PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کارگردان ارباب حلقه‌ها از روي يکي از بازي‌هاي مايکروسافت فيلم مي‌سازد

Sphinx
07-10-2005, 19:43
پيترجکسون، کارگردان فيلم سينمايي Lord of the Rings به همراه همسرش يک فيلم بلند سينمايي از روي بازي کامپيوتري Halo ، ساخت شرکت مايکروسافت، توليد خواهد كرد.
پيترجکسون، کارگردان سه گانه ارباب حلقه‌ها، برنده چندين جايزه اسکار، به همراه همسرش فران والش و نويسنده فيلمنامه ارباب حلقه‌ها يک فيلم بلند سينمايي با اقتباس از بازي کامپيوتري Halo خواهد ساخت
شرکت‌هاي فيلم‌سازي فاکس قرن بيستم و يونيورسال، به عنوان تهيه کنندگان اين فيلم، آن را اواسط سال 2007 به روي پرده خواهند برد. اين دو شرکت در فرآيند توليد فيلم از استوديوي بازي سازي Bungie متعلق به مايکروسافت کمک خواهند گرفت.
گفته مي‌شود فيلمبرداري فيلم Halo در کشور نيوزلند، محل فيلم‌برداري ارباب حلقه‌ها انجام خواهد شد.
پيتر جکسون کارگردان ارباب حلقه‌ها
پيترجکسون خود را يکي از علاقه‌مندان بازي کامپيوتري Halo ناميد و گفت: من تلاش مي‌کنم که داستان اين بازي را بار ديگر روي پرده سينما زنده کنم.
در حال حاضر بازي Halo يکي از پرفروش‌ترين بازي‌هاي کامپيوتري ساخت شرکت مايکروسافت براي کنسول بازي Xbox مي‌باشد. در اين بازي اکشن ماجرايي، يک سرباز با قدرت پيش‌بيني آينده به نبرد با يورش بيگانگان مي‌رود.
اين اولين باري نيست که از روي يک بازي کامپيوتري پرفروش، يک فيلم سينمايي ساخته مي‌شود. پيش از اين، از روي بازي‌هاي Tomb Raider‌ و Resident Evil نيز فيلم سينمايي توليد شده و به روي پرده سينما رفته است.
برخي کارشناسان صنعت هنر و سرگرمي پيش‌بيني مي‌کنند با توجه به اينکه دامنه فراگيري صنعت بازي‌هاي کامپيوتري به طور بالقوه بسيار بيشتر از صنعت سينما است، در آينده نزديک شاهد اوج گيري و رشد گسترده بازي‌هاي کامپيوتري خواهيم بود. رهيافت توليد فيلم از روي بازي‌هاي موفق يکي از راهکارهايي است که اخيرا استوديوهاي فيلم‌سازي براي اطمينان يافتن از حداقل ميزان فروش يک فيلم سينمايي به‌کار برده‌اند اما اين راهکار تاکنون به دليل عدم مشارکت کارگردانان برجسته سينما در اين رويه، چندان موفق نبوده است.
استوديوهاي فيلم‌سازي يونيورسال و فاکس اميدوارند تجربه پيترجکسون در سه‌گانه ارباب حلقه موجب موفقيت فيلم Halo شود.
شرکت مايکروسافت به عنوان بخشي از اين معامله علاوه بر دريافت 5 ميليون دلار از دو شرکت فيلم‌سازي مذکور بابت حق امتياز استفاده از بازي Halo، حدود 10 درصد از درآمد حاصل از فروش بليط‌ هاي سينما را هنگام اکران فيلم دريافت خواهد کرد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]