PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : **مهم** آیا قرار دادن دو یا چند گوشی تلفن همراه در کنار هم مضر می باشد؟

M Like Mother
20-11-2007, 23:53
با سلام خدمت دوستان ...

خواهشمندم افرادی که با موبایل تخصصی تر آشنا هستند جواب بدهند...

آیا قرار دادن دو ( یا چند) گوشی تلفن همراه در کنار هم یا قرار دادن گوشی تلفن های بی سیم در کنار گوشی همراه باعث آسیب زدن به آنها خواهد شد؟ آیا برای آنها مضر است و به مرور زمان باعث خرابی آنها می شود؟.

اگر مضر است آیا آنقدر قابل توجه هست که توصیه شود که از اینکار پرهیز کنیم ... یا بالعکس آنقدر تاثیرش جزیی است که مسئله چندان قابل توجه نیست؟

متخصصین موبایل و تحصیلکرده های رشته های فنی اگه جوابی دارند دریغ نکنند

ممنون ...

nima_949
21-11-2007, 01:02
این سوال شما کاری به متخصص و تحصیل کرده نداره
هکرسی که اطلاعات عمومیش تو این زمینه بالا باشه بلده
نه دوست عزیز ضرر نداره ولی در کنار کامپیوتر بزارید آره ضرر داره

M Like Mother
21-11-2007, 13:49
این سوال شما کاری به متخصص و تحصیل کرده نداره
هکرسی که اطلاعات عمومیش تو این زمینه بالا باشه بلده
نه دوست عزیز ضرر نداره ولی در کنار کامپیوتر بزارید آره ضرر داره

از جوابت ممنون ....
البته درسته که اگه کسی اطلاعات عمومیش بالا باشه می دونه ولی اگه بالا نباشه اونی که تو این کار متخصصه بهتر می تونه جواب بده... حالا شما تخصصی جواب دادید یا با اطلاعات عمومی؟ ... در ضمن جایی خوندی یا خودت حدس می زنی؟ ...

دوست عزیز اگه می تونی دلیلش هم بگو چون مسئله رو باید جایی بصورت علمی بگم ... و چرا کنار کامپیوتر ضرر داره ... کامپیوتر که امواج الکترومغناطیس نداره ... یعنی موبایل به کامپیوتر ضرر می زنه؟ ... یابالعکس؟ یا هر دوش؟

nima_949
21-11-2007, 16:29
چرا نداره دوست من پس صفحه مانیتور چیه ؟؟ سی پی یو؟؟؟
همون صفحه نمایشگر امواج مغناطیسی نسبتا قوی داره؟
میتونی امتحان کنی گوشیتو کنار اون بزار ببین چه جوری روی صفحه ات نویز ایجاد میکنه

M Like Mother
23-11-2007, 03:27
چرا نداره دوست من پس صفحه مانیتور چیه ؟؟ سی پی یو؟؟؟
همون صفحه نمایشگر امواج مغناطیسی نسبتا قوی داره؟
میتونی امتحان کنی گوشیتو کنار اون بزار ببین چه جوری روی صفحه ات نویز ایجاد میکنه

خیلی خوبه ... بازم نمی دونم اطلاعات مهندسی داری ( مقاله ای خوندی ؟ ، کار تخصصی انجام دادی ؟) یا حدسی میگی ... دوست عزیز حدس و یه کم تجربه با چشم و گوش به درد من نمی خوره ... من جواب علمی تر می خوام ..

... پس کامپیوتر سی پی بو داره و مانیتور امواج مغناطیسی ... بخاطر همین موبایل کنارش باشه مضره ... خوب موبایل هم اینها رو داره هم بصورت گیرنده و هم بصورت فرستنده ... یعنی به اون اثری نداره؟ ..

