PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امنيت شبكه

daneshi
18-11-2007, 00:29
در واقع من سوالي دارم.
ما در خانه از يك اينترنت مشترك استفاده مي كنيم. قابل ذكر است در كشور سوئد. تاكيدم در اين بود كه مودم ارتباطي تلفن نيست.
به هر حال يك اشتراك است. يك كامپيوتر معمولي (شامل مونيتور و كيس و كي بورد و ..) و يك لب تاب. لب تاب من به طور بي سيم از اين اشتراك استفاده مي كند اما اشتراك از كامپيوتر اول مي گذرد.
1- آيا دستيابي به اطلاعات لب تاب من به اين ترتيب براي كامپيوتر اول ميسر است
كه البته فكر مي كنم اينطور است.
2- gateway share در كانكشن
سوال اين است چگونه مي شود از انتقال اطلاعات در اين نحوه از اشتراك جلوگيري كرد و ردپاي خود را در اينترنت به طور كلي پاك كرد.

سپاسگزارم

Tornado2800
18-11-2007, 18:30
توصیه می کنم دوست من از فایروال استفاده کنی ! می تونی هر نوع محدودیتی که بخوای اعمال کنید
یا حق.

daneshi
18-11-2007, 23:43
با تشكر از پاسخت. اما بايد توضيح بدم كه به هر سايتي كه من مي روم بدون اينكه وي به لب تابم مراجعه كند از طريق كامپيوتر خودش مي داند كه من چه صفحاتي را مرور كرده ام. از ايندكس كلينر يا دسك كلينر يا امثال آن استفاده مي كنم و كوكي ها را هم پاك مي كنم اما ظاهرا چون شبكه مشترك است به نحوي مي تواند ازآن مطلع شود. فاير وال هم هميشه روشن است. اما امروز مشخصات شبكه نت ورك اينترنت كه مشترك است را برايتان ارسال كردم كه شايد بهتر راهنمايي كنيد.
توضيح مراحل از يك تا سه است كه وقتي روي نت ورك راست كليك كردم ازآخرين باكسي كه باز شدم همه مشخصات را نوشتم. مرحله سه آخرين صفحه باز شده است و به ترتيب صفحه دوم و صفحه اول كه بعد از راست كليك آمد.

3-

Service Setting

Description of service:
Name or IP address (for example 192.268.912) of the computer hosting this service on your network:

192.168.2. 198

External Port number for this service:
28021

* TCP UDP

Internal Port number for this service:
28021

-------------------------
2-

Advanced Settings

Services

Select the services running on your network that Internet users can access

Add Edit Delete

---------------------------

1-

Internet connection Properties

General

Connect to the Internet using:

Internet Connection

This connection allows you to connect to the Internet through a shared connection on another computer.

Setting…

Show icon in notification area when connected

OK Cancel

secure
18-11-2007, 23:52
دوست عزیز در مورد فایل هاتون و دیتای که توی هاردتون دارید میتونید از طریق قرار دادن پسورد برای ویندوزتون به راحتی جلوی دسترسی رو بگیرید ولی اینکه میفهمه شما چه صفحاتی تو اینترنت میرین رو کاریش نمیشه کرد مگر اینکه مستقیم از مودم اشتراکتون رو بگیرید.یا میتونید از یک اکانت Vpn استفاده کنید .یعنی یک اکانت Vpn تهیه کنید و قبل از جستجو در اینترنت حتما با این اکانت وصل بشید.یا اینکه به اون بگید اینجا سویسه و مهده دموکراسی و تو اجازه نداری تو کاره بنده فضولی کنی.(تیکه آخر شوخی بود جدی نگیرید)

daneshi
21-11-2007, 00:51
خب من كه هر چي در باره وي پي ان خوندم بيشتر ندونستم

به هرحال كي مي تونه توضيح ساده بده

ممنون
و اساسا vpn چه كمكي مي كنه وقتي كه اشتراك از كامپيوتر اول بگذره

سوال دوم

يك index cleaner مناسب يا هر نرم افزاري كه صفحات مرور شده در اينترنت را كاملا از كامپيوتر پاك كنه معرفي نماييد.

ممنون

راستي يك چيز ديگه
مكان به نحوه انديشه خيلي تاثير نمي گذاره.
وقتي انديشه ات در فراز و نشيب توسعه و رشد از گذرگاه تكامل بگذره در قعر خاك هم كه باشي هر جا مي تواني مانند يك دانه از دل سياه خاك سر برآوري سبز با دلي سپيد