PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو مانيتور با يك كيس

ya30n
28-11-2007, 12:43
سلام دوستان
ميشه تو كامپيوترم از دو مانيتور استفاده كنم؟!!!
يا حق (:

javadshahvand
28-11-2007, 12:47
سلام دوستان
ميشه تو كامپيوترم از دو مانيتور استفاده كنم؟!!!
يا حق (:

باید گرافیک 2 تا خروجی داشته باشه یا اینکه از سوئچ استفاده کنی

ya30n
28-11-2007, 12:52
اگه گرافيك دو تا خروجي نداشته باشه نميشه؟
يا راه دوم سوئيچ هست؟
قيمتش چنده؟
يا حق (:

javadshahvand
28-11-2007, 13:03
اگه گرافيك دو تا خروجي نداشته باشه نميشه؟
يا راه دوم سوئيچ هست؟
قيمتش چنده؟
يا حق (:

با kvm میتونی اینکار رو بکنی فی هم فکر کنم 25 تا 30 باشه

chaos theory
28-11-2007, 17:28
پست دوستان تایید میشه

ya30n
28-11-2007, 22:33
جواد جان من نفهميدم ايني كه شما گفتي چي بود داداش!!!
بعد از كجا بفهمم گرافيكم دو تا خروجي داره يا نه؟!! چون نگاه نكردم

chaos theory جان
لطف پست الكي نده عزيز...

يا حق (:

Stream
28-11-2007, 22:35
پشت کیس رو نگاه کنید ببینید کارت گرافیکتون چند تا خروجی داره.

chaos theory
28-11-2007, 22:44
جواد جان من نفهميدم ايني كه شما گفتي چي بود داداش!!!
بعد از كجا بفهمم گرافيكم دو تا خروجي داره يا نه؟!! چون نگاه نكردم

chaos theory جان
لطف پست الكي نده عزيز...

يا حق (:
چون از حرفای دوستان سر در نیاوردی بنابر این طبیعیه که فکر کنی من پست الکی دادم:27:

ya30n
28-11-2007, 22:48
همون جايي كه سوئيچ آبي رنگ مانيتور داخل كيس بسته شده؟!!! و كنارش هم يه جاي گرد هست؟
فقط يكي هست از اينا

البته بالاي كيس هم دو تا سوئيچ بزرگ هست
يكي زرد
يكي قرمز
ولي بالاش هست
يكي جاي سيم موس و كي بورد
و دومي پايين تر از اون جايي كه سيم بلندگو وصل هست...
يا حق (:

ya30n
28-11-2007, 22:50
چون از حرفای دوستان سر در نیاوردی بنابر این طبیعیه که فکر کنی من پست الکی دادم
اين پستتون هم الكي بود
در ضمن شما داري اسپمر بازي در مياري
چون معلوم ميشه اصلا مطالب رو نخوندي
چون فقط يه نفر به نام javadshahvand لطف كردن و جواب دادن و شما خطاب به ايشون گفتيد

دوستان
تكرار نشه وگرنه مجبورم گزارش بدم...
يا حق (:

chaos theory
28-11-2007, 22:51
عزیز جان پشت کیست یه خروجی از یه قطعه ای رفته به مانیتورت که بهش میگن کارت گرافیک اگه از اون خروجی ها 2 تا بود خوب معلومه که میتونی دو تا مانیتور داشته باشی اگه نبود از یه سوئیچ استفاده میکنی که مثل ترمینال عمل میکنه شما همزمان حتی میتونی به 10 تا مانیتور هم از یه خروجی تصویر بدی اگه کلاس آموزش کامپیوتر رفته باشی میبینی که اکثر همشون همینجوری تدریس میکنن یعنی استاد پشت یه سیستم مادر میشینه بقیه در مانیتور های مقابلشون کارهای مدرس رو میبینن
( در ضمن پیشنهاد میکنم حتما کلاسهای آموزش کامپیوتر برو تا فکر نکنی بقیه بیکارن که پست الکی بدن):27:

Stream
28-11-2007, 22:51
چک کنید ببینید چند تا از اینطور خروجی ها در پشت کیستان موجود است :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا

ya30n
28-11-2007, 23:04
عزیز جان پشت کیست یه خروجی از یه قطعه ای رفته به مانیتورت که بهش میگن کارت گرافیک اگه از اون خروجی ها 2 تا بود خوب معلومه که میتونی دو تا مانیتور داشته باشی اگه نبود از یه سوئیچ استفاده میکنی که مثل ترمینال عمل میکنه شما همزمان حتی میتونی به 10 تا مانیتور هم از یه خروجی تصویر بدی اگه کلاس آموزش کامپیوتر رفته باشی میبینی که اکثر همشون همینجوری تدریس میکنن یعنی استاد پشت یه سیستم مادر میشینه بقیه در مانیتور های مقابلشون کارهای مدرس رو میبینن

متشكرم...

چک کنید ببینید چند تا از اینطور خروجی ها در پشت کیستان موجود است :

مث اون آبيه كه عكس اول هست
دو تا هستش
يكي سيم مانيتور داخلش هست يكي هم آزاد هست *بيكاره بنده خدا*

يا حق (:

Stream
28-11-2007, 23:06
مانیتور دوم رو به خروجی دوم وصل کنید. هم میتونید حالت Mirror داشته باشید هم تصویر رو Extend کنید به مانیتور دوم.

ya30n
28-11-2007, 23:10
هم میتونید حالت Mirror داشته باشید هم تصویر رو Extend کنید به مانیتور دوم.
يعني حله ديگه؟ نيازي به خرج اضافي نيست؟
راستي براي اين توضيحاتي كه لازم دارم از جمله هميني كه اشاره كرديد
بايد كجا مراجعه كنم براي مطالعه و يادگيري؟
ميخوام از يه مانيتور واسه خود كامپيوتر استفاده بشه از دومي براي مشاهده فيلم و ---
يا حق (:

Stream
28-11-2007, 23:17
نه نیازی به خرج اضافه نیست.
فقط دو مانیتور رو وصل کنید، راست کلیک کنید و به تنظیمات مانیتور برید، روی مانیتور 2 کلیک کنید،Resolution را تنظیم کنید و گزینه مشخص شده رو تیک بزنید. تمام !
( Mirror یعنی یک تصویر یکسان رو توی هر دو مانیتور داشته باشید، Extend کردن یعنی از هر دو مانیتور به عنوان مانیتورهایی که میتونید از فضاشون جدا از هم هست، استفاده کنید.)

ya30n
28-11-2007, 23:19
ازت ممنونم گلم
خيلي كمك كردي
شب خوش
يا حق (:

Admiinia
29-11-2007, 13:15
منم اين رو نمي دونستم ممنون از اطلاعاتتون

javadshahvand
29-11-2007, 15:38
منم اين رو نمي دونستم ممنون از اطلاعاتتون

بر عکس این کار رو با kvm میشه انجام داد یعنی چند تا کیس و یک مانیتور رو با یک kvm میتونی کنترل کنی

ya30n
29-11-2007, 15:48
هميني كه شما گفتي 35 تومن هست؟!!!!!!
يا حق (:

javadshahvand
29-11-2007, 16:13
هميني كه شما گفتي 35 تومن هست؟!!!!!!
يا حق (:

سوییچ های KVM
یک سوییچ KVM که معادل یک مانیتور ,یک صفحه کلید و یک ماوس است می تواند با صرفه جویی در هزینه و فضای کار , هر دوی این مشکلات را بر طرف سازد . این وسیله شما را قادر می سازد که چندین کامپیتر را توسط تنها یک مانیتور , یک صفحه کلید و یک ماوس کنترل کنید.
تکنولوژی که در پشت سوییچ های KVM نهفته است , بسیار ساده است . در گاه های مانیتور ,کیبورد و ماوس سیستم های شما توسط کابل های ویژه ای به درگاه های مطابقشان بر روی سوییچ KVM متصل می شودند و به جای این که یک مانیتور , یک صفحه کلید و یک ماوس به صورت جداگانه ,مستقیما به هر سیستم متصل شود . تنها به یک سری از این وسایل مورد نیاز بوده و به بخش ویژه ای که برای آنها در سوییچ KVM در نظر گرفته شده است متصل می گردند و بدین ترتیب تمامی کامپیوترها می توانند به طور اشتراکی از آن ها استفاده کنند.
سوییچ های KVM را می توانید از بیشتر فروشندگان تجهیزات کامپیوتر یا تجهیزات شبکه خریداری نمایید . نکته ای که در خرید یک سوییچ KVM باید مد نظر داشته باشید این است که آیا کابل های لازم برای اتصال کامپیوترها به سوییچ KVM به همراه آن وجود دارد یا خیر . چرا که این کابل ها اغلب گران قیمت بوده و می توانند به طور قابل لنتظاری هزینه خرید را افزایش دهند.
سوییچ های دو درگاهه و چها درگاهه با قابلیت های متنوعی تولید می شوند.
در طی سالهای اخیر سوییچ های KVM پیشرفته تر شده اند . مدل های آنالوگ قدیمی اغلب گران قیمت بوده و به ویژه کاربرپسند نبودند . بر عکس , مدل های جدیدتر هم ارزانتر بوده و هم پس از تنظیم و راه اندازی آن ها به شیمو صحیح , راخت تر می توان با آن ها کار کرد .
تنظیم و راه انذازی سوییچ KVM به شیوه صحیح تا خدودی زمان بر است . تعداد کابل های درگیر در این میان نیز ممکن است راه اندازی سوییچ KVM را در ابتدا گیج کننده نشان دهد . اما پس از اتصال تمام سیستم ها , مانیتور , صفحه کلید و ماوس به آن , سوییچ KVM وظیفه خود را به خوبی انجام خواهد داد .
قیمت در برابر قابلیتهائي مانند کامپیوترها,قیمت سوییچ KVM تععین کننده میزان توانایی آن است . اما عامل اصلی و مهم در تعیین قیمت یک سوییچ KVM, تعداد سیستم هایی است که می توان به آن ها متصل نمود . نمونه های معمولی سوییچ های KVM که برای استفاده شدکت های کوچک مناسب هستند معمولا دو درگاهه یا چها درگاهه هستند , از این رو می توانید حداکثر دو تا چهار کامپیوتر را به آن ها متصل نموده و همزمان استفاده نمایید.
همچنین دقت کنید که سوییچ KVM ای که می خواهید بخرید از چه روشی برای انتخاب درگه فعال و جا به جایی بین سیستم ها پشتیبانی می کند . سوییچ های ساده و معمولی برای این کار دکمه مخصوصی بر روی خود دارند . پس از جا به جا شدن از یک سیستم به سیستم دیگر , یک چراغ نورای بر روی سوییچ نشان می دهد که کدام کامپیوتر انتخاب شده است . در بعضی مدل ها ممکن است برای هر کامپیوتر , یک دکمه و چراغ جداگانه وجود داشته باشد .
در یک سوییچ KVM پیشرفته تر جا به جایی بین کامپیوترها را می تواند با صفحه کلید نیز انجام دهید . این شیوه به انتخاب درگاه توسط کلید (HOTKEY PORT SELECTION ) موسوم است . معمولا در این روش ابتدا باید کلید CTRL و ALT یا کلید مشابه دیگری را فشار دهید و پس از آن کلید شماره کامپیوتری که می خواهید به آن سوییچ نمایید را فشار دهید تا سوییچ KVM عمل جابجایی را انجام دهد .
در سوییچ KVM پیشرفته تر و گران قیمت تر , پس از این که کلید را می قشارید , بر روی صفحه نمایش لیست کامپیوترها نشان داده می شود تا به صورت کاملا بصری , کامپیوتر فعال را انتخاب نمایید . این شیوه به روش (ON-SCRREN DISPLAY) OSD موسوم است.
توانایی دیگری که به هنگام انتخاب یک سوییچ باید مد نظر داشته باشید , حداکثر دقتی است که سوییچ برای صفحه نمایش پشتیبانی می کند . اولین چیزی که همیشه باید پیش از همه چیز بررسی کنید این است که آیا سوییچی که می خواهید بخرید دقت های مانیتو شما را پشتیبانی می کند یا خیر .
سوییچ های KVM گران قیمت تر دارای قابلیت پویش خودکار نیز می باشند و می توانند به گونه ای تنظیم شوند تا به صورت خودکار طی یک برنامه مشخص شده عمل جا به جایی بین کامپیوترها را انجام دهند , که معمولا زمان آن بین 5 تا 60 ثانیه می باشد . این مساله در حالتی که چند کار را به کامپیوترها سپرده اید و نمی خواهید برای سرزدن به آن ها و کسب اطلاع از پایان کار آن ها نر بار خودتان به طور دستی این کار را انجام دهید قابلیت مفیدی است .
اما اگر به دنبال یک سوییچ KVM واقعا پیشرفته می گردید , در سوییچ های KVM فوق پیشرفته , امکان اتصال وسایل جانیب ای مانند پرینتر و چاپگر نیز مهیا است و نکته دیگر این که توجه داشته باشید که قیمت سوییچ KVM در حالتی که هم از درگاه USB و هم از درگاه PS/2 برای صفحه کلید و ماوس پشتیبانی می کند بیشتر می باشد . در کل با نکاتی که گفته شد سوییچی را انتخاب کنید که نیاز شما را بهتر بر آورده می کند.

ya30n
15-12-2007, 15:58
دوستان اگه بخوام گيم بكنم با كسي ميشه دو تا مانيتور جدا يا نه؟
تو يكي فقط ميشه؟
يا حق (:

Stream
15-12-2007, 17:24
دوستان اگه بخوام گيم بكنم با كسي ميشه دو تا مانيتور جدا يا نه؟
تو يكي فقط ميشه؟
يا حق (:
بله میشه ولی دو تا گیم با هم روی یک سیستم Run می شوند و سیستم باید خیلی قوی باشه تا بتونه هر دو گیم رو خوب نشون بده. ( این مواقع هست که CrossfireX برتریش رو نسبت به SLI نشون می ده. )

ya30n
16-12-2007, 19:10
مرسي دوست خوبم من الان دو مانيتور رو دارم با يك كيس
ولي مشكل اينجاست اون تصويري كه شما دادين كه گفتين تيك بزنم دو گزينه رو يا بردارم (به دلخواه خودم) اونا تو setting وجود نداره...
يا حق (:

ya30n
16-12-2007, 19:11
آخه ميخواستم يكي با يه مانيتور فيلم نگاه كنه من كاراي اينترنتي رو انجام بدم ولي الان هر كاري ميكنم تو هر دو مانيتور فرقي نميكنه و يكي هست...
يا حق (:

Stream
16-12-2007, 19:25
آخه ميخواستم يكي با يه مانيتور فيلم نگاه كنه من كاراي اينترنتي رو انجام بدم ولي الان هر كاري ميكنم تو هر دو مانيتور فرقي نميكنه و يكي هست...
يا حق (:
درایور کارت گرافیک رو نصب کردید؟

ya30n
16-12-2007, 23:14
يعني يه كارت گرافيك ديگه ميخواد؟!!
يا حق (:

Stream
16-12-2007, 23:16
نه !
اگه درایور کارت گرافیک رو نصب کرده باشید باید صفحه ای مثل اون عکسی که گذاشتم رو ببینید.

ya30n
16-12-2007, 23:31
آها
پس با سي دي نصب كنم؟
اوكي...
يا حق (:

Stream
16-12-2007, 23:40
چک کنید مدل کارت گرافیکتون چی هست ( با برنامه GPU-Z ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) و از تاپیک بحث و تبادل نظر درباره درایورهای کارتهای گرافیکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آخرین نسخه درایورتون رو دانلود کنید.

ya30n
16-12-2007, 23:44
جي فورس mx 4000
مرسي دان ميكنم
يا حق (:

hami73
15-06-2013, 12:09
سلام من یه مانیتور سی آر تی 17 و یه ال ای دی 20 دارم و پورت دوتاشون RGB (کابل های قدیمی) هستش من میخوام این دو تا مانیتور رو به یک کیس وصل کنم و از اون ها دو تا تصویر جدا بگیرم به صورت زیر:
به عنوان مثال توی یکی از مانیتورها فیلم نگاه کنم.
و توی مانیتور دیگه مثلا با فتوشاپ کار کنم.
لطفا بگید چه چیز هایی باید بگیرم و قیمتش رو هم بگید.
مرسی.

افزونه های وردپرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شرکت صندلی سازی نیوچر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])