... فکر کنم گوشی شما کنار مانیتور بوده بعد یه پیام اومده دیدی صفحه مانیتورت میلرزه میگی اثره منفی داره !!! ... شاید هم موبایل رو کنار یه اسپیکر بذاری وقتی میخواد زنگ بخوره و پیامک بیاد تو اسپیکر ( بلندگو) نویز بیفته بگی اثر منفی داره !!! ... اما وقتی دو تا گوشی کنار همند یکی پیامک میگیره و دیگری آب تو دلش تکون نمی خوره میگی پس اثر منفی نداره !!! ... خوب این یه تجربه تقریبا ناقصه ... اگه اطلاعات همنجوری که من گفتم به دست اومده به درد من نمی خوره ... اینارو که خودم هم می دونم ... علمی و مستند لطفا ... فکر کنم اگه دو تا موبایل کنار هم بود یکی زنگ می خورد کناریش می لرزید می گفتی اونم اثر منفی داره ... یعنی جواب شما مبتنی بر چشم و گوش شماست ... این خوبه ... ولی کافی و کامل و علمی نیست ... خیلی چیزها به چشم و گوش و حواس ما نمی یاد ... پس عملی تر لطفا ..

تازه فرض کنیم موبایلت کنار مانیتور باشه و صفحه مانیتور بلرزه ... همین هم مسائله خوبیه ... آیا لرزش تصویر مانیتور به سبب امواج موبایل باعث آسیب رسیدن به اون میشه ... یا نه .. تصویر رو می لرزونه ولی باعث آسیب نمیشه ...

بابا نا سلامتی اینجا اند موبایله ... دوستان دیگه چیزی نمی دونن؟

nima_949
23-11-2007, 05:15
دوست من من نمیدونم دنباله چه جوابی میگردی اثر منفی یعنی چی؟؟
کنار تلویزیون رادیو کامپیوتر بی سیم و هرچیز الکترونیکی که قرار بگیره نویز ایجاد میکنه
ضرر باید طبیعتا داشته باشه
به عنوان مثال ساده توی هواپیما چرا اجازه نمیدن مکالمه داشته باشی چون دستگاه های حساس رادار وجود داره ولی برای دوتا گوشی فکر نمیکنم داشته باشه یعنی ضرری که فکر کنی به گوشی دیگه آسیب جدی برسونه
بازم دنبالش باش

AMIR_EVILPRINCE
23-11-2007, 09:57
اثرش کمه ولی به مرور زمان طولانی امواج ماکروویو روی شما تاثیر میزاره چه بخوای چه نخوای البته خیلی کم

H A M E D
23-11-2007, 18:38
دوست من دوتا موبايل به هيچ وجه به هم ربطي نخواهند داشت كه بخوان به هم ضرر برسونن! من مهندس كامپيوتر هستم ولي تا اون جايي كه درباره سيستم هاي الكترونيكي موبايل اطلاعات دارم خود موبايل امواجي رو كه از خودش به بيرون ميفرسته به هيچ وجه ضرري به موبايل ديگه اي كه كنارشه نميرسونه. چون هر گوشي امواج خاص خودش رو تنها با آنتن مخصوص به اپراتور خودش رد و بدل ميكنه و توي فضاي دور و بر ما پره از اين امواج كه فقط يه مقدار شدت اونها در محل آنتن گوشي بالاتره كه البته به حال گوشي هيچ فرقي نداره.
امواج گوشي ميتونه به كامپيوتر ضرر برسونه. حتي ممكنه در موارد معدودي در عملكرد بعضي سخت افزار ها مثل مودم ها و بيشتر از همه اسپيكر و مونيتور تاثير بذاره. البته جاي بحث خيلي زياد داره كه فكر مي كنم تا همين اندازه براش كافي باشه.

L05T
24-11-2007, 10:06
تاثیر روی همو نمی دونم ولی روی خود آدم چرا:13:
یادمه یه جا خوندم اومده بودم از یه گوش به گوشیه دیگه زنگ زده بودم
بعد همین طور که تماس بین اونا برقرار بود دو تا گوشی رو نزدیک هم گزاشته بودن
و یه تخم مرغ هم گزاشته بودن بینشون بعد از چند ساعت تخم مرغه پخته بود:18:

M Like Mother
25-11-2007, 04:53
از بچه هایی که جواب دادند و می دهند ممنونم ... پس من اگه بگم روی هم هیچ تاثیری ندارند جواب درستیه ... اگه گفتند چرا گردن شما ...:31:

harivandiha
25-11-2007, 17:33
na aziz hich tasiri nadare khialet rahat

meha
25-11-2007, 18:25
na aziz hich tasiri nadare khialet rahat

لطفا فارسی تایپ کن.