PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فاصله يا نيم فاصله؟ مسئله اين است!

javad2625
23-11-2007, 06:24
سلام دوستان

نيم فاصله رو كه همه تون مي شناسيد؟ كاراكتري كه براي يك تكه كردن كلمات دو بخشي به كار ميره.

خواستم بگم با توجه به اين كه استفاده زياد از دكمه Shift سرعت تايپ رو پايين مياره ضمن اين كه استفاده از كاراكترهاي دوگانه باعث سخت شدن كار با موتور جستجو ميشه، من استفاده از كاراكتر نيم فاصله رو توصيه نمي كنم.

نظر شما چيه؟

با تشكر

wordist
24-11-2007, 09:15
سلام به دوستان

به نظر من این مورد بستگی داره به اینکه شما داری کجا از اون استفاده می کنی

من اگه در صفحه آرایی و نامه نگاری استفاده کنم حتما استفاده از نیم فاصله رو فراموش نمی کنم ولی اگه در مطالب منتشرشونده در سطح وب استفاده کنم ممکنه و فقط ممکنه رعایت نکنم چرا که کاربران وب باید به مسائل استاندارد و مهم در سطح وب حساسیت نشون بدن

البته یه نکته رو هم اضافه کنم که اکثر این کلمات که ممکنه در اونا از نیم فاصله استفاده بشه کلمات کلیدی در منابع وب نیستند پس رعایت نیم فاصله در اونجا هم خیلی وضعیت نتایج جستجو رو تغییر نمیده ،

با عنایت به اینکه کاربران وب همیشه باید توجه داشته باشند برای رسیدن به نتایج دلخواه و نزدیک تر به موضوع مورد جستجو همیشه یک جستجو جواب دهنده نیست

با آرزوی موفقیت برای همه مخصوصا دوست عزیزم جواد 2625

[ali]
24-11-2007, 11:31
استفاده زياد از دكمه Shift سرعت تايپ رو پايين مياره
خوب شما ctrl+Hرا بگیر و بعد جاهایی که نیم فاصله نذاشتی رو ریپلیس کن.

javad2625
25-11-2007, 08:52
;1841247']خوب شما ctrl+Hرا بگیر و بعد جاهایی که نیم فاصله نذاشتی رو ریپلیس کن.
مگه ميشه؟ كدوم ها رو ريپليس كنم؟ يكي دو تا كه نيست كه!

Mitra_1360
25-11-2007, 09:14
یه توضیح کلی در مورد نرم افزارهایی غیر ورد و اکسل افیس که کاربرد دارن برام میدین مثله پاورپوینت یا ...

اصلا لیست محصولات افیس چیا هست ؟

wordist
25-11-2007, 09:30
یه توضیح کلی در مورد نرم افزارهایی غیر ورد و اکسل افیس که کاربرد دارن برام میدین مثله پاورپوینت یا ...

اصلا لیست محصولات افیس چیا هست ؟
سلام دوست عزيزم

ليست محصولات افيس كه زياده مخصوصا در ورژن 2007

ولي معروف هاش يكي همون پاورپوينت كه عمدتا براي ساختن اسلايد و موارد مشابه بكار ميره ، ديگه اكسس كه براي ساختن بانكهاي اطلاعاتي بكار ميره مثلا نرم افزار كتابخانه يا .... ، فرانت پيج كه براي ساختن ساده صفحات وب هست ، پابليشر كه مخصوص ساخت فايلهاي صفحه بندي روزنامه و مجله و ..... است و نرم افزارهاي ديگه مانند ويزيو و اوت لوك و .....

