PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▬ ایا من و دوستم(همسایم) میتونیم سیستم هامونو شبکه کنیم ؟ از مودم روتر استفاده میکنیم ! ▬

salar2010
18-11-2007, 17:21
عرض سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه 7-8 ماهی میشه که ADSL تو شهرمون راه افتاده و ما هم داریم استفاده میکنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من و دوستم یه اکانکت ADSL خریدیم و یه مودم روتر (هم روتر هست و هم USB) یعنی به این صورت که مودم پیش رفیقم هست (همسایمه) و یه کابل CAT 5 هم به طول 20 متر هست که از مودم قسمت روترش میاد به خونه ما و وصل میشه به سیستم من ! و یه رفیقمم از USB استفاده میکنه که طولش 1 متره ! پس الان من و اون میتونیم به صورا همزمان از اینترنت استفاده کنیم و خداروشکر سرعت هم خوبه راضی هم هستیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب حالا مسعله چیه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب الان ما میتونیم سیستم هامون رو شبکه کنیم ؟ اخه کابل من از مودم میاد و تو همین شک دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و میشه بگید چطوری ؟ یعنی باید چی کار بکنیم ؟ یعنی چه تنظیماتی رو کجا و چطوری انجام بدیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیشاپیش ممنون و سپاس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kavehtala
18-11-2007, 17:32
عرض سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه 7-8 ماهی میشه که ADSL تو شهرمون راه افتاده و ما هم داریم استفاده میکنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من و دوستم یه اکانکت ADSL خریدیم و یه مودم روتر (هم روتر هست و هم USB) یعنی به این صورت
که مودم پیش رفیقم هست (همسایمه) و یه کابل..... CAT 5 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر آی پی هر دو در یک رنج باشد و workgroup نیز یکسان امکان ایجاد شبکه لن میرود و مشکلی نیست
اما خودم این کار را برای یک دستگاه pc و یکدستگاه نوتبوک Toshiba Tecra A8 انجام دادم و متاسفانه نتیجه
نداد و احتمالا استفاده از روتر با تعداد بیشتر Port که نقش سوییچ را هم ایفا میکند چاره کار برای افراد مایه دار است.

salar2010
19-11-2007, 16:21
سلام

ممنون که پاسخ دادین

اگه میشه کمی دقیقتر بگید که باید چی کار بکنم چون تو این ضمینه اطلاعات دقیقی ندارم