PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای تق تق از هارد Sata

adel_6747
19-11-2007, 17:54
من یه هارده 320 SATA خریدم که به نظر من کمی کنده و صدای چیز چیزه ریز میده که عصابم خورد میشه ایراد از چی می تونه باشه ؟
توی LOAD ویندوز هم زیاد طول میکشه یعنی راحت 10 بار باید بگذره بعدش Welcome ویندوزو نشون میده

main:giga 945 gzm-s2
cpu:intel 3.2 dual core 4m cach
vga:7300GT
ram :2*king 512m bus 533
یه کارت tv هم دارم که مدلش الان یادم نیست

naser_2006
19-11-2007, 18:57
داشتن صدا یه چیز عادیه

amin123
19-11-2007, 19:52
اگر صداي تق تق هست كه اصلا چيز عادي نيست.اولين كاري كه شما بايد انجام بدي فرمت كردن به صورت فول درايو اوليت است و بنابراين بايد يك ويندوز نصلب كني .فقط يادت باشه فرمت را به صورت كوييك انجام ندي.........

Mezzo
19-11-2007, 23:27
ممكنه صداي تق تق مربوط به سيلندرش باشه. من يه زماني يه مكستور گرفتم كه همين مشكل رو داشت. دو بار فرستادمش گارانتي (سازگار) و هر بار فرمت شده برش گردوندند ولي درست نشد. دفعه سوم هم يه جاشو شكستند انداختند تقصير خودم و ...

Behroooz
19-11-2007, 23:33
تا دير نشده ببرش گارانتي .

TEC
19-11-2007, 23:38
مشکل از سیلندره..
بفرستش گارانتی.. ممکنه دیر بجنبی هاردت داغون شه.

amin123
20-11-2007, 13:37
مشکل از سیلندره..
بفرستش گارانتی.. ممکنه دیر بجنبی هاردت داغون شه.

نميشه گفت 100% از سيلند هست.....در ابتدا با استفاده از يك آهنرباي قوي روي قسمت سيلندها يك دور بزن......احتمال بسياز زياد درست ميشه.....

ممكن هم هست منظور شما تق تق نباشه و صداي ضعيفي باشه كه وقتي هارد كار ميكنه ميدهد كه اون يك چيز كاملا طبيعي است

glc_engineer
20-11-2007, 21:10
نميشه گفت 100% از سيلند هست.....در ابتدا با استفاده از يك آهنرباي قوي روي قسمت سيلندها يك دور بزن......احتمال بسياز زياد درست ميشه.....

ممكن هم هست منظور شما تق تق نباشه و صداي ضعيفي باشه كه وقتي هارد كار ميكنه ميدهد كه اون يك چيز كاملا طبيعي است
ميشه بگي دقيقا براي چي با يك آهن ربا روي قسمت....
چجوري درست ميشه دليل فنيت چيه؟؟؟

glc_engineer
20-11-2007, 21:13
من یه هارده 320 SATA خریدم که به نظر من کمی کنده و صدای چیز چیزه ریز میده که عصابم خورد میشه ایراد از چی می تونه باشه ؟
توی LOAD ویندوز هم زیاد طول میکشه یعنی راحت 10 بار باید بگذره بعدش Welcome ویندوزو نشون میده

main:giga 945 gzm-s2
cpu:intel 3.2 dual core 4m cach
vga:7300GT
ram :2*king 512m bus 533
یه کارت tv هم دارم که مدلش الان یادم نیست

هاردت چيه ؟
مدل دقيق و پارت نامبر
مشكل ويندوز نداري ؟
من متوجه نشدم صداي چيز چيزه چجوريه
صداها رو به چيزي تشبيه كن مثلا مثل كشيده شدن دو فلز به همديگه
گارانتي كجاست؟

MOHAMMAD2010
20-11-2007, 21:17
البته اگه صدای تق تق دائمی باشه هاردت مشکل داره
چون من خودم یه مکستور 160 دارم از همون اول تو صفحه ای که ویندوز میخواد بیاد بالا یه تق کوچولو میکنه
کلا وقتی روشن میشه یه تق میکنه

ALIAK28
20-11-2007, 21:23
کاشکی چند ثانیه از این صدای هارد رو ضبط کنید بگذارید...مثلا با موبایل...یا ام پی تری پلیر...یا ....
اینطوری خیلی دقیق تر میشه نظر داد.

amin123
20-11-2007, 22:42
کاشکی چند ثانیه از این صدای هارد رو ضبط کنید بگذارید...مثلا با موبایل...یا ام پی تری پلیر...یا ....
اینطوری خیلی دقیق تر میشه نظر داد.

به نظر من فايدهاي نداره چون صدا در هر حالت خفيف هست و چيز خاصي معلوم نيست.چون بيشتر صداي فن ها و هواي اطراف ظبط ميشه.........

glc_engineer
20-11-2007, 22:46
به نظر من فايدهاي نداره چون صدا در هر حالت خفيف هست و چيز خاصي معلوم نيست.چون بيشتر صداي فن ها و هواي اطراف ظبط ميشه.........
جواب سوال منو ندادي قسمت اهن ربا....

glc_engineer
20-11-2007, 22:47
دوست من تعميركاران حرفه اي با صدا هم ميتونن عيب يابي كنن

ALIAK28
20-11-2007, 23:08
باید منبع ضبط صوتی رو نزدیک همون هارد خاص نگهدارن....شدنش که میشه....فقط به قول دوستمون کمی حرفه ای گری می خواد....

amin123
22-11-2007, 14:41
دوست من تعميركاران حرفه اي با صدا هم ميتونن عيب يابي كنن

اولا شما سوالي از من نپرسيدي....
دوما من منكر اين نيستم كه يه تعمير كار ميتونه با توجه به صداي هارد اون را درست كنه.به مطلبي كه من نوشتم خوب دقت كن ميفهمي چي گفتم.گفتم از طريق ضبط صدا بنا به اون دلايل نميشه و مشكله..........

اميدوارم قبل از پست دادنتون يكمي بيشتر پست هاي دوستان را بخوننين...

ممنون ميشم

peyman_nn
22-11-2007, 19:05
تا کار به جاهای باریک نکشیده ، اطلاعاتتو رو یک هارد دیگه بریز
به این هارد نمیشه اعتماد کرد
قول میدم دیر بجنبی کار از کار میگذره

abesderakhshan
24-11-2007, 01:17
دوست عزیز سلام
من هم یه مدتی هاردم مشکل داشت و بعد از روشن شدن تق تق می کرد وویندوز دیر لود می شد .من ابتدا
boot loader رو پاک کردم مجددا" boot loader نصب کردم درست شد . ولی در صورتی تق تق در هنگام کار با ویندوز هم ملموس است از اطاعات حتما " back up بگیر و بفرستش گارانتی.
در ضمن راه پاک کردن و نصب boot loader را حتما" پیدا کن . (سرچ کن)

glc_engineer
25-11-2007, 09:43
اولا شما سوالي از من نپرسيدي....
دوما من منكر اين نيستم كه يه تعمير كار ميتونه با توجه به صداي هارد اون را درست كنه.به مطلبي كه من نوشتم خوب دقت كن ميفهمي چي گفتم.گفتم از طريق ضبط صدا بنا به اون دلايل نميشه و مشكله..........

اميدوارم قبل از پست دادنتون يكمي بيشتر پست هاي دوستان را بخوننين...

ممنون ميشم
اولا شما يك ذره حواست رو بيشتر جمع كن و به پست 8 برو ببين چه سوالي رو از كي پرسيدم ...
بچه هاي اصفهان كه خيلي حواسشون جمعه اما ...

من هم همچينين اميدوارم كه شما كمي حواست رو بيشتر جمع كني و قبل از پست دادن بقيه پست ها رو بخوني

جواب سوال رو هم تو ي هيمن تاپيك بده

#8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) glc_engineer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) vbmenu_register("postmenu_1830215", true);
اگه نباشه جاش خالی می مونه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تاريخ عضويت: Mar 2007

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نقل قول:
نوشته شده توسط amin123 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ميشه بگي دقيقا براي چي با يك آهن ربا روي قسمت....
چجوري درست ميشه دليل فنيت چيه؟؟؟

adel_6747
25-11-2007, 12:32
من میدونم صدای هارد در حد معمول چقدره ولی این صداوقتی که میرم توی یکی از درایوهام زیادمیشه در صورتی که واسه رفیقم اینطور نیست
نمیدونم شاید به خاطر حجم اطلاعاتم باشه چون زیاده و نزدیکه 200G میشه
مثلا وقتی میرم توی فولدره عکسهام که دیگه هیچی؟(عکسها با کیفیت هستن)

اگه هارد sata اینه نخواستیم

safir_filthy
25-11-2007, 14:37
ببخشید دوستان
یک راه حل بسیار ساده برنامه ای است به نام low lavel format این برنامه رو گیر بیار یه قسمت داره برای تست هارد اگر مشکلی داشته باشه بت میگه، اخطار میده. این برنامه روی xtools 2006 اگر اشتباه نکنم در قسمت سوم cd هستش اگه گیرش اوردی بگو تا کار کردن با برنامه رو بت بگم چون از طریق بوت باید اجرا کنی نه ویندوز. در ضمن دوستانی که برنامه رو دارن ولی کارکردن با اون رو بلد نیستن توصیه میکنم اصلاٌ تست نکنند.

ebruu
05-12-2007, 09:43
از اطلاعاتت یه بک اپ بگیر تا دیر نشده وگرنه مثل من یه عمر حسرت می خوری بعد نهایتش اگه هاردت درست نشد یه دونه سامسونگ بخر 3 سال گارانتی داره خیلی توپه قیمتها هم که خیلی اومده پایین

amin123
05-12-2007, 13:24
از اطلاعاتت یه بک اپ بگیر تا دیر نشده وگرنه مثل من یه عمر حسرت می خوری بعد نهایتش اگه هاردت درست نشد یه دونه سامسونگ بخر 3 سال گارانتی داره خیلی توپه قیمتها هم که خیلی اومده پایین

دوست عزيز كجا قيمت هارد اومده پايين؟تازه قيمت ها بالا هم رفته..............

javadshahvand
05-12-2007, 16:25
دوست عزيز كجا قيمت هارد اومده پايين؟تازه قيمت ها بالا هم رفته..............

بله فی هارد رفته بالا پردازنده هم یه تکونی خورده

glc_engineer
07-12-2007, 10:14

من از لحاظ کیفیت هارد سامسونگ رو تایید نمی کنم

amin123
07-12-2007, 12:37
من از لحاظ کیفیت هارد سامسونگ رو تایید نمی کنم

دقيقا...... سامسونگ نه از لحاظ كيفيت و نه از لحاظ گارانتي............ اصلا خوب نيست

glc_engineer
07-12-2007, 22:01
دقيقا...... سامسونگ نه از لحاظ كيفيت و نه از لحاظ گارانتي............ اصلا خوب نيست

آقا مخلصیم