موفق باشي

راستي جاي اين پستي كه دادي اينجا بود يا نه ................... !!!! ؟؟؟؟ :) :)

آخه اين سوالت ربطي به فاصله يا نيم فاصله نداشت دوست من :)

Mitra_1360
25-11-2007, 09:33
مرسی من بخوام یکی از اینایی که گفتین رو یاد بگیرم شما کدوم رو پیشنهاد میکنی ؟

wordist
25-11-2007, 09:40
سلام

اين بستگي داره كه علاقه ات به چي باشه

aliali58
01-01-2008, 08:57
سلام دوستان

نيم فاصله رو كه همه تون مي شناسيد؟ كاراكتري كه براي يك تكه كردن كلمات دو بخشي به كار ميره.

خواستم بگم با توجه به اين كه استفاده زياد از دكمه Shift سرعت تايپ رو پايين مياره ضمن اين كه استفاده از كاراكترهاي دوگانه باعث سخت شدن كار با موتور جستجو ميشه، من استفاده از كاراكتر نيم فاصله رو توصيه نمي كنم.

نظر شما چيه؟

با تشكر

جواد جان سلام
من توصيه ميكنم. به اين دليل كه من براي زدن نيم‌فاصله از شيفت استفاده نميكنم و تك كليديش كردم در ضمن ميشه از ريپليس هم استفاده كرد منتها بايد وقت بذاري و چيزهايي رو كه نياز به نيم فاصله دارن پيدا كني و بعد يه ماكرو بسازي و در پايان كار ماكرو رو اجرا كني كه كل فايل رو برات درست كنه البته يكي از دوستان من از اين روش استفاده ميكرد اگه خواستي ندا بده ماكرو ساخته‌شدش رو برات بگيرم و بفرستم

javad2625
01-01-2008, 11:13
هر چند جاي اين پست اينجا نبود، اما اگه ميخواي شروع كني، من اول ورد و بعد پاورپوينت رو توصيه مي كنم. اگه دانش آموزش رشته رياضي يا دانشجوي رشته هاي مهندسي هستيد، يا شاغل هستيد (به هر سه دليل، نياز به حساب و كتاب خواهيد داشت) بعد از دو مورد اول، اكسل رو توصيه مي كنم. اگه مدير هستيد، بعد از اونها، اكسس رو توصيه مي كنم.

البته به شرطي كه ديگه به سراغ اين تالار بيايد و پست من رو ببينيد.

علی علی علی
22-01-2008, 20:41
من فکز کنم هزجای زبون فارسی رو بگیری یه جاش تو سیستم لنگ میخوره اما بهتره این آقایان مسئول فرهنگی یه کلید جداگانه تک برای کلیه امور در آفیس برای نیم فاصله بر روی کیبرد تعیین کنند که هم عمومی بشه و هم اینکه در جا به جایی مثل این "ی" این"ي"نشه یه فایل رو ببری بیرون واسه پرینت هی باید به مغازهای بگی چی کار کنه!!

mohrd
13-03-2008, 14:27
با کدوم کلید ها نیم فاصله می زنن ؟؟؟؟؟:31::31::31::31::11:

[ali]
13-03-2008, 15:24
من فکز کنم هزجای زبون فارسی رو بگیری یه جاش تو سیستم لنگ میخوره اما بهتره این آقایان مسئول فرهنگی یه کلید جداگانه تک برای کلیه امور در آفیس برای نیم فاصله بر روی کیبرد تعیین کنند که هم عمومی بشه و هم اینکه در جا به جایی مثل این "ی" این"ي"نشه یه فایل رو ببری بیرون واسه پرینت هی باید به مغازهای بگی چی کار کنه!!
خوب داداش pdf کن و السلام

با شیفت و اسژیس نیم فاصله می زنند!

javad2625
15-03-2008, 01:31
با کدوم کلید ها نیم فاصله می زنن ؟؟؟؟؟:31::31::31::31::11:
اگه نرم افزار اصلاح صفحه كليد نصب كرده باشي با Shift+Space در غير اين صورت، نمي دونم.

sltavakoli
15-03-2008, 01:53
سلام

اقا همون جور که دوستمون گفتن اگه میخوای نامه ی رسمی بزنی که حتما باید از نیم فاصله استفاده کنی.

