PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آنتن تماس های اضطراری یا Sos از کجا می آید؟

M Like Mother
25-11-2007, 05:05
در بعضی نقاط تلفن شما آنتن ندارد ولی شما قدر به گرفتن تماسهای ضروری مانند پلیس و غیره هستید... این آنتن برای تماس های اضطراری از کجا دریافت می شود؟

مثلا شما با ایرانسل به شهری رفته اید که آنتن ندارد اما آنتن برای تماسهای ضروری دارید... این آنتن رو از اپراتور دیگه می گیره؟ ... یعنی کلیه اپراتور ها بهم برای تماسهای اضطراری آنتن می دن؟؟ ... یا قضیه چیز دیگریست؟

nima_949
25-11-2007, 21:07
سوال خوبی کردی
فکر کنم به قضیه آنتن دهی بر نمیگرده این یه سرویس از طرف همه اپراتور ها در سراسر دنیا ست که به راحتی حتی اگه سیم کارت تو گوشی نباشه این کارو انجام بدی
سرویس تماس های ضروری

Gladiator King
25-11-2007, 23:09
من چند روز پیش میخواستم با ایرانسل پلیس و اورژانس رو بگیرم ولی نمیشد.اون موقع ایرانسل خط نمیداد ولی وقتی خط نمیده هم باید بگیره ولی نمیدونم چرا نمی گرفت؟؟

M Like Mother
26-11-2007, 03:58
من چند روز پیش میخواستم با ایرانسل پلیس و اورژانس رو بگیرم ولی نمیشد.اون موقع ایرانسل خط نمیداد ولی وقتی خط نمیده هم باید بگیره ولی نمیدونم چرا نمی گرفت؟؟

با ایرانسل اول باید 112 رو بگیری و بعد شماره مورد نظر ... البته تو بعضی از شهر ها مستقیما میشه ...

خودم فکر می کنم از اپراتورهای دیگه میگیره ... چون موبایل بدون آنتن که اصلا کار نمی کنه حالا می خواد پلیس باشه یا هر جای دیگه ...

یعنی کلیه اپراتورها به کلیه گوشی ها بدون در نظر گرفتن نوع سیم کارت خدمات ضروری رو ارائه می دن

H M R 0 0 7
26-11-2007, 08:39
خودم فکر می کنم از اپراتورهای دیگه میگیره ... چون موبایل بدون آنتن که اصلا کار نمی کنه حالا می خواد پلیس باشه یا هر جای دیگه ...

اكثر يا بهتر بگم تمام گوشي ها ميتونن بدون سيم كارت شماره هاي ضروري رو بگيرن. ديگه چه جوريه، اونشو نميدونم!

Gladiator King
26-11-2007, 22:53
با ایرانسل اول باید 112 رو بگیری و بعد شماره مورد نظر ... البته تو بعضی از شهر ها مستقیما میشه ...

یعنی برای گرفتن پلیس باید 112110 رو بگیرم؟ درست فهمیدم.

Maziar_69
27-11-2007, 00:26
نه دوست من. شما 112 رو بگیر بعدش خانومه میاد روخط میگه باید چیکار کنی. در ضمن رایگان هم هست.
در مورد عنوان تاپیک و سوالش هم بگم که بله این آنتن از فعال ترین اپراتور موجود در اون منطقه گرفته میشه.
به طور مثال من یه دفعه رو Emergency calls only بودم و تو گوشیهای سونی هم همونطور که میدونید در این حالت هم آنتن پره. ولی دیدم آنتن داره خالی میشه تا رسید به 2 خط. سریع گوشی بابام رو نگاه کردم دیدم که اونم 2 خطه (بابام دولتی داره و من ایرانسل).
نتیجه گرفتم که آنتن تماس ضروری از اپراتور همراه اول بوده. چند بار هم تجربه کردم اینو.

jackhammer
28-11-2007, 15:44
آنتن تماس های اضطراری نداریم.
اینا همش شبکه ی موبایله.وقتی که شما شبکه ی موبایل اصلیت آنتن نده گوشیت قوی ترین شبکه رو پیدا میکنه و وصل میشه بهش(اگه شبکه ها از نظر رومینگ برابر باشند مثل ایران).حالا بسته به نوع رومینگ این دو شبکه یعنی شبکه ی اصلیت و شبکه ی دومی که بهش وصل میشی میتونی از خدمات متفاوتی استفاده بکنی ولی چون توی ایران اپراتور ها با هم رومینگ ندارن پس از هیچ سرویسی نمیتونی استفاده کنی به جز تماس های اضطراری که یعنی فقط میتونی با 112 و 911 تماس بگیری.
به فرض اگه ایرانسل و مخابرات رومینگ داشتن شما میتونستی تماس معمولی هم بگیری یا شاید اس ام اس هم بزنی یا اگه Gprs داشت میتونستی استفاده بکنی.

M Like Mother
02-12-2007, 01:06
از همه بچه ها که جواب دادن ممنونم ...

در واقع از یه اپراتور دیگه کمک میگیره ... بلاخره آنتنی هست ... هیچی که نمیشه ... منظورم از آنتن همون سیگناله ...

D o l f i n
02-12-2007, 21:13
میشه ماهواره ای باشه بقول دوستمون باید آنتنی چیزی باشه بدون سیم کارت یا انتن دهی که نمیشه

vagrik
04-12-2007, 10:29
دوستان گرامي... خيلي چيزها هست كه ما نميدونيم...

مثلا، شما تا حالا اين سوالات به فكرتون رسيده...

1. چرا بايد باز گوشيي كه خاموشه، و سيم كارت و حتي باطري داخلش نيست، توسط بعضي جاها (...) رديابي بشه؟!

2. چرا در هر گوشي يك Ic وجود داره كه هيچ كارآيي نداره؟!

3. چرا گوشي‌هاي سري اول سوني‌اريكسون K850 در اروپا جمع‌آوري شد؟! (اونم به صورت كاملا موزيانه!!!)

4. چرا اصلا اينقدر تبليغات ميكنن كه هر فردي يك گوشي داشته باشه؟

5. ...

جواب اين سوالات قابل گفتن در انجمن‌ها نيست. ولي بدونيد كه هر تكنولوژي و يا هر تبليغي ميشه، براي افراد يك سري خوبي داره و براي افراد خاص (!!!) يك سري خوبيهاي خفن‌تري داره!

موفق باشيد.

رضاهادیان
19-05-2024, 10:31
خیر کلیه جواب ها اشتباه و بدون ادای مطلب از لحاظ فنی می باشد...