PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در بالا نيامدن ويندوز تازه نصب شده

hamed1282
29-11-2007, 14:17
باسلام من دوتا ويندوز روي كامپيوترم نصب كردم يكي رو درايو سي و ديگري روي درايو دي ويندوز درايو سي را فرمت كردم ولي نميدونم چرا ويندوز درايو دي بالا نمياد در ضمن هر دو xp هستند البته وقتي حجم درايو ويندوز موقع نصب نگاه مي كنم مي بينم درايو سي پاك شده ولي درايو دي حجمش تغيير نكرده فقط نمي دونم چرا بالا نمياد
در ضمنموقع بالا امدن اين ارور را ميده

Reboot and select prepor boot device or in insert boot media in selected boot device and press any key

mahdi7610
29-11-2007, 20:29
باسلام من دوتا ويندوز روي كامپيوترم نصب كردم يكي رو درايو سي و ديگري روي درايو دي ويندوز درايو سي را فرمت كردم ولي نميدونم چرا ويندوز درايو دي بالا نمياد در ضمن هر دو xp هستند البته وقتي حجم درايو ويندوز موقع نصب نگاه مي كنم مي بينم درايو سي پاك شده ولي درايو دي حجمش تغيير نكرده فقط نمي دونم چرا بالا نمياد
در ضمنموقع بالا امدن اين ارور را ميده

Reboot and select prepor boot device or in insert boot media in selected boot device and press any key
سلام دوست عزیز

سیستم عامل های ماکروسافت طوری طراحی شده اند که موقع نصب فایلهای بوت و سیستمی اون درایو primary را می شناسند حتی اگر شما ویندوز را در درایوی به غیر از درایو c نیز نصب کنید فایلهای بوت اون ویندوز در درایو c قرار می گیرند .

فکر کنم خودتون دیگه متوجه شده باشید که چی شده .

وقتی شما دو تا ویندوز دارید یکی در درایو c و دیگری در درایو d هر دو این ویندوز ها فایلهای بوت خود را در درایو c قرار می دهیند .

وقتی شما درایو c را فرمت می کنید در واقع فایلهای بوت و سیستمی ویندوزی که در درایو d قرار دارد را نیز از بین برده اید . با این تفاسیر ویندوزی که در درایو d قرار دارد بوت نخواهد شد .

شما باید قبل از فرمت کردن ویندوزی که در درایو c قرار دارد از بوت ان یه نسخه پشتیبان تهیه می کردید .

البته می تونید از طریق ریکاوری کنسول بوت اونا بازسازی کنید .

winxp
30-11-2007, 07:24
سلام عزیزم

فکر کنم یه راه بود که از رکاوری کنسول میشد درستش کرد

با دستور fixboot که hoax3r جان گفتن

اقا مهدی هم با رکاوری کنسول کار کرده

ایا با این دستور حل میشه یا نه ؟

نفهمیدین چرا سیستم من رکاوری کنسول نداره ؟

اگه برا دسترسی به این کنسول از یه Cd ویندوز دیگه استفاده کنم مشکل دار میشه یا نه ؟

من وقتی r رو میزنم میره یا جه میگه 5 ثانیه وقت دارین keyboard رو انتخاب کنین

وقتی کلیدی میزنم میره میگه زبان رو انتخاب کنین و وقتی نمیزنم میره یه صفحه دیگه و میگه enter رو برای cansel بزنین , وقتی هم در مرحله قبل زبان رو انتخاب میکنم میره صفحه بعد و میگه enter رو برای cansel شدن بزنین

از چیه ؟

mahdi7610
30-11-2007, 14:05
سلام عزیزم

فکر کنم یه راه بود که از رکاوری کنسول میشد درستش کرد

با دستور fixboot که hoax3r جان گفتن

اقا مهدی هم با رکاوری کنسول کار کرده

ایا با این دستور حل میشه یا نه ؟

نفهمیدین چرا سیستم من رکاوری کنسول نداره ؟

اگه برا دسترسی به این کنسول از یه Cd ویندوز دیگه استفاده کنم مشکل دار میشه یا نه ؟

من وقتی r رو میزنم میره یا جه میگه 5 ثانیه وقت دارین keyboard رو انتخاب کنین

وقتی کلیدی میزنم میره میگه زبان رو انتخاب کنین و وقتی نمیزنم میره یه صفحه دیگه و میگه enter رو برای cansel بزنین , وقتی هم در مرحله قبل زبان رو انتخاب میکنم میره صفحه بعد و میگه enter رو برای cansel شدن بزنین

از چیه ؟
سلام دوستان عزیزم

درسته مشکل شما را می شه از طریق ریکاوری کنسول حل کرد .

برای دسترسی به ریکاوری کنسول ابتدا سیستم را طوری تنظیم کنید که از روی سی دی رام بوت بشه سپس سی دی ویندوز خود را در داخل سی دی رام قرار دهید تا سیستم وارد روند نصب شود با ظاهر شدن صفحه Welcome to setup کلید R را برای وارد شدن به Recovery Console فشار دهید .

بعد از وارد شدن به محیط ریکاوری کنسول که به شکل محیط cmd است در ابتدا از شما می خواهد شماره سیستم عاملی که خراب است را بدهید و اگر شما یک سیستم عامل بر روی سیستم خود دارید عدد 1 را وارد کنید .

در ادامه از شما می خواهد اگر به سیستم عامل خود پسوورد داده اید ان را وارد کنید و اگر شما پسوورد نداده اید ان را خالی بزارید و کلید اینتر را بزنید .

نکته ای که وجود داره این است که درایو C بعنوان اولین پارتیشن دیسک سخت شامل Master Boot Record هستش و بعضی از فایلهایی که وظیفه نمایش منوی بوت سیستم و همچنین راه اندازی ویندوز XP را دارند در این درایو کپی می شوند .

Format کردن درایو C موجب حذف این فایلهای سیستمی می شود که در نتیجه آن امکان بوت شدن ویندوز XP هم وجود نخواهد داشت.

این فایلها عبارتند از: NTDetect.com, NTLDR, Boot.ini

برای باز گرداندن این فایلها می توانید وارد Recovery Console شده و دستورات زیر را بترتیب اجرا کنید:

COPY drive:\i386\ntldr/
( ابتدا توی نوت پد کپی کنید تا حروف درست دیده شوند چون علامت / بعد از ntldr باید قرار بگیره .)

COPY drive:\i386\ntdetect.com

BOOTCFG /rebuild

بجای drive باید نام سی دی درایو خود را وارد کنید.

-----------------------------------------------------------------------

اما دوست عزیز winxp جان

شما باید ریکاوری کنسول را توی سیستم خودتون نصب کنید .

برای این کار ابتدا سی دی ویندوز را داخل سی دی رام خودتون قرار بدید و بعد به ترتیب زیر عمل کنید .

برای این کار ابتدا بر روی دکمه Start و سپس روی گزینه Run کلیک کنید.

در کادر مربوطه دستور I:\I386\WINNT32.EXE /cmdcons را تایپ كرده و بر روی دکمه OK کلیک كنید

( توی اینجا I به عنوان درایو سی دی رام من هستش توی هر سیستم یه درایو را به عنوان درایو سی دی رام می شناسه شما باید به جای اون نام درایو خودتون را بزارید به فاصله بعد از EXE هم دقت کن)

دکمه Yes را بــرای نصب برنامه Recovery Console به عنوان یکی از گزینه‌های منوی راه اندازی کلیک كنید.

ممکنه کامپیوتر شما برای دریافت فایل‌های به روز شده ، بخواد به اینترنت وصل بشه . وقتی که عملیات نصب تمام شد ، منوی راه‌ اندازی در هر مرحله راه‌اندازی سیستم امکان استفاده و بهره‌گیری از برنامه Recoverd Console را برای شما فراهم می‌کنه .

امیدوارم مشکل شما هم بر طرف شده باشه .