ولی برای سرچ تفاوت خیلی ناچیز میباشد.

مخصوصا اونا که خیلی سرچ میکنن نمیخواد الکی وقتشون رو تلف کنن

sltavakoli
16-03-2008, 17:02
راستی چرا از ماکرو ها استفاده نمیکنید؟

javad2625
10-04-2008, 13:19
راستی چرا از ماکرو ها استفاده نمیکنید؟
از ماکروها برای چه کاری استفاده کنیم؟

alireza3260
27-04-2008, 16:43
سلام
در بعضی از سیستم ها که شیف اسپیس کار نمی کند؟؟؟!!!!!!!
شاید به کار بیاد::::::::
من برای تایپ نیم فاصله از منوی اینسرت گزینه سمبل رو انتخاب می کنم و بعد در پنجره نمایش داده شده برای کارکتر با کد اسکی 200c یک شورت کات کی ShortCut Key تعریف می کنم سپس هر جا نیاز شد از اون استفاده می کنم.
در رابطه استفاده از نیم فاصله به نظر من در پایان نامه ها و نامه های رسمس حتماً باید استفاده کرد.

سوال: در پاورپوینت و اکسل برای همین نیم فصله یا برای کارکتر ها چطوری می شه ShortCut Key تعریف کرد؟؟؟؟؟؟

gol_agha
03-05-2008, 19:52
سلام عزیزان !
اولا استفاده از نیم فاصله در برابر فاصله ی کامل ، به جای خودش واجبه . مثلا بین دو کلمه ی مستقل از هم ما باید از فاصله ی کامل استفاده کنیم ؛ اما برای کلمه ای که دارای دو جزء جدا از هم هست باید از نیم فاصله استفاده کرد ؛ مثل : نامه ی ، بی خبر و امثال این ها .
اما روش استفاده از نیم فاصله بسیار ساده است : کلیدهای ctrl و - رو با هم فشار بدید و بعد جزء بعدی کلمه رو بنویسید .
والسلام تا بعد .

wordist
04-05-2008, 07:03
سلام عزیزان !
اولا استفاده از نیم فاصله در برابر فاصله ی کامل ، به جای خودش واجبه . مثلا بین دو کلمه ی مستقل از هم ما باید از فاصله ی کامل استفاده کنیم ؛ اما برای کلمه ای که دارای دو جزء جدا از هم هست باید از نیم فاصله استفاده کرد ؛ مثل : نامه ی ، بی خبر و امثال این ها .
اما روش استفاده از نیم فاصله بسیار ساده است : کلیدهای ctrl و - رو با هم فشار بدید و بعد جزء بعدی کلمه رو بنویسید .
والسلام تا بعد .
سلام

روشي كه اشاره كردين درست نيست

اون كليدهاي تركيبي كه شما اشاره كردي براي شكست در كلمه بكار ميره نه براي نيم‌فاصله كه كاملا با هم متفاوته

شكست كلمه را دو تا ميكنه كه اگه احيانا در اخر خط قرار گرفت و كلمه طولاني بود همه كلمه به خط بعد منتقل نشه و اخر خط قبل زيادي خالي بمونه و فقط اون قسمت كه شكست داده شده منتقل بشه به خط بعد

در صورتيكه نيم‌فاصله كاملا عكس اين مطلب هست و يكي از چيزهايي كه ما نيم فاصله ميخواهيم اينه كه اگه كلمه افتاد آخر خط دو تكه نشه (مثلا "مي" خط بالايي و "شود" خط بعدي بيفته)

درصورتيكه با شكست عملا خودمون ميگيم كه اين اتفاق بصورت دستي بيفته

يه امتحان ساده كافيه كه اينو اثبات كنه

پس مطلب شما كاملا رد هست

موفق باشي

amirtoty
30-06-2008, 22:11
نیم فاصله خیلی خوبه... همین!