PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك در مورد مدار كنترل نور به وسيله avr

mvampire2003
17-11-2007, 21:50
سلام من اين ترم پروژه با اين مضموم گرفتم :به وسيله تلفن كردن بتوان لامپي را خاموش يا روشن كرد با استفاده از avr لطفا منو راهنمايي كنيد نميدونم براي وصل كردن خط تلفن به ميكرو نياز به مدار اضافه اي دارم يا مستقيما ميشه اونو به ميكرو وصل كرد؟ اگه ميشه با چه دستوري اونو ميشناسه يا با چه سيستمي كار ميكنه تن يا پالس؟بعد اگه هر چي مطلب يا سايت در اين مورد داريد به من معرفي كنيد پيشاپيش از راهنمايي شما سپاسگزارم

mvampire2003
19-11-2007, 17:50
يعني يكي نيست جواب ما رو بده؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif

sajadmg
21-11-2007, 10:59
سلام دوست عزیز
مستقیما که نمیتونی میکرو را به خط تلفن وصل کنی .قطعا مدار اضافی میخواد که باتوجه به نوع میکرو یکم فرق میکنه. من خیلی وقته که به فکر انجام یه همچین کاری با pic هستم ولی تا حالا موفق نشدم .می دونی کار راحتی نیست شما باید یه مودم طراحی کنی منظورم همون (مدولاتور دی مدولاتور )هست که خب به این راحتی ها نیست بعد از این تازه اول کاره که بیای با میکرو اول شماره بگیری(این زیاد سخت نیست حتی بعضی میکرو ها با یه دستور شماره گیری تن میکنه) خب تلفن مقابل زنگ خورد بعد از یه تعداد مشخص زنگ باید میکرو فعال بشه(گوشی رو برداره) میکرو متقاضی باید یه سری اطلاعات را بفرسته که میکرو اصلی را متقاعد کنه که درخواست از یه جا یا کس معتبر اومده و مثلا قرار نیست سیستم هک بشه.
یعنی یه کس دیگه نتونه لامپ رو روشن خاموش کنه خب علاوه بر مورد بالا که امنیت هست شما باید ضریب اطمینان بالایی داشته باشی یعنی چون لامپ را نمی بینی باید مطمئن بشی با اولین درخواست حتما که نه ولی با احتمال خیلی زیاد کاری که خواستی انجام شد میدونی که خط تلفن محیط خیلی بدی واسه انتقال دیجیتال اونهم برای میکرو با یه مودم دست سازه پس باید حسابی کد تصحیح و تشخیص خطا تو برنامت بزاری که اگه اطلاعات با خطا دریافت شد یه جورایی بشه با کد های اضافه ای که باهاش ارسال شده به داده اصلی رسید.
به نظر من سخت ترین قسمت ساخت مودم هست که تا حالا ندید کسی این کار را کرده باشه (نه اینکه غیر ممکن باشه شاید ابزار و امکاناتش نیست)

به هر حال اگه با من بود میرفتم پروژه ام را تغییر میدادم چون کاری نیست که توی یه ترم بشه به نتیجه رسوندش مخصوصا اگه تو میکرو تازه کار باشی

mvampire2003
21-11-2007, 20:58
ببينيد در مورد ميكروها تازه كار نيستم ولي همچين چيزي نديده بودم انتخاب اين پروژه هم يه جورايي زوري بود نميشه عوضش كرد حالا مطلبي به هر زبان در اين مورد نداربد؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif