هم یک فناوری ارتباطی هست، اسمش رو از این پادشاه گرفتن.

yoosef_st
30-11-2007, 14:33
آره درسته. منم داستانش رو قبلا خوندم. همین پادشاهه چون خیلی تمشک دوست داشته ، همیشه دندوناش آبی بوده. به همین دلیل به بلوتوس معروف میشه. خیلی هم به ارتباطات اهمیت میداده. واسه همین هم اسمش رو روی این فناوری گذاشتن.

ciscogig
30-11-2007, 18:44
واقعا اينجوري بوده؟

golmohammadi
30-11-2007, 18:57
چه جالب !!!!!!!

online_amin
01-12-2007, 11:02
پس داستان اين هست

ا
من همچين كم و بيش شنيده بودم كه دربارهي بردگان هست كه انها را خريد و فروش مي كردند و دندانهاي انها رنگي آبي مي كرند

jackhammer
01-12-2007, 15:57
داستانش اینه که در زمان وایکینگ ها ، یکی از پادشاهان وایکینگ ها که اسمش هرالد بلوتوت بود، تونست نروژ و دانمارک رو با هم متحد کنه. این شخص اصولا یک مذاکره کننده و ارتباط دهنده بود و مهارتش در جمع کردن مردم برای ارتباط و گفتگو بود. به همین دلیل چون بلوتوت هم یک فناوری ارتباطی هست، اسمش رو از این پادشاه گرفتن.
تصحیح میکنم:
در زمان وایکینگ ها یه یارویی بوده که پیک بوده و پیام میرسونده و اسمش بلوتوث بوده.به همین علت اسم این تکنولوژی رو گذاشتن اسم اون بنده خدا.

sara46
02-12-2007, 10:26
خوب Bloutooth از دو قسمت تشكيل شده
يكي Blou كه معني آبي ميده
و اونيكي Tooth يعني دندان
واسه همين گفته دندان آبي
فكر نكنم داستان خاصي داشته باشه

شما اول اسمشو درست یاد بگیر .
blue نه blou

metapex
02-12-2007, 19:17
تصحیح میکنم:
در زمان وایکینگ ها یه یارویی بوده که پیک بوده و پیام میرسونده و اسمش بلوتوث بوده.به همین علت اسم این تکنولوژی رو گذاشتن اسم اون بنده خدا.

نیازی به تصحیح نیست. من از همون اول درست گفتم. شما هر وقت تونستی از یه منبع معتبر نقل قول کنی، اونوقت میتونی بگی من اشتباه کردم. نمیدونم چرا بعضی ها اصرار دارن بگن همه چیو میدونن و فقط خودشون درست میگن؟!
من تا از صحت چیزی مطمئن نباشم، مطرح نمیکنم. منبع من هم خود سایت سونی اریکسون هست. حتما میدونید که بلوتوت رو شرکت اریکسون در سال 94 ابداع کرده.

این قسمتی از سایت که درباره تاریخچه توضیح داداه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم لینک خود اون صفحه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید