PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر شکل شی

bad_boy_2007
29-11-2007, 22:27
سلام
ممنون میشم راهنماییم کنید چطور میتونم یک شی رو در طول انیمیشن تغییر شکل بدم

sd70
01-12-2007, 15:38
خب در فريم a شکل تون رو رسم کرده و در فريم b تغييرش بدين. سپس از حالت shape براي متحرک کردنش استفاده کنيد.

flashman
01-12-2007, 19:44
سلام دوسته من

خب در فريم a شکل تون رو رسم کرده و در فريم b تغييرش بدين. سپس از حالت shape براي متحرک کردنش استفاده کنيد

راه دوم شما یه شکل رسم کن و با استفاده از دکمه F8 اونو به یه Movie تبدیل کن و همون کاری که Mr.SD70 گفت انجام بده ولی این بار Creat Motion Tween رو بزدن

موفق باشی

bad_boy_2007
01-12-2007, 20:40
ممنون از راهنماییتون ولی فکر کنم سوالم رو بد مطرح کردم ، ببینید من میخوام مثلا یک داریره به یک مثلث تغییر شکل بده :20:

bad_boy_2007
01-12-2007, 20:41
:11:اگه نمونه کد بزارید ممنون میشم

sd70
01-12-2007, 21:02
ممنون از راهنماییتون ولی فکر کنم سوالم رو بد مطرح کردم ، ببینید من میخوام مثلا یک داریره به یک مثلث تغییر شکل بده :20:

خب اونم همين طوريه ديگه.

در فريم a يه مربع رسم کن و در فريم b يه فريم کليدي خالي با استفاده از کليد F7 درست کن و يه مثلث بکش. حالا با استفاده از همون Shape فريم هاي بين a و b رو متحرک کن.

bad_boy_2007
01-12-2007, 23:37
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فریم اول یک بیضی و فریم آخر یک مستطیل کشیدم و وقتی فریمها رو انتخاب میکنم و بعد گزینه Mtion tween رو میزنم فریم آخر هم تبدیل به بیضی میشه ! مشکل من اینجاست .

حالا با استفاده از همون Shape فريم هاي بين a و b رو متحرک کن
میشه راهنمایی کنید چطور باید این کار رو انجام بدم ؟

flashman
01-12-2007, 23:44
سلام دوسته من

دوسته عزیز شما در فریم a یه دایره و در ف ریم B یه مثلث رسم کن و بعد گزینه Shape همین و تموم

موفق باشی

bad_boy_2007
02-12-2007, 08:25
سلام دوسته من

دوسته عزیز شما در فریم a یه دایره و در ف ریم B یه مثلث رسم کن و بعد گزینه Shape همین و تموم

موفق باشی

ممنون از راهنماییتون flashman عزیز ، ولی من یکم زیادی آماتورم ! میشه راهنمایی کنید که گزینه Shape رو از کدوم منو بایس پیدا کنم ؟:20:

blackfox
02-12-2007, 08:43
bad_boy_2007 عزیز :
شما منظورتون شیپ تویین است ، که یکی از شیوه های تویین کردن در فلش است .
برای این کار مهم ترین نکته اینه که بر خلاف موشن تویین ، در این نوع تویین ما کاملا با شیپ ها ( نه سمبل ها ) سر و کار داریم .
برای این کار ، در فریم اول یک دایره رسم می کنیم . مطمئن شو که گزینه object drawing غیر فعال باشد ( در شکل نشان داده شده ) :

حالا روی فریم آخر کلیک کن و F7 رو بزن تا یک کی فریم خالی ایجاد بشه ، در این فریم خالی شکل ثانویه ( مربع ) رو رسم کن ، توجه کن این شکل باید یک شیپ باشد ، یعنی وقتی روش کلیک می کنی ، برفکی بشه ( دورش مربع ایجاد نشه ) برای این کار باید مطمئن باشی که object drawing غیر فعال باشد و یا شکل را انتخاب کنی و آنقدر Ctrl+B رو بزنی تا شکل برفکی بشه !!

حالا روی یک فریم بین دو کی فریم ( دایره و مربع ) کلیک کن و از منو کشویی tween در پنل propertie ، گزینه shape رو انتخاب کن . در این حالت بر خلاف موشن توین ، رنگ فریم های میانی در تایم لاین ، سبز روشن می شود .

خوب دیگه ، همش همین بود !!
امیدوارم به دردت بخوره و کارت راه بیفته
موفق باشی

blackfox
02-12-2007, 08:47
سلام دوسته من

راه دوم شما یه شکل رسم کن و با استفاده از دکمه F8 اونو به یه Movie تبدیل کن و همون کاری که Mr.SD70 گفت انجام بده ولی این بار Creat Motion Tween رو بزدن

موفق باشی

شما مطمئنی ؟
برای شیپ تویین اصلا نباید از سمبل استفاده کرد

bad_boy_2007
02-12-2007, 16:36
bad_boy_2007 عزیز :
شما منظورتون شیپ تویین است ، که یکی از شیوه های تویین کردن در فلش است .
برای این کار مهم ترین نکته اینه که بر خلاف موشن تویین ، در این نوع تویین ما کاملا با شیپ ها ( نه سمبل ها ) سر و کار داریم .
برای این کار ، در فریم اول یک دایره رسم می کنیم . مطمئن شو که گزینه object drawing غیر فعال باشد ( در شکل نشان داده شده ) :

حالا روی فریم آخر کلیک کن و F7 رو بزن تا یک کی فریم خالی ایجاد بشه ، در این فریم خالی شکل ثانویه ( مربع ) رو رسم کن ، توجه کن این شکل باید یک شیپ باشد ، یعنی وقتی روش کلیک می کنی ، برفکی بشه ( دورش مربع ایجاد نشه ) برای این کار باید مطمئن باشی که object drawing غیر فعال باشد و یا شکل را انتخاب کنی و آنقدر Ctrl+B رو بزنی تا شکل برفکی بشه !!

حالا روی یک فریم بین دو کی فریم ( دایره و مربع ) کلیک کن و از منو کشویی tween در پنل propertie ، گزینه shape رو انتخاب کن . در این حالت بر خلاف موشن توین ، رنگ فریم های میانی در تایم لاین ، سبز روشن می شود .

خوب دیگه ، همش همین بود !!
امیدوارم به دردت بخوره و کارت راه بیفته
موفق باشی
blackfox دستت درد نکنه با راهنمایی شما و کمک باقی دوستان کارم راه افتاد
انشا الله که بتونم جبران کنم
:11::11::11::11:

flashman
02-12-2007, 18:18
سلام دوسته من

شما مطمئنی ؟
برای شیپ تویین اصلا نباید از سمبل استفاده کرد

من منظورم درست کردن یه Motion Tween بود

bad_boy_2007
02-12-2007, 19:29
یه سوال دیگه !
امکانش هست که افکت رو تغییر بدیم ؟ اگر هست چطوری ؟
منظورم اینه بخوام با یک افکت دیگه عمل تغییر شکل انجام بشه

flashman
02-12-2007, 22:34
سلام دوسته من

چرا نشه دوسته عزیز . این بستگش به سلیقه و مهارت شما در فلش داره . ( یه کم زحمت )

موفق